Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2014 alkukilpailut LS    Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Kokkola    Tulostusaika  19:44   
  Järjestäjä  KUS-GSS, JS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 marraskuu 2014         
 
 
Laji 1, T13,14,15 200m Sekauinti, Loppukilpailut 13 v 
T15 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:17,18 2008 
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 2:17.96 2013 
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Heta Känkänen  2001    436  36.03  1:18.12  2:05.74    2:42.35   
  Porin Uimaseura                   
                     
Anniina Murto  2001    418  36.58  1:21.66  2:06.92    2:44.73   
  Porin Uimaseura                   
                     
Nelle Ojakippola  2001    407  36.07  1:20.09  2:06.99    2:46.12   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Auroora Tanninen  2001    382  38.08  1:24.19  2:11.59    2:49.75   
  Porin Pyrintö                   
                     
Heta Järvenpää  2001    324  37.61  1:20.88  2:15.84    2:59.22   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
Vilhelmiina Pusa  2001    262  39.24  1:32.21  2:28.57    3:12.49   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Emilia Härkönen  2001    260  47.42  1:35.15  2:29.53    3:12.98   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Stina Roth  2001    252  46.40  1:30.25  2:29.10    3:15.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Siiri Haanpää  2001    226  46.41  1:36.97  2:37.25    3:22.15   
  Porin Pyrintö                   
                     
10  Mikaela Mäki  2001    222  43.77  1:36.39  2:37.04    3:23.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Fanni Kosunen  2001    215  47.69  1:39.00  2:40.33    3:25.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Erika Yli-Yrjänäinen  2001    194  50.54  1:44.54  2:43.21    3:32.51   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
13  Fanny Koivisto  2001    179  45.88  1:42.92  2:49.88    3:38.28   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
14  Mea Siltanen  2001    151  50.50  1:56.31  2:59.91    3:51.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Julia Hietala  2001              DNF   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Lotta Rinne  2001              DNF   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Annika Lepistö  2001              DSQ   
  Porin Uimaseura                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Karolina Arola  2001              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 1, T13,14,15 200m Sekauinti, Loppukilpailut 14 v 
T15 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:17,18 2008 
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 2:17.96 2013 
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petra Äkkinen  2000    509  33.79  1:11.23  1:57.82    2:34.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Heidi Kivioja  2000    436  37.12  1:19.62  2:04.97    2:42.37   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Olivia Viitala  2000    424  34.84  1:17.59  2:05.65    2:43.89   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Laura Vierikko  2000    342  35.94  1:24.47  2:14.33    2:56.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Roosa Mykkänen  2000    331  35.54  1:21.37  2:16.02    2:57.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Noora Kuhna  2000    293  41.59  1:29.77  2:22.84    3:05.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Miisa Kiviharju  2000    286  39.63  1:29.11  2:20.99    3:06.86   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Danyela Tanke  2000    252  41.41  1:35.16  2:30.56    3:15.02   
  Porin Pyrintö                   
                     
Pauliina Haarala  2000    250  43.22  1:31.22  2:27.75    3:15.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Veera Järvinen  2000    231  43.37  1:34.52  2:31.42    3:20.57   
  Porin Uimaseura                   
                     
11  Tiia Kivi  2000    195  47.52  1:40.83  2:45.43    3:32.45   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
12  Ida Heino  2000    174  45.93  1:45.10  2:46.87    3:40.45   
  Porin Uimaseura                   
                     
 
Laji 1, T13,14,15 200m Sekauinti, Loppukilpailut 15 v 
T15 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:17,18 2008 
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 2:17.96 2013 
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milla Koivuluoma  1999    539  32.64  1:10.74  1:56.04    2:31.34   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Henna Syrjälä  1999    471  32.84  1:11.76  2:00.26    2:38.27   
  Porin Uimaseura                   
                     
Jenna Miettinen  1999    464  34.97  1:13.81  2:00.75    2:39.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Elviira Tanninen  1999    444  33.79  1:18.72  2:04.29    2:41.45   
  Porin Pyrintö                   
                     
Adolfina Lehtonen  1999    407  36.39  1:20.49  2:07.84    2:46.18   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Iiris Saranpää  1999    376  36.50  1:21.84  2:13.28    2:50.67   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Milja Lahtinen  1999    370  39.10  1:23.13  2:13.63    2:51.57   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Tiia Pudas  1999    355  40.12  1:22.91  2:13.45    2:53.84   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Laura Haapanen  1999    313  37.36  1:22.51  2:18.18    3:01.38   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
10  Annika Mäenpää  1999    296  41.06  1:28.52  2:23.22    3:04.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 2, P14,15,16 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 14 v 
P16 LRIKM-ennätys Martin Kartau, SGR, 57,08 2011 
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 56,29 2000 
P14 LRIKM-ennätys Roope Kastarinen, TaUS, 1:00,90 2008 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tuomas Ylipelkonen  2000    409  32.42        1:05.91   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Jere Kekola  2000    381  31.85        1:07.46   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Lauri Törmä  2000    357  33.54        1:08.94   
  Porin Uimaseura                   
                     
Viktor Thodin  2000    321  34.02        1:11.43   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Leevi Luhtanen  2000    316  34.18        1:11.80   
  Porin Uimaseura                   
                     
Hermanni Taimisto  2000    314  34.88        1:11.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Joona Oksakari  2000    218  39.84        1:21.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Elias Ruuska  2000    213  39.43        1:21.89   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Eetu Nyrhinen  2000    176  41.40        1:27.21   
  Porin Uimaseura                   
                     
10  Miko Järviö  2000    175  41.07        1:27.44   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
11  Samu Peltonen  2000    172  42.24        1:27.85   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
12  Martin Jylhä  2000    148  45.00        1:32.47   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
13  Arttu Kojonen  2000    115  48.78        1:40.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Oskari Ovaskainen  2000              DSQ   
  Porin Uimaseura                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 2, P14,15,16 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 15 v 
P16 LRIKM-ennätys Martin Kartau, SGR, 57,08 2011 
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 56,29 2000 
P14 LRIKM-ennätys Roope Kastarinen, TaUS, 1:00,90 2008 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miika Nurmi  1999    412  31.66        1:05.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Aaron Joki  1999    373  33.11        1:07.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Jere Ojakippola  1999    310  35.14        1:12.25   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Mikko Luopajärvi  1999    264  37.27        1:16.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Felix Ollus  1999    219  38.79        1:21.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Lauri Koskela  1999    181  41.21        1:26.48   
  Porin Pyrintö                   
                     
Valtteri Väisänen  1999              DSQ   
  Kankaanpään Uimarit                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 2, P14,15,16 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 16 v 
P16 LRIKM-ennätys Martin Kartau, SGR, 57,08 2011 
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 56,29 2000 
P14 LRIKM-ennätys Roope Kastarinen, TaUS, 1:00,90 2008 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Joel Tarvainen  1998    375  32.78        1:07.83   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Aleksei Belov  1998    190  41.23        1:25.09   
  Porin Uimaseura                   
                     
 
Laji 3, T-11,12 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 11 v 
T11 LRIKM-ennätys Erja Lauttajärvi, TaUs, 1:03,74 1992 
T12 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 59,68 2011 
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emma Haglund  2003    364  34.58        1:11.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Tara Korkiakoski  2003    357  33.72        1:11.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Senni Mattila  2003    332  34.60        1:13.62   
  Porin Uimaseura                   
                     
Emma Hämäläinen  2003    332  35.60        1:13.65   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Heta Veikkola  2003    307  36.43        1:15.58   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Mimosa Rintala  2003    282  36.96        1:17.76   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Maija Björkholm  2003    248  38.14        1:21.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Jenny Grangärd  2003    246  37.96        1:21.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Ella Ohra-Aho  2003    241  38.84        1:21.90   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
10  Wilma Lakanen  2003    225  39.75        1:23.85   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
11  Ninni Eriksson  2003    214  41.29        1:25.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Olivia Sandelin  2003    212  39.73        1:25.48   
  Rauman Uimaseura                   
                     
13  Heidi Javanainen  2003    207  41.37        1:26.17   
  Rauman Uimaseura                   
                     
14  Aada Kivi  2003    194  40.83        1:28.04   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
15  Aino Jerohin  2003    194  41.46        1:28.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
16  Milka-Maria Rasinpää  2003    190  43.38        1:28.72   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
17  Janina Valkola  2003    182  43.73        1:29.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
18  Annukka Jouppila  2003    175  44.38        1:31.07   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
19  Ella Jämsä  2003    162  43.25        1:33.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Sanna Pajula  2003              DSQ   
  Kankaanpään Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 3, T-11,12 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 v 
T11 LRIKM-ennätys Erja Lauttajärvi, TaUs, 1:03,74 1992 
T12 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 59,68 2011 
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nea Nygård  2002    468  32.24        1:05.66   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Emmi Kaunisto  2002    453  31.17        1:06.40   
  Porin Uimaseura                   
                     
Ina Pollari  2002    398  32.82        1:09.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Emmi Heine  2002    339  34.43        1:13.11   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Aada-Maria Järvenpää  2002    316  35.17        1:14.87   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Wilma Elenius  2002    315  35.73        1:14.96   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Liina Salin  2002    309  37.03        1:15.39   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Viivi Niskasaari  2002    307  35.83        1:15.58   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Josefiina Kause  2002    304  36.40        1:15.83   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
10  Veera Lahtinen  2002    296  36.43        1:16.52   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
11  Inari Laaksonen  2002    288  36.97        1:17.22   
  Rauman Uimaseura                   
                     
12  Emma Mustonen  2002    281  36.50        1:17.81   
  Lapuan Virkiä                   
                     
13  Nea Tahkoniemi  2002    280  37.20        1:17.90   
  Rauman Uimaseura                   
                     
14  Minna Ingi  2002    274  36.66        1:18.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
15  Saana Vähämaa  2002    264  38.75        1:19.49   
  Rauman Uimaseura                   
                     
16  Juliana Niinisalo  2002    260  37.68        1:19.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
17  Ellen-Maria Neiramaa  2002    257  38.52        1:20.15   
  Porin Uimaseura                   
                     
18  Maiju Rajaniemi  2002    257  38.16        1:20.22   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
19  Nea Palomäki  2002    234  39.28        1:22.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
20  Lidian Vihervä  2002    219  39.09        1:24.50   
  Rauman Uimaseura                   
                     
21  Paula Kivi  2002    211  40.27        1:25.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
22  Jessica Ingalsuo  2002    209  41.07        1:25.89   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
23  Tinja Harju  2002    204  41.54        1:26.52   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
24  Senja Aho  2002    200  40.53        1:27.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
25  Tiia-Maria Hautamäki  2002    197  41.26        1:27.64   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
26  Ella Nore  2002    190  42.16        1:28.65   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
27  Ida Rantala  2002    185  40.34        1:29.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
28  Sofia Runnakko  2002    178  41.66        1:30.53   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
29  Joanna Lehto  2002    157  43.83        1:34.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
30  Linnéa Nygård  2002    154  44.78        1:35.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
31  Hanna Virtanen  2002    134  43.96        1:39.56   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
32  Jasmine Vikström  2002    87  51.79        1:55.03   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
 
Laji 4, P12,13 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 v 
P13 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 55,20 2013 
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 58,82 1997 
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jesse Anttila  2002    311  31.93        1:06.32   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Justus Hilaja  2002    277  33.12        1:08.87   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Akseli Ylikoski  2002    252  34.25        1:11.08   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Toivo Haikonen  2002    246  33.26        1:11.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Veeti Verronen  2002    219  35.44        1:14.55   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Viljami Kuosmanen  2002    204  35.83        1:16.24   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Lauri-Luukas Jäntti  2002    182  37.88        1:19.20   
  Porin Uimaseura                   
                     
Arttu Seppänen  2002    173  38.52        1:20.56   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Patrik Pihlajamäki  2002    160  39.82        1:22.66   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
10  Casper Loo  2002    160  39.82        1:22.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Kirill Helsing  2002    156  39.87        1:23.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Ville Kuusimäki  2002    149  40.41        1:24.73   
  Porin Uimaseura                   
                     
13  Joonas Järvi  2002    147  40.91        1:25.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
14  Elias Hjelt  2002    144  39.30        1:25.70   
  Lapuan Virkiä                   
                     
15  Niko Kuhna  2002    137  41.71        1:27.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
16  Rasmus Kullas  2002    126  41.87        1:29.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
17  Kalle Juupaluoma  2002    120  42.15        1:31.01   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
Laji 4, P12,13 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v 
P13 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 55,20 2013 
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 58,82 1997 
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juho Porkkala  2001    382  29.93        1:01.89   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Matias Pennanen  2001    339  30.26        1:04.42   
  Porin Uimaseura                   
                     
Claes Fjellström  2001    332  30.98        1:04.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Teemu Ihanamäki  2001    303  31.83        1:06.84   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Jarkko Rantoja  2001    293  31.59        1:07.66   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
Aaro Kangasmaa  2001    277  32.48        1:08.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Ville Aaltonen  2001    260  33.42        1:10.37   
  Porin Uimaseura                   
                     
Elias Nurmi  2001    245  34.82        1:11.79   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
Tuukka Nissilä  2001    231  34.72        1:13.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Juuso Syrjälä  2001    217  35.72        1:14.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Ali Khalili  2001    214  35.94        1:15.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Hugo Mattola  2001    200  36.49        1:16.76   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
13  Felix Kallio  2001    190  36.97        1:18.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
14  Antti Ahola  2001    183  39.10        1:19.06   
  Lapuan Virkiä                   
                     
15  Carl-Eric Lindbäck  2001    170  38.42        1:21.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
16  Elias Vainio  2001    142  41.36        1:26.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 5, T10 50m Rintauinti, Loppukilpailut 10 v 
T10 LRIKM-ennätys Hanna Kareinen, KeUi, 40,03 2010 
VAIN ALKUKILPAILUSSA 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Heinonen  2004    236          46.59   
  Kankaanpään Uimarit                   
Olivia Uusitorppa  2004    236          46.59   
  Rauman Uimaseura                   
Sofia Nurkkala  2004    218          47.83   
  Kokkolan Uimaseura                   
Alisa Ailanen  2004    204          48.88   
  Rauman Uimaseura                   
Viivi Kylkisalo  2004    183          50.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Noora Kekola  2004    176          51.32   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Siiri Tiilikka  2004    163          52.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Riikka Viitasalo  2004    152          53.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Pinja Kallio  2004    146          54.62   
  Kankaanpään Uimarit                   
10  Ella Hulkki  2004    134          56.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
11  Anniina Haarala  2004    130          56.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
12  Minna Virtanen  2004    125          57.48   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
13  Tessa Tattari  2004    121          58.17   
  Kokkolan Uimaseura                   
14  Sanni Porkkala  2004    98          1:02.27   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
15  Iida Leskinen  2004    80          1:06.62   
  Kokkolan Uimaseura                   
Henna Känsäkangas  2004              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa               
Sanni Jouppi  2004              DSQ   
  Rauman Uimaseura                   
  SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa               
 
Laji 6, P11 50m Rintauinti, Loppukilpailut 11 v 
P11 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUS, 36,15 2002 
VAIN ALKUKILPAILUSSA 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Marcus Forsel  2003    225          41.51   
  Kankaanpään Uimarit                   
Alex Lydman  2003    209          42.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Teppo Jestoi  2003    165          45.99   
  Kokkolan Uimaseura                   
Vilho Heino  2003    159          46.54   
  Rauman Uimaseura                   
Teemu Oksakari  2003    135          49.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Simon Ravals  2003    125          50.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Samu Hatakka  2003    121          51.02   
  Rauman Uimaseura                   
Tuukka Harju  2003    119          51.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Elias Kalliokoski  2003    118          51.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
10  Emil Saha  2003    113          52.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
11  Dan Lampinen  2003    105          53.42   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
12  Onni Haikonen  2003    94          55.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
13  Roope Oijennus  2003    83          57.71   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
14  Matias Ylipelkonen  2003    64          1:03.11   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
15  Egor Konev  2003    63          1:03.30   
  Kokkolan Uimaseura                   
Elmo Arvo  2003              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 7, T13,14,15 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 13 v 
T15 LRIKM-ennätys Melina Heikkinen, HeiI, 1:02,08 2008 
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi 2013, 1:02,64 
T13 LRIKM-ennätys Laura Mäki, RaisU, 1:04,52 2010 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nelle Ojakippola  2001    343  36.43        1:18.61   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Auroora Tanninen  2001    259  40.78        1:26.33   
  Porin Pyrintö                   
                     
Matilda Lindholm  2001    231  42.28        1:29.65   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Vilhelmiina Pusa  2001    202  41.96        1:33.78   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Emmi Hautakangas  2001    189  41.02        1:35.92   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
Anniina Kylkisalo  2001    172  43.98        1:38.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Mikaela Mäki  2001    168  45.96        1:39.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Noora Vainio  2001    115  49.27        1:53.11   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
 
Laji 7, T13,14,15 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 14 v 
T15 LRIKM-ennätys Melina Heikkinen, HeiI, 1:02,08 2008 
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi 2013, 1:02,64 
T13 LRIKM-ennätys Laura Mäki, RaisU, 1:04,52 2010 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milja Mielty  2000    499  30.91        1:09.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Henna Blomroos  2000    456  32.85        1:11.47   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Sofia Ranta  2000    446  33.98        1:12.04   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
Wendela Vuorinen  2000    430  34.15        1:12.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Miisa Kiviharju  2000    200  40.95        1:34.08   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Veera Järvinen  2000    158  45.11        1:41.78   
  Porin Uimaseura                   
                     
 
Laji 7, T13,14,15 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 15 v 
T15 LRIKM-ennätys Melina Heikkinen, HeiI, 1:02,08 2008 
T14 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi 2013, 1:02,64 
T13 LRIKM-ennätys Laura Mäki, RaisU, 1:04,52 2010 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Henna Syrjälä  1999    431  34.10        1:12.86   
  Porin Uimaseura                   
                     
Elviira Tanninen  1999    430  34.16        1:12.91   
  Porin Pyrintö                   
                     
Annika Falk  1999    418  33.21        1:13.61   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Heta Koivuluoma  1999    407  34.92        1:14.28   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Jenni Kylkisalo  1999    378  35.41        1:16.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Iiris Saranpää  1999    370  36.42        1:16.67   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Adolfina Lehtonen  1999    298  38.40        1:22.39   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Henni Känkänen  1999    262  39.22        1:25.96   
  Porin Uimaseura                   
                     
Denize Korkiakoski  1999              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 8, P14,15,16 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v 
P16 LRIKM-ennätys Eetu Piiroinen, SGR, 8:11.72 2011 
P15 LRIKM-ennätys Juho Grönblom, RaisU, 8:31,53 2013 
P14 LRIKM-ennätys Allar Lihtsa, VanVe, 8:42,17 2013 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Tuomas Ylipelkonen  2000    524  1:03.43  2:13.10  3:22.96  4:33.05  9:09.85   
  Seinäjoen Uimarit-58        5:44.07  6:54.05  8:03.85       
                     
Mika Palovuori  2000    490  1:04.91  2:15.17  3:25.42  4:36.72  9:22.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls        5:47.88  6:59.74  8:11.62       
                     
Elias Ruuska  2000    249  1:19.58  2:47.70  4:17.50  5:48.41  11:44.09   
  Vieskan Uimarit        7:19.04  8:49.75  10:18.63       
                     
Miko Järviö  2000    215  1:21.93  2:53.49  4:28.27  6:05.87  12:19.65   
  Pihlava Työväen Urheilijat        7:42.27  9:18.69  10:50.33       
                     
 
Laji 8, P14,15,16 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v 
P16 LRIKM-ennätys Eetu Piiroinen, SGR, 8:11.72 2011 
P15 LRIKM-ennätys Juho Grönblom, RaisU, 8:31,53 2013 
P14 LRIKM-ennätys Allar Lihtsa, VanVe, 8:42,17 2013 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Rami Rissanen  1999    484  1:04.16  2:14.07  3:24.85  4:36.85  9:24.70   
  Porin Uimaseura        5:49.26  7:01.91  8:14.44       
                     
Juuso Mäki  1999    427  1:05.09  2:18.21  3:32.05  4:47.55  9:48.64   
  Seinäjoen Uimarit-58        6:02.49  7:18.13  8:35.14       
                     
Joonas Hilaja  1999    403  1:10.20  2:26.04  3:42.26  4:59.02  9:59.85   
  Pihlava Työväen Urheilijat        6:15.62  7:32.33  8:47.68       
                     
 
Laji 8, P14,15,16 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 16 v 
P16 LRIKM-ennätys Eetu Piiroinen, SGR, 8:11.72 2011 
P15 LRIKM-ennätys Juho Grönblom, RaisU, 8:31,53 2013 
P14 LRIKM-ennätys Allar Lihtsa, VanVe, 8:42,17 2013 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Lauri Hatunen  1998    601  1:02.34  2:08.42  3:14.81  4:20.87  8:45.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls        5:27.62  6:34.42  7:40.93       
                     
Joni Hemminki  1998    458  1:04.05  2:14.99  3:27.99  4:41.47  9:34.91   
  Seinäjoen Uimarit-58        5:55.16  7:09.21  8:23.42       
                     
Joel Tarvainen  1998    421  1:05.67  2:16.65  3:29.34  4:43.78  9:51.57   
  Kokkolan Uimaseura        6:00.81  7:17.20  8:34.78       
                     
Raul Heinikangas  1998    311  1:11.14  2:33.59  3:58.21  5:22.27  10:53.96   
  Porin Uimaseura        6:46.47  8:09.24  9:31.16       
                     
 
Laji 9, T11,12 100m Rintauinti, Loppukilpailut 11 v 
T12 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 1:15,43 2007 
T11 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:18,57 2004 
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emma Haglund  2003    438  38.33        1:22.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Emma Hämäläinen  2003    311  45.22        1:31.99   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Tara Korkiakoski  2003    275  43.38        1:35.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Senni Mattila  2003    253  47.23        1:38.53   
  Porin Uimaseura                   
                     
Jenny Grangärd  2003    245  48.09        1:39.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Heta Veikkola  2003    239  48.94        1:40.36   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Mimosa Rintala  2003    211  50.37        1:44.70   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Ninni Eriksson  2003    204  51.13        1:45.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Janina Valkola  2003    203  51.45        1:45.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Maija Björkholm  2003    190  50.99        1:48.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Olivia Sandelin  2003    173  52.66        1:51.76   
  Rauman Uimaseura                   
                     
12  Sanna Pajula  2003    173  53.00        1:51.84   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
13  Heidi Javanainen  2003    171  54.28        1:52.34   
  Rauman Uimaseura                   
                     
14  Wilma Lakanen  2003    169  55.54        1:52.78   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
15  Milka-Maria Rasinpää  2003    152  55.62        1:56.73   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
16  Aada Kivi  2003    152  53.93        1:56.80   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
17  Aino Jerohin  2003    140  58.92        2:00.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
18  Annukka Jouppila  2003    128  59.71        2:03.52   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
19  Ella Jämsä  2003    126  59.32        2:04.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Ella Ohra-Aho  2003              DSQ   
  Alavuden Urheilijat                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 9, T11,12 100m Rintauinti, Loppukilpailut 12 v 
T12 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 1:15,43 2007 
T11 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:18,57 2004 
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Olivia Nurkkala  2002    366  41.52        1:27.14   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Nea Nygård  2002    361  42.40        1:27.55   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Ina Pollari  2002    360  42.18        1:27.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Minna Ingi  2002    313  43.73        1:31.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Emma Mustonen  2002    267  45.37        1:36.84   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Helmi Viitasalo  2002    258  46.97        1:37.84   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Josefiina Kause  2002    254  48.00        1:38.42   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Nea Tahkoniemi  2002    237  47.67        1:40.71   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Saana Vähämaa  2002    233  49.53        1:41.26   
  Rauman Uimaseura                   
                     
10  Inari Laaksonen  2002    232  47.96        1:41.35   
  Rauman Uimaseura                   
                     
11  Viivi Niskasaari  2002    220  51.15        1:43.26   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
12  Juliana Niinisalo  2002    205  50.71        1:45.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Wilma Elenius  2002    203  50.33        1:46.08   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
14  Tinja Harju  2002    196  51.63        1:47.24   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
15  Ella Nore  2002    192  53.00        1:48.05   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
16  Maiju Rajaniemi  2002    190  51.53        1:48.34   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
17  Paula Kivi  2002    190  51.57        1:48.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
18  Nea Palomäki  2002    187  50.62        1:48.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
19  Joanna Lehto  2002    182  52.38        1:49.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
20  Lidian Vihervä  2002    180  52.50        1:50.29   
  Rauman Uimaseura                   
                     
21  Linnéa Nygård  2002    180  54.30        1:50.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
22  Ida Rantala  2002    178  52.11        1:50.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
23  Hanna Virtanen  2002    172  53.45        1:51.97   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
24  Senja Aho  2002    164  54.03        1:53.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
25  Sofia Runnakko  2002    148  56.42        1:57.85   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
26  Tiia-Maria Hautamäki  2002    133  57.05        2:01.96   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
27  Jasmine Vikström  2002    124  57.68        2:04.96   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Ellen-Maria Neiramaa  2002              DSQ   
  Porin Uimaseura                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 10, P12,13 100m Rintauinti, Loppukilpailut 12 v 
P13 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUS, 1:10,50 2004 
P12 LRIKM-ennätys Timo Kettunen, JUK, 1:14,27 1994 
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Justus Hilaja  2002    244  42.42        1:28.92   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Akseli Ylikoski  2002    212  44.11        1:33.17   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Arttu Seppänen  2002    183  45.56        1:37.80   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Kirill Helsing  2002    169  47.32        1:40.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Toivo Haikonen  2002    167  47.09        1:40.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Niko Kuhna  2002    154  48.47        1:43.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Ville Kuusimäki  2002    152  49.76        1:44.01   
  Porin Uimaseura                   
                     
Joonas Järvi  2002    149  49.68        1:44.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Rasmus Kullas  2002    146  49.71        1:45.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Kalle Juupaluoma  2002    90  1:01.30        2:03.69   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Casper Loo  2002              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 10, P12,13 100m Rintauinti, Loppukilpailut 13 v 
P13 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUS, 1:10,50 2004 
P12 LRIKM-ennätys Timo Kettunen, JUK, 1:14,27 1994 
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ivar Malm  2001    327  37.83        1:20.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Claes Fjellström  2001    283  40.91        1:24.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Jarkko Rantoja  2001    276  39.71        1:25.31   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
Aaro Kangasmaa  2001    257  40.84        1:27.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Teemu Ihanamäki  2001    249  40.06        1:28.36   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Tuukka Nissilä  2001    205  45.27        1:34.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Niklas Nygård  2001    195  45.26        1:35.89   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Ali Khalili  2001    194  45.54        1:36.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Juuso Syrjälä  2001    191  47.27        1:36.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Hugo Mattola  2001    151  48.82        1:44.27   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
11  Carl-Eric Lindbäck  2001    136  52.41        1:48.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Elias Vainio  2001    135  51.75        1:48.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Antti Ahola  2001              DSQ   
  Lapuan Virkiä                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 11, T13,14,15 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 13 v 
T15 LRIKM-ennätys Janna Ovaska, RaisU, 2:15,27 2011 
T14 LRIKM-ennätys Jenna Ovaska, RaisU, 2:15,98 2010 
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:22,54 2008 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Senni Salonen  2001    353  39.65  1:22.58  2:06.42    2:49.79   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Minttu-Marie Rasinpää  2001    335  41.25  1:25.10  2:10.37    2:52.67   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Heta Järvenpää  2001    317  40.40  1:24.95  2:11.06    2:55.92   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
Stina Roth  2001    290  43.33  1:29.71  2:16.84    3:01.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Emilia Härkönen  2001    282  42.97  1:29.55  2:17.26    3:03.01   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Ellen Vuollet  2001    221  47.20  1:38.10  2:29.94    3:18.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Emmi Hautakangas  2001    218  45.87  1:36.50  2:27.78    3:19.16   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
Siiri Haanpää  2001    218  46.35  1:37.74  2:29.72    3:19.37   
  Porin Pyrintö                   
                     
Julianna Rintala  2001    217  44.58  1:34.60  2:31.68    3:19.56   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Inkeri Pöllänen  2001              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 11, T13,14,15 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 14 v 
T15 LRIKM-ennätys Janna Ovaska, RaisU, 2:15,27 2011 
T14 LRIKM-ennätys Jenna Ovaska, RaisU, 2:15,98 2010 
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:22,54 2008 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petra Äkkinen  2000    527  33.62  1:10.46  1:49.59    2:28.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Janina Ollikainen  2000    480  35.48  1:14.12  1:54.30    2:33.22   
  Porin Uimaseura                   
                     
Heidi Kivioja  2000    410  38.17  1:19.93  2:01.68    2:41.56   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Julia Latva-Pirilä  2000    405  36.57  1:17.88  2:00.11    2:42.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Olivia Viitala  2000    402  37.59  1:19.35  2:01.98    2:42.60   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Ellinore Karp  2000    234  44.93  1:33.95  2:25.71    3:14.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Danyela Tanke  2000    229  46.67  1:37.38  2:27.48    3:15.96   
  Porin Pyrintö                   
                     
Pinja Pihlajamäki  2000              DSQ   
  Kankaanpään Uimarit                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 11, T13,14,15 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 15 v 
T15 LRIKM-ennätys Janna Ovaska, RaisU, 2:15,27 2011 
T14 LRIKM-ennätys Jenna Ovaska, RaisU, 2:15,98 2010 
T13 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 2:22,54 2008 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milla Koivuluoma  1999    561  33.50  1:10.77  1:48.74    2:25.50   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Fanny Vuollet  1999    443  36.34  1:15.80  1:56.96    2:37.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Laura Känsäkangas  1999    433  36.80  1:17.32  1:58.54    2:38.60   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Heta Koivuluoma  1999    433  36.71  1:16.69  1:58.48    2:38.65   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Iiris Saranpää  1999    363  41.28  1:25.23  2:08.11    2:48.19   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Tiia Pudas  1999    328  40.96  1:25.59  2:09.77    2:53.98   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Emilia Runnakko  1999    237  43.25  1:32.45  2:23.89    3:13.72   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
 
Laji 12, P14,15,16 200m Perhosuint, Loppukilpailut 14 v 
P16 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 2:04,93 2006 
P15 LRIKM-ennätys Juho Grönblom, RaisU, 2:10,54 2013 
P14 LRIKM-ennätys Kristian Talvitie, HSS, 2:14,87 2009 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lauri Törmä  2000    388  31.15  1:09.76  1:50.04    2:28.73   
  Porin Uimaseura                   
                     
Elmeri Ekström  2000    292  33.52  1:16.30  2:00.56    2:43.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 12, P14,15,16 200m Perhosuint, Loppukilpailut 15 v 
P16 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 2:04,93 2006 
P15 LRIKM-ennätys Juho Grönblom, RaisU, 2:10,54 2013 
P14 LRIKM-ennätys Kristian Talvitie, HSS, 2:14,87 2009 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jere Ojakippola  1999    349  33.12  1:13.25  1:53.96    2:34.10   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Altti Ekorre  1999    209  35.49  1:19.04  2:08.29    3:02.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 12, P14,15,16 200m Perhosuint, Loppukilpailut 16 v 
P16 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 2:04,93 2006 
P15 LRIKM-ennätys Juho Grönblom, RaisU, 2:10,54 2013 
P14 LRIKM-ennätys Kristian Talvitie, HSS, 2:14,87 2009 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lauri Hatunen  1998    528  30.22  1:06.23  1:39.87    2:14.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Joni Hemminki  1998    336  33.61  1:13.37  1:55.47    2:36.14   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Saku Mäki-Ikola  1998    284  33.16  1:11.46  1:56.51    2:44.98   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
Laji 13, 4X50m Sekauinti, Loppukilpailut 10 - 12 v 
LRIKM-ennätys Helsingfors Simsällskap, 2:14,30 2011 
VAIN ALKUKILPAILUSSA 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vus-Vss H  2002              2:24.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Alex Lydman  2003      35.12        35.12   
  Emma Haglund  2003      37.56        1:12.68   
  Tara Korkiakoski  2003      39.45        1:52.13   
  Toivo Haikonen  2002      31.91        2:24.04   
                     
Raus Seka [2002]  2002              2:37.75   
  Rauman Uimaseura                   
  Mimosa Rintala  2003      40.92        40.92   
  Olivia Uusitorppa  2004      48.04        1:28.96   
  Veeti Verronen  2002      36.86        2:05.82   
  Vilho Heino  2003      31.93        2:37.75   
                     
Kus-Gss Seka [2002]  2002              2:45.66   
  Kokkolan Uimaseura                   
  Teppo Jestoi  2003      42.71        42.71   
  Sofia Nurkkala  2004      49.13        1:31.84   
  Jesse Anttila  2002      35.88        2:07.72   
  Wilma Lakanen  2003      37.94        2:45.66   
                     
Vus-Vss I 1  2002              2:55.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Ella Hulkki  2004      43.43        43.43   
  Tuukka Harju  2003      50.29        1:33.72   
  Simon Ravals  2003      43.98        2:17.70   
  Ninni Eriksson  2003      37.51        2:55.21   
                     
Vus-Vss H 2  2002              2:57.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Jenny Grangärd  2003      42.58        42.58   
  Niko Kuhna  2002      48.49        1:31.07   
  Casper Loo  2002      48.72        2:19.79   
  Maija Björkholm  2003      38.15        2:57.94   
                     
Vus-Vss I 2  2002              3:01.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Onni Haikonen  2003      44.44        44.44   
  Siiri Tiilikka  2004      52.46        1:36.90   
  Teemu Oksakari  2003      45.72        2:22.62   
  Aino Jerohin  2003      38.99        3:01.61   
                     
Raus Seka 2  2002              3:02.32   
  Rauman Uimaseura                   
  Heidi Javanainen  2003      46.46        46.46   
  Alisa Ailanen  2004      50.03        1:36.49   
  Viljami Kuosmanen  2002      43.64        2:20.13   
  Samu Hatakka  2003      42.19        3:02.32   
                     
Vus-Vss I 3  2002              3:07.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Elias Kalliokoski  2003      47.79        47.79   
  Viivi Kylkisalo  2004      52.25        1:40.04   
  Janina Valkola  2003      49.20        2:29.24   
  Emil Saha  2003      38.02        3:07.26   
                     
Ku Seka  2002              DSQ   
  Kankaanpään Uimarit                   
  Sanna Pajula  2003      43.65        43.65   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 14, 4X50m Sekauinti, Loppukilpailut 12 - 16 v 
LRIKM-ennätys Raision Urheilijat, RaisU 1:51,93 2010 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vus-Vss 1  1998              1:59.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Petra Äkkinen  2000      32.77        32.77   
  Lauri Hatunen  1998      30.75        1:03.52   
  Miika Nurmi  1999      27.81        1:31.33   
  Milja Mielty  2000      27.69        1:59.02   
                     
Kus-Gss  2002              2:15.27   
  Kokkolan Uimaseura                   
  Olivia Viitala  2000      34.21        34.21   
  Niklas Nygård  2001      42.59        1:16.80   
  Adolfina Lehtonen  1999      32.79        1:49.59   
  Joel Tarvainen  1998      25.68        2:15.27   
                     
Ku Seka  1998              2:17.14   
  Kankaanpään Uimarit                   
  Pinja Pihlajamäki  2000      36.41        36.41   
  Teemu Ihanamäki  2001      40.60        1:17.01   
  Valtteri Väisänen  1999      28.35        1:45.36   
  Laura Haapanen  1999      31.78        2:17.14   
                     
 
Laji 15, T13,14,15 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v 
T15 LRIKM-ennätys Hilla Kortetjärvi, Aui, 2:04,57 2011 
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:02,71 2008 
T13 LRIKM-ennätys Iida Reini, AUi, 2:09,11 2013 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Heta Känkänen  2001    472  32.42  1:09.06  1:46.26    2:22.77   
  Porin Uimaseura                   
                     
Nelle Ojakippola  2001    468  33.21  1:10.22  1:47.68    2:23.09   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Inkeri Pöllänen  2001    442  34.05  1:11.69  1:49.44    2:25.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Senni Salonen  2001    438  33.91  1:11.09  1:49.13    2:26.36   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Heta Järvenpää  2001    376  34.44  1:13.95  1:54.61    2:33.98   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
Emilia Härkönen  2001    342  36.02  1:17.11  1:59.35    2:38.84   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Emilia Söderlund  2001    339  35.00  1:16.09  1:58.20    2:39.43   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Anniina Kylkisalo  2001    304  36.09  1:18.01  2:02.73    2:45.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Emmi Hautakangas  2001    288  36.55  1:19.46  2:05.18    2:48.15   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
10  Vilhelmiina Pusa  2001    278  37.53  1:21.93  2:07.17    2:50.18   
  Rauman Uimaseura                   
                     
11  Lotta Rinne  2001    270  37.25  1:21.37  2:07.35    2:51.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Karolina Arola  2001    243  40.60  1:27.07  2:13.45    2:58.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Mikaela Mäki  2001    228  41.23  1:29.01  2:18.19    3:01.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
14  Julia Hietala  2001    225  41.45  1:28.47  2:18.17    3:02.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
15  Fanni Kosunen  2001    219  40.62  1:27.45  2:17.18    3:04.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
16  Ellen Vuollet  2001    189  43.64  1:32.69  2:24.25    3:13.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Fanny Koivisto  2001              DNF   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Mea Siltanen  2001              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 15, T13,14,15 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v 
T15 LRIKM-ennätys Hilla Kortetjärvi, Aui, 2:04,57 2011 
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:02,71 2008 
T13 LRIKM-ennätys Iida Reini, AUi, 2:09,11 2013 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milja Mielty  2000    562  29.32  1:02.87  1:38.59    2:14.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Henna Blomroos  2000    508  31.88  1:07.54  1:43.83    2:19.27   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Heidi Kivioja  2000    472  32.23  1:09.13  1:46.97    2:22.73   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Roosa Mykkänen  2000    439  33.06  1:11.27  1:49.66    2:26.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Tiia Kivi  2000    242  38.49  1:23.79  2:10.78    2:58.34   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Ellinore Karp  2000    229  39.02  1:25.10  2:13.67    3:01.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 15, T13,14,15 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v 
T15 LRIKM-ennätys Hilla Kortetjärvi, Aui, 2:04,57 2011 
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 2:02,71 2008 
T13 LRIKM-ennätys Iida Reini, AUi, 2:09,11 2013 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Annika Falk  1999    609  29.74  1:02.97  1:37.46    2:11.10   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Heta Koivuluoma  1999    493  32.81  1:09.03  1:45.95    2:20.64   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Milja Lahtinen  1999    440  33.16  1:10.25  1:49.01    2:26.14   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Jenni Kylkisalo  1999    414  34.28  1:12.48  1:51.07    2:29.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Henni Känkänen  1999    399  34.08  1:12.63  1:52.14    2:30.92   
  Porin Uimaseura                   
                     
Tiia Pudas  1999    388  35.45  1:14.72  1:54.38    2:32.34   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Laura Haapanen  1999    330  35.57  1:15.79  1:58.94    2:40.85   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Emilia Runnakko  1999    237  40.51  1:27.00  2:14.44    2:59.60   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
 
Laji 16, P14,15,16 200m Rintauinti, Loppukilpailut 14 v 
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:12,85 2009 
P15 LRIKM-ennätys Eetu Karvonen, TaNMKY, 2:18,73 2001 
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:25,35 2005 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Joona Oksakari  2000    438  35.61  1:16.38  1:57.43    2:38.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Hermanni Taimisto  2000    362  37.77  1:21.63  2:06.19    2:49.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Eetu Nyrhinen  2000    353  38.71  1:22.36  2:06.44    2:50.62   
  Porin Uimaseura                   
                     
Oskari Ovaskainen  2000    249  41.24  1:29.69  2:21.13    3:11.80   
  Porin Uimaseura                   
                     
Arttu Kojonen  2000    182  47.18  1:41.63  2:38.31    3:32.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Aaro Lassila  2000    180  47.62  1:42.53  2:39.94    3:33.65   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
Miko Järviö  2000    133  52.93  1:54.47  2:56.31    3:56.22   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
 
Laji 16, P14,15,16 200m Rintauinti, Loppukilpailut 15 v 
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:12,85 2009 
P15 LRIKM-ennätys Eetu Karvonen, TaNMKY, 2:18,73 2001 
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:25,35 2005 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Rami Rissanen  1999    429  35.49  1:17.21  1:59.12    2:39.92   
  Porin Uimaseura                   
                     
Miika Nurmi  1999    399  37.20  1:18.46  2:01.33    2:43.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Aaron Joki  1999    369  37.62  1:21.31  2:05.55    2:48.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Joonas Hilaja  1999    364  37.45  1:20.94  2:05.96    2:48.93   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Mikko Luopajärvi  1999    354  38.13  1:22.60  2:05.98    2:50.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Lauri Koskela  1999    259  41.76  1:28.79  2:19.58    3:09.24   
  Porin Pyrintö                   
                     
Otto Kallama  1999    257  39.90  1:28.40  2:19.61    3:09.63   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
 
Laji 16, P14,15,16 200m Rintauinti, Loppukilpailut 16 v 
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:12,85 2009 
P15 LRIKM-ennätys Eetu Karvonen, TaNMKY, 2:18,73 2001 
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:25,35 2005 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lauri Hatunen  1998    533  33.88  1:11.94  1:50.60    2:28.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Saku Mäki-Ikola  1998    321  41.70  1:27.16  2:11.94    2:56.22   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Raul Heinikangas  1998    308  39.74  1:24.98  2:11.95    2:58.52   
  Porin Uimaseura                   
                     
Aleksei Belov  1998    236  43.96  1:33.89  2:25.13    3:15.22   
  Porin Uimaseura                   
                     
 
Laji 17, T11,12 400m Vapaauinti, Loppukilpailut 11 v 
T12 LRIKM-ennätys Essi Schrey, RaisU, 4:39.24 2008 
T11 LRIKM-ennätys Noora Visto, LaUS, 4:50,89 2009 
T-11 vain alkukilpailussa 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emma Haglund  2003    328  1:19.64  2:45.90  4:13.56    5:39.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Senni Mattila  2003    327  1:19.17  2:47.57  4:15.90    5:40.09   
  Porin Uimaseura                   
                     
Heta Veikkola  2003    315  1:18.48  2:46.72  4:16.21    5:44.45   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Emma Hämäläinen  2003    304  1:24.24  2:52.83  4:21.87    5:48.72   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Mimosa Rintala  2003    282  1:23.14  2:55.67  4:28.35    5:57.50   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Jenny Grangärd  2003    258  1:26.33  3:02.09  4:37.84    6:08.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Maija Björkholm  2003    256  1:26.83  3:01.49  4:36.79    6:08.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Heidi Javanainen  2003    220  1:32.90  3:12.89  4:52.48    6:27.92   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Aino Jerohin  2003    197  1:37.25  3:23.07  5:09.60    6:43.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Sanna Pajula  2003    196  1:33.26  3:19.28  5:05.44    6:43.07   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
11  Olivia Sandelin  2003    195  1:31.86  3:18.17  5:04.07    6:44.29   
  Rauman Uimaseura                   
                     
12  Annukka Jouppila  2003    193  1:35.07  3:20.07  5:05.20    6:45.27   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
13  Ninni Eriksson  2003    191  1:34.86  3:19.15  5:04.66    6:46.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
14  Janina Valkola  2003    180  1:37.62  3:26.22  5:15.72    6:55.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
15  Milka-Maria Rasinpää  2003    176  1:40.72  3:30.53  5:18.27    6:58.45   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
16  Ella Jämsä  2003    157  1:41.25  3:34.92  5:29.28    7:13.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Tara Korkiakoski  2003              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 17, T11,12 400m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 v 
T12 LRIKM-ennätys Essi Schrey, RaisU, 4:39.24 2008 
T11 LRIKM-ennätys Noora Visto, LaUS, 4:50,89 2009 
T-11 vain alkukilpailussa 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emmi Kaunisto  2002    424  1:13.98  2:34.23  3:53.69    5:12.09   
  Porin Uimaseura                   
                     
Josefiina Kause  2002    345  1:18.47  2:44.68  4:10.56    5:34.18   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Helmi Viitasalo  2002    317  1:21.55  2:50.15  4:18.38    5:43.65   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Emmi Heine  2002    286  1:24.38  2:55.76  4:27.49    5:55.79   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Inari Laaksonen  2002    283  1:23.95  2:57.02  4:29.19    5:56.84   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Emma Mustonen  2002    283  1:24.86  2:57.80  4:30.61    5:57.09   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Veera Lahtinen  2002    277  1:26.00  2:59.25  4:32.89    5:59.34   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Nea Tahkoniemi  2002    274  1:25.91  2:59.01  4:32.72    6:00.64   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Minna Ingi  2002    262  1:26.59  3:01.43  4:36.66    6:06.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Saana Vähämaa  2002    249  1:28.48  3:04.03  4:40.34    6:12.35   
  Rauman Uimaseura                   
                     
11  Juliana Niinisalo  2002    237  1:30.23  3:10.40  4:47.47    6:18.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Jessica Ingalsuo  2002    235  1:28.63  3:06.42  4:43.05    6:20.01   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
13  Lidian Vihervä  2002    229  1:30.21  3:09.48  4:46.72    6:23.17   
  Rauman Uimaseura                   
                     
14  Ellen-Maria Neiramaa  2002    229  1:28.84  3:09.65  4:49.30    6:23.25   
  Porin Uimaseura                   
                     
15  Paula Kivi  2002    220  1:30.48  3:11.11  4:50.82    6:28.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
16  Sofia Runnakko  2002    183  1:39.62  3:28.74  5:14.08    6:52.89   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
17  Linnéa Nygård  2002    182  1:36.33  3:20.56  5:08.06    6:53.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
18  Senja Aho  2002    181  1:35.22  3:22.98  5:10.48    6:54.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
19  Ida Rantala  2002    170  1:35.23  3:24.50  5:16.41    7:03.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
20  Joanna Lehto  2002    169  1:39.09  3:28.02  5:17.41    7:03.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Ina Pollari  2002              DNF   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Aada-Maria Järvenpää  2002              DSQ   
  Rauman Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 18, P12,13 400m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 v 
P13 LRIKM-ennätys Santeri Hölttä, HSS, 4:22,44 2013 
P12 LRIKM-ennätys Teemu Kettunen, JUK, 4:34,91 1994 
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Justus Hilaja  2002    287  1:17.09  2:39.74  4:02.90    5:21.55   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Jesse Anttila  2002    276  1:15.71  2:40.44  4:06.15    5:25.92   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Toivo Haikonen  2002    268  1:17.22  2:42.50  4:08.85    5:28.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Veeti Verronen  2002    264  1:17.79  2:43.04  4:09.56    5:30.86   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Viljami Kuosmanen  2002    215  1:22.10  2:54.25  4:25.51    5:53.85   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Lauri-Luukas Jäntti  2002    193  1:23.77  2:58.48  4:34.72    6:06.95   
  Porin Uimaseura                   
                     
Casper Loo  2002    176  1:27.15  3:04.39  4:43.06    6:18.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Niko Kuhna  2002    170  1:32.03  3:10.21  4:50.77    6:23.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Joonas Järvi  2002    167  1:29.45  3:07.85  4:47.33    6:25.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Patrik Pihlajamäki  2002    162  1:31.08  3:10.87  4:52.91    6:29.21   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
11  Ville Kuusimäki  2002    143  1:33.68  3:19.23  5:05.26    6:45.29   
  Porin Uimaseura                   
                     
Arttu Seppänen  2002              DNF   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
 
Laji 18, P12,13 400m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v 
P13 LRIKM-ennätys Santeri Hölttä, HSS, 4:22,44 2013 
P12 LRIKM-ennätys Teemu Kettunen, JUK, 4:34,91 1994 
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juho Porkkala  2001    478  1:04.82  2:14.40  3:24.22    4:31.41   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Claes Fjellström  2001    428  1:06.43  2:17.25  3:28.97    4:41.62   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Jarkko Rantoja  2001    301  1:12.44  2:35.83  3:59.15    5:16.66   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
Ville Aaltonen  2001    294  1:14.22  2:35.84  3:58.32    5:18.87   
  Porin Uimaseura                   
                     
Aaro Kangasmaa  2001    258  1:18.16  2:43.44  4:09.92    5:33.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Teemu Ihanamäki  2001    246  1:16.01  2:42.83  4:11.06    5:38.42   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Felix Kallio  2001    224  1:19.61  2:49.40  4:20.41    5:49.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Hugo Mattola  2001    222  1:19.81  2:48.80  4:20.89    5:50.43   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
Juuso Syrjälä  2001    198  1:22.89  2:56.18  4:31.23    6:03.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Antti Ahola  2001    159  1:31.71  3:11.94  4:50.86    6:31.71   
  Lapuan Virkiä                   
                     
11  Carl-Eric Lindbäck  2001    158  1:28.79  3:09.44  4:51.94    6:32.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Niklas Nygård  2001    151  1:28.84  3:10.56  4:55.81    6:38.13   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
13  Elias Vainio  2001    125  1:34.26  3:22.34  5:11.99    7:04.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 19, T10 50m Vapaauinti, Loppukilpailut 10 v 
T10 LRIKM-ennätys Saara Hallama, LaVi, 31,48 2003 
VAIN ALKUKILPAILUSSA 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sofia Nurkkala  2004    240          37.39   
  Kokkolan Uimaseura                   
Viivi Kylkisalo  2004    237          37.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Olivia Uusitorppa  2004    234          37.71   
  Rauman Uimaseura                   
Alisa Ailanen  2004    229          37.95   
  Rauman Uimaseura                   
Laura Heinonen  2004    227          38.07   
  Kankaanpään Uimarit                   
Anniina Haarala  2004    218          38.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Ella Hulkki  2004    214          38.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Siiri Tiilikka  2004    204          39.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Henna Känsäkangas  2004    202          39.58   
  Kokkolan Uimaseura                   
10  Tessa Tattari  2004    198          39.85   
  Kokkolan Uimaseura                   
11  Noora Kekola  2004    193          40.19   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
12  Riikka Viitasalo  2004    187          40.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
13  Pinja Kallio  2004    172          41.72   
  Kankaanpään Uimarit                   
14  Iida Leskinen  2004    85          52.85   
  Kokkolan Uimaseura                   
15  Sanni Porkkala  2004    80          53.75   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Sanni Jouppi  2004              DSQ   
  Rauman Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 20, P11 50m Vapaauinti, Loppukilpailut 11 v 
P11 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 28,84 2011 
VAIN ALKUKILPAILUSSA 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Lydman  2003    303          30.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Marcus Forsel  2003    302          30.23   
  Kankaanpään Uimarit                   
Vilho Heino  2003    242          32.55   
  Rauman Uimaseura                   
Leevi Kortesoja  2003    182          35.79   
  Lapuan Virkiä                   
Teppo Jestoi  2003    177          36.11   
  Kokkolan Uimaseura                   
Teemu Oksakari  2003    172          36.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Dan Lampinen  2003    158          37.51   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
Onni Haikonen  2003    156          37.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Emil Saha  2003    139          39.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
10  Elias Kalliokoski  2003    129          40.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
11  Tuukka Harju  2003    119          41.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
12  Samu Hatakka  2003    117          41.44   
  Rauman Uimaseura                   
13  Roope Oijennus  2003    113          41.97   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
14  Elmo Arvo  2003    100          43.70   
  Kokkolan Uimaseura                   
15  Matias Ylipelkonen  2003    84          46.23   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Egor Konev  2003              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Simon Ravals  2003              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 21, T13,14,15 400m Sekauinti, Loppukilpailut 14 v 
T15 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 4:56,38 2010 
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 4:47,16 2008 
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 5:01,12 2006 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petra Äkkinen  2000    520  1:16.38  2:35.70  4:09.43    5:24.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Janina Ollikainen  2000    490  1:19.37  2:41.18  4:14.80    5:30.70   
  Porin Uimaseura                   
                     
Wendela Vuorinen  2000    477  1:16.46  2:40.03  4:19.26    5:33.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 21, T13,14,15 400m Sekauinti, Loppukilpailut 15 v 
T15 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, SCV, 4:56,38 2010 
T14 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, RaisU, 4:47,16 2008 
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 5:01,12 2006 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milla Koivuluoma  1999    543  1:14.55  2:34.50  4:04.84    5:19.69   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Jenna Miettinen  1999    510  1:16.37  2:38.73  4:08.89    5:26.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Denize Korkiakoski  1999    442  1:13.25  2:38.31  4:24.95    5:42.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Henna Syrjälä  1999    441  1:20.16  2:41.51  4:25.61    5:42.46   
  Porin Uimaseura                   
                     
Fanny Vuollet  1999    429  1:23.14  2:49.71  4:24.37    5:45.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Iiris Saranpää  1999    387  1:27.23  2:58.79  4:43.44    5:57.81   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Laura Känsäkangas  1999    369  1:32.29  2:57.55  4:42.21    6:03.63   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
 
Laji 22, P14,15,16 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v 
P16 LRIKM-ennätys Teemu Vuorela, SWIM, 51,54 2010 
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 51,40 2000 
P14 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUs, 54,87 2005 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tuomas Ylipelkonen  2000    456  28.31        58.37   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Jere Kekola  2000    452  28.16        58.52   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Leevi Luhtanen  2000    442  28.27        58.97   
  Porin Uimaseura                   
                     
Lauri Törmä  2000    413  29.04        1:00.31   
  Porin Uimaseura                   
                     
Mika Palovuori  2000    375  29.21        1:02.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Viktor Thodin  2000    354  30.02        1:03.51   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Elmeri Ekström  2000    316  31.60        1:05.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Oskari Ovaskainen  2000    273  32.54        1:09.22   
  Porin Uimaseura                   
                     
Elias Ruuska  2000    273  33.37        1:09.25   
  Vieskan Uimarit                   
                     
10  Samu Peltonen  2000    218  35.27        1:14.58   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
11  Miko Järviö  2000    210  35.31        1:15.57   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
12  Martin Jylhä  2000    207  36.35        1:15.85   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
13  Aaro Lassila  2000    198  36.49        1:16.98   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
14  Arttu Kojonen  2000    185  37.25        1:18.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 22, P14,15,16 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v 
P16 LRIKM-ennätys Teemu Vuorela, SWIM, 51,54 2010 
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 51,40 2000 
P14 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUs, 54,87 2005 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aaron Joki  1999    489  27.58        57.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Valtteri Väisänen  1999    442  28.26        58.99   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Juuso Mäki  1999    435  28.77        59.27   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Jere Ojakippola  1999    424  28.61        59.78   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Joonas Hilaja  1999    379  30.23        1:02.06   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Otto Kallama  1999    335  30.45        1:04.69   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Altti Ekorre  1999    322  31.35        1:05.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Lauri Koskela  1999    245  34.42        1:11.77   
  Porin Pyrintö                   
                     
Felix Ollus  1999              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 22, P14,15,16 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 16 v 
P16 LRIKM-ennätys Teemu Vuorela, SWIM, 51,54 2010 
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 51,40 2000 
P14 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUs, 54,87 2005 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Saku Mäki-Ikola  1998    401  29.23        1:00.94   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Raul Heinikangas  1998    318  31.02        1:05.79   
  Porin Uimaseura                   
                     
Aleksei Belov  1998    251  33.08        1:11.21   
  Porin Uimaseura                   
                     
Joni Hemminki  1998              DNS   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
Laji 23, T12 100m Perhosuinti, Loppukilpailut 12 v 
T12 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 1:07,20 1996 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ina Pollari  2002    413  33.39        1:13.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Nea Nygård  2002    316  38.51        1:20.75   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Emmi Kaunisto  2002    288  36.40        1:23.31   
  Porin Uimaseura                   
                     
Helmi Viitasalo  2002    216  41.94        1:31.63   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Paula Kivi  2002    215  41.97        1:31.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Liina Salin  2002    200  42.13        1:34.11   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Emmi Heine  2002    179  45.39        1:37.64   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Emma Mustonen  2002    144  49.07        1:44.93   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Maiju Rajaniemi  2002    135  46.23        1:47.05   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Minna Ingi  2002              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
Laji 24, P13 100m Perhosuinti, Loppukilpailut 13 v 
P13 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 58,66 2013 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juho Porkkala  2001    334  32.85        1:09.84   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Claes Fjellström  2001    282  33.71        1:13.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Ivar Malm  2001    239  35.00        1:18.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Ali Khalili  2001    165  41.07        1:28.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Elias Nurmi  2001    134  44.51        1:34.62   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
Tuukka Nissilä  2001    123  42.71        1:37.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Felix Kallio  2001    99  48.53        1:44.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Matias Pennanen  2001              DSQ   
  Porin Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
                     
 
Laji 25, T10,11 50m Perhosuinti, Loppukilpailut 10 v 
T11 LRIKM-ennätys Laura Mäki, RaisU, 31,18 2008 
T10 LRIKM-ennätys Mirva Kallström, Cetus, 35,91 2009 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sofia Nurkkala  2004    175          43.51   
  Kokkolan Uimaseura                   
Olivia Uusitorppa  2004    172          43.78   
  Rauman Uimaseura                   
Ella Hulkki  2004    172          43.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Laura Heinonen  2004    153          45.52   
  Kankaanpään Uimarit                   
Alisa Ailanen  2004    135          47.42   
  Rauman Uimaseura                   
Anniina Haarala  2004    124          48.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Viivi Kylkisalo  2004    109          50.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Riikka Viitasalo  2004    102          52.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Siiri Tiilikka  2004    98          52.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
10  Pinja Kallio  2004    96          53.20   
  Kankaanpään Uimarit                   
11  Tessa Tattari  2004    95          53.40   
  Kokkolan Uimaseura                   
12  Noora Kekola  2004    75          57.69   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
13  Henna Känsäkangas  2004    71          58.62   
  Kokkolan Uimaseura                   
14  Iida Leskinen  2004    27          1:20.54   
  Kokkolan Uimaseura                   
 
Laji 25, T10,11 50m Perhosuinti, Loppukilpailut 11 v 
T11 LRIKM-ennätys Laura Mäki, RaisU, 31,18 2008 
T10 LRIKM-ennätys Mirva Kallström, Cetus, 35,91 2009 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emma Haglund  2003    349          34.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Heta Veikkola  2003    234          39.52   
  Lapuan Virkiä                   
Tara Korkiakoski  2003    232          39.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Emma Hämäläinen  2003    225          40.07   
  Vieskan Uimarit                   
Senni Mattila  2003    215          40.66   
  Porin Uimaseura                   
Maija Björkholm  2003    188          42.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Jenny Grangärd  2003    176          43.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Mimosa Rintala  2003    135          47.51   
  Rauman Uimaseura                   
Janina Valkola  2003    134          47.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
10  Ella Ohra-Aho  2003    132          47.86   
  Alavuden Urheilijat                   
11  Milka-Maria Rasinpää  2003    120          49.33   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
12  Ninni Eriksson  2003    112          50.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
13  Wilma Lakanen  2003    104          51.69   
  Kokkolan Uimaseura                   
14  Aada Kivi  2003    101          52.32   
  Kokkolan Uimaseura                   
15  Olivia Sandelin  2003    97          52.98   
  Rauman Uimaseura                   
16  Ella Jämsä  2003    94          53.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
17  Aino Jerohin  2003    89          54.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
18  Annukka Jouppila  2003    72          58.57   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
 
Laji 26, P11,12 50m Perhosuinti, Loppukilpailut 11 v 
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 29,00 1997 
P11 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 31,74 2011 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Marcus Forsel  2003    277          33.41   
  Kankaanpään Uimarit                   
Alex Lydman  2003    265          33.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Vilho Heino  2003    199          37.30   
  Rauman Uimaseura                   
Teemu Oksakari  2003    111          45.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Leevi Kortesoja  2003    107          45.91   
  Lapuan Virkiä                   
Simon Ravals  2003    106          46.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Onni Haikonen  2003    101          46.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Samu Hatakka  2003    88          48.92   
  Rauman Uimaseura                   
Teppo Jestoi  2003    66          53.84   
  Kokkolan Uimaseura                   
10  Emil Saha  2003    64          54.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
11  Roope Oijennus  2003    58          56.30   
  Seinäjoen Uimarit-58                 <