44. HIRVIJÄRVIHÖLKKÄ

T U L O K S E T

© Keuruun Kisailijat

Kilpailun sarjat: P4; T4; P6; T6; P8; T8; P10; T10; P12; T16; P16; MYLL; NYLL
; M55L; N55L; MYLP; NYLP; M55P

P4 Pojat 4 vuotta 0.04 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Luukas Nousimaa          Pohjois-Haagan Urheilijat     0.17,8
  2. Aapro Kutinlahti         Keuruu                        0.18,2       0.00,4
  3. Jaakko Kutinlahti        Liesjärven Luja               0.21,6       0.03,8
  4. Taave Kutinlahti         Keuruu                        0.30,4       0.12,6
  5. Eemos Nopsajalka         Liesjärven Pappamotoristit    1.14,5       0.56,7
  6. Tiitus Viinikka          Liesjärven Luja               1.17,4       0.59,6
Sarjaluettelo

T4 Tytöt 4 vuotta 0.04 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Pauliina Lähteenmäki     Liesjärven Luja               0.14,3
  2. Elle Hallinen            Keuruu                        0.16,6       0.02,3
  3. Emila Salosyrjä          Keuruu                        0.19,2       0.04,9
Sarjaluettelo

P6 Pojat 6 vuotta 0.06 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Tomi Kortekangas         Tampere                       0.11,4
  2. Juho Jykelä              Peräseinäjoki                 0.11,8       0.00,4
  3. Eino-Heikki Katajamäki   Ähtärin Valpas                0.12,1       0.00,7
  4. Hermanni Lähteenmäki     Liesjärven Luja               0.12,7       0.01,3
  5. Jere Lindström           Espoo                         0.14,5       0.03,1
Sarjaluettelo

T6 Tytöt 6 vuotta 0.06 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Erin Bergdahl            GIF                           0.12,5
  2. Kerttu Sorri             Keuruun Kisailijat            0.12,8       0.00,3
  3. Viola Viitanen           Pylkönmäen Yrittävä           0.13,3       0.00,8
  4. Maria Paloranta          Liesjärven Luja               0.14,1       0.01,6
Sarjaluettelo

P8 Pojat 8 vuotta 0.08 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Rene Houhala             Liesjärven Luja               0.11,5
  2. Niilo Niemelä            Liesjärven Luja               0.11,7       0.00,2
  3. Emell Jernmark           Sipoo                         0.12,0       0.00,5
  4. Eelim Jernmark           Sipoo                         0.12,3       0.00,8
  5. Miro Viinikka            Keuruu                        0.12,6       0.01,1
  6. Topias Viinikka          Liesjärven Luja               0.12,7       0.01,2
  7. Niilo Sorri              Keuruun Kisailijat            0.13,0       0.01,5
  8. Mauno Katajamäki         Ähtärin Valpas                0.13,3       0.01,8
  9. Verneri Viitanen         Pylkönmäen Yrittävä           0.14,5       0.03,0
Sarjaluettelo

T8 Tytöt 8 vuotta 0.08 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Emma Bergdahl            GIF                           0.11,4
  2. Minea Kotamäki           Ylöjärvi                      0.13,5       0.02,1
  3. Emma Kuikka              Sipoo                         0.15,2       0.03,8
  4. Inga Hallinen            Keuruu                        0.15,8       0.04,4
Sarjaluettelo

P10 Pojat 10 vuotta 0.4 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Rico Kotamäki            Ylöjärvi                      1.36,2
  2. Jesse Viinikka           Liesjärven Luja               1.41,9       0.05,7
  3. Juho Sorri               Keuruun Kisailijat            1.49,3       0.13,1
  4. Luka Houhala             Liesjärven Luja               1.50,1       0.13,9
  5. Kalle Vertanen           Keuruu                        1.55,9       0.19,7
  6. Paavo Soikkeli           Uusmäen Urheet                1.58,8       0.22,6
Sarjaluettelo

T10 Tytöt 10 vuotta 0.4 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Roosa Paananen           Tampere                       1.52,8
  2. Jessi Kuikka             Sipoo                         2.05,0       0.12,2
Sarjaluettelo

P12 Pojat 12 vuotta 0.8 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Alex Kuikka              Sipoo                         5.00,6
Sarjaluettelo

T16 Tytöt 16 vuotta 6.5 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Oona Eerola              Keuruun Pallo                33.28,0
  2. Luna Marchini            Sveitsi                      51.59,0      18.31,0
  3. Lea Marchini             Sveitsi                      53.54,7      20.26,7
Sarjaluettelo

P16 Pojat 16 vuotta 6.5 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Konsta Keskimäki         Kiekko-Nikkarit              34.12,2
  2. Antti Soikkeli           Uusmäen Urheet               37.01,8       2.49,6
  3. Juho Soikkeli            FC Espoo                     39.36,8       5.24,6
  4. Aati Hetekorpi           Ähtärin Valpas               40.05,2       5.53,0
  5. Aapo Niemelä             Keuruun Kisailijat           44.02,5       9.50,3
Sarjaluettelo

MYLL Miehet 6.5 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Harri Lamminsivu                                      25.47,6
  2. Jaakko Sorri             Riihon UKK                   26.33,1       0.45,5
  3. Jukka Eskelinen          Vaajakosken Kuohu            26.57,7       1.10,1
  4. Santeri Nousimaa         Turenki                      29.40,4       3.52,8
  5. Eetu Hautoniemi          Ähtäri                       30.47,3       4.59,7
  6. Petri Moilanen           Ähtärin Valpas               31.04,8       5.17,2
  7. Petri Niemelä            Kyläseura Liesjärven Luja    32.14,9       6.27,3
  8. Pasi Katajamäki          Ähtärin Valpas               33.08,5       7.20,9
  9. Kristian Nousimaa        Turenki                      34.36,0       8.48,4
 10. Jami Grönlund            Uurajärvi                    37.31,5      11.43,9
 11. Ossi Kangas              Kauhava                      38.59,3      13.11,7
 11. Tommi Nousimaa           Helsinki                     38.59,3      13.11,7
 13. Mikael Järnmark          Sipoo                        42.42,6      16.55,0
Sarjaluettelo

NYLL Naiset 6.5 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Katri Paananen           Kyläseura Liesjärven Luja    32.43,0
  2. Jenna Kortekangas        tampere                      42.15,8       9.32,8
  3. Helena Hautakangas       Myllymäki                    43.18,3      10.35,3
  4. Heidi Järnmark           Sipoo                      1.02.24,0      29.41,0
  4. Mona Kuikka              Sipoo                      1.02.24,0      29.41,0
Sarjaluettelo

M55L Miehet 55 vuotta 6.5 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Juha Sairanen            Vaajakosken Kuohu            26.45,3
  2. Seppo Viikki             Keurusselän Maratoonarit     31.21,9       4.36,6
  3. Eino Ylä-Hallinen        Virtain Urheilijat           34.23,2       7.37,9
  4. Tom Tarmann                                           36.56,6      10.11,3
  5. Seppo Lindström          Espoo                        52.57,9      26.12,6
Sarjaluettelo

N55L Naiset 55 vuotta 6.5 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Anna-Maija Jokiautio     Keurusselän Maratoonarit     36.27,3
  2. Soili Kangas             Jyskä                        40.46,1       4.18,8
Sarjaluettelo

MYLP Miehet 13.9 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Tommi Paananen           Keuruun Kisailijat         1.07.27,0
  2. Lauri Kutinlahti         Tampere                    1.16.15,1       8.48,1
  3. Antti Vertanen           Keuruu                     1.17.19,0       9.52,0
  4. Julian Emery             Uurajärvi                  1.17.52,2      10.25,2
  5. Mikko Soikkeli           Uusmäen Urheet             1.19.34,2      12.07,2
  6. Harri Keskimäki          Kiekko-Nikkarit            1.19.35,0      12.08,0
  7. Mikko Artschwager        Frankfurt                  1.22.21,0      14.54,0
  8. Ricky Nuku               Uusi Seelanti              1.32.18,8      24.51,8
Sarjaluettelo

NYLP Naiset 13.9 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sari Lähteenmäki         Kyläseura Liesjärven Luja  1.16.26,2
  2. Jenna Grönlund           Uurajärvi                  1.19.11,0       2.44,8
Sarjaluettelo

M55P Miehet 55 vuotta 13.9 km

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Tuomo Ahonen             Keuruu                     1.07.03,3
  2. Arto Hautakangas         Keurusselän maratoonarit   1.12.02,3       4.59,0
  3. Eero Keskinen            Vaajakosken Kuohu          1.12.45,2       5.41,9
Sarjaluettelo