Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Minimani Games 2016    Tulostuspäivämäärä  16 tammikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kokkola    Tulostusaika  17:52   
  Järjestäjä  KUS-GSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 tammikuu 2016         
 
 
Laji 1, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Niko Kuhna  2002  256  34.81  1:14.82  1:55.89    2:36.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:40.99                 
                     
Casper Loo  2002  215  36.50  1:18.84  2:02.27    2:45.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:50.94                 
                     
Aleksi Autio  2003  95  48.33  1:42.50  2:41.02    3:37.64   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Aaro-Oskar Ruuskanen  2004  84  47.02  1:44.30  2:47.86    3:46.13   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:48.76                 
                     
 
Laji 1, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tuomas Ylipelkonen  2000  10  519  28.72  1:00.07  1:32.29    2:03.62   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:03.08                 
                     
Juho Porkkala  2001  466  29.34  1:01.95  1:35.81    2:08.16   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:03.39                 
                     
Noa Mäkelä  2001  464  31.37  1:04.17  1:36.69    2:08.27   
  Kempeleen Pyrintö  2:08.53                 
                     
Claes Fjellström  2001  458  30.16  1:02.79  1:36.09    2:08.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:09.04                 
                     
Viktor Thodin  2000  428  28.05  1:00.16  1:35.73    2:11.79   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  2:10.12                 
                     
Hermanni Taimisto  2000  398  29.47  1:02.97  1:38.71    2:15.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:07.68                 
                     
Ivar Malm  2001  355  30.83  1:06.33  1:43.93    2:20.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Niklas Nygård  2001  230  35.44  1:15.89  1:58.44    2:42.16   
  Kokkolan Uimaseura  2:38.78                 
                     
 
Laji 1, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jere Kotomäki  1997  500  27.06  58.09  1:31.20    2:05.12   
  Kokkolan Uimaseura  2:01.44                 
                     
Felix Ollus  1999  357  30.86  1:05.02  1:42.08    2:20.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:21.65                 
                     
 
Laji 2, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Emma Haglund  2003  497  32.08  1:07.94  1:44.67    2:20.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:41.08                 
                     
Tara Korkiakoski  2003  418  32.14  1:09.52  1:50.23    2:28.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Wilma Lakanen  2003  389  34.43  1:13.65  1:53.20    2:32.16   
  Kokkolan Uimaseura  2:41.74                 
                     
Petra Kivi  2003  339  37.16  1:18.59  1:59.76    2:39.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:50.79                 
                     
Maija Björkholm  2003  334  35.88  1:17.26  1:59.06    2:40.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:42.00                 
                     
Ninni Eriksson  2003  330  36.82  1:19.10  2:02.22    2:40.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:46.27                 
                     
Sofia Nurkkala  2004    292  38.44  1:20.71  2:04.31    2:47.50   
  Kokkolan Uimaseura  2:48.32                 
                     
Aino Jerohin  2003    273  38.64  1:22.82  2:08.20    2:51.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:04.58                 
                     
Emma Jormanainen  2003    268  39.41  1:23.50  2:09.39    2:52.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:06.16                 
                     
10  Anniina Haarala  2004    264  39.03  1:23.59  2:08.88    2:53.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:48.86                 
                     
11  Milka-Maria Rasinpää  2003    249  39.54  1:24.48  2:10.98    2:56.63   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:59.20                 
                     
12  Ella Jämsä  2003    239  40.11  1:26.73  2:14.28    2:59.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:19.07                 
                     
 
Laji 2, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Henna Haipus  2001  10  567  32.14  1:05.52  1:39.56    2:14.29   
  Kempeleen Pyrintö  2:13.08                 
                     
Nelle Ojakippola  2001  531  32.20  1:06.85  1:42.42    2:17.25   
  Vieskan Uimarit  2:14.39                 
                     
Heta Järvenpää  2001  528  31.31  1:05.61  1:41.01    2:17.52   
  Haapajärven Kiilat  2:20.29                 
                     
Ina Pollari  2002  502  30.93  1:06.30  1:43.34    2:19.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:19.89                 
                     
Liina Salin  2002  425  34.43  1:12.65  1:51.34    2:27.75   
  Kokkolan Uimaseura  2:31.79                 
                     
Viivi Koivisto  2002  421  33.80  1:11.36  1:49.75    2:28.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:29.97                 
                     
Veera Lahtinen  2002  388  32.93  1:12.32  1:53.50    2:32.39   
  Kokkolan Uimaseura  2:34.45                 
                     
Wilma Elenius  2002  388  33.24  1:11.56  1:52.94    2:32.40   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  2:33.11                 
                     
Emily Majors  2002  372  33.80  1:12.49  1:53.09    2:34.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:36.15                 
                     
10  Stina Roth  2001  369  34.18  1:13.15  1:53.62    2:34.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:34.93                 
                     
11  Nea Nygård  2002  360  36.72  1:17.86  1:58.94    2:36.23   
  Kokkolan Uimaseura  2:53.94                 
                     
12  Tinja Harju  2002  304  37.30  1:19.94  2:03.59    2:45.33   
  Kokkolan Uimaseura  2:55.50                 
                     
13  Jessica Ingalsuo  2002  303  37.35  1:20.11  2:03.65    2:45.47   
  Kokkolan Uimaseura  2:44.97                 
                     
14  Erika Yli-Yrjänäinen  2001    286  36.73  1:18.18  2:03.00    2:48.62   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
15  Fanny Koivisto  2001    246  37.14  1:21.40  2:08.64    2:57.41   
  Kokkolan Uimaseura  2:48.54                 
                     
16  Julia Hietala  2001    237  39.50  1:25.16  2:12.33    2:59.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:54.24                 
                     
17  Jasmine Vikström  2002    208  41.62  1:30.77  2:20.87    3:07.33   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
 
Laji 2, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Petra Äkkinen  2000  550  31.12  1:06.00  1:41.37    2:15.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:16.20                 
                     
Heidi Kivioja  2000  504  31.39  1:06.26  1:43.34    2:19.63   
  Vieskan Uimarit  2:17.08                 
                     
Saana Luokkanen  1999  502  32.04  1:07.56  1:43.60    2:19.82   
  Kempeleen Pyrintö  2:19.78                 
                     
Iiris Saranpää  1999  501  31.90  1:07.20  1:43.88    2:19.91   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:17.87                 
                     
Denize Korkiakoski  1999  500  31.00  1:06.02  1:43.92    2:20.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:18.59                 
                     
Tiia Pudas  1999  495  31.90  1:07.42  1:43.98    2:20.51   
  Vieskan Uimarit  2:20.86                 
                     
Ida-Maria Juntunen  1999  481  31.97  1:07.64  1:45.06    2:21.80   
  Kempeleen Pyrintö  2:19.26                 
                     
Emilia Kinnunen  2000  448  33.72  1:10.39  1:48.30    2:25.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:30.30                 
                     
Milja Lahtinen  1999  443  33.08  1:10.25  1:48.33    2:25.79   
  Kokkolan Uimaseura  2:22.10                 
                     
10  Roosa Mykkänen  2000  430  31.60  1:07.36  1:46.85    2:27.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:19.49                 
                     
11  Suvi Kannosto  1999  315  35.93  1:15.91  1:59.30    2:43.25   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:44.36                 
                     
12  Ella Takalo  2000    295  38.88  1:21.74  2:04.62    2:46.96   
  Kempeleen Pyrintö  2:43.11                 
                     
 
Laji 3, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Luukas Salin  2005  100          54.35   
  Kokkolan Uimaseura  55.77                 
Rasmus Kekola  2006  70          1:01.21   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:01.54                 
Lauri Korpi  2006  69          1:01.42   
  Ilmajoen Kisailijat  1:06.27                 
Samu Herronen  2007  65          1:02.73   
  Kokkolan Uimaseura                   
Joona Kajaala  2006  62          1:03.63   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Arttu Syrjä  2005  53          1:07.07   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:07.78                 
Werneri Ketonen  2005  46          1:10.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Jussi Karjalainen  2007  33          1:18.03   
  Kokkolan Uimaseura  1:34.56                 
Esa Porentola  2005              DSQ  maalin tultaessa 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Nils-Johan Lindbäck  2006              DSQ  maaliin tultaessa 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Tuomo Salomaa  2005              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura  1:12.76                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Ville Ikola  2005              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura  56.80                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 3, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Noa Mäkelä  2001  10  409          34.01   
  Kempeleen Pyrintö  34.89                 
Joel Tarvainen  1998  387          34.62   
  Kokkolan Uimaseura  33.46                 
Jere Kekola  2000  367          35.25   
  Seinäjoen Uimarit-58  34.22                 
Aleksi Ekström  1996  349          35.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  34.11                 
Elias Juntunen  2002  274          38.86   
  Kempeleen Pyrintö  41.46                 
Samu Peltonen  2000  260          39.55   
  Kokkolan Uimaseura  42.67                 
Robin Söderholm  2002  250          40.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  41.94                 
Niko Kuhna  2002  246          40.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  40.96                 
Hugo Mattola  2001  238          40.70   
  Haapajärven Kiilat  39.77                 
10  Egor Konev  2003  169          45.60   
  Kokkolan Uimaseura  49.89                 
11  Kimmo Salomaa  2000  155          46.95   
  Kokkolan Uimaseura  46.50                 
12  Mikko Karjalainen  2004  104          53.61   
  Kokkolan Uimaseura  58.81                 
13  Joel Jokiaho  2004  38          1:14.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Alex Koskela  2004              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa               
Mikko Mäntylä  2002              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Sohneel Mandpe  2004              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Fia Stenman  2006  132          56.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Tuuli Tala  2006  120          58.36   
  Seinäjoen Uimarit-58  57.57                 
Laura Koskela  2006  96          1:02.84   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:06.70                 
Anni Finnilä  2006  90          1:04.18   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:06.01                 
Evelina Myllykoski  2006  58          1:14.40   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:12.38                 
Hannah Lamminmäki  2006              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Olivia Viitala  2000  10  497          36.34   
  Kokkolan Uimaseura  36.25                 
Adolfina Lehtonen  1999  433          38.06   
  Kokkolan Uimaseura  36.49                 
Minna Ingi  2002  427          38.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  38.18                 
Olivia Nurkkala  2002  413          38.65   
  Kokkolan Uimaseura  39.33                 
Laura Känsäkangas  1999  392          39.32   
  Seinäjoen Uimarit-58  38.67                 
Emma Hämäläinen  2003  378          39.80   
  Vieskan Uimarit  38.70                 
Emilia Härkönen  2001  347          40.97   
  Kokkolan Uimaseura  42.12                 
Roosa Raiskila  1998  339          41.30   
  Kokkolan Uimaseura  38.61                 
Ellen Vuollet  2001  271          44.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  43.96                 
10  Anna Klutas  2002  211          48.35   
  Seinäjoen Uimarit-58  52.11                 
11  Tiia Kivi  2000  181          50.85   
  Kokkolan Uimaseura                   
12  Pirita Hautala  2004  160          52.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
13  Minea Sacklén  2005  153          53.77   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  53.29                 
14  Meeri Tuikkanen  2005  151          54.01   
  Kokkolan Uimaseura  59.70                 
15  Viivi Lehtonen  2005  135          56.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
16  Ellen Arvo  2005  124          57.65   
  Kokkolan Uimaseura                   
17  Olivia Komulainen  2003  111          59.83   
  Kokkolan Uimaseura                   
18  Ottiilia Sandkulla  2005  107          1:00.48   
  Kokkolan Uimaseura  1:02.25                 
19  Sanni Aho-Mantila  2005  100          1:01.98   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:06.03                 
20  Siiri Ehrnrooth  2005  88          1:04.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:12.34                 
21  Senni Syvänen  2005  71          1:09.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
22  Emmi Mäki-Latvala  2002  52          1:16.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Gitta Nukala  2004              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa               
Sanni Lehtonen  2004              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Veera Välivainio  2005              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
Laji 5, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Henri-Pekka Iivonen  2004  144  49.48        1:45.99   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Lassi Lahtinen  2004  135  51.94        1:48.29   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Linus Vuollet  2004  127  52.83        1:50.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:54.47                 
                     
Filip Jåfs  2004  104  55.09        1:57.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:56.01                 
                     
Visa Nissinen  2004  91  58.12        2:03.50   
  Kokkolan Uimaseura  2:09.10                 
                     
Sverre Varttila  2004  83  59.94        2:07.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Aaro-Oskar Ruuskanen  2004  60  1:04.98        2:21.28   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Rasmus Saarimaa  2004    56  1:04.79        2:24.70   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:34.25                 
                     
Totti Laukkala  2004    46  1:11.10        2:34.32   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:39.56                 
                     
Elmeri Aho  2004              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:26.33                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 5, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Valdemar Peltonen  2002  233  42.03        1:30.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:31.79                 
                     
Oskari Ketonen  2002  230  42.89        1:30.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:33.67                 
                     
Elias Kalliokoski  2003  225  42.66        1:31.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:30.80                 
                     
Simon Ravals  2003  216  44.30        1:32.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:36.03                 
                     
Teppo Jestoi  2003  208  43.23        1:33.82   
  Kokkolan Uimaseura  1:36.76                 
                     
Teemu Oksakari  2003  205  46.17        1:34.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:35.30                 
                     
Frans Ekstrand  2002  191  45.06        1:36.48   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:40.88                 
                     
Emil Saha  2003  189  45.31        1:36.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:39.45                 
                     
Elmo Arvo  2003  163  48.46        1:41.75   
  Kokkolan Uimaseura  1:46.83                 
                     
10  Onni Haikonen  2003  131  51.64        1:49.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:53.98                 
                     
11  Iisakki Laihorinne  2003  82  58.78        2:07.52   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:07.62                 
                     
Aleksi Autio  2003              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa               
                     
Ivar Nordman  2003              DSQ  käännöksessä 
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:32.94                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 5, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Hermanni Taimisto  2000  387  34.76        1:16.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:12.73                 
                     
Ivar Malm  2001  341  37.02        1:19.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Claes Fjellström  2001  308  39.13        1:22.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:19.02                 
                     
Juuso Syrjälä  2001  308  39.12        1:22.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.25                 
                     
Aaro Kangasmaa  2001  298  38.00        1:23.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:23.23                 
                     
Kalle Tankka  2001  294  38.57        1:23.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:21.93                 
                     
Niklas Nygård  2001  270  40.45        1:26.03   
  Kokkolan Uimaseura  1:26.55                 
                     
 
Laji 5, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jere Kotomäki  1997  10  480  33.75        1:11.02   
  Kokkolan Uimaseura  1:08.92                 
                     
Robin Thodin  1995  383  36.83        1:16.53   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:14.91                 
                     
Joel Tarvainen  1998  350  36.83        1:18.85   
  Kokkolan Uimaseura  1:14.46                 
                     
Felix Ollus  1999  233  42.15        1:30.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:33.41                 
                     
Altti Ekorre  1999  224  42.82        1:31.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:27.78                 
                     
 
Laji 6, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Teea Jestoi  2005  261  45.19        1:38.00   
  Kokkolan Uimaseura  1:41.59                 
                     
Vilma Rintala  2005    218  48.73        1:44.04   
  Kokkolan Uimaseura  1:40.34                 
                     
Aamu Kannosto  2005    172  54.31        1:52.73   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:54.62                 
                     
Sanni Aho-Mantila  2005    99  1:03.35        2:15.39   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Mea Lahtinen  2005    88  1:05.80        2:20.79   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:21.36                 
                     
Evelina Myllykoski  2006    49  1:26.01        2:51.02   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:55.25                 
                     
 
Laji 6, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Emma Haglund  2003  10  504  37.71        1:18.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:15.18                 
                     
Emma Hämäläinen  2003  366  42.06        1:27.61   
  Vieskan Uimarit  1:25.63                 
                     
Tara Korkiakoski  2003  346  41.72        1:29.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Sofia Nurkkala  2004  306  44.30        1:32.99   
  Kokkolan Uimaseura  1:34.54                 
                     
Emma Jormanainen  2003  290  44.78        1:34.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:37.25                 
                     
Ninni Eriksson  2003  280  45.13        1:35.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:36.19                 
                     
Malla Juutinen  2003  275  46.07        1:36.38   
  Oulun Lohet  1:34.23                 
                     
Siiri Tiilikka  2004  257  46.43        1:38.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:40.67                 
                     
Maija Björkholm  2003  256  45.98        1:38.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:36.89                 
                     
10  Viivi Lehtonen  2004  251  46.95        1:39.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:41.27                 
                     
11  Aamu Knuuttila  2004  241  47.57        1:40.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Viivi Kylkisalo  2004  240  48.01        1:40.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Peppi Hölsö  2003    226  50.17        1:42.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:46.49                 
                     
14  Isa Maria Augustina Jutila  2003    218  50.07        1:44.14   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:46.75                 
                     
15  Henna Känsäkangas  2004    217  48.29        1:44.21   
  Kokkolan Uimaseura  1:48.73                 
                     
16  Noora Kekola  2004    206  50.01        1:46.12   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:44.71                 
                     
17  Tessa Tattari  2004    205  50.34        1:46.19   
  Kokkolan Uimaseura  1:49.99                 
                     
18  Aada Kivi  2003    193  50.22        1:48.39   
  Kokkolan Uimaseura  1:46.76                 
                     
19  Ella Hulkki  2004    189  52.63        1:49.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:48.55                 
                     
20  Ella Jämsä  2003    171  53.86        1:52.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:54.41                 
                     
21  Anna-Maria Malila  2003    168  53.78        1:53.56   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:55.07                 
                     
22  Iida Leskinen  2004    145  55.86        1:59.27   
  Kokkolan Uimaseura  1:58.41                 
                     
23  Sanni Porkkala  2004    130  58.94        2:03.75   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:06.13                 
                     
24  Oona Kemppainen  2004    104  1:03.05        2:12.91   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:20.89                 
                     
 
Laji 6, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Nelle Ojakippola  2001  449  38.27        1:21.84   
  Vieskan Uimarit  1:16.77                 
                     
Ina Pollari  2002  439  39.13        1:22.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:21.90                 
                     
Emily Majors  2002  386  39.88        1:26.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:24.70                 
                     
Olivia Nurkkala  2002  382  41.70        1:26.39   
  Kokkolan Uimaseura  1:24.20                 
                     
Emilia Söderlund  2001  363  41.86        1:27.84   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:29.07                 
                     
Nea Nygård  2002  312  44.88        1:32.38   
  Kokkolan Uimaseura  1:27.55                 
                     
Matilda Lindholm  2001  292  44.88        1:34.49   
  Kokkolan Uimaseura  1:33.57                 
                     
Paula Kivi  2002  268  45.66        1:37.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Sanna Rajamäki  2002  267  46.98        1:37.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:38.24                 
                     
10  Maiju Rajaniemi  2002  262  46.17        1:37.89   
  Kokkolan Uimaseura  1:35.20                 
                     
11  Jessica Ingalsuo  2002  256  46.93        1:38.62   
  Kokkolan Uimaseura  1:37.60                 
                     
12  Sara Ikonen  2002    179  52.78        1:51.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:52.31                 
                     
Tinja Harju  2002              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura  1:38.02                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 6, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Emilia Kinnunen  2000  501  37.73        1:18.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:17.12                 
                     
Petra Äkkinen  2000  473  38.25        1:20.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:18.56                 
                     
Alexandra Pihlajamäki  1998  441  40.01        1:22.33   
  Kokkolan Uimaseura  1:19.31                 
                     
Tiia Pudas  1999  374  41.01        1:26.96   
  Vieskan Uimarit  1:33.21                 
                     
Emma Nikula  1998  374  40.50        1:27.00   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Petra Thodin  1968  284  45.14        1:35.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lauri Korpi  2006  135          39.50   
  Ilmajoen Kisailijat  39.66                 
Rasmus Kekola  2006  97          44.10   
  Seinäjoen Uimarit-58  44.28                 
Samu Herronen  2007  72          48.69   
  Kokkolan Uimaseura  47.37                 
Joona Kajaala  2006  71          48.84   
  Seinäjoen Uimarit-58  51.56                 
Jussi Karjalainen  2007  57          52.46   
  Kokkolan Uimaseura  56.82                 
Nils-Johan Lindbäck  2006  47          55.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ville Ikola  2005  132          39.81   
  Kokkolan Uimaseura  38.41                 
Luukas Salin  2005  126          40.47   
  Kokkolan Uimaseura  38.82                 
Riku Määttälä  2005  120          41.09   
  Kokkolan Uimaseura  43.26                 
Santeri Orpana  2005  91          45.03   
  Kokkolan Uimaseura  43.69                 
Akseli Mikkola  2005  73          48.39   
  Kokkolan Uimaseura  52.90                 
Werneri Ketonen  2005  68          49.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  51.93                 
Esa Porentola  2005  53          53.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Tuomo Salomaa  2005              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura  44.50                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Aleksi Ekström  1996  10  442          26.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  25.61                 
Felix Ollus  1999  363          28.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  27.99                 
Samu Peltonen  2000  342          29.02   
  Kokkolan Uimaseura  28.61                 
Kimmo Salomaa  2000  270          31.39   
  Kokkolan Uimaseura  30.51                 
Kasperi Brandt  2004  111          42.20   
  Kokkolan Uimaseura  41.63                 
Valtteri Pinola  2004  99          43.76   
  Kokkolan Uimaseura  42.42                 
Mikko Karjalainen  2004  88          45.54   
  Kokkolan Uimaseura  42.71                 
Mikko Mäntylä  2002  81          46.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Alex Koskela  2004  79          47.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  46.08                 
10  Sohneel Mandpe  2004  72          48.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  46.34                 
11  Joel Jokiaho  2004  57          52.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  52.61                 
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Nana Murtomäki  2008    77          54.62   
  Seinäjoen Uimarit-58  59.81                 
Anna Korpi  2008    51          1:02.36   
  Ilmajoen Kisailijat  1:02.12                 
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Fia Stenman  2006  163          42.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Tuuli Tala  2006  152          43.52   
  Seinäjoen Uimarit-58  43.15                 
Laura Koskela  2006  139          44.82   
  Seinäjoen Uimarit-58  43.40                 
Hannah Lamminmäki  2006    128          46.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Anni Finnilä  2006    123          46.74   
  Seinäjoen Uimarit-58  48.69                 
Evelina Myllykoski  2006    71          55.91   
  Seinäjoen Uimarit-58  52.83                 
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Roosa Mykkänen  2000  10  503          29.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  28.24                 
Olivia Viitala  2000  495          29.38   
  Kokkolan Uimaseura  28.54                 
Heta Järvenpää  2001  481          29.67   
  Haapajärven Kiilat  28.75                 
Sofia Pascutti  2000  451          30.30   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  30.69                 
Milja Lahtinen  1999  451          30.31   
  Kokkolan Uimaseura  29.77                 
Laura Känsäkangas  1999  450          30.33   
  Seinäjoen Uimarit-58  31.10                 
Iiris Saranpää  1999  442          30.51   
  Seinäjoen Uimarit-58  28.90                 
Adolfina Lehtonen  1999  434          30.69   
  Kokkolan Uimaseura  29.39                 
Senni Salonen  2001  399          31.56   
  Seinäjoen Uimarit-58  30.80                 
10  Emilia Härkönen  2001  396          31.65   
  Kokkolan Uimaseura  30.69                 
11  Laura Vierikko  2000  394          31.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  30.87                 
12  Giorgia Pascutti  2002  381          32.06   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  29.48                 
13  Jenny Grangärd  2003  358          32.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.60                 
14  Jessica Ingalsuo  2002  321          33.94   
  Kokkolan Uimaseura  34.06                 
15  Tinja Harju  2002  286          35.26   
  Kokkolan Uimaseura  34.50                 
16  Tiia Kivi  2000  280          35.51   
  Kokkolan Uimaseura  34.85                 
17  Fanny Koivisto  2001  273          35.80   
  Kokkolan Uimaseura  34.99                 
18  Anniina Haarala  2004  267          36.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
19  Salla-Maaria Kauppinen  2002  259          36.47   
  Kokkolan Uimaseura  2:12.18                 
20  Jasmine Vikström  2002  246          37.07   
  Kokkolan Uimaseura  35.53                 
21  Anna Klutas  2002  222          38.38   
  Seinäjoen Uimarit-58  38.48                 
22  Minea Sacklén  2005  178          41.27   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  41.92                 
23  Gitta Nukala  2004  155          43.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  42.54                 
24  Olivia Komulainen  2003  152          43.52   
  Kokkolan Uimaseura  43.81                 
25  Meeri Tuikkanen  2005  144          44.34   
  Kokkolan Uimaseura  47.53                 
26  Ronya Rajala  2005  142          44.48   
  Kokkolan Uimaseura  46.77                 
27  Pirita Hautala  2004  131          45.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  45.03                 
28  Viivi Lehtonen  2005    128          46.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  46.46                 
29  Veera Välivainio  2005    127          46.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  48.77                 
30  Ellen Arvo  2005    112          48.10   
  Kokkolan Uimaseura  47.49                 
31  Sanni Lehtonen  2004    102          49.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  50.63                 
32  Emmi Mäki-Latvala  2002    84          52.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:02.17                 
33  Siiri Ehrnrooth  2005    83          53.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  51.72                 
34  Sarah Huhtala  2004    76          54.86   
  Kokkolan Uimaseura  53.14                 
35  Senni Syvänen  2005    70          56.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
36  Ella Ämmänkoski  2005    65          57.67   
  Kokkolan Uimaseura  59.06                 
37  Ottiilia Sandkulla  2005    61          58.90   
  Kokkolan Uimaseura  52.22                 
 
Laji 9, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Elmeri Aho  2004  147  45.28        1:32.65   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:40.41                 
                     
Filip Jåfs  2004  146  45.24        1:32.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:40.64                 
                     
Visa Nissinen  2004  108  49.23        1:42.46   
  Kokkolan Uimaseura  1:49.77                 
                     
Linus Vuollet  2004  104  49.67        1:43.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:43.99                 
                     
Sverre Varttila  2004  96  52.11        1:46.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Totti Laukkala  2004  68  57.83        1:59.61   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:00.96                 
                     
Rasmus Saarimaa  2004  61  58.82        2:03.85   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:09.59                 
                     
Kasperi Brandt  2004              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura  2:07.77                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 9, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Niko Kuhna  2002  208  40.10        1:22.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:26.42                 
                     
Teemu Oksakari  2003  205  40.86        1:22.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.20                 
                     
Simon Ravals  2003  204  41.20        1:23.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:24.26                 
                     
Elias Kalliokoski  2003  196  40.47        1:24.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:25.92                 
                     
Onni Haikonen  2003  192  42.34        1:24.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:27.38                 
                     
Emil Saha  2003  188  42.21        1:25.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:29.39                 
                     
Ivar Nordman  2003  179  41.48        1:26.76   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:36.82                 
                     
Egor Konev  2003  166  43.63        1:28.93   
  Kokkolan Uimaseura  1:30.01                 
                     
Oskari Ketonen  2002  160  44.42        1:29.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:32.16                 
                     
10  Valdemar Peltonen  2002  159  43.79        1:30.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:35.40                 
                     
11  Iisakki Laihorinne  2003  54  1:03.85        2:09.13   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:08.57                 
                     
 
Laji 9, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tuomas Ylipelkonen  2000  447  31.24        1:03.97   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:03.02                 
                     
Viktor Thodin  2000  402  31.97        1:06.30   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:07.37                 
                     
Jere Kekola  2000  377  32.15        1:07.69   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:06.08                 
                     
Hugo Mattola  2001  367  33.13        1:08.32   
  Haapajärven Kiilat  1:10.34                 
                     
Claes Fjellström  2001  358  33.32        1:08.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:08.03                 
                     
Hermanni Taimisto  2000  335  33.78        1:10.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:04.00                 
                     
Samu Peltonen  2000  278  37.43        1:14.93   
  Kokkolan Uimaseura  1:15.70                 
                     
Kimmo Salomaa  2000  217  40.42        1:21.32   
  Kokkolan Uimaseura  1:18.09                 
                     
Aaro Kangasmaa  2001  214  39.55        1:21.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:20.41                 
                     
10  Ivar Malm  2001  206  39.32        1:22.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:24.05                 
                     
Juuso Syrjälä  2001              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:15.05                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 9, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lauri Hatunen  1998  10  538  29.14        1:00.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:00.51                 
                     
Aleksi Ekström  1996  339  34.43        1:10.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:08.32                 
                     
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Vilma Rintala  2005    199  46.04        1:34.52   
  Kokkolan Uimaseura  1:37.79                 
                     
Tuulia Harju  2005    182  46.91        1:37.40   
  Kokkolan Uimaseura  1:38.97                 
                     
Teea Jestoi  2005    171  48.19        1:39.49   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Aamu Kannosto  2005    156  49.75        1:42.48   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:42.89                 
                     
Sanni Aho-Mantila  2005    106  58.59        1:56.64   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:03.50                 
                     
Mea Lahtinen  2005    94  59.84        2:01.31   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Ella Ämmänkoski  2005              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura  2:33.29                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Emma Haglund  2003  411  36.43        1:14.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:12.23                 
                     
Wilma Lakanen  2003  352  38.01        1:18.17   
  Kokkolan Uimaseura  1:21.65                 
                     
Petra Kivi  2003  352  37.64        1:18.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:19.15                 
                     
Tara Korkiakoski  2003  309  39.40        1:21.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Jenny Grangärd  2003  309  40.06        1:21.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.34                 
                     
Malla Juutinen  2003  304  40.06        1:22.13   
  Oulun Lohet  1:20.63                 
                     
Siiri Tiilikka  2004  280  41.99        1:24.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:26.78                 
                     
Ella Hulkki  2004  275  41.66        1:24.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.79                 
                     
Henna Känsäkangas  2004  252  42.33        1:27.42   
  Kokkolan Uimaseura  1:29.77                 
                     
10  Milka-Maria Rasinpää  2003  248  42.86        1:27.86   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:28.50                 
                     
11  Peppi Hölsö  2003  245  43.99        1:28.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:31.36                 
                     
12  Sofia Nurkkala  2004  244  42.24        1:28.35   
  Kokkolan Uimaseura  1:29.58                 
                     
13  Viivi Kylkisalo  2004  238  44.00        1:29.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:29.70                 
                     
14  Anniina Haarala  2004  237  44.83        1:29.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:29.98                 
                     
15  Tessa Tattari  2004  224  43.70        1:30.93   
  Kokkolan Uimaseura  1:38.08                 
                     
16  Noora Kekola  2004    185  46.18        1:36.88   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:40.18                 
                     
17  Viivi Lehtonen  2004    184  46.17        1:37.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
18  Aamu Knuuttila  2004    183  46.46        1:37.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:36.41                 
                     
19  Aino Jerohin  2003    182  46.89        1:37.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:36.57                 
                     
20  Oona Kemppainen  2004    84  1:03.29        2:05.95   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:01.23                 
                     
Sarah Huhtala  2004              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Liina Salin  2002  428  36.10        1:13.27   
  Kokkolan Uimaseura  1:16.72                 
                     
Minna Ingi  2002  375  37.17        1:16.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:18.13                 
                     
Nea Nygård  2002  339  39.25        1:19.18   
  Kokkolan Uimaseura  1:18.87                 
                     
Emilia Söderlund  2001  338  38.22        1:19.26   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:19.55                 
                     
Veera Lahtinen  2002  328  38.68        1:20.02   
  Kokkolan Uimaseura  1:25.81                 
                     
Wilma Elenius  2002  324  39.00        1:20.39   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:22.52                 
                     
Stina Roth  2001  322  38.98        1:20.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:20.24                 
                     
Maiju Rajaniemi  2002  311  39.75        1:21.48   
  Kokkolan Uimaseura  1:22.83                 
                     
Emilia Härkönen  2001  305  40.25        1:22.00   
  Kokkolan Uimaseura  1:17.85                 
                     
10  Sanna Rajamäki  2002    197  46.57        1:34.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:36.03                 
                     
11  Sara Ikonen  2002    181  47.85        1:37.62   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:40.18                 
                     
12  Salla-Maaria Kauppinen  2002    145  52.09        1:44.91   
  Kokkolan Uimaseura  1:46.24                 
                     
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Petra Äkkinen  2000  10  509  33.60        1:09.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:07.69                 
                     
Denize Korkiakoski  1999  438  34.93        1:12.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:12.66                 
                     
Emilia Kinnunen  2000  395  37.00        1:15.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:15.03                 
                     
Heidi Kivioja  2000  386  36.80        1:15.85   
  Vieskan Uimarit  1:13.14                 
                     
Emma Nikula  1998  352  37.51        1:18.17   
  Vieskan Uimarit  1:13.88                 
                     
Alexandra Pihlajamäki  1998  301  39.92        1:22.33   
  Kokkolan Uimaseura  1:20.07                 
                     
Roosa Raiskila  1998    194  45.90        1:35.26   
  Kokkolan Uimaseura  1:31.56                 
                     
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Filip Jåfs  2004  148          41.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  40.72                 
Henri-Pekka Iivonen  2004  134          42.59   
  Kokkolan Uimaseura  46.01                 
Elmeri Aho  2004  119          44.31   
  Seinäjoen Uimarit-58  43.88                 
Linus Vuollet  2004  115          44.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  44.25                 
Lassi Lahtinen  2004  79          50.79   
  Kokkolan Uimaseura  51.17                 
Ville Ikola  2005  69          53.15   
  Kokkolan Uimaseura  54.80                 
Valtteri Pinola  2004              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella               
 
Laji 11, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Joel Tarvainen  1998  10  443          28.58   
  Kokkolan Uimaseura  28.37                 
Altti Ekorre  1999  321          31.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  30.86                 
Nico Neder  2002  221          36.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  37.87                 
Niklas Nygård  2001  156          40.44   
  Kokkolan Uimaseura  41.02                 
Casper Loo  2002  136          42.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  42.19                 
 
Laji 12, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ina Pollari  2002  10  502          30.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  30.48                 
Henna Haipus  2001  428          32.33   
  Kempeleen Pyrintö  31.95                 
Senni Jouhten  2002  417          32.62   
  Kempeleen Pyrintö  32.32                 
Iiris Saranpää  1999  393          33.27   
  Seinäjoen Uimarit-58  32.33                 
Milja Lahtinen  1999  357          34.36   
  Kokkolan Uimaseura  33.80                 
Giorgia Pascutti  2002  356          34.37   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  31.37                 
Laura Vierikko  2000  341          34.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.64                 
Senni Salonen  2001  324          35.49   
  Seinäjoen Uimarit-58  33.78                 
Juliana Niinisalo  2002  299          36.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  38.97                 
10  Wilma Lakanen  2003  293          36.68   
  Kokkolan Uimaseura  38.81                 
11  Viivi Koivisto  2002  293          36.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  37.33                 
12  Matilda Lindholm  2001  281          37.20   
  Kokkolan Uimaseura  36.24                 
13  Paula Kivi  2002  275          37.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  37.59                 
14  Suvi Kannosto  1999  266          37.89   
  Seinäjoen Uimarit-58  37.33                 
15  Maija Björkholm  2003  265          37.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.26                 
16  Iina Elorinne  2002  261          38.13   
  Kempeleen Pyrintö  37.95                 
17  Ella Takalo  2000  252          38.59   
  Kempeleen Pyrintö  36.51                 
18  Emily Majors  2002  227          39.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  35.91                 
19  Jessica Ingalsuo  2002  226          40.01   
  Kokkolan Uimaseura  39.86                 
20  Fanny Koivisto  2001  221          40.27   
  Kokkolan Uimaseura  40.55                 
21  Tinja Harju  2002  170          43.94   
  Kokkolan Uimaseura  44.90                 
22  Erika Yli-Yrjänäinen  2001  163          44.56   
  Kokkolan Uimaseura  45.12                 
23  Aada Kivi  2003  141          46.80   
  Kokkolan Uimaseura  49.99                 
24  Iida Leskinen  2004  94          53.49   
  Kokkolan Uimaseura  50.34                 
 
Laji 13, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lauri Korpi  2006  106  47.30        1:34.74   
  Ilmajoen Kisailijat  1:38.86                 
                     
Arttu Syrjä  2005    74  49.94        1:46.59   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:52.64                 
                     
Tuomo Salomaa  2005    72  46.13        1:47.53   
  Kokkolan Uimaseura  1:46.17                 
                     
Rasmus Kekola  2006    62  52.73        1:53.20   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:44.74                 
                     
Joona Kajaala  2006    62  54.66        1:53.47   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:57.53                 
                     
Luukas Salin  2005              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura  1:32.60                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 13, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Filip Jåfs  2004  182  36.82        1:19.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:21.16                 
                     
Henri-Pekka Iivonen  2004  163  38.82        1:22.22   
  Kokkolan Uimaseura  1:20.87                 
                     
Elmeri Aho  2004  162  38.21        1:22.29   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:24.81                 
                     
Lassi Lahtinen  2004  138  42.94        1:26.80   
  Kokkolan Uimaseura  1:24.25                 
                     
Linus Vuollet  2004  133  42.12        1:27.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:27.74                 
                     
Visa Nissinen  2004  122  43.47        1:30.53   
  Kokkolan Uimaseura  1:29.85                 
                     
Sverre Varttila  2004  106  43.64        1:34.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:32.58                 
                     
Aaro-Oskar Ruuskanen  2004    83  47.10        1:42.69   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:41.54                 
                     
Akseli Klutas  2004    77  49.48        1:45.35   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:53.82                 
                     
10  Totti Laukkala  2004    65  53.04        1:51.70   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:46.56                 
                     
11  Rasmus Saarimaa  2004    54  52.26        1:58.45   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:53.68                 
                     
 
Laji 13, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Robin Söderholm  2002  288  33.67        1:08.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:08.24                 
                     
Teppo Jestoi  2003  239  35.51        1:12.40   
  Kokkolan Uimaseura  1:13.07                 
                     
Ivar Nordman  2003  238  34.31        1:12.49   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:13.07                 
                     
Elias Kalliokoski  2003  232  34.33        1:13.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:13.20                 
                     
Teemu Oksakari  2003  227  35.67        1:13.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:12.69                 
                     
Nico Neder  2002  217  36.23        1:14.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:13.05                 
                     
Onni Haikonen  2003  215  35.61        1:14.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:13.22                 
                     
Emil Saha  2003  206  36.24        1:16.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:14.32                 
                     
Frans Ekstrand  2002  202  36.53        1:16.50   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:19.84                 
                     
10  Elmo Arvo  2003  145  42.79        1:25.49   
  Kokkolan Uimaseura  1:27.37                 
                     
11  Aleksi Autio  2003    103  46.29        1:35.72   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:39.08                 
                     
12  Iisakki Laihorinne  2003    92  47.29        1:39.51   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:45.77                 
                     
 
Laji 13, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tuomas Ylipelkonen  2000  472  28.41        57.70   
  Seinäjoen Uimarit-58  57.72                 
                     
Jere Kekola  2000  467  27.84        57.92   
  Seinäjoen Uimarit-58  56.99                 
                     
Viktor Thodin  2000  459  28.10        58.24   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  58.14                 
                     
Juho Porkkala  2001  425  28.97        59.74   
  Seinäjoen Uimarit-58  58.98                 
                     
Ivar Malm  2001  336  30.84        1:04.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:02.20                 
                     
Samu Peltonen  2000  319  31.71        1:05.74   
  Kokkolan Uimaseura  1:04.73                 
                     
Hugo Mattola  2001  314  31.55        1:06.06   
  Haapajärven Kiilat  1:06.82                 
                     
Kimmo Salomaa  2000  310  31.95        1:06.37   
  Kokkolan Uimaseura  1:06.46                 
                     
Kalle Tankka  2001  253  33.74        1:11.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:12.63                 
                     
 
Laji 13, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lauri Hatunen  1998  10  576  26.67        53.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  52.46                 
                     
Aleksi Ekström  1996  441  28.86        59.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  56.27                 
                     
Felix Ollus  1999  356  29.78        1:03.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:01.92                 
                     
 
Laji 14, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Laura Koskela  2006    120  50.60        1:43.36   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:44.54                 
                     
Tuuli Tala  2006    115  48.52        1:44.76   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:43.37                 
                     
 
Laji 14, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Teea Jestoi  2005    260  39.72        1:19.85   
  Kokkolan Uimaseura  1:27.84                 
                     
Tuulia Harju  2005    239  39.32        1:22.18   
  Kokkolan Uimaseura  1:21.13                 
                     
Aamu Kannosto  2005    217  39.81        1:24.86   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:25.08                 
                     
Vilma Rintala  2005    216  40.62        1:24.89   
  Kokkolan Uimaseura  1:27.07                 
                     
Elin Thodin  2005    122  50.84        1:42.81   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:40.67                 
                     
Mea Lahtinen  2005    111  48.35        1:46.11   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:37.81                 
                     
 
Laji 14, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Wilma Lakanen  2003  414  32.74        1:08.39   
  Kokkolan Uimaseura  1:12.22                 
                     
Emma Hämäläinen  2003  401  33.56        1:09.14   
  Vieskan Uimarit  1:09.18                 
                     
Tara Korkiakoski  2003  395  33.00        1:09.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Ninni Eriksson  2003  318  35.29        1:14.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:12.72                 
                     
Henna Känsäkangas  2004  309  36.61        1:15.40   
  Kokkolan Uimaseura  1:19.23                 
                     
Aino Jerohin  2003  286  37.20        1:17.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:17.52                 
                     
Tessa Tattari  2004    277  36.74        1:18.24   
  Kokkolan Uimaseura  1:17.83                 
                     
Emma Jormanainen  2003    269  38.30        1:18.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.87                 
                     
Milka-Maria Rasinpää  2003    238  39.74        1:22.26   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:16.81                 
                     
10  Aada Kivi  2003    232  40.12        1:22.91   
  Kokkolan Uimaseura  1:20.68                 
                     
11  Noora Kekola  2004    227  39.52        1:23.62   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:21.74                 
                     
12  Ella Jämsä  2003    218  40.95        1:24.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:23.69                 
                     
13  Anna-Maria Malila  2003    160  42.97        1:33.78   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:32.29                 
                     
14  Oona Kemppainen  2004    145  46.57        1:36.95   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:45.45                 
                     
Isa Maria Augustina Jutila  2003              DSQ   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:23.58                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Sanni Porkkala  2004              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:37.54                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 14, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Nelle Ojakippola  2001  10  525  30.89        1:03.22   
  Vieskan Uimarit  1:02.41                 
                     
Heta Järvenpää  2001  505  30.67        1:04.05   
  Haapajärven Kiilat  1:04.16                 
                     
Nea Nygård  2002  445  32.97        1:06.80   
  Kokkolan Uimaseura  1:05.66                 
                     
Emilia Söderlund  2001  429  32.50        1:07.63   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:06.93                 
                     
Veera Lahtinen  2002  425  32.61        1:07.82   
  Kokkolan Uimaseura  1:09.27                 
                     
Viivi Koivisto  2002  421  32.63        1:08.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Olivia Nurkkala  2002  384  34.02        1:10.17   
  Kokkolan Uimaseura  1:11.15                 
                     
Wilma Elenius  2002  379  34.00        1:10.43   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:09.98                 
                     
Maiju Rajaniemi  2002  366  34.28        1:11.25   
  Kokkolan Uimaseura  1:13.10                 
                     
10  Juliana Niinisalo  2002  364  34.29        1:11.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:07.99                 
                     
11  Iina Elorinne  2002  360  34.25        1:11.70   
  Kempeleen Pyrintö  1:08.84                 
                     
12  Matilda Lindholm  2001  343  34.90        1:12.81   
  Kokkolan Uimaseura  1:10.88                 
                     
13  Tinja Harju  2002  287  37.73        1:17.26   
  Kokkolan Uimaseura  1:15.93                 
                     
14  Fanny Koivisto  2001  287  36.64        1:17.33   
  Kokkolan Uimaseura  1:15.98                 
                     
15  Jessica Ingalsuo  2002  282  37.05        1:17.77   
  Kokkolan Uimaseura  1:13.40                 
                     
16  Salla-Maaria Kauppinen  2002    207  41.27        1:26.14   
  Kokkolan Uimaseura  1:23.56                 
                     
Emilia Härkönen  2001              DNS   
  Kokkolan Uimaseura  1:07.85                 
                     
 
Laji 14, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Heidi Kivioja  2000  499  31.22        1:04.31   
  Vieskan Uimarit  1:01.99                 
                     
Saana Luokkanen  1999  492  31.44        1:04.58   
  Kempeleen Pyrintö  1:02.56                 
                     
Denize Korkiakoski  1999  487  30.93        1:04.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:02.98                 
                     
Tiia Pudas  1999  482  31.66        1:05.02   
  Vieskan Uimarit  1:05.34                 
                     
Milja Lahtinen  1999  449  32.13        1:06.58   
  Kokkolan Uimaseura  1:04.99                 
                     
Emilia Kinnunen  2000  440  32.81        1:07.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:04.88                 
                     
Adolfina Lehtonen  1999  431  32.64        1:07.52   
  Kokkolan Uimaseura  1:02.22                 
                     
Emma Nikula  1998  401  32.42        1:09.14   
  Vieskan Uimarit  1:06.33                 
                     
Roosa Raiskila  1998  299  36.68        1:16.24   
  Kokkolan Uimaseura  1:13.46                 
                     
Roosa Mykkänen  2000              DNF   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:02.14                 
                     
 
Laji 15, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Simon Ravals  2003  177  39.94        1:26.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:28.78                 
                     
Teppo Jestoi  2003  129  46.88        1:35.88   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
 
Laji 15, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Juho Porkkala  2001  381  31.00        1:06.83   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:05.28                 
                     
Claes Fjellström  2001  330  32.14        1:10.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.22                 
                     
Casper Loo  2002  127  44.06        1:36.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:32.48                 
                     
 
Laji 15, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jere Kotomäki  1997  10  493  29.00        1:01.34   
  Kokkolan Uimaseura  1:01.74                 
                     
Robin Thodin  1995  468  30.04        1:02.40   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  59.63                 
                     
Joel Tarvainen  1998  399  30.31        1:05.82   
  Kokkolan Uimaseura  1:06.96                 
                     
Viktor Thodin  2000  337  32.26        1:09.66   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:08.14                 
                     
Altti Ekorre  1999  247  35.17        1:17.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:12.26                 
                     
Hermanni Taimisto  2000  224  35.58        1:19.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:10.02                 
                     
Felix Ollus  1999  220  35.90        1:20.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:17.79                 
                     
 
Laji 16, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sofia Nurkkala  2004  236  42.96        1:29.05   
  Kokkolan Uimaseura  1:33.03                 
                     
Ella Hulkki  2004  206  43.12        1:33.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:37.37                 
                     
Viivi Kylkisalo  2004  204  42.87        1:33.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:39.18                 
                     
Siiri Tiilikka  2004  149  47.46        1:43.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:38.19                 
                     
Viivi Lehtonen  2004  129  47.10        1:48.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Aamu Knuuttila  2004  129  50.82        1:48.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:40.25                 
                     
 
Laji 16, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Senni Jouhten  2002  389  35.01        1:15.40   
  Kempeleen Pyrintö  1:18.53                 
                     
Emma Haglund  2003  382  35.34        1:15.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:11.54                 
                     
Giorgia Pascutti  2002  347  35.85        1:18.28   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:07.81                 
                     
Liina Salin  2002  299  38.22        1:22.28   
  Kokkolan Uimaseura  1:19.81                 
                     
Petra Kivi  2003  293  36.34        1:22.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:20.25                 
                     
Peppi Hölsö  2003  216  41.80        1:31.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Sanna Rajamäki  2002              DNS   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:46.04                 
                     
 
Laji 16, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Petra Thodin  1968  10  481  32.70        1:10.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:08.22                 
                     
Petra Äkkinen  2000  470  33.21        1:10.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.47                 
                     
Sofia Pascutti  2000  405  35.44        1:14.38   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:13.47                 
                     
Olivia Viitala  2000  383  36.12        1:15.74   
  Kokkolan Uimaseura  1:14.40                 
                     
Nelle Ojakippola  2001  379  36.28        1:16.02   
  Vieskan Uimarit  1:14.27                 
                     
Heta Järvenpää  2001  358  35.31        1:17.52   
  Haapajärven Kiilat  1:17.09                 
                     
Ellen Vuollet  2001  247  41.25        1:27.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:28.29                 
                     
Matilda Lindholm  2001  243  41.03        1:28.17   
  Kokkolan Uimaseura  1:24.22                 
                     
Tiia Kivi  2000  141  46.85        1:45.61   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Roosa Mykkänen  2000              DNF   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:19.13                 
                     
 
Laji 17, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Elias Juntunen  2002  280  41.99  1:28.77  2:16.56    3:04.30   
  Kempeleen Pyrintö  3:12.63                 
                     
Oskari Ketonen  2002  219  46.19  1:37.44  2:29.36    3:20.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:25.09                 
                     
Nico Neder  2002  217  44.90  1:35.59  2:26.61    3:20.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:34.77                 
                     
Simon Ravals  2003  211  46.26  1:38.29  2:30.94    3:22.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:30.22                 
                     
Valdemar Peltonen  2002  208  47.07  1:39.02  2:32.21    3:23.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:24.34                 
                     
Emil Saha  2003  181  48.56  1:43.68  2:39.08    3:33.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:30.49                 
                     
 
Laji 17, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ivar Malm  2001  10  327  38.39  1:22.56  2:08.11    2:55.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:47.42                 
                     
Kalle Tankka  2001  292  40.01  1:26.04  2:14.60    3:01.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:59.86                 
                     
Aaro Kangasmaa  2001  269  40.04  1:28.52  2:18.13    3:06.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:50.71                 
                     
Niklas Nygård  2001  265  41.65  1:28.85  2:18.48    3:07.83   
  Kokkolan Uimaseura  3:11.23                 
                     
 
Laji 18, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Emma Hämäläinen  2003  361  43.95  1:32.51  2:21.74    3:08.82   
  Vieskan Uimarit  3:06.24                 
                     
Jenny Grangärd  2003  351  44.04  1:32.92  2:22.78    3:10.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:10.28                 
                     
Emma Jormanainen  2003  274  47.01  1:39.80  2:34.56    3:27.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:33.77                 
                     
Viivi Lehtonen  2004  272  48.65  1:42.06  2:35.54    3:27.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:31.20                 
                     
Ninni Eriksson  2003  263  48.09  1:41.22  2:36.59    3:29.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:31.48                 
                     
Viivi Kylkisalo  2004  259  48.18  1:42.33  2:36.87    3:30.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Aamu Knuuttila  2004  224  50.88  1:48.82  2:46.28    3:41.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:46.68                 
                     
Aino Jerohin  2003  201  54.84  1:52.33  2:51.53    3:49.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:56.92                 
                     
Ella Jämsä  2003  175  55.70  1:58.71  3:00.51    4:00.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:15.49                 
                     
10  Anna-Maria Malila  2003  167  55.65  1:57.62  3:01.63    4:04.07   
  Seinäjoen Uimarit-58  4:00.75                 
                     
 
Laji 18, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ina Pollari  2002  10  459  39.97  1:24.39  2:09.74    2:54.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:54.13                 
                     
Henna Haipus  2001  445  42.12  1:26.13  2:10.80    2:56.20   
  Kempeleen Pyrintö  2:59.29                 
                     
Olivia Nurkkala  2002  370  42.76  1:30.81  2:20.02    3:07.30   
  Kokkolan Uimaseura  3:02.85                 
                     
Minna Ingi  2002  362  43.19  1:32.06  2:21.01    3:08.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:01.77                 
                     
Ellen Vuollet  2001  300  46.97  1:38.32  2:30.62    3:20.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:22.62                 
                     
Sanna Rajamäki  2002  283  47.11  1:39.78  2:34.22    3:24.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:24.48                 
                     
Erika Yli-Yrjänäinen  2001  268  46.49  1:39.50  2:33.72    3:28.48   
  Kokkolan Uimaseura  3:27.90                 
                     
Maiju Rajaniemi  2002  243  48.98  1:44.27  2:41.27    3:35.44   
  Kokkolan Uimaseura  3:30.58                 
                     
Anna Klutas  2002  194  52.81  1:51.70  2:52.16    3:52.38   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:57.14                 
                     
 
Laji 18, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Heidi Kivioja  2000  452  40.68  1:24.90  2:10.11    2:55.27   
  Vieskan Uimarit  2:47.45                 
                     
Alexandra Pihlajamäki  1998  445  40.17  1:24.83  2:11.30    2:56.23   
  Kokkolan Uimaseura  2:53.61                 
                     
Ida-Maria Juntunen  1999  422  40.89  1:26.23  2:12.66    2:59.32   
  Kempeleen Pyrintö  3:01.50                 
                     
Saana Luokkanen  1999  406  41.70  1:27.84  2:14.86    3:01.59   
  Kempeleen Pyrintö  3:03.95                 
                     
Ella Takalo  2000  304  45.46  1:37.26  2:28.80    3:20.06   
  Kempeleen Pyrintö  3:15.19                 
                     
 
Laji 19, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Luukas Salin  2005  111          46.96   
  Kokkolan Uimaseura  45.67                 
Ville Ikola  2005  82          52.02   
  Kokkolan Uimaseura  49.06                 
Rasmus Kekola  2006  58          58.15   
  Seinäjoen Uimarit-58  57.51                 
Akseli Mikkola  2005  57          58.75   
  Kokkolan Uimaseura  1:03.23                 
Riku Määttälä  2005  56          58.78   
  Kokkolan Uimaseura                   
Arttu Syrjä  2005  48          1:02.09   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:01.77                 
Werneri Ketonen  2005  31          1:11.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Esa Porentola  2005  31          1:11.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Nils-Johan Lindbäck  2006              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
 
Laji 19, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Hermanni Taimisto  2000  10  389          30.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  29.59                 
Jere Kekola  2000  348          32.14   
  Seinäjoen Uimarit-58  31.01                 
Joel Tarvainen  1998  316          33.16   
  Kokkolan Uimaseura  32.58                 
Juuso Syrjälä  2001  259          35.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  36.40                 
Robin Söderholm  2002  209          38.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  38.59                 
Teppo Jestoi  2003  192          39.16   
  Kokkolan Uimaseura  40.34                 
Egor Konev  2003  168          40.96   
  Kokkolan Uimaseura  41.52                 
Lassi Lahtinen  2004  122          45.48   
  Kokkolan Uimaseura  48.80                 
Elmo Arvo  2003  118          46.03   
  Kokkolan Uimaseura  45.56                 
10  Kasperi Brandt  2004  84          51.61   
  Kokkolan Uimaseura  50.57                 
11  Alex Koskela  2004  60          57.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
12  Sohneel Mandpe  2004  59          57.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
13  Akseli Klutas  2004  57          58.60   
  Seinäjoen Uimarit-58  58.35                 
Joel Jokiaho  2004              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Mikko Karjalainen  2004              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura  49.00                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Mikko Mäntylä  2002              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
 
Laji 20, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Fia Stenman  2006  137          49.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Tuuli Tala  2006  120          52.05   
  Seinäjoen Uimarit-58  58.39                 
Hannah Lamminmäki  2006  113          53.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Anni Finnilä  2006  113          53.09   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:02.36                 
Laura Koskela  2006  88          57.68   
  Seinäjoen Uimarit-58  59.10                 
Evelina Myllykoski  2006  60          1:05.53   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:05.54                 
Nana Murtomäki  2008  52          1:08.44   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:10.84                 
Oili Kemppainen  2007  34          1:18.65   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
 
Laji 20, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Laura Känsäkangas  1999  10  451          33.50   
  Seinäjoen Uimarit-58  34.30                 
Milja Lahtinen  1999  391          35.13   
  Kokkolan Uimaseura  35.47                 
Olivia Viitala  2000  391          35.14   
  Kokkolan Uimaseura  33.68                 
Emilia Kinnunen  2000  385          35.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  35.67                 
Emma Haglund  2003  374          35.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  35.77                 
Emilia Söderlund  2001  355          36.28   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  35.95                 
Emma Nikula  1998  349          36.49   
  Vieskan Uimarit  34.67                 
Tara Korkiakoski  2003  321          37.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Emilia Härkönen  2001  314          37.78   
  Kokkolan Uimaseura  33.60                 
10  Laura Vierikko  2000  262          40.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.64                 
11  Henna Känsäkangas  2004  238          41.46   
  Kokkolan Uimaseura  42.07                 
12  Milka-Maria Rasinpää  2003  225          42.21   
  Seinäjoen Uimarit-58  42.69                 
13  Julia Hietala  2001  223          42.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  42.23                 
14  Tuulia Harju  2005  183          45.25   
  Kokkolan Uimaseura  44.54                 
15  Jasmine Vikström  2002  145          48.82   
  Kokkolan Uimaseura  47.91                 
16  Pirita Hautala  2004  129          50.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
17  Gitta Nukala  2004  123          51.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
18  Viivi Lehtonen  2005  123          51.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
19  Elin Thodin  2005  99          55.43   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  58.25                 
20  Emmi Mäki-Latvala  2002  90          57.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
21  Sanni Lehtonen  2004  87          57.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
22  Siiri Ehrnrooth  2005  56          1:07.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Senni Syvänen  2005              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Veera Välivainio  2005              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
 
Laji 21, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Elias Juntunen  2002  276  39.22  1:21.40  2:02.55    2:42.96   
  Kempeleen Pyrintö  2:46.28                 
                     
Teemu Oksakari  2003  215  42.22  1:27.07  2:13.14    2:56.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Elmeri Aho  2004  127  48.29  1:41.54  2:37.63    3:30.94   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:43.27                 
                     
Onni Haikonen  2003              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 21, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tuomas Ylipelkonen  2000  412  33.59  1:10.08  1:46.50    2:22.58   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:17.92                 
                     
Claes Fjellström  2001  391  34.70  1:11.19  1:48.21    2:25.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:22.39                 
                     
Hugo Mattola  2001  357  34.83  1:13.07  1:52.34    2:29.44   
  Haapajärven Kiilat  2:32.02                 
                     
Juho Porkkala  2001  355  34.96  1:13.25  1:51.96    2:29.74   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Noa Mäkelä  2001  338  36.07  1:14.63  1:53.71    2:32.24   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
 
Laji 21, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lauri Hatunen  1998  10  516  30.62  1:04.28  1:38.56    2:12.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:12.36                 
                     
Jere Kotomäki  1997  377  33.72  1:10.95  1:49.53    2:26.87   
  Kokkolan Uimaseura  2:20.04                 
                     
 
Laji 22, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Petra Kivi  2003  339  40.73  1:25.16  2:09.95    2:52.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:56.93                 
                     
Wilma Lakanen  2003  336  41.01  1:25.42  2:09.59    2:52.49   
  Kokkolan Uimaseura  2:55.76                 
                     
Malla Juutinen  2003  305  42.93  1:28.40  2:14.33    2:58.29   
  Oulun Lohet  2:56.85                 
                     
Ella Hulkki  2004  299  42.48  1:28.90  2:16.26    2:59.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:01.76                 
                     
Siiri Tiilikka  2004  280  44.75  1:31.92  2:18.36    3:03.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Peppi Hölsö  2003  232  46.39  1:36.59  2:26.53    3:15.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 22, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Liina Salin  2002  428  38.08  1:19.13  2:00.46    2:39.24   
  Kokkolan Uimaseura  2:42.77                 
                     
Senni Jouhten  2002  368  39.46  1:21.79  2:05.24    2:47.46   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Stina Roth  2001  354  39.96  1:23.34  2:06.64    2:49.62   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:52.65                 
                     
Veera Lahtinen  2002  329  40.74  1:25.82  2:11.39    2:53.81   
  Kokkolan Uimaseura  3:00.73                 
                     
Iina Elorinne  2002  324  42.81  1:26.72  2:11.58    2:54.67   
  Kempeleen Pyrintö  3:08.75                 
                     
Paula Kivi  2002  294  42.81  1:28.74  2:15.30    3:00.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:07.34                 
                     
Juliana Niinisalo  2002  277  44.60  1:30.79  2:17.93    3:04.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:04.98                 
                     
Sara Ikonen  2002  194  47.65  1:40.02  2:34.83    3:27.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:31.31                 
                     
Ina Pollari  2002              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-