Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Minimani Games 2020    Tulostuspäivämäärä  25 tammikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kokkola    Tulostusaika  20:14   
  Järjestäjä  KUS-GSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  25 tammikuu 2020         
 
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emil Jungner  2010    61          55.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Tuomas Lämpsä  2010    59          55.98   
  Vieskan Uimarit                   
Carl-Victor Tidström  2010              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  52.79                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veikka Turunen  2008  169          39.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  38.83                 
Frej Kaslin  2008  149          41.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  40.71                 
Topias Ruuska  2009  123          43.73   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  46.51                 
Eemeli Nygård  2008    103          46.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  45.97                 
Karl Wik  2008    80          50.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Sylvester Pihlaja  2009    70          52.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  52.13                 
Lukas Friman  2008    68          53.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  54.95                 
Anton Qvisén  2009              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  51.84                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
Johannes Nikko  2009              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:07.89                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Korpi  2006  334          31.40   
  Ilmajoen Kisailijat  31.08                 
Torsti Saarela  2006  317          31.95   
  Vieskan Uimarit  33.91                 
Viljo Varsanpää  2006  289          32.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  33.68                 
Andras Galos  2006  241          35.01   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  34.06                 
Erik Kotanen  2006  217          36.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  36.32                 
Netanel Hong  2007  190          37.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  37.30                 
Iivari Launonen  2007  129          43.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  42.94                 
Nicky Rajala  2007    90          48.64   
  Kokkolan Uimaseura  49.40                 
Leo Leskinen  2007              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  45.99                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Filip Jåfs  2004  424          29.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  28.37                 
Riku Määttälä  2005  344          31.09   
  Kokkolan Uimaseura  31.81                 
Salomo Pihlaja  2005  341          31.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  29.75                 
Visa Nissinen  2004  338          31.29   
  Kokkolan Uimaseura  31.57                 
Konsta Joensuu  2005  319          31.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  31.23                 
Sohneel Mandpe  2004  317          31.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  30.95                 
Ville Ikola  2005  302          32.48   
  Kokkolan Uimaseura                   
Rasmus Saarimaa  2004  294          32.75   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  32.89                 
Totti Juho Tapani Laukkala  2004  278          33.38   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  33.53                 
10  Joel Jokiaho  2004  239          35.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
11  Eskil Halmelinna  2005  199          37.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  37.81                 
12  Linus Vuollet  2004  185          38.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  37.52                 
13  Ilari Raninen  2004  138          42.18   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  41.54                 
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Antti Korri  1992  10  506          27.34   
  Kokkolan Uimaseura  26.71                 
Jesse Anttila  2002  504          27.38   
  Kokkolan Uimaseura  27.06                 
Jere Kotomäki  1997  478          27.87   
  Kokkolan Uimaseura  27.63                 
Teemu Oksakari  2003  444          28.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  28.46                 
Hugo Mattola  2001  430          28.87   
  Kokkolan Uimaseura  28.53                 
Eeli Hanka  2003  274          33.55   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  35.48                 
Matias Ylipelkonen  2003  185          38.24   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  44.12                 
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Seela Ristimäki  2010    98          52.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  54.96                 
Alma Jämsä  2011    86          55.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  53.47                 
Emma Hertsbacka  2010    64          1:00.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  49.12                 
Maija Karjalainen  2010    56          1:03.54   
  Kokkolan Uimaseura  58.83                 
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liina Ylinen  2008    229          39.84   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  42.54                 
Lina Koivulahti  2009    189          42.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  44.05                 
Laura Isabel Björkstrand  2009    173          43.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  42.09                 
Anni Lämpsä  2008    166          44.34   
  Vieskan Uimarit  53.93                 
Aino Jämsä  2008    155          45.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  47.49                 
Siiri Karhulahti  2009    93          53.71   
  Kokkolan Uimaseura  59.31                 
Isabelle Fellman  2009    93          53.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  53.91                 
Lilja Latvala  2008              DNS   
  Ilmajoen Kisailijat  50.42                 
Ava Hannula  2008              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Emma Palola  2008              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Kärkkäinen  2006  10  535          30.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Joanna Högback  2007  406          32.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  31.67                 
Noora-Maria Linna  2006  384          33.54   
  Vieskan Uimarit  34.12                 
Pinja Pakkanen  2006  329          35.31   
  Kankaanpään Uimarit  37.75                 
Nelly Korvakangas  2006  315          35.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  35.09                 
Tilda Saarela  2006  303          36.29   
  Vieskan Uimarit  37.83                 
Aina Keiski  2007  298          36.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  36.60                 
Michelle Fellman  2007  275          37.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  37.15                 
Siiri Rantala  2007  270          37.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  36.45                 
10  Ida Koivulahti  2007  237          39.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  42.19                 
11  Arina Karasonova  2007    217          40.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  37.27                 
12  Siiri Suominen  2006    213          40.78   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  38.84                 
13  Sohvi Kiviluoma  2006    196          41.94   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  40.26                 
14  Ilona Potinkara  2007    186          42.64   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  48.01                 
15  Evelina Myllykoski  2006    173          43.74   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  46.62                 
16  Lumi Hautasaari-Mckie  2007    165          44.38   
  Kokkolan Uimaseura  44.75                 
17  Joanna Kivimäki  2007    85          55.28   
  Ilmajoen Kisailijat                   
Lovisa Karlsson  2006              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  44.66                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Peppi Ojakippola  2006              DSQ   
  Vieskan Uimarit  37.39                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuulia Harju  2005  511          30.48   
  Kokkolan Uimaseura  31.16                 
Veera Välivainio  2005  462          31.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.65                 
Veera Varsanpää  2004  429          32.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Henna Känsäkangas  2004  419          32.57   
  Kokkolan Uimaseura  32.46                 
Sofia Nurkkala  2004  373          33.85   
  Kokkolan Uimaseura  31.82                 
Ida Helena Ekebohm  2005  372          33.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  33.39                 
Matilda Holmlund  2005  356          34.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  33.82                 
Vilma Rintala  2005  351          34.54   
  Kokkolan Uimaseura  34.76                 
Emma Lång  2004  322          35.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.02                 
10  Jaana Nevala  2005  300          36.38   
  Vieskan Uimarit  35.28                 
11  Hanna Hietanen  2005  291          36.78   
  Lapuan Virkiä  36.80                 
12  Sofia Heiskanen  2005  257          38.34   
  Kokkolan Uimaseura  40.14                 
13  Oosa Paavola  2005  241          39.17   
  Kokkolan Uimaseura  40.55                 
14  Aamu Kannosto  2005    226          39.99   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  40.02                 
15  Mirella Hakala  2005    217          40.57   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  41.44                 
16  Aino Lähelmä  2005    179          43.20   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  43.48                 
Elina Koskela  2005              DSQ   
  Vieskan Uimarit  53.51                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veera Lahtinen  2002  499          30.73   
  Kokkolan Uimaseura  31.12                 
Matilda Lindholm  2001  391          33.34   
  Kokkolan Uimaseura  33.12                 
Milla Laiteenmäki  2001  376          33.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  33.05                 
Salla-Maaria Kauppinen  2002  372          33.89   
  Kokkolan Uimaseura  33.60                 
Aada Koskela  2003  371          33.90   
  Vieskan Uimarit  35.85                 
Annukka Jouppila  2003  370          33.95   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  33.32                 
Hanna Virtanen  2002  345          34.75   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  34.50                 
 
Laji 3, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veikka Turunen  2008  178  46.04        1:38.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:39.80                 
                     
Michail Angelos Karagiannis  2009  132  50.67        1:48.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:51.47                 
                     
Topias Myllykoski  2008  121  53.28        1:52.43   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:55.10                 
                     
Teppo Turtiainen  2008  117  54.70        1:53.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:15.15                 
                     
Herman Sandbacka  2008  117  52.94        1:53.53   
  Kokkolan Uimaseura  2:03.83                 
                     
Frej Kaslin  2008  104  54.81        1:57.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:02.51                 
                     
Wili Laiho  2008  103  54.94        1:58.35   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:58.03                 
                     
Olli Korvakangas  2008  83  1:01.27        2:07.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:21.39                 
                     
Edvin Pulkkinen  2008  77  1:01.77        2:10.24   
  Kokkolan Uimaseura  2:14.31                 
                     
10  Johannes Ventsas  2009  71  1:03.12        2:14.24   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  2:21.70                 
                     
11  Leevi Koskela  2010  70  1:04.97        2:14.30   
  Vieskan Uimarit  2:21.05                 
                     
12  Miko Niemelä  2009    70  1:03.49        2:14.68   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  2:32.94                 
                     
13  Eino Hirvilammi  2010    70  1:02.09        2:14.77   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  2:28.02                 
                     
Eemeli Nygård  2008              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:47.97                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Eemil Sytchak  2008              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura  2:02.17                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 3, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ilari Hatunen  2006  376  36.23        1:17.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:17.92                 
                     
Erik Kotanen  2006  310  38.72        1:22.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:28.31                 
                     
Samu Herronen  2007  289  39.91        1:24.02   
  Kokkolan Uimaseura  1:26.48                 
                     
Aaron Qvisén  2007  221  43.95        1:31.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:31.72                 
                     
Verneri Viljanen  2007  147  49.68        1:45.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:43.42                 
                     
Kie Roukus  2007  139  49.54        1:47.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:46.64                 
                     
Seeti Uusi-Panula  2007  118  53.12        1:53.27   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:59.48                 
                     
Vili Lahtinen  2007  109  53.97        1:56.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:22.52                 
                     
Hannes Strömbäck  2007              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:42.23                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Oskar Söderlund  2007              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:38.10                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 3, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roy Nukala  2005  298  38.04        1:23.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:21.54                 
                     
Lassi Lahtinen  2004  290  38.57        1:23.97   
  Kokkolan Uimaseura  1:22.38                 
                     
Sohneel Mandpe  2004  284  39.64        1:24.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.39                 
                     
Salomo Pihlaja  2005  272  39.45        1:25.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.93                 
                     
Matias Pikkala  2004  271  39.82        1:25.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:24.99                 
                     
Akseli Klutas  2004  228  43.13        1:30.90   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:28.91                 
                     
Eskil Halmelinna  2005  210  43.57        1:33.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:31.26                 
                     
Arttu Syrjä  2005  200  45.03        1:35.07   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:39.24                 
                     
Alex Koskela  2004  191  44.98        1:36.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:34.57                 
                     
 
Laji 3, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teppo Jestoi  2003  10  489  32.71        1:10.55   
  Kokkolan Uimaseura  1:11.28                 
                     
Joona Oksakari  2000  410  34.12        1:14.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.71                 
                     
 
Laji 4, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Milena Elomaa  2008  247  47.35        1:39.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:40.12                 
                     
Lina Koivulahti  2009    203  49.03        1:46.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:54.90                 
                     
Tessa Herronen  2008    198  50.75        1:47.49   
  Kokkolan Uimaseura  1:53.14                 
                     
Mai Hirvilammi  2008    194  51.17        1:48.14   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:52.79                 
                     
Aada Vataja  2008    189  51.96        1:49.08   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:53.34                 
                     
Meimi Heikell  2009    181  53.05        1:50.81   
  Kokkolan Uimaseura  1:57.77                 
                     
Fanni Perälä  2008    175  53.49        1:52.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:51.27                 
                     
Anna Kotanen  2010    165  55.14        1:54.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:58.60                 
                     
Fanny Laiho  2010    163  55.53        1:54.66   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:55.04                 
                     
10  Iida Eskola  2008    154  52.44        1:56.75   
  Vieskan Uimarit                   
                     
11  Vera Cantell  2008    150  55.03        1:57.87   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
12  Kerttu Ylinen  2009    141  56.45        2:00.44   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:55.79                 
                     
13  Minea Kangas  2009    123  57.50        2:05.77   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  2:12.11                 
                     
14  Vilma Latvala  2011    121  58.79        2:06.63   
  Ilmajoen Kisailijat  2:12.73                 
                     
15  Emma Palola  2008    118  1:02.58        2:07.58   
  Kokkolan Uimaseura  2:04.70                 
                     
16  Enni Kataja  2009    112  1:01.12        2:10.01   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  2:36.95                 
                     
17  Anna Korpi  2008    104  1:00.13        2:13.01   
  Ilmajoen Kisailijat  2:21.37                 
                     
Senja Pakkanen  2008              DSQ   
  Kankaanpään Uimarit  1:34.21                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 4, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ellen Williamsson  2006  427  39.13        1:23.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:23.19                 
                     
Hannah Lamminmäki  2006  401  40.43        1:25.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:25.79                 
                     
Elsi Vedenjuoksu  2007  388  39.31        1:25.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:31.79                 
                     
Anni Turunen  2006  372  41.62        1:27.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:30.71                 
                     
Olivia Kivelä  2006  344  41.51        1:29.48   
  Kokkolan Uimaseura  1:26.41                 
                     
Kristina Helsing  2007  325  42.63        1:31.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:30.70                 
                     
Iina Hulkki  2006  318  43.39        1:31.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:26.83                 
                     
Aada Antila  2007  301  44.35        1:33.53   
  Lapuan Virkiä  1:36.17                 
                     
Mikaela Ainassaari  2007  257  46.41        1:38.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:41.49                 
                     
10  Alma Holmlund  2007  250  47.27        1:39.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:41.17                 
                     
11  Eeva Luomaranta  2007    243  47.89        1:40.38   
  Ilmajoen Kisailijat  1:38.73                 
                     
12  Friida Koski  2007    225  48.91        1:43.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:52.21                 
                     
13  Arina Karasonova  2007    192  49.96        1:48.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:50.32                 
                     
14  Emilia Kalliokoski  2007    190  51.47        1:49.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:51.71                 
                     
15  Aino Tolonen  2007    185  51.23        1:50.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:50.55                 
                     
16  Minea Kynnäs  2007    184  50.90        1:50.08   
  Kokkolan Uimaseura  1:50.42                 
                     
17  Lumi Hautasaari-Mckie  2007    173  52.51        1:52.40   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
18  Sara Kärki  2007    165  54.51        1:54.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:57.97                 
                     
19  Anja Stephens  2006    148  55.88        1:58.28   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:54.83                 
                     
20  Marika Thors  2007    101  1:01.79        2:14.61   
  Ilmajoen Kisailijat  2:09.91                 
                     
 
Laji 4, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Enni Kinnunen  2005  10  535  36.49        1:17.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:17.05                 
                     
Veera Välivainio  2005  449  37.77        1:21.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:21.74                 
                     
Vilma Rintala  2005  441  38.26        1:22.34   
  Kokkolan Uimaseura  1:19.10                 
                     
Alina Kangas  2005  422  37.56        1:23.55   
  Kokkolan Uimaseura  1:24.26                 
                     
Pirita Hautala  2004  404  40.08        1:24.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:20.05                 
                     
Sofia Nurkkala  2004  403  40.45        1:24.87   
  Kokkolan Uimaseura  1:18.00                 
                     
Matilda Holmlund  2005  387  41.08        1:25.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:23.84                 
                     
Ida Helena Ekebohm  2005  387  40.98        1:26.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:25.97                 
                     
Aamu Kannosto  2005  386  41.18        1:26.06   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:26.58                 
                     
10  Tessa Tattari  2004  347  43.36        1:29.20   
  Kokkolan Uimaseura  1:25.98                 
                     
11  Henna Känsäkangas  2004  335  42.80        1:30.24   
  Kokkolan Uimaseura  1:27.22                 
                     
12  Siiri Tiilikka  2004  331  43.24        1:30.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:29.90                 
                     
13  Ellen Arvo  2005  311  45.21        1:32.46   
  Kokkolan Uimaseura  1:26.68                 
                     
14  Veera Hautamäki  2005  244  46.39        1:40.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:36.05                 
                     
15  Jenna Päivärinta  2005    240  47.06        1:40.87   
  Kokkolan Uimaseura  1:36.55                 
                     
16  Oosa Paavola  2005    226  48.72        1:42.91   
  Kokkolan Uimaseura  1:39.57                 
                     
17  Ronya Rajala  2005    223  45.63        1:43.35   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
18  Sofia Heiskanen  2005    219  48.67        1:43.95   
  Kokkolan Uimaseura  1:47.30                 
                     
19  Sanni Porkkala  2004    183  51.22        1:50.34   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:47.48                 
                     
20  Jonna Känsäkangas  2004    158  56.19        1:55.78   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Fanny Granvik  2004              DNS   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:45.24                 
                     
 
Laji 4, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Jerohin  2003  394  39.90        1:25.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:23.07                 
                     
Tinja Harju  2002  384  41.38        1:26.23   
  Kokkolan Uimaseura  1:25.36                 
                     
Emilia Härkönen  2001  375  42.28        1:26.89   
  Kokkolan Uimaseura  1:25.42                 
                     
Erika Yli-Yrjänäinen  2001  369  40.56        1:27.34   
  Kokkolan Uimaseura  1:24.55                 
                     
Maria Hautala  2003  346  41.51        1:29.30   
  Kurikan Ryhti  1:30.71                 
                     
 
Laji 5, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Konstantinos Karagiannis  2009  194  45.02  1:33.08  2:26.74    3:09.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:21.53                 
                     
Topias Ruuska  2009  123  48.81  1:46.65  2:51.96    3:40.30   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  3:54.84                 
                     
Herman Sandbacka  2008  74  1:03.43  2:12.08  3:20.26    4:20.21   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
 
Laji 5, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ilari Hatunen  2006  10  373  34.88  1:15.19  1:57.50    2:32.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:33.00                 
                     
Lauri Korpi  2006  311  33.02  1:15.50  2:05.46    2:41.76   
  Ilmajoen Kisailijat  2:41.24                 
                     
Andras Galos  2006  292  36.53  1:18.23  2:09.13    2:45.19   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  2:44.45                 
                     
Iivari Kautiainen  2006  246  41.01  1:27.97  2:15.28    2:54.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:16.07                 
                     
Adam Westeråker  2007  168  44.27  1:36.99  2:34.46    3:18.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:15.38                 
                     
Iivari Launonen  2007  136  46.54  1:42.23  2:44.85    3:32.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:22.39                 
                     
 
Laji 5, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Konsta Joensuu  2005  329  35.35  1:17.71  2:02.95    2:38.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:45.03                 
                     
Mikko Karjalainen  2004  310  33.77  1:17.38  2:05.07    2:41.89   
  Kokkolan Uimaseura  2:43.29                 
                     
Rasmus Saarimaa  2004  266  36.36  1:18.82  2:10.03    2:50.28   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  2:53.44                 
                     
Totti Juho Tapani Laukkala  2004  257  34.81  1:18.64  2:13.85    2:52.23   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  2:56.82                 
                     
Akseli Klutas  2004  250  37.88  1:25.54  2:16.29    2:53.92   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  2:54.85                 
                     
Ilari Raninen  2004  191  44.33  1:30.73  2:29.95    3:10.17   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  3:12.71                 
                     
Salomo Pihlaja  2005              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:41.28                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 5, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Antti Ahola  2001  297  34.92  1:17.99  2:07.66    2:44.15   
  Lapuan Virkiä  2:38.93                 
                     
 
Laji 6, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liina Ylinen  2008  222  45.58  1:39.67  2:41.61    3:25.57   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  3:21.62                 
                     
Laura Isabel Björkstrand  2009    185  45.09  1:38.37  2:47.29    3:38.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:03.08                 
                     
Oona Alanko  2008    165  48.72  1:47.08  2:55.51    3:46.82   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  4:06.35                 
                     
Aada Paavola  2008    134  48.95  1:52.76  3:06.90    4:03.02   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Meimi Heikell  2009    119  59.19  2:07.81  3:15.29    4:12.77   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Neea Paavola  2008    111  56.63  2:03.12  3:19.34    4:18.80   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
 
Laji 6, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Kärkkäinen  2006  487  34.88  1:17.43  2:03.35    2:38.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:42.76                 
                     
Anni Turunen  2006  452  34.76  1:17.43  2:05.76    2:42.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:45.19                 
                     
Noora-Maria Linna  2006  428  34.88  1:19.42  2:09.61    2:45.32   
  Vieskan Uimarit  3:07.52                 
                     
Aina Keiski  2007  393  38.69  1:21.15  2:12.82    2:50.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:51.24                 
                     
Michelle Fellman  2007  378  39.79  1:25.62  2:14.57    2:52.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:55.41                 
                     
Olivia Kivelä  2006  344  38.29  1:25.71  2:17.66    2:57.67   
  Kokkolan Uimaseura  3:06.74                 
                     
Kristina Helsing  2007  330  42.48  1:30.49  2:20.00    3:00.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:00.50                 
                     
Alma Holmlund  2007  274  42.35  1:33.36  2:27.47    3:11.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:12.88                 
                     
Minerva Sorvisto  2007  253  45.25  1:35.60  2:33.73    3:16.75   
  Vieskan Uimarit  3:44.87                 
                     
10  Nelly Korvakangas  2006  242  38.29  1:28.71  2:31.52    3:19.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:41.53                 
                     
11  Evelina Myllykoski  2006  229  48.72  1:40.84  2:40.85    3:23.55   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  3:30.90                 
                     
12  Arina Karasonova  2007  223  45.13  1:40.55  2:40.64    3:25.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:24.96                 
                     
13  Lovisa Karlsson  2006    219  47.04  1:40.54  2:42.01    3:26.61   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  3:23.52                 
                     
14  Lumi Hautasaari-Mckie  2007    187  48.26  1:43.89  2:46.42    3:37.63   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
 
Laji 6, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Enni Kinnunen  2005  10  569  34.04  1:11.71  1:55.43    2:30.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:32.54                 
                     
Henna Känsäkangas  2004  505  35.78  1:14.12  2:01.44    2:36.40   
  Kokkolan Uimaseura  2:40.09                 
                     
Veera Välivainio  2005  468  34.26  1:16.95  2:03.65    2:40.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:35.16                 
                     
Matilda Holmlund  2005  468  35.64  1:16.35  2:04.31    2:40.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:35.55                 
                     
Sofia Nurkkala  2004  449  35.85  1:17.50  2:04.37    2:42.66   
  Kokkolan Uimaseura  2:32.70                 
                     
Tessa Tattari  2004  414  37.98  1:21.00  2:09.92    2:47.17   
  Kokkolan Uimaseura  2:41.32                 
                     
Vilma Rintala  2005  408  37.76  1:20.94  2:08.63    2:47.86   
  Kokkolan Uimaseura  2:40.02                 
                     
Laura Oksakari  2005  408  35.51  1:19.64  2:10.70    2:47.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:43.65                 
                     
Ida Helena Ekebohm  2005  404  36.26  1:22.61  2:09.94    2:48.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:50.65                 
                     
10  Oosa Paavola  2005  291  42.04  1:30.88  2:25.90    3:07.90   
  Kokkolan Uimaseura  3:04.56                 
                     
11  Jenna Päivärinta  2005  277  32.33  1:31.53  2:29.14    3:11.04   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
12  Sofia Heiskanen  2005  267  42.74  1:34.20  2:32.19    3:13.31   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
13  Ronya Rajala  2005  255  41.16  1:32.01  2:31.59    3:16.32   
  Kokkolan Uimaseura  3:10.01                 
                     
14  Jonna Känsäkangas  2004  242  43.15  1:34.56  2:35.86    3:19.88   
  Kokkolan Uimaseura  3:20.72                 
                     
15  Sanni Porkkala  2004    181  51.32  1:48.50  2:49.34    3:40.11   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  3:26.92                 
                     
Ellen Arvo  2005              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Mirella Hakala  2005              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  3:16.74                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 6, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liina Salin  2002  567  33.20  1:10.09  1:55.60    2:30.53   
  Kokkolan Uimaseura  2:29.67                 
                     
Wilma Lakanen  2003  508  32.58  1:11.23  1:58.51    2:36.14   
  Swimming Club Vuokatti  2:33.14                 
                     
Annukka Jouppila  2003  372  34.85  1:20.65  2:13.70    2:53.13   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  2:46.88                 
                     
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Lämpsä  2010  96          49.21   
  Vieskan Uimarit  50.76                 
Emil Jungner  2010  80          52.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  51.51                 
Carl-Victor Tidström  2010  78          52.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  48.34                 
Alfons Vuollet  2010  74          53.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  53.75                 
Leevi Koskela  2010  71          54.59   
  Vieskan Uimarit  59.70                 
Kasper Nyholm  2010  58          58.20   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  57.37                 
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tommi Kangas  2008  120          45.78   
  Vieskan Uimarit                   
Johannes Nikko  2009  118          46.08   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  44.48                 
Elis Luomala  2009  109          47.20   
  Kokkolan Uimaseura  1:01.11                 
Anton Qvisén  2009  96          49.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  52.00                 
Markus Rantamäki  2009  55          59.16   
  Kurikan Ryhti                   
Ilmari Kluukeri  2008  48          1:02.16   
  Kokkolan Uimaseura  57.08                 
Kristian Perälä  2008  43          1:04.32   
  Lapuan Virkiä  1:06.02                 
Michail Angelos Karagiannis  2009              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  43.61                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Viljo Varsanpää  2006  318          33.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  33.76                 
Ivar Eklund  2006  266          35.13   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  36.53                 
Iivari Kautiainen  2006  176          40.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  42.09                 
Kasper Ikonen  2007  165          41.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  42.39                 
Nicky Rajala  2007  132          44.34   
  Kokkolan Uimaseura  42.45                 
Hannes Strömbäck  2007  127          44.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  45.42                 
Atte Kiviniemi  2007  122          45.55   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  48.57                 
Justus Saarimaa  2007  119          45.84   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  47.79                 
Seeti Uusi-Panula  2007  102          48.39   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  49.95                 
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Filip Jåfs  2004  390          30.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  29.08                 
Pietari Puutio  2004  321          32.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.50                 
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hugo Mattola  2001  10  477          28.93   
  Kokkolan Uimaseura  28.78                 
Teemu Oksakari  2003  457          29.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  28.98                 
 
Laji 8, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Molly Riska  2011  169          46.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  48.30                 
Emma Hertsbacka  2010  153          47.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  45.49                 
Seela Ristimäki  2010  136          49.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  48.98                 
Maija Karjalainen  2010    97          55.91   
  Kokkolan Uimaseura  53.76                 
Anna Kotanen  2010              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  56.76                 
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Peppi Tuohimaa  2010              DSQ   
  Vieskan Uimarit                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
 
Laji 8, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Neea Junttila  2009  187          44.87   
  Vieskan Uimarit  44.77                 
Siiri Karhulahti  2009  186          44.98   
  Kokkolan Uimaseura  47.87                 
Ava Hannula  2008  176          45.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  45.76                 
Anna Korpi  2008  160          47.28   
  Ilmajoen Kisailijat  48.53                 
Mona Maria Amanda Sarja  2009  153          48.01   
  Vieskan Uimarit  51.27                 
Isabelle Fellman  2009    130          50.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  50.69                 
Iida Eskola  2008    114          53.00   
  Vieskan Uimarit                   
Juulia Koskela  2009    113          53.05   
  Vieskan Uimarit                   
 
Laji 8, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Turunen  2006  381          35.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  35.73                 
Ellen Williamsson  2006  365          35.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  36.72                 
Peppi Ojakippola  2006  295          38.60   
  Vieskan Uimarit  38.40                 
Iina Hulkki  2006  283          39.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.51                 
Tilda Saarela  2006  265          39.98   
  Vieskan Uimarit  43.83                 
Eeva Luomaranta  2007  245          41.04   
  Ilmajoen Kisailijat  42.71                 
Friida Koski  2007  210          43.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  42.30                 
Arina Karasonova  2007  209          43.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  44.38                 
Lumi Hautasaari-Mckie  2007  194          44.34   
  Kokkolan Uimaseura  43.33                 
10  Emilia Kalliokoski  2007  187          44.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  44.02                 
11  Aino Tolonen  2007  170          46.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
12  Emma Koskela  2007  140          49.44   
  Vieskan Uimarit  53.94                 
Tiia Reini  2007              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.55                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 8, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Henna Känsäkangas  2004  477          32.88   
  Kokkolan Uimaseura  31.36                 
Veera Varsanpää  2004  441          33.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  34.32                 
Jaana Nevala  2005  436          33.88   
  Vieskan Uimarit  33.89                 
Pirita Hautala  2004  410          34.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  34.60                 
Sofia Nurkkala  2004  361          36.08   
  Kokkolan Uimaseura                   
Siiri Tiilikka  2004  359          36.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  34.72                 
Vilma Rintala  2005  340          36.79   
  Kokkolan Uimaseura  34.42                 
Sofia Heiskanen  2005  253          40.62   
  Kokkolan Uimaseura  42.96                 
Oosa Paavola  2005  233          41.73   
  Kokkolan Uimaseura                   
 
Laji 8, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Milla Laiteenmäki  2001  10  544          31.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  31.37                 
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alfons Vuollet  2010    102  45.32        1:35.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:38.38                 
                     
Tuomas Lämpsä  2010    100  45.03        1:36.54   
  Vieskan Uimarit  1:35.56                 
                     
Emil Jungner  2010    92  46.67        1:39.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:41.56                 
                     
Eino Hirvilammi  2010    87  47.10        1:41.39   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:46.01                 
                     
Leevi Koskela  2010    74  50.86        1:46.59   
  Vieskan Uimarit  1:37.67                 
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Konstantinos Karagiannis  2009    203  36.42        1:16.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:18.25                 
                     
Anton Qvisén  2009    164  39.51        1:21.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:27.32                 
                     
Topias Ruuska  2009    139  43.21        1:26.60   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:24.54                 
                     
Elis Luomala  2009    107  43.71        1:34.42   
  Kokkolan Uimaseura  1:46.49                 
                     
Tatu Korpi-Halkola  2009    107  44.12        1:34.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:39.22                 
                     
Lenni Salmenkangas  2009    106  43.91        1:34.86   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:45.31                 
                     
Johannes Nikko  2009    101  45.01        1:36.37   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:32.81                 
                     
Sylvester Pihlaja  2009    96  46.19        1:37.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:41.34                 
                     
Miko Niemelä  2009    91  44.81        1:39.84   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:45.24                 
                     
10  Johannes Ventsas  2009    88  46.86        1:40.80   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:43.88                 
                     
11  Julius Jokiaho  2009    57  53.08        1:56.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:57.81                 
                     
Matias Torppa  2009              DSQ   
  Lapuan Virkiä  1:50.73                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veikka Turunen  2008  248  34.06        1:11.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:11.95                 
                     
Frej Kaslin  2008    166  38.10        1:21.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:21.18                 
                     
Topias Myllykoski  2008    162  37.83        1:22.39   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:21.71                 
                     
Karl Wik  2008    138  42.57        1:26.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:34.24                 
                     
Wili Laiho  2008    136  41.93        1:27.30   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:23.09                 
                     
Teppo Turtiainen  2008    124  42.55        1:30.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:35.74                 
                     
Lukas Friman  2008    115  45.34        1:32.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:34.57                 
                     
Eemil Sytchak  2008    106  43.90        1:34.77   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Olli Korvakangas  2008    106  44.86        1:34.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:35.97                 
                     
10  Matias Ahonpää  2008    104  43.74        1:35.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:38.36                 
                     
11  Edvin Pulkkinen  2008    83  47.56        1:42.83   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
12  Ilmari Kluukeri  2008    52  50.87        1:59.91   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aaron Qvisén  2007  319  31.73        1:05.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:06.62                 
                     
Samu Herronen  2007  316  31.99        1:05.95   
  Kokkolan Uimaseura  1:04.73                 
                     
Aapo Ponsiluoma  2007  210  35.72        1:15.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:17.89                 
                     
Oskar Söderlund  2007  209  35.77        1:15.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:20.65                 
                     
Hannes Strömbäck  2007  208  36.54        1:15.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:16.53                 
                     
Nicky Rajala  2007  206  36.53        1:16.01   
  Kokkolan Uimaseura  1:16.37                 
                     
Veka Arosarka  2007    205  34.63        1:16.21   
  Lapuan Virkiä  1:16.61                 
                     
Kie Roukus  2007    199  37.24        1:16.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:23.64                 
                     
Netanel Hong  2007    194  36.97        1:17.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:17.95                 
                     
10  Kasper Ikonen  2007    185  39.16        1:18.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:13.39                 
                     
11  Verneri Viljanen  2007    164  39.66        1:21.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:29.22                 
                     
12  Leo Leskinen  2007    141  40.19        1:26.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:29.53                 
                     
13  Justus Saarimaa  2007    138  40.79        1:26.92   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:52.01                 
                     
14  Seeti Uusi-Panula  2007    138  42.14        1:26.94   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:34.31                 
                     
15  Atte Kiviniemi  2007    137  41.13        1:27.13   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:30.12                 
                     
16  Vili Lahtinen  2007    111  42.99        1:33.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:41.92                 
                     
17  Lukas Hämäläinen  2007    79  47.03        1:44.70   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ilari Hatunen  2006  340  31.05        1:04.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:02.45                 
                     
Torsti Saarela  2006  339  31.12        1:04.44   
  Vieskan Uimarit  1:04.35                 
                     
Viljo Varsanpää  2006  320  31.44        1:05.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:06.04                 
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Filip Jåfs  2004  460  27.72        58.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  54.51                 
                     
Ville Ikola  2005  443  28.58        58.95   
  Kokkolan Uimaseura  59.45                 
                     
Riku Määttälä  2005  439  28.60        59.11   
  Kokkolan Uimaseura  59.85                 
                     
Pietari Puutio  2004  410  29.28        1:00.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  59.63                 
                     
Salomo Pihlaja  2005  383  29.44        1:01.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  58.93                 
                     
Konsta Joensuu  2005  351  30.91        1:03.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:04.54                 
                     
Roy Nukala  2005  334  31.04        1:04.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:03.94                 
                     
Joel Jokiaho  2004  325  31.02        1:05.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:03.89                 
                     
Matias Pikkala  2004  311  31.24        1:06.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:02.12                 
                     
10  Sohneel Mandpe  2004  301  31.10        1:07.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:06.98                 
                     
11  Lassi Lahtinen  2004  291  32.23        1:07.81   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
12  Eskil Halmelinna  2005  260  33.52        1:10.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:08.99                 
                     
13  Ilari Raninen  2004  256  34.94        1:10.69   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:09.98                 
                     
14  Alex Koskela  2004  245  34.91        1:11.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.49                 
                     
15  Arttu Syrjä  2005  234  34.95        1:12.83   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:13.11                 
                     
16  Linus Vuollet  2004  221  34.66        1:14.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:11.38                 
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Antti Korri  1992  10  522  26.89        55.78   
  Kokkolan Uimaseura  55.77                 
                     
Teemu Oksakari  2003  483  27.64        57.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  56.62                 
                     
Eeli Hanka  2003  391  29.93        1:01.41   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:01.03                 
                     
Matias Ylipelkonen  2003  270  33.76        1:09.47   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:08.06                 
                     
Andreas Lindqvist  1991    1:43.76        3:52.00   
  Kokkolan Uimaseura  3:56.51                 
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Fanny Laiho  2010    162  44.02        1:33.40   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:29.57                 
                     
Molly Riska  2011    157  44.91        1:34.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:40.10                 
                     
Seela Ristimäki  2010    154  44.55        1:35.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:34.73                 
                     
Alma Jämsä  2011    135  47.10        1:39.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:38.73                 
                     
Peppi Tuohimaa  2010    98  50.97        1:50.49   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Vilma Latvala  2011    85  55.08        1:55.61   
  Ilmajoen Kisailijat  1:47.14                 
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Neea Junttila  2009    200  40.33        1:27.15   
  Vieskan Uimarit  1:28.88                 
                     
Minea Kangas  2009    197  41.61        1:27.52   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:32.36                 
                     
Lina Koivulahti  2009    196  40.32        1:27.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:26.11                 
                     
Kerttu Ylinen  2009    194  41.44        1:28.08   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:22.94                 
                     
Laura Isabel Björkstrand  2009    192  41.34        1:28.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:28.96                 
                     
Mona Maria Amanda Sarja  2009    192  42.17        1:28.40   
  Vieskan Uimarit  1:36.85                 
                     
Meimi Heikell  2009    177  42.77        1:30.82   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Siiri Karhulahti  2009    176  42.36        1:30.91   
  Kokkolan Uimaseura  1:36.40                 
                     
Enni Kataja  2009    132  48.19        1:40.14   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:44.01                 
                     
10  Isabelle Fellman  2009    114  49.27        1:45.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:05.66                 
                     
11  Juulia Koskela  2009    106  49.87        1:47.49   
  Vieskan Uimarit  1:48.75                 
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Lämpsä  2008    282  36.37        1:17.76   
  Vieskan Uimarit  1:28.56                 
                     
Senja Pakkanen  2008    241  38.94        1:21.94   
  Kankaanpään Uimarit  1:19.98                 
                     
Aino Jämsä  2008    217  39.98        1:24.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:24.56                 
                     
Aada Vataja  2008    217  41.12        1:24.82   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:27.71                 
                     
Ava Hannula  2008    206  41.31        1:26.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:24.18                 
                     
Peppi Lintilä  2008    198  42.12        1:27.50   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:27.48                 
                     
Oona Alanko  2008    180  43.10        1:30.23   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:35.30                 
                     
Emma Girod  2008    158  42.89        1:34.33   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Tessa Herronen  2008    157  45.03        1:34.49   
  Kokkolan Uimaseura  1:37.86                 
                     
10  Fanni Perälä  2008    151  43.96        1:35.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:35.36                 
                     
11  Mai Hirvilammi  2008    146  46.08        1:36.74   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:56.34                 
                     
12  Emma Palola  2008    77  1:00.23        1:59.59   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Liina Ylinen  2008              DNS   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:20.09                 
                     
Lilja Latvala  2008              DNS   
  Ilmajoen Kisailijat  1:25.67                 
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joanna Högback  2007  473  30.90        1:05.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:04.65                 
                     
Aina Keiski  2007  447  32.38        1:06.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:06.94                 
                     
Michelle Fellman  2007  444  32.18        1:06.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:07.99                 
                     
Siiri Rantala  2007  400  33.60        1:09.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.34                 
                     
Elsi Vedenjuoksu  2007  388  33.12        1:09.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:12.29                 
                     
Aada Antila  2007  386  33.14        1:10.00   
  Lapuan Virkiä  1:11.66                 
                     
Tiia Reini  2007    326  35.47        1:14.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:13.79                 
                     
Eeva Luomaranta  2007    313  36.73        1:15.08   
  Ilmajoen Kisailijat  1:14.69                 
                     
Lizette Jakobsson  2007    299  35.94        1:16.26   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:18.84                 
                     
10  Minerva Sorvisto  2007    288  36.68        1:17.22   
  Vieskan Uimarit  1:16.71                 
                     
11  Ilona Potinkara  2007    250  37.91        1:20.94   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:29.88                 
                     
12  Lumi Hautasaari-Mckie  2007    245  39.21        1:21.50   
  Kokkolan Uimaseura  1:21.30                 
                     
13  Ida Koivulahti  2007    235  38.55        1:22.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.32                 
                     
14  Minea Kynnäs  2007    199  40.90        1:27.32   
  Kokkolan Uimaseura  1:30.18                 
                     
15  Mikaela Ainassaari  2007    189  41.53        1:28.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:28.29                 
                     
16  Emma Koskela  2007    179  42.81        1:30.49   
  Vieskan Uimarit  1:33.19                 
                     
17  Joanna Kivimäki  2007    173  44.03        1:31.48   
  Ilmajoen Kisailijat  1:28.71                 
                     
18  Marika Thors  2007    164  44.74        1:33.15   
  Ilmajoen Kisailijat  1:33.64                 
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hannah Lamminmäki  2006  497  31.12        1:04.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:03.03                 
                     
Noora-Maria Linna  2006  463  32.25        1:05.89   
  Vieskan Uimarit  1:05.95                 
                     
Olivia Kivelä  2006  420  32.75        1:08.09   
  Kokkolan Uimaseura  1:08.14                 
                     
Pinja Pakkanen  2006  394  32.79        1:09.56   
  Kankaanpään Uimarit  1:10.89                 
                     
Tilda Saarela  2006  374  33.79        1:10.74   
  Vieskan Uimarit  1:11.11                 
                     
Siiri Suominen  2006    271  37.99        1:18.79   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:14.49                 
                     
Sohvi Kiviluoma  2006    241  39.15        1:21.95   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:21.79                 
                     
Anja Stephens  2006    170  43.52        1:32.05   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:36.10                 
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Henna Känsäkangas  2004  10  575  29.99        1:01.33   
  Kokkolan Uimaseura  59.56                 
                     
Enni Kinnunen  2005  570  30.05        1:01.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:00.32                 
                     
Tuulia Harju  2005  568  29.79        1:01.58   
  Kokkolan Uimaseura  1:02.51                 
                     
Veera Välivainio  2005  555  30.12        1:02.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  59.54                 
                     
Matilda Holmlund  2005  551  30.40        1:02.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:01.25                 
                     
Tessa Tattari  2004  484  31.20        1:04.94   
  Kokkolan Uimaseura  1:01.89                 
                     
Vilma Rintala  2005  465  30.96        1:05.82   
  Kokkolan Uimaseura  1:04.61                 
                     
Laura Oksakari  2005  460  31.02        1:06.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:05.56                 
                     
Sofia Nurkkala  2004  436  32.30        1:07.27   
  Kokkolan Uimaseura  1:03.79                 
                     
10  Ida Helena Ekebohm  2005  406  32.76        1:08.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:06.40                 
                     
11  Hanna Hietanen  2005  391  34.48        1:09.75   
  Lapuan Virkiä  1:10.94                 
                     
12  Emma Lång  2004  384  33.41        1:10.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.63                 
                     
13  Sofia Heiskanen  2005  356  34.52        1:11.94   
  Kokkolan Uimaseura  1:08.48                 
                     
14  Oosa Paavola  2005    341  34.63        1:12.99   
  Kokkolan Uimaseura  1:10.96                 
                     
15  Veera Hautamäki  2005    328  35.81        1:13.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:12.74                 
                     
16  Senni Syvänen  2005    327  34.83        1:14.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
17  Ellen Arvo  2005    300  36.79        1:16.17   
  Kokkolan Uimaseura  1:11.75                 
                     
18  Ronya Rajala  2005    297  36.17        1:16.44   
  Kokkolan Uimaseura  1:13.81                 
                     
19  Jonna Känsäkangas  2004    289  37.65        1:17.13   
  Kokkolan Uimaseura  1:13.30                 
                     
20  Jenna Päivärinta  2005    288  36.54        1:17.18   
  Kokkolan Uimaseura  1:13.91                 
                     
21  Aino Lähelmä  2005    257  37.04        1:20.19   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:21.33                 
                     
Fanny Granvik  2004              DNS   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:15.55                 
                     
Elina Koskela  2005              DSQ   
  Vieskan Uimarit  1:29.71                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Härkönen  2001  448  32.62        1:06.66   
  Kokkolan Uimaseura  1:05.37                 
                     
Salla-Maaria Kauppinen  2002  436  32.69        1:07.24   
  Kokkolan Uimaseura  1:07.25                 
                     
Annukka Jouppila  2003  408  32.62        1:08.75   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:04.15                 
                     
Maria Hautala  2003  408  32.90        1:08.75   
  Kurikan Ryhti  1:08.68                 
                     
Aada Koskela  2003  398  32.49        1:09.29   
  Vieskan Uimarit  1:09.47                 
                     
Hanna Virtanen  2002  353  34.27        1:12.12   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:12.45                 
                     
 
Laji 11, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ivar Eklund  2006  272  38.28  1:20.00  2:02.71    2:43.58   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  2:54.09                 
                     
Lauri Korpi  2006  249  39.55  1:22.96  2:07.19    2:48.56   
  Ilmajoen Kisailijat  2:54.63                 
                     
Iivari Kautiainen  2006  201  44.00  1:30.35  2:16.08    3:01.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:10.60                 
                     
 
Laji 11, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Visa Nissinen  2004  10  357  34.94  1:12.92  1:51.87    2:29.49   
  Kokkolan Uimaseura  2:32.77                 
                     
Ilari Raninen  2004  226  42.97  1:26.74  2:11.36    2:54.18   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  2:53.09                 
                     
 
Laji 12, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Turunen  2006  397  38.71  1:19.51  2:01.94    2:43.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:38.60                 
                     
Ellen Williamsson  2006  361  39.85  1:23.36  2:07.14    2:48.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:44.51                 
                     
Elsi Vedenjuoksu  2007  304  41.50  1:27.54  2:14.92    2:58.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:10.79                 
                     
Michelle Fellman  2007  301  43.85  1:29.12  2:14.96    2:59.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Tiia Reini  2007  283  43.51  1:30.10  2:17.18    3:02.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:04.91                 
                     
Olivia Kivelä  2006  280  42.97  1:29.20  2:17.12    3:03.38   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
 
Laji 12, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Henna Känsäkangas  2004  482  36.40  1:15.26  1:54.77    2:32.99   
  Kokkolan Uimaseura  2:24.72                 
                     
Veera Varsanpää  2004  446  36.34  1:16.38  1:57.01    2:37.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:38.26                 
                     
Vilma Rintala  2005  375  38.46  1:20.02  2:03.73    2:46.36   
  Kokkolan Uimaseura  2:35.16                 
                     
Tessa Tattari  2004  366  40.07  1:23.19  2:06.63    2:47.80   
  Kokkolan Uimaseura  2:38.53                 
                     
Sofia Nurkkala  2004  364  40.76  1:23.19  2:05.78    2:48.03   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Aamu Kannosto  2005  350  39.91  1:22.91  2:07.05    2:50.31   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  2:59.88                 
                     
Oosa Paavola  2005  272  44.26  1:32.36  2:20.16    3:05.12   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Ronya Rajala  2005  271  42.21  1:30.85  2:19.21    3:05.43   
  Kokkolan Uimaseura  3:06.60                 
                     
Ellen Arvo  2005  243  46.20  1:35.71  2:25.79    3:12.10   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
10  Jenna Päivärinta  2005  233  46.79  1:37.10  2:26.56    3:14.94   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
11  Sofia Heiskanen  2005  221  46.87  1:38.35  2:30.27    3:18.27   
  Kokkolan Uimaseura  3:14.86                 
                     
12  Jonna Känsäkangas  2004  209  48.17  1:39.25  2:31.14    3:21.96   
  Kokkolan Uimaseura  3:21.02                 
                     
Fanny Granvik  2004              DNS   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry                   
                     
 
Laji 12, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Milla Laiteenmäki  2001  10  530  35.23  1:13.15  1:51.36    2:28.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:27.08                 
                     
 
Laji 13, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alfons Vuollet  2010  103          53.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  53.10                 
Emil Jungner  2010    87          56.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  55.62                 
Tuomas Lämpsä  2010    86          57.00   
  Vieskan Uimarit  55.47                 
Carl-Victor Tidström  2010    85          57.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  55.81                 
Eino Hirvilammi  2010    58          1:04.95   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:04.41                 
Leevi Koskela  2010    57          1:05.44   
  Vieskan Uimarit  1:01.47                 
Hermanni Huhta-Koivisto  2010    55          1:06.00   
  Kurikan Ryhti  1:04.13                 
Kasper Nyholm  2010              DSQ   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  59.46                 
  SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
 
Laji 13, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Michail Angelos Karagiannis  2009  131          49.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  52.55                 
Sylvester Pihlaja  2009  125          50.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  49.31                 
Topias Myllykoski  2008  121          51.04   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  52.20                 
Herman Sandbacka  2008  118          51.35   
  Kokkolan Uimaseura  54.05                 
Topias Ruuska  2009  109          52.85   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  53.66                 
Tatu Korpi-Halkola  2009  106          53.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:00.46                 
Wili Laiho  2008  105          53.51   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  51.97                 
Matias Ahonpää  2008    90          56.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  56.06                 
Johannes Nikko  2009    89          56.52   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  51.79                 
10  Johannes Ventsas  2009    73          1:00.28   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:00.25                 
11  Lenni Salmenkangas  2009    72          1:00.68   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:01.25                 
12  Julius Jokiaho  2009    66          1:02.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:06.20                 
13  Miko Niemelä  2009    65          1:02.58   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:03.53                 
14  Kristian Perälä  2008    49          1:08.76   
  Lapuan Virkiä  1:04.72                 
15  Aleksi Kentta  2009    47          1:09.84   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:07.07                 
Markus Rantamäki  2009              DSQ   
  Kurikan Ryhti                   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 13, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ilari Hatunen  2006  349          35.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Torsti Saarela  2006  324          36.73   
  Vieskan Uimarit  38.68                 
Erik Kotanen  2006  322          36.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.32                 
Iivari Kautiainen  2006  224          41.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  43.50                 
Lauri Korpi  2006  223          41.58   
  Ilmajoen Kisailijat  44.31                 
Nicky Rajala  2007  210          42.48   
  Kokkolan Uimaseura  48.61                 
Oskar Söderlund  2007  204          42.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  42.98                 
Justus Saarimaa  2007  148          47.72   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  50.98                 
Adam Westeråker  2007  134          49.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  54.33                 
10  Lukas Hämäläinen  2007  125          50.38   
  Kokkolan Uimaseura  53.38                 
11  Seeti Uusi-Panula  2007  109          52.73   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  54.86                 
12  Ilari Gröhn  2007    95          55.29   
  Lapuan Virkiä  54.78                 
13  Atte Kiviniemi  2007    81          58.34   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  57.08                 
Veka Arosarka  2007              DSQ   
  Lapuan Virkiä  53.03                 
  SW 7.2 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa               
 
Laji 13, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Konsta Joensuu  2005  342          36.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  34.88                 
Roy Nukala  2005  337          36.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.34                 
Mikko Karjalainen  2004  284          38.38   
  Kokkolan Uimaseura  37.55                 
Matias Pikkala  2004  281          38.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  38.85                 
Alex Koskela  2004  201          43.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
 
Laji 13, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jere Kotomäki  1997  10  504          31.72   
  Kokkolan Uimaseura  32.23                 
Teppo Jestoi  2003  453          32.86   
  Kokkolan Uimaseura  32.87                 
Joona Oksakari  2000  452          32.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  30.62                 
Antti Ahola  2001  249          40.09   
  Lapuan Virkiä  40.72                 
Eeli Hanka  2003  223          41.63   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  39.76                 
Matias Ylipelkonen  2003  216          42.02   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  40.54                 
 
Laji 14, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anna Kotanen  2010    174          51.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  51.34                 
Molly Riska  2011    138          55.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  55.09                 
Fanny Laiho  2010    137          55.84   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  52.86                 
Seela Ristimäki  2010    132          56.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  55.42                 
Emma Hertsbacka  2010    126          57.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  54.40                 
Vilma Latvala  2011    108          1:00.43   
  Ilmajoen Kisailijat  1:03.28                 
Maija Karjalainen  2010    94          1:03.30   
  Kokkolan Uimaseura  1:04.78                 
Peppi Tuohimaa  2010    73          1:08.90   
  Vieskan Uimarit                   
Emilia Liimatainen  2010    64          1:11.70   
  Haapajärven Kiilat                   
 
Laji 14, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Senja Pakkanen  2008  258          45.20   
  Kankaanpään Uimarit  43.65                 
Anni Lämpsä  2008  248          45.83   
  Vieskan Uimarit  47.75                 
Mai Hirvilammi  2008    221          47.57   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  49.64                 
Tessa Herronen  2008    204          48.87   
  Kokkolan Uimaseura  49.35                 
Aada Vataja  2008    186          50.38   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  51.23                 
Meimi Heikell  2009    177          51.29   
  Kokkolan Uimaseura  49.80                 
Iida Eskola  2008    168          52.19   
  Vieskan Uimarit                   
Neea Junttila  2009    164          52.54   
  Vieskan Uimarit  55.77                 
Peppi Lintilä  2008    159          53.11   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  53.67                 
10  Vera Cantell  2008    157          53.35   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  53.95                 
11  Kerttu Ylinen  2009    137          55.75   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  51.81                 
12  Minea Kangas  2009    124          57.63   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  58.29                 
13  Oona Alanko  2008    117          58.85   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  56.29                 
14  Siiri Karhulahti  2009    116          59.02   
  Kokkolan Uimaseura  56.85                 
15  Juulia Koskela  2009    111          59.83   
  Vieskan Uimarit  1:03.51                 
16  Enni Kataja  2009    109          1:00.24   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  1:05.67                 
17  Anna Korpi  2008    99          1:02.17   
  Ilmajoen Kisailijat  1:03.87                 
Liina Ylinen  2008              DNS   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  50.03                 
Lilja Latvala  2008              DNS   
  Ilmajoen Kisailijat  52.79                 
 
Laji 14, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Kärkkäinen  2006  458          37.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Hannah Lamminmäki  2006  420          38.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.02                 
Pinja Pakkanen  2006  406          38.89   
  Kankaanpään Uimarit  39.44                 
Elsi Vedenjuoksu  2007  350          40.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  41.53                 
Aina Keiski  2007  332          41.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  41.93                 
Kristina Helsing  2007  330          41.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  41.79                 
Peppi Ojakippola  2006  306          42.73   
  Vieskan Uimarit  42.38                 
Iina Hulkki  2006  295          43.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  42.57                 
Eeva Luomaranta  2007  252          45.59   
  Ilmajoen Kisailijat  46.09                 
10  Mikaela Ainassaari  2007  251          45.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  44.54                 
11  Ilona Potinkara  2007    217          47.91   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  53.14                 
12  Lizette Jakobsson  2007    212          48.26   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  49.12                 
13  Minea Kynnäs  2007    200          49.21   
  Kokkolan Uimaseura  49.89                 
14  Emilia Kalliokoski  2007    197          49.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  51.01                 
15  Evelina Myllykoski  2006    181          50.88   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  52.44                 
16  Sohvi Kiviluoma  2006    169          52.01   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  49.51                 
17  Lumi Hautasaari-Mckie  2007    164          52.58   
  Kokkolan Uimaseura  52.78                 
18  Lovisa Karlsson  2006    156          53.39   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  55.55                 
19  Jenna Liimatainen  2007    155          53.51   
  Haapajärven Kiilat  54.96                 
20  Sara Kärki  2007    155          53.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  57.75                 
21  Anja Stephens  2006    144          54.88   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  50.89                 
22  Marika Thors  2007    109          1:00.16   
  Ilmajoen Kisailijat  1:01.81                 
23  Emma Koskela  2007    108          1:00.36   
  Vieskan Uimarit  59.58                 
 
Laji 14, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Enni Kinnunen  2005  10  496          36.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  37.43                 
Alina Kangas  2005  472          36.98   
  Kokkolan Uimaseura  37.48                 
Vilma Rintala  2005  449          37.59   
  Kokkolan Uimaseura  36.74                 
Jaana Nevala  2005  444          37.74   
  Vieskan Uimarit  38.12                 
Laura Oksakari  2005  403          38.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  38.92                 
Sofia Nurkkala  2004  399          39.10   
  Kokkolan Uimaseura  35.58                 
Henna Känsäkangas  2004  375          39.91   
  Kokkolan Uimaseura                   
Aino Lähelmä  2005  281          43.93   
  Seinäjoen Uimarit -58 ry  43.81