Porrassalmen Hiihdot 2023Rantakylän ensilumenlatu, MikkeliLähtölista 16.12.2023Tilanne 16.12.2023 13:26 |
Kilpailun sarjat: MYL; M20; M18; NYL; N20; N18; N10; N12; M12; N14; M14; M16; N16; M35; M40; M50; N50; M60; M70; N60 | |||
Nro | Lähtöaika | Nimi | Seura |
---|---|---|---|
MYL | Miehet 10 km V | ||
1 | 10:00:00 | Vili Hämäläinen | Mikkelin Hiihtäjät |
2 | 10:00:30 | Erno Kantanen | Juvan Urheilijat |
3 | 10:01:00 | Toni Saari | Team Skiers |
4 | 10:01:30 | Joona Levänen | Mikkelin Hiihtäjät |
5 | 10:02:00 | Juha Hyyryläinen | Juvan Urheilijat |
6 | 10:02:30 | Juho Neuvonen | Mikkelin Hiihtäjät |
7 | 10:03:30 | Janne Häkkinen | Jämsänkosken Ilves |
Sarjaluettelo | |||
M20 | Miehet 20 vuotta 10 km V | ||
9 | 10:04:00 | Roni-Eemil Norrbacka | Hollolan Urheilijat -46 |
10 | 10:04:30 | Joel Ollikainen | Hirvensalmen Urheilijat |
11 | 10:05:00 | Jami Rinta-Jaskari | Lappeen Riento |
12 | 10:05:30 | Oliver Suhonen | Hollolan Urheilijat -46 |
13 | 10:06:00 | Eero Sinkko | Lappeen Riento |
Sarjaluettelo | |||
M18 | Miehet 18 vuotta 10 km V | ||
16 | 10:07:30 | Leevi Passila | Hollolan Urheilijat -46 |
17 | 10:08:00 | Eetu Vesanen | Kangasniemen Kalske |
18 | 10:08:30 | Aapo Turtiainen | Imatran Urheilijat |
19 | 10:09:00 | Juho Koskinen | Hollolan Urheilijat -46 |
20 | 10:09:30 | Atte Räikkönen | Imatran Urheilijat |
21 | 10:10:00 | Konsta Salminen | Keuruun Kisailijat |
Sarjaluettelo | |||
NYL | Naiset 10 km V | ||
24 | 10:20:00 | Heini Hokkanen | Kainuun Hiihtoseura |
25 | 10:20:30 | Anniina Neuvonen | Mikkelin Hiihtäjät |
26 | 10:21:00 | Kerttu Seppänen | Sulkavan Urheilijat -41 |
27 | 10:21:30 | Marja-Terttu Repo | Lahden Hiihtoseura |
28 | 10:22:00 | Sini Alusniemi | Ski Jyväskylä |
29 | 10:22:30 | Ida Meriläinen | Team Skiers |
30 | 10:23:00 | Heidi Lindfors | Vaasan Hiihtäjät |
31 | 10:23:30 | Merja Eronen | Puijon Hiihtoseura |
Sarjaluettelo | |||
N20 | Naiset 20 vuotta 10 km V | ||
34 | 10:25:00 | Kiia Karttunen | Imatran Urheilijat |
35 | 10:25:30 | Venla Metsänvuori | Nastolan Naseva |
36 | 10:26:00 | Veera Väisänen | Lahden Hiihtoseura |
37 | 10:26:30 | Elina Sainio | Imatran Urheilijat |
Sarjaluettelo | |||
N18 | Naiset 18 vuotta 10 km V | ||
40 | 10:28:00 | Emma Korpikallio | Mikkelin Hiihtäjät |
41 | 10:28:30 | Eveliina Vesterinen | Lappeen Riento |
42 | 10:29:00 | Elli Lavia | Joutsan Pommi |
43 | 10:29:30 | Venla Räikkönen | Imatran Urheilijat |
44 | 10:30:00 | Selma Mäkäräinen | Limingan Niittomiehet |
45 | 10:30:30 | Emma Riihilahti | Hollolan Urheilijat -46 |
46 | 10:31:00 | Josefiina Kankaanpää | Pyhäjärven Pohti |
Sarjaluettelo | |||
N10 | Naiset 10 vuotta 2 km V | ||
48 | 11:30:00 | Annu Kauhanen | Mikkelin Hiihtäjät |
Sarjaluettelo | |||
N12 | Naiset 12 vuotta 2 km V | ||
51 | 11:31:30 | Annina Kauhanen | Mikkelin Hiihtäjät |
52 | 11:32:00 | Alisa Äyrämö | Joutsan Pommi |
53 | 11:32:30 | Amanda Siitonen | Lappeen Riento |
54 | 11:33:00 | Isla-Riina Norrbacka | Hollolan Urheilijat -46 |
55 | 11:33:30 | Moona Metsälä | Anjalan Liitto |
56 | 11:34:00 | Aada Suutari | Ski Jyväskylä |
57 | 11:34:30 | Fanni Kiljunen | Lappeen Riento |
58 | 11:35:00 | Eevi Valjus | Kymin Koskenpojat |
Sarjaluettelo | |||
M12 | Miehet 12 vuotta 2 km V | ||
61 | 11:36:30 | Aleksi Ehrnrooth | Juvan Urheilijat |
Sarjaluettelo | |||
N14 | Naiset 14 vuotta 4 km V | ||
64 | 11:38:00 | Iira-Nella Norrbacka | Hollolan Urheilijat -46 |
65 | 11:38:30 | Laura Suutarinen | Mikkelin Hiihtäjät |
66 | 11:39:00 | Kristiina Rinta-Jaskari | Lappeen Riento |
Sarjaluettelo | |||
M14 | Miehet 14 vuotta 4 km V | ||
69 | 11:41:30 | Kusti-Emil Juntunen | Puijon Hiihtoseura |
70 | 11:42:00 | Eemeli Suutari | Ski Jyväskylä |
71 | 11:42:30 | Oliver Viitanen | Kerimäen Urheilijat |
72 | 11:43:00 | Aatu Kauhanen | Mikkelin Hiihtäjät |
73 | 11:43:30 | Eelis Koskinen | Hollolan Urheilijat -46 |
72 | 11:44:00 | Roope Laitinen | Mikkelin Hiihtäjät |
75 | 11:44:30 | Johannes Jaakkola | Hollolan Urheilijat -46 |
76 | 11:45:00 | Leo Siitonen | Liperin Hiihtoseura |
Sarjaluettelo | |||
M16 | Miehet 16 vuotta 8 km V | ||
78 | 11:47:30 | Joona Heinikainen | Mikkelin Hiihtäjät |
79 | 11:48:00 | Aleksi Saarela | Joutsan Pommi |
81 | 11:48:30 | Nuutti Seppänen | Sulkavan Urheilijat -41 |
82 | 11:49:00 | Oliver Joel Siitonen | Imatran Urheilijat |
83 | 11:49:30 | Kasperi Rinta-Jaskari | Lappeen Riento |
84 | 11:50:00 | Jaakko Ikonen | Mikkelin Hiihtäjät |
85 | 11:50:30 | Milo Äyrämö | Joutsan Pommi |
Sarjaluettelo | |||
N16 | Naiset 16 vuotta 6 km V | ||
88 | 11:52:00 | Doris Kuparinen | 83 |
Sarjaluettelo | |||
M35 | Miehet 35 vuotta 6 km V | ||
91 | 11:53:30 | Lasse Parikka | Hollolan Urheilijat -46 |
Sarjaluettelo | |||
M40 | Miehet 40 vuotta 6 km V | ||
94 | 11:56:00 | Vesa Tiihonen | Rantasalmen Urheilijat |
95 | 11:56:30 | Jouni Mäkäräinen | Limingan Niittomiehet |
Sarjaluettelo | |||
M50 | Miehet 50 vuotta 6 km V | ||
98 | 11:58:00 | Jarkko Muukka | Vehkalahden Veikot |
99 | 11:58:30 | Jyri-Juhani Hyvärinen | Suonenjoen Vasama |
100 | 11:59:00 | Esa Hynynen | Ski Jyväskylä |
Sarjaluettelo | |||
N50 | Naiset 50 vuotta 6 km V | ||
115 | 12:00:30 | Heli Hyttinen | Äänekosken Huima |
Sarjaluettelo | |||
M60 | Miehet 60 vuotta 4 km V | ||
103 | 12:02:00 | Kari Nurmi | Laukkosken Taimi |
104 | 12:02:30 | Jarmo Mäkelä | Anjalan Liitto |
105 | 12:03:00 | Esko Hänninen | Mikkelin Hiihtäjät |
106 | 12:03:30 | Veikko Purho | Anjalan Liitto |
Sarjaluettelo | |||
M70 | Miehet 70 vuotta 4 km V | ||
109 | 12:05:00 | Seppo Väisänen | Mikkelin Hiihtäjät |
110 | 12:05:30 | Paavo Pajunen | Rantasalmen Urheilijat |
111 | 12:06:00 | Sakari Matikainen | Espoon Tapiot |
112 | 12:06:30 | Markku Myllylä | Anjalan Liitto |
Sarjaluettelo | |||
N60 | Naiset 60 vuotta 4 km V | ||
118 | 12:08:00 | Mirva Pynnönen | Joutsan Pommi |
Sarjaluettelo |
ExTime