Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kokko-Jeppis Games 2015    Tulostuspäivämäärä  15 marraskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Kokkola, Pietarsaari    Tulostusaika  23:52   
  Järjestäjä  KUS-GSS, JS-PU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 marraskuu 2015         
 
 
Laji 21, 100m VU M,P-16,14,12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Alex Lydman  2003    443  28.38        58.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  58.94                 
                     
Simon Ravals  2003    241  35.59        1:12.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:13.98                 
                     
Tuukka Harju  2003    239  35.15        1:12.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:16.39                 
                     
Teemu Oksakari  2003    235  35.63        1:12.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:13.25                 
                     
Teppo Jestoi  2003    232  35.13        1:13.07   
  Kokkolan Uimaseura  1:13.39                 
                     
Onni Haikonen  2003    231  35.61        1:13.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:16.75                 
                     
Ivar Nordman  2003    226  34.31        1:13.76   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:13.07                 
                     
Leevi Kortesoja  2003    219  35.99        1:14.52   
  Lapuan Virkiä  1:15.25                 
                     
Elias Kalliokoski  2003    216  34.29        1:14.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:14.11                 
                     
10  Emil Saha  2003    210  37.15        1:15.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:18.21                 
                     
11  Filip Jåfs  2004    169  37.88        1:21.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.72                 
                     
12  Henri-Pekka Iivonen  2004    161  38.94        1:22.46   
  Kokkolan Uimaseura  1:20.87                 
                     
13  Elmeri Aho  2004    148  41.49        1:24.81   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:28.13                 
                     
14  Ville Ikola  2005    141  40.77        1:26.29   
  Kokkolan Uimaseura  1:29.76                 
                     
15  Pietari Puutio  2004    137  42.32        1:27.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:28.87                 
                     
16  Arttu Niemi  2003    137  41.93        1:27.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:26.80                 
                     
17  Lassi Lahtinen  2004    137  42.32        1:27.17   
  Kokkolan Uimaseura  1:24.25                 
                     
18  Elmo Arvo  2003    136  43.96        1:27.37   
  Kokkolan Uimaseura  1:29.00                 
                     
19  Linus Vuollet  2004    134  41.90        1:27.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:29.31                 
                     
20  Adrian Kaslin  2005    134  42.50        1:27.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:30.64                 
                     
21  Nuutti Nissilä  2004    127  43.44        1:29.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:36.25                 
                     
22  Visa Nissinen  2004    125  42.90        1:29.85   
  Kokkolan Uimaseura  1:30.61                 
                     
23  Pyry Hautamäki  2003    121  41.19        1:30.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:31.25                 
                     
24  Roope Oijennus  2003    118  42.98        1:31.40   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:32.11                 
                     
25  Luukas Salin  2005    114  43.36        1:32.60   
  Kokkolan Uimaseura  1:33.88                 
                     
26  Matias Ylipelkonen  2003    106  45.74        1:34.78   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:35.44                 
                     
27  Kasperi Brandt  2004    99          1:36.95   
  Kokkolan Uimaseura  1:46.87                 
                     
28  Mikko Karjalainen  2004    92  45.77        1:39.49   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
29  Ilari Hatunen  2006    90  47.35        1:39.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:40.58                 
                     
30  Aaro-Oskar Ruuskanen  2004    86  47.96        1:41.54   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:45.95                 
                     
31  Rasmus Kekola  2006    78          1:44.74   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:47.84                 
                     
32  Tuomo Salomaa  2005    75  48.51        1:46.17   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
33  Adam Björkstrand  2005    70  49.19        1:48.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
34  Valtteri Pinola  2004    68  51.49        1:49.61   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
35  Eskil Halmelinna  2005    54          1:58.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:01.72                 
                     
Samu Herronen  2007              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 10.4 Käännöksessä ei kosketusta seinään               
                     
 
Laji 21, 100m VU M,P-16,14,12, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Juho Porkkala  2001    419  29.49        1:00.02   
  Seinäjoen Uimarit-58  58.98                 
                     
Jesse Anttila  2002    418  28.95        1:00.08   
  Kokkolan Uimaseura  1:00.37                 
                     
Claes Fjellström  2001    371  29.88        1:02.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:02.92                 
                     
Ivar Malm  2001    352  30.72        1:03.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:02.20                 
                     
Juuso Syrjälä  2001    299  32.64        1:07.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:05.96                 
                     
Mikael Nurmela  2002    296  32.20        1:07.38   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:09.70                 
                     
Aaro Kangasmaa  2001    287  32.17        1:08.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:04.04                 
                     
Ali Khalili  2001    252  33.36        1:11.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:08.42                 
                     
Jere Kontiola  2001    249  34.10        1:11.39   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:09.92                 
                     
10  Antti Ahola  2001    248  34.51        1:11.47   
  Lapuan Virkiä  1:10.86                 
                     
11  Casper Loo  2002    199  36.90        1:16.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:18.15                 
                     
12  Miro Nurmela  2002    186  36.94        1:18.72   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:19.62                 
                     
13  Frans Ekstrand  2002    178          1:19.84   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:24.30                 
                     
14  Oskari Ketonen  2002    159  39.59        1:22.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:18.07                 
                     
Viktor Byggmästar  2002              DSQ   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:24.22                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 21, 100m VU M,P-16,14,12, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Hermanni Taimisto  2000    452  28.32        58.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  57.90                 
                     
Emil Perkkiö  2000    448  29.08        58.71   
  Seinäjoen Uimarit-58  58.67                 
                     
Viktor Thodin  2000    429  28.33        59.55   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  58.14                 
                     
Felix Ollus  1999    372  29.85        1:02.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:01.92                 
                     
Joona Oksakari  2000    335  30.53        1:04.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:02.93                 
                     
Samu Peltonen  2000    327  30.80        1:05.18   
  Kokkolan Uimaseura  1:04.73                 
                     
Kimmo Salomaa  2000    309  32.58        1:06.46   
  Kokkolan Uimaseura  1:06.66                 
                     
Elmeri Ekström  2000    308  32.36        1:06.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:05.28                 
                     
Altti Ekorre  1999    297  32.09        1:07.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:05.04                 
                     
10  Martin Jylhä  2000    259  33.71        1:10.48   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:09.82                 
                     
11  Eero Kokkonen  2000    251  34.29        1:11.20   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:10.44                 
                     
 
Laji 21, 100m VU M,P-16,14,12, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Robin Thodin  1995    450  28.69        58.62   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:01.93                 
                     
 
Laji 22, 100m VU N,T-15,13,11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Siiri Tiilikka  2004    316  36.35        1:14.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:13.79                 
                     
Sofia Nurkkala  2004    288  37.50        1:17.16   
  Kokkolan Uimaseura  1:16.18                 
                     
Anniina Haarala  2004    288  37.16        1:17.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:16.35                 
                     
Tessa Tattari  2004    281  37.84        1:17.83   
  Kokkolan Uimaseura  1:19.63                 
                     
Henna Känsäkangas  2004    258  38.36        1:20.07   
  Kokkolan Uimaseura  1:19.23                 
                     
Viivi Kylkisalo  2004    251          1:20.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.07                 
                     
Tuulia Harju  2005    248          1:21.13   
  Kokkolan Uimaseura  1:25.13                 
                     
Noora Kekola  2004    238          1:22.25   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:21.74                 
                     
Viivi Lehtonen  2004    219          1:24.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:27.90                 
                     
10  Adalmiina Masanen  2004    217  39.90        1:24.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:33.33                 
                     
11  Aamu Knuuttila  2004    212  40.41        1:25.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:25.28                 
                     
12  Aamu Kannosto  2005    197  41.58        1:27.57   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:25.08                 
                     
13  Teea Jestoi  2005    195  38.15        1:27.84   
  Kokkolan Uimaseura  1:29.66                 
                     
14  Vilma Rintala  2005    180  42.08        1:30.32   
  Kokkolan Uimaseura  1:27.07                 
                     
15  Nea Sainio  2005    165  43.58        1:32.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:34.22                 
                     
16  Ella Luoma  2004    144  44.49        1:37.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:34.94                 
                     
17  Sanni Porkkala  2004    143  45.02        1:37.54   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:45.65                 
                     
18  Mea Lahtinen  2005    141  45.67        1:37.81   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:48.66                 
                     
19  Veera Hautamäki  2005    141  45.25        1:37.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:48.08                 
                     
20  Emilia Ehnström  2005    135  47.71        1:39.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:45.28                 
                     
21  Elin Thodin  2005    130  48.31        1:40.67   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:52.54                 
                     
22  Tilde Löfqvist  2004    127  47.81        1:41.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
23  Kristiina Edinger  2005    117  47.19        1:44.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:51.23                 
                     
24  Iina Hulkki  2006    99          1:50.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:51.53                 
                     
25  Olivia Korte  2005    98          1:50.32   
  Lapuan Virkiä                   
                     
26  Tuuli Tala  2006    94  52.15        1:51.80   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:43.37                 
                     
27  Sanni Aho-Mantila  2005    89  52.13        1:53.94   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
28  Elisa Lehto  2006    81  54.34        1:57.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:54.98                 
                     
29  Iida-Isabella Pakka  2004    79  50.85        1:58.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:59.36                 
                     
30  Sarah Huhtala  2004    73  57.10        2:01.99   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
31  Ella Ämmänkoski  2005    49  1:04.90        2:18.81   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Anna Villför  2004              DNF   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:58.61                 
                     
Ottiilia Sandkulla  2005              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 10.4 Käännöksessä ei kosketusta seinään               
                     
 
Laji 22, 100m VU N,T-15,13,11, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ina Pollari  2002    485  31.55        1:04.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:04.98                 
                     
Juliana Niinisalo  2002    415  33.17        1:08.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:08.53                 
                     
Wilma Elenius  2002    387  33.74        1:09.98   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:10.49                 
                     
Viivi Koivisto  2002    385  33.76        1:10.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.55                 
                     
Emily Majors  2002    376  33.54        1:10.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.43                 
                     
Olivia Nurkkala  2002    368  34.81        1:11.15   
  Kokkolan Uimaseura  1:11.35                 
                     
Veera Lahtinen  2002    364  34.39        1:11.42   
  Kokkolan Uimaseura  1:09.27                 
                     
Emma Mustonen  2002    363  34.19        1:11.47   
  Lapuan Virkiä  1:12.95                 
                     
Ninni Eriksson  2003    345  34.86        1:12.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:15.95                 
                     
10  Jenny Grangärd  2003    339  35.04        1:13.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:12.69                 
                     
11  Jessica Ingalsuo  2002    335  35.52        1:13.40   
  Kokkolan Uimaseura  1:16.47                 
                     
12  Maiju Rajaniemi  2002    331  34.63        1:13.69   
  Kokkolan Uimaseura  1:13.10                 
                     
13  Petra Kivi  2003    318  35.54        1:14.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:13.11                 
                     
14  Minna Ingi  2002    314  35.45        1:15.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:15.89                 
                     
15  Tinja Harju  2002    303  36.80        1:15.93   
  Kokkolan Uimaseura  1:16.77                 
                     
16  Aino Jerohin  2003    271          1:18.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:17.52                 
                     
17  Paula Kivi  2002    249  38.10        1:20.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:23.59                 
                     
18  Salla-Maaria Kauppinen  2002    227  39.62        1:23.56   
  Kokkolan Uimaseura  1:26.03                 
                     
19  Isa Maria Augustina Jutila  2003    227  40.30        1:23.58   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:27.72                 
                     
20  Ella Jämsä  2003    202  40.72        1:26.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:27.23                 
                     
21  Jasmine Vikström  2002    196  40.69        1:27.70   
  Kokkolan Uimaseura  1:28.82                 
                     
22  Venla Styrman  2003    102  48.79        1:49.14   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Emma Jormanainen  2003              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.87                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 22, 100m VU N,T-15,13,11, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Milja Mielty  2000    582  29.32        1:01.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  59.96                 
                     
Petra Äkkinen  2000    558  30.06        1:01.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:01.26                 
                     
Roosa Mykkänen  2000    553  29.99        1:02.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:02.19                 
                     
Heta Järvenpää  2001    476  30.94        1:05.30   
  Haapajärven Kiilat  1:04.25                 
                     
Sofia Pascutti  2000    459  31.76        1:06.08   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:03.99                 
                     
Emilia Kinnunen  2000    453  32.63        1:06.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:04.88                 
                     
Emilia Söderlund  2001    442  31.87        1:06.93   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:07.97                 
                     
Emilia Härkönen  2001    389  33.38        1:09.86   
  Kokkolan Uimaseura  1:07.85                 
                     
Anniina Kylkisalo  2001    361  33.79        1:11.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:12.01                 
                     
10  Julia Latva-Pirilä  2000    353  33.83        1:12.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:10.08                 
                     
11  Miisa Kiviharju  2000    324  35.50        1:14.20   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:12.79                 
                     
12  Noora Kuhna  2000    317  35.36        1:14.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:12.37                 
                     
13  Fanny Koivisto  2001    302  36.53        1:15.98   
  Kokkolan Uimaseura  1:17.96                 
                     
14  Karolina Arola  2001    295  36.41        1:16.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:14.81                 
                     
15  Pauliina Haarala  2000    284  36.72        1:17.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:16.44                 
                     
16  Tiia Kivi  2000    279  37.69        1:18.01   
  Kokkolan Uimaseura  1:18.84                 
                     
17  Ellen Vuollet  2001    278  37.74        1:18.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:16.22                 
                     
18  Julia Hietala  2001    261  38.49        1:19.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:20.27                 
                     
 
Laji 22, 100m VU N,T-15,13,11, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Denize Korkiakoski  1999    531  30.34        1:02.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:03.62                 
                     
Nea Lähdesmäki  1999    529  30.03        1:03.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:03.18                 
                     
Alexandra Pihlajamäki  1998    422  33.06        1:07.98   
  Kokkolan Uimaseura  1:06.91                 
                     
Jenni Kylkisalo  1999    396  33.56        1:09.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:05.33                 
                     
Suvi Kannosto  1999    285  36.53        1:17.45   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:14.88                 
                     
Elli Veikkola  1999    149  45.97        1:36.16   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
Laji 23, 200m Selkäuinti M,P-15, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Claes Fjellström  2001    360  34.74  1:12.85  1:50.44    2:29.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:22.39                 
                     
Hugo Mattola  2001    340  34.88  1:12.90  1:52.35    2:32.02   
  Haapajärven Kiilat  2:32.25                 
                     
Alex Lydman  2003    320  36.52  1:15.66      2:35.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Niko Kuhna  2002    203  42.68  1:28.56  2:15.22    3:00.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:55.57                 
                     
Eemi Korpela  2002    187  43.17  1:30.68  2:18.74    3:05.28   
  Lapuan Virkiä  3:07.54                 
                     
Kirill Helsing  2002    172  45.06  1:33.18  2:22.49    3:10.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Anton Pulkkis  2001    148  48.04  1:38.83  2:30.86    3:20.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Rasmus Kullas  2002    145  47.52  1:40.42  2:33.36    3:21.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Elias Vainio  2001    136  48.56  1:40.09  2:33.88    3:26.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Johan Gustafsson  2001              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Nico Neder  2002              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:16.12                 
  SW 6.5 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
 
Laji 24, 200m Selkäuinti N,T-14, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Liina Salin  2002    393  38.31  1:19.54  2:02.62    2:42.77   
  Kokkolan Uimaseura  2:46.88                 
                     
Tara Korkiakoski  2003    316  40.10  1:23.79  2:08.96    2:54.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:52.02                 
                     
Wilma Lakanen  2003    312  41.55  1:25.54  2:11.13    2:55.76   
  Kokkolan Uimaseura  2:57.88                 
                     
Petra Kivi  2003    306  42.39  1:28.34  2:14.09    2:56.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Ella Hulkki  2004    282  44.21  1:31.20  2:18.23    3:01.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Juliana Niinisalo  2002    267  44.31  1:31.21  2:18.79    3:04.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Joanna Lehto  2002    254  45.78  1:34.17  2:22.51    3:08.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Anniina Haarala  2004    234  47.12  1:36.81  2:26.75    3:13.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Viivi Koivisto  2002    229  45.62  1:35.75  2:26.01    3:14.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:13.39                 
                     
10  Senja Aho  2002    220  44.27  1:35.79  2:28.62    3:17.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Ida Rantala  2002    210  44.84  1:35.97  2:29.17    3:20.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:21.95                 
                     
12  Linnéa Nygård  2002    201  48.19  1:40.83  2:33.02    3:23.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Julia Hietala  2001              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:17.85                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 24, 200m Selkäuinti N,T-14, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Laura Känsäkangas  1999    449  36.78  1:15.53  1:56.06    2:35.63   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:38.38                 
                     
Milja Lahtinen  1999    373  38.71  1:19.85  2:02.75    2:45.61   
  Kokkolan Uimaseura  2:40.59                 
                     
Nea Lähdesmäki  1999              DNF   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 25, 50m Perhosuinti P-12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Alex Lydman  2003    399          29.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  29.61                 
Simon Ravals  2003    233          35.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  37.56                 
Teemu Oksakari  2003    189          37.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.07                 
Ivar Nordman  2003    185          38.21   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  40.15                 
Leevi Kortesoja  2003    170          39.30   
  Lapuan Virkiä  38.02                 
Elias Kalliokoski  2003    166          39.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.63                 
Tuukka Harju  2003    165          39.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  43.26                 
Teppo Jestoi  2003    161          40.03   
  Kokkolan Uimaseura  40.67                 
Filip Jåfs  2004    153          40.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  42.26                 
10  Onni Haikonen  2003    144          41.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  43.59                 
11  Elmeri Aho  2004    122          43.88   
  Seinäjoen Uimarit-58  47.31                 
12  Lucas Lydman  2005    117          44.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  47.53                 
13  Linus Vuollet  2004    110          45.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  44.25                 
14  Roope Oijennus  2003    101          46.80   
  Seinäjoen Uimarit-58  48.91                 
15  Emil Saha  2003    99          47.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  49.97                 
16  Visa Nissinen  2004    88          48.87   
  Kokkolan Uimaseura                   
17  Luukas Salin  2005    42          1:02.41   
  Kokkolan Uimaseura  58.72                 
 
Laji 26, 50m Perhosuinti T-11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ella Hulkki  2004    258          38.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  38.96                 
Inger Isaksen  2005    234          39.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  40.78                 
Viivi Kylkisalo  2004    201          41.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  42.64                 
Siiri Tiilikka  2004    167          44.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  41.53                 
Tessa Tattari  2004    166          44.35   
  Kokkolan Uimaseura  43.48                 
Ella Luoma  2004    164          44.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  44.93                 
Henna Känsäkangas  2004    158          45.05   
  Kokkolan Uimaseura  43.51                 
Adalmiina Masanen  2004    140          46.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Noora Kekola  2004    124          48.84   
  Seinäjoen Uimarit-58  49.82                 
10  Aamu Kannosto  2005    120          49.40   
  Seinäjoen Uimarit-58  53.88                 
11  Viivi Lehtonen  2004    118          49.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
12  Aamu Knuuttila  2004    111          50.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  47.84                 
13  Iida Leskinen  2004    103          51.90   
  Kokkolan Uimaseura  51.94                 
14  Pihla Äkkinen  2005    91          54.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  56.51                 
15  Laura Sofia Oksakari  2005    89          54.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  53.72                 
Teea Jestoi  2005              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura  43.55                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 27, 100m PU M,P-16,14, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Juho Porkkala  2001    392  31.38        1:06.15   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:05.62                 
                     
Ali Khalili  2001    185  38.90        1:24.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.82                 
                     
Juuso Syrjälä  2001    177  39.62        1:26.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:33.63                 
                     
Johan Gustafsson  2001    159  40.40        1:29.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Casper Loo  2002    133  42.51        1:34.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:34.62                 
                     
Kirill Helsing  2002    125  43.16        1:36.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Rasmus Kullas  2002    111          1:40.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:46.16                 
                     
Elias Vainio  2001    109  46.04        1:41.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:50.04                 
                     
Anton Pulkkis  2001    91  48.10        1:47.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Aaro Kangasmaa  2001              DNF   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:31.40                 
                     
Claes Fjellström  2001              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.22                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Kalle Juupaluoma  2002              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 27, 100m PU M,P-16,14, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Aaron Joki  1999    430  29.95        1:04.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:05.65                 
                     
Jere Kekola  2000    392  30.58        1:06.14   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:07.10                 
                     
Viktor Thodin  2000    354  31.07        1:08.43   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:08.14                 
                     
Altti Ekorre  1999    294  33.83        1:12.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:12.26                 
                     
Joona Oksakari  2000    294  33.05        1:12.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.99                 
                     
Samu Peltonen  2000    232  36.16        1:18.79   
  Kokkolan Uimaseura  1:16.94                 
                     
Kimmo Salomaa  2000    170  38.88        1:27.32   
  Kokkolan Uimaseura  1:38.06                 
                     
 
Laji 27, 100m PU M,P-16,14, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Robin Thodin  1995    448  1:03.30        1:03.30   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:00.40                 
                     
Joonatan Mustonen  1997    372  1:07.30        1:07.30   
  Lapuan Virkiä  1:08.15                 
                     
 
Laji 28, 100m PU N,T-15,13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ina Pollari  2002    478          1:09.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:06.92                 
                     
Emma Haglund  2003    415          1:13.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:11.76                 
                     
Giorgia Pascutti  2002    340  34.68        1:18.18   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:07.81                 
                     
Paula Kivi  2002    256          1:25.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:28.09                 
                     
Jessica Ingalsuo  2002    209  41.86        1:31.99   
  Kokkolan Uimaseura  1:33.10                 
                     
Veera Lahtinen  2002    201  43.57        1:33.10   
  Kokkolan Uimaseura  1:41.21                 
                     
Maija Björkholm  2003    197  41.33        1:33.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:31.40                 
                     
Sofia Nurkkala  2004    195  43.74        1:34.11   
  Kokkolan Uimaseura  1:33.03                 
                     
Wilma Lakanen  2003    192  42.31        1:34.58   
  Kokkolan Uimaseura  1:37.55                 
                     
10  Wilma Elenius  2002    179  43.56        1:36.82   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
11  Senja Aho  2002    171  43.99        1:38.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:43.68                 
                     
12  Joanna Lehto  2002    160  45.69        1:40.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:42.52                 
                     
13  Viivi Nurmela  2004    152  45.21        1:42.28   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
14  Ida Rantala  2002    151  44.80        1:42.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:42.82                 
                     
15  Linnéa Nygård  2002    119  52.43        1:50.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:51.64                 
                     
 
Laji 28, 100m PU N,T-15,13, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Petra Äkkinen  2000    485  32.69        1:09.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:10.29                 
                     
Heta Järvenpää  2001    333  35.68        1:18.73   
  Haapajärven Kiilat  1:17.09                 
                     
Roosa Mykkänen  2000    328  35.86        1:19.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Hilla Latukka  2000    286  37.57        1:22.86   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:22.96                 
                     
Ellen Vuollet  2001    236  41.65        1:28.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Fanny Koivisto  2001    163          1:39.93   
  Kokkolan Uimaseura  1:38.45                 
                     
Karolina Arola  2001    162  45.48        1:40.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:36.64                 
                     
 
Laji 28, 100m PU N,T-15,13, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Denize Korkiakoski  1999    480  33.21        1:09.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:10.10                 
                     
Iiris Saranpää  1999    432  33.26        1:12.21   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:13.09                 
                     
Karoliina Pulkkinen  1998    398  33.27        1:14.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:11.87                 
                     
Jenni Kylkisalo  1999    397  33.87        1:14.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:10.62                 
                     
 
Laji 29, 50m Selkäuinti M,P-13,11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Henri-Pekka Iivonen  2004    135          43.22   
  Kokkolan Uimaseura  43.55                 
Lucas Lydman  2005    132          43.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  43.20                 
Luukas Salin  2005    115          45.67   
  Kokkolan Uimaseura  46.51                 
Pietari Puutio  2004    95          48.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  48.54                 
Lassi Lahtinen  2004    94          48.80   
  Kokkolan Uimaseura  48.93                 
Mikko Karjalainen  2004    87          50.00   
  Kokkolan Uimaseura  49.00                 
Nuutti Nissilä  2004    87          50.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  47.51                 
Adrian Kaslin  2005    86          50.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  52.55                 
Kasperi Brandt  2004    84          50.57   
  Kokkolan Uimaseura  51.35                 
10  Ville Ikola  2005    81          51.26   
  Kokkolan Uimaseura  49.06                 
11  Ilari Hatunen  2006    80          51.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  52.47                 
12  Adam Björkstrand  2005    63          55.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  50.69                 
13  Samu Herronen  2007    62          55.88   
  Kokkolan Uimaseura                   
14  Rasmus Kekola  2006    57          57.51   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:03.21                 
15  Eskil Halmelinna  2005    45          1:02.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:01.47                 
Aaro-Oskar Ruuskanen  2004              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:00.28                 
  SW 6.5 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
Elmeri Aho  2004              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  43.93                 
  SW 6.5 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
Tuomo Salomaa  2005              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura  55.83                 
  SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan               
 
Laji 29, 50m Selkäuinti M,P-13,11, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Alex Lydman  2003    326          32.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  34.15                 
Jesse Anttila  2002    290          33.55   
  Kokkolan Uimaseura  37.58                 
Teemu Oksakari  2003    192          38.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  38.55                 
Simon Ravals  2003    187          38.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  40.60                 
Tuukka Harju  2003    172          39.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  44.18                 
Onni Haikonen  2003    161          40.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  44.44                 
Emil Saha  2003    155          41.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  43.58                 
Elias Kalliokoski  2003    154          41.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  42.10                 
Oskari Ketonen  2002    152          41.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  42.68                 
10  Kalle Juupaluoma  2002    122          44.68   
  Seinäjoen Uimarit-58  45.44                 
11  Elmo Arvo  2003    116          45.56   
  Kokkolan Uimaseura  47.52                 
12  Arttu Niemi  2003    115          45.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  47.95                 
13  Pyry Hautamäki  2003    107          46.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  53.08                 
14  Roope Oijennus  2003    89          49.67   
  Seinäjoen Uimarit-58  50.55                 
15  Matias Ylipelkonen  2003    67          54.60   
  Seinäjoen Uimarit-58  54.60                 
Alexander Eklund  2002              DSQ   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  49.00                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Frans Ekstrand  2002              DSQ   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:00.98                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Viktor Byggmästar  2002              DSQ   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  46.78                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
 
Laji 29, 50m Selkäuinti M,P-13,11, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Hermanni Taimisto  2000    361          31.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  29.59                 
Emil Perkkiö  2000    310          32.82   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Elmeri Ekström  2000    274          34.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  34.15                 
Felix Ollus  1999    229          36.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  36.66                 
Martin Jylhä  2000    208          37.45   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  36.93                 
Antti Ahola  2001    135          43.29   
  Lapuan Virkiä  41.23                 
 
Laji 30, 50m Selkäuinti N,T-12,10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Inger Isaksen  2005    202          43.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  42.95                 
Tuulia Harju  2005    170          46.28   
  Kokkolan Uimaseura  44.54                 
Nea Sainio  2005    166          46.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  46.84                 
Aamu Kannosto  2005    155          47.73   
  Seinäjoen Uimarit-58  47.06                 
Teea Jestoi  2005    153          47.97   
  Kokkolan Uimaseura  42.89                 
Kristiina Edinger  2005    125          51.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  55.19                 
Mea Lahtinen  2005    104          54.44   
  Seinäjoen Uimarit-58  54.41                 
Pihla Äkkinen  2005    99          55.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  55.04                 
Veera Hautamäki  2005    99          55.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  54.06                 
10  Elin Thodin  2005    85          58.25   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  58.49                 
11  Elisa Lehto  2006    73          1:01.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  59.89                 
12  Ella Ämmänkoski  2005    40          1:14.89   
  Kokkolan Uimaseura                   
Emilia Ehnström  2005              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:00.79                 
  SW 6.5 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
Iina Hulkki  2006              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  56.80                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Laura Sofia Oksakari  2005              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  47.75                 
  SW 6.5 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
Meeri Tuikkanen  2005              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura  53.53                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Olivia Korte  2005              DSQ   
  Lapuan Virkiä  58.69                 
  SW 6.5 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
Ottiilia Sandkulla  2005              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura  1:08.31                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Sanni Aho-Mantila  2005              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Tuuli Tala  2006              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  58.39                 
  SW 6.5 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
 
Laji 30, 50m Selkäuinti N,T-12,10, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Wilma Lakanen  2003    322          37.45   
  Kokkolan Uimaseura  38.00                 
Petra Kivi  2003    306          38.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  38.91                 
Tara Korkiakoski  2003    298          38.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  38.39                 
Ella Hulkki  2004    285          38.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.57                 
Ninni Eriksson  2003    249          40.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  43.39                 
Siiri Tiilikka  2004    247          40.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  43.19                 
Sofia Nurkkala  2004    231          41.79   
  Kokkolan Uimaseura  42.53                 
Maija Björkholm  2003    226          42.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  40.72                 
Henna Känsäkangas  2004    223          42.29   
  Kokkolan Uimaseura  42.07                 
10  Viivi Kylkisalo  2004    205          43.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  44.21                 
11  Emma Jormanainen  2003    205          43.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  46.45                 
12  Aamu Knuuttila  2004    171          46.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  45.88                 
13  Ella Jämsä  2003    161          47.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  48.50                 
14  Tilde Löfqvist  2004    121          51.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
15  Iida Leskinen  2004    111          53.31   
  Kokkolan Uimaseura  56.49                 
16  Iida-Isabella Pakka  2004    93          56.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:03.55                 
17  Sarah Huhtala  2004    75          1:00.76   
  Kokkolan Uimaseura                   
Aino Jerohin  2003              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  43.73                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Anna Villför  2004              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:01.17                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
 
Laji 30, 50m Selkäuinti N,T-12,10, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Petra Äkkinen  2000    475          32.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  31.95                 
Fanny Vuollet  1999    453          33.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  33.25                 
Olivia Viitala  2000    442          33.68   
  Kokkolan Uimaseura  33.71                 
Nea Lähdesmäki  1999    436          33.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  34.44                 
Laura Känsäkangas  1999    407          34.63   
  Seinäjoen Uimarit-58  34.30                 
Liina Salin  2002    381          35.40   
  Kokkolan Uimaseura                   
Minna Ingi  2002    377          35.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  35.74                 
Emilia Kinnunen  2000    372          35.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  38.57                 
Emilia Söderlund  2001    364          35.95   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  36.37                 
10  Emilia Härkönen  2001    303          38.18   
  Kokkolan Uimaseura  33.60                 
11  Hilla Latukka  2000    282          39.11   
  Seinäjoen Uimarit-58  40.40                 
12  Anniina Kylkisalo  2001    254          40.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  38.29                 
13  Tiia Kivi  2000    200          43.84   
  Kokkolan Uimaseura  45.21                 
14  Jasmine Vikström  2002    153          47.91   
  Kokkolan Uimaseura  48.42                 
15  Elli Veikkola  1999    105          54.28   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Noora Kuhna  2000              DNF   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  38.95                 
Pauliina Haarala  2000              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  40.87                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
 
Laji 31, 200m Rintauinti M,P-15, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Joona Oksakari  2000    468  34.39  1:13.96  1:54.01    2:35.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:27.90                 
                     
Ivar Malm  2001    338  37.76  1:21.95  2:07.42    2:52.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:47.42                 
                     
Kirill Helsing  2002    257  42.57  1:30.79  2:20.79    3:09.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:13.87                 
                     
Mikael Nurmela  2002    256  42.18  1:30.45  2:19.63    3:09.61   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:08.80                 
                     
Jere Kontiola  2001    254  42.94  1:31.96  2:21.78    3:10.17   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:08.01                 
                     
Niko Kuhna  2002    248  42.43  1:31.63  2:21.94    3:11.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:12.42                 
                     
Hugo Mattola  2001    220  44.02  1:35.08  2:29.00    3:19.53   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
Eero Kokkonen  2000    219      2:28.20    3:19.69   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:26.71                 
                     
Elias Vainio  2001    179  47.59  1:41.94  2:38.17    3:33.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:23.70                 
                     
10  Johan Gustafsson  2001    176      2:40.32    3:34.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:33.42                 
                     
11  Anton Pulkkis  2001    161  50.56  1:47.81  2:45.27    3:41.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:48.54                 
                     
Ali Khalili  2001              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:11.25                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Nico Neder  2002              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:34.77                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Rasmus Kullas  2002              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:16.11                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 31, 200m Rintauinti M,P-15, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Joonatan Mustonen  1997    382  36.39  1:18.05  2:02.16    2:45.97   
  Lapuan Virkiä  2:48.36                 
                     
 
Laji 32, 200m Rintauinti N,T-14, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Emma Mustonen  2002    402  40.73  1:27.25  2:15.45    3:02.30   
  Lapuan Virkiä  3:01.66                 
                     
Olivia Nurkkala  2002    382  42.64  1:30.55  2:18.64    3:05.46   
  Kokkolan Uimaseura  3:02.85                 
                     
Jenny Grangärd  2003    353  43.87  1:33.26  2:21.95    3:10.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Emily Majors  2002    352  40.48  1:28.21  2:19.72    3:10.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Tinja Harju  2002    269  48.06  1:42.11  2:36.31    3:28.23   
  Kokkolan Uimaseura  3:28.52                 
                     
Maiju Rajaniemi  2002    257  48.66  1:43.31  2:38.95    3:31.43   
  Kokkolan Uimaseura  3:30.58                 
                     
Ninni Eriksson  2003    257  47.48    2:38.08    3:31.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:51.54                 
                     
Emma Jormanainen  2003    249  46.89  1:42.59  2:38.71    3:33.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Ida Rantala  2002    243  47.03  1:42.88  2:38.94    3:35.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:37.55                 
                     
10  Senja Aho  2002    241  48.53  1:44.56  2:40.83    3:35.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:34.15                 
                     
11  Noora Kekola  2004    241  50.29  1:45.94  2:42.48    3:36.07   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:40.49                 
                     
12  Joanna Lehto  2002    237  49.42  1:46.53  2:42.34    3:37.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:35.22                 
                     
13  Vilma Rintala  2005    236  50.03  1:45.36  2:42.02    3:37.58   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
14  Linnéa Nygård  2002    235  49.92  1:45.33  2:41.87    3:37.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:30.25                 
                     
15  Ella Jämsä  2003    146  59.30  2:05.62  3:10.83    4:15.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:17.47                 
                     
16  Salla-Maaria Kauppinen  2002    129  59.61  2:07.16  3:16.08    4:26.15   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
17  Sanni Porkkala  2004    116  1:03.09  2:14.88  3:27.48    4:35.53   
  Seinäjoen Uimarit-58  4:21.76                 
                     
Aino Jerohin  2003              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:56.92                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Venla Styrman  2003              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa               
                     
 
Laji 32, 200m Rintauinti N,T-14, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Alexandra Pihlajamäki  1998    445  39.86  1:24.34  2:11.35    2:56.15   
  Kokkolan Uimaseura  2:53.61                 
                     
Sofia Pascutti  2000    409  40.30  1:26.30  2:14.25    3:01.25   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Elli Veikkola  1999    170  56.40  1:59.53  3:02.90    4:02.60   
  Seinäjoen Uimarit-58  4:06.32                 
                     
 
Laji 33, 100m Sekauinti M,P-16,14, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Claes Fjellström  2001    334  33.50        1:12.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:11.03                 
                     
Jesse Anttila  2002    332  33.61        1:13.15   
  Kokkolan Uimaseura  1:14.41                 
                     
Juuso Syrjälä  2001    310  36.04        1:14.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:18.03                 
                     
Aaro Kangasmaa  2001    299  36.25        1:15.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:15.80                 
                     
Nico Neder  2002    204  42.76        1:25.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:23.31                 
                     
Rasmus Kullas  2002    196  43.50        1:27.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.65                 
                     
Niko Kuhna  2002    191  41.23        1:27.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:21.11                 
                     
Teppo Jestoi  2003    190  41.18        1:28.09   
  Kokkolan Uimaseura  1:35.88                 
                     
Johan Gustafsson  2001    189  42.51        1:28.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:38.01                 
                     
10  Antti Ahola  2001    175  43.63        1:30.55   
  Lapuan Virkiä  1:32.60                 
                     
11  Elias Vainio  2001    165  46.25        1:32.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:31.32                 
                     
12  Anton Pulkkis  2001    161  44.09        1:33.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:32.13                 
                     
13  Roope Oijennus  2003    112  48.49        1:44.91   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:51.18                 
                     
14  Matias Ylipelkonen  2003    93  55.19        1:51.51   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:03.14                 
                     
Kirill Helsing  2002              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.86                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 33, 100m Sekauinti M,P-16,14, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Aaron Joki  1999    455  30.49        1:05.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:07.09                 
                     
Jere Kekola  2000    440  30.69        1:06.60   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:05.75                 
                     
Viktor Thodin  2000    412  31.41        1:08.03   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:07.74                 
                     
Samu Peltonen  2000    281  36.09        1:17.31   
  Kokkolan Uimaseura  1:31.49                 
                     
Altti Ekorre  1999    235  37.58        1:22.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:16.76                 
                     
Kimmo Salomaa  2000              DSQ  SU 
  Kokkolan Uimaseura  1:29.88                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Martin Jylhä  2000              DSQ  SU 
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 34, 100m Sekauinti N,T-15,13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ina Pollari  2002    424  35.13        1:15.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:15.21                 
                     
Giorgia Pascutti  2002    362  35.83        1:19.55   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:17.11                 
                     
Veera Lahtinen  2002    325  38.54        1:22.44   
  Kokkolan Uimaseura  1:24.33                 
                     
Wilma Lakanen  2003    299  38.66        1:24.76   
  Kokkolan Uimaseura  1:23.74                 
                     
Jessica Ingalsuo  2002    294  39.89        1:25.26   
  Kokkolan Uimaseura  1:31.69                 
                     
Wilma Elenius  2002    276  40.89        1:27.03   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:30.25                 
                     
Paula Kivi  2002    268  40.07        1:27.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:29.77                 
                     
Maiju Rajaniemi  2002    255  42.45        1:29.39   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Joanna Lehto  2002    253  43.53        1:29.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:33.05                 
                     
10  Ida Rantala  2002    252  41.54        1:29.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:32.79                 
                     
11  Senja Aho  2002    248  42.13        1:30.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:31.51                 
                     
12  Henna Känsäkangas  2004    217  44.07        1:34.25   
  Kokkolan Uimaseura  1:42.35                 
                     
13  Linnéa Nygård  2002    195  48.07        1:37.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:46.43                 
                     
14  Tessa Tattari  2004    194  47.04        1:37.94   
  Kokkolan Uimaseura  1:45.97                 
                     
15  Viivi Lehtonen  2004    192  47.69        1:38.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:38.36                 
                     
16  Anniina Haarala  2004    182  49.67        1:39.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:37.78                 
                     
17  Jasmine Vikström  2002    152  51.46        1:46.10   
  Kokkolan Uimaseura  1:55.77                 
                     
Minna Ingi  2002              DNF   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:20.83                 
                     
Adalmiina Masanen  2004              DSQ  PU 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 34, 100m Sekauinti N,T-15,13, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Milja Mielty  2000    598  31.20        1:07.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:06.57                 
                     
Petra Äkkinen  2000    519  32.93        1:10.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:12.83                 
                     
Emilia Kinnunen  2000    468  35.48        1:13.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:17.59                 
                     
Roosa Mykkänen  2000    441  34.47        1:14.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:14.84                 
                     
Emilia Söderlund  2001    343  37.80        1:20.96   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:20.67                 
                     
Emilia Härkönen  2001    338  38.50        1:21.39   
  Kokkolan Uimaseura  1:19.92                 
                     
Anniina Kylkisalo  2001    306  39.45        1:24.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:23.10                 
                     
Miisa Kiviharju  2000    301  40.44        1:24.57   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:24.78                 
                     
Hilla Latukka  2000    300  38.87        1:24.63   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:27.02                 
                     
10  Noora Kuhna  2000    298  40.28        1:24.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:26.87                 
                     
11  Ellen Vuollet  2001    289  40.61        1:25.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:26.36                 
                     
12  Pauliina Haarala  2000    282  40.02        1:26.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:26.43                 
                     
13  Fanny Koivisto  2001    221  43.97        1:33.73   
  Kokkolan Uimaseura  1:37.89                 
                     
Julia Latva-Pirilä  2000              DNF   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:17.07                 
                     
 
Laji 34, 100m Sekauinti N,T-15,13, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Fanny Vuollet  1999    498  32.97        1:11.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:11.64                 
                     
Nea Lähdesmäki  1999    479  33.88        1:12.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:10.94                 
                     
Denize Korkiakoski  1999    475  32.41        1:12.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:15.68                 
                     
Iiris Saranpää  1999    453  35.24        1:13.80   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:14.60                 
                     
Karoliina Pulkkinen  1998    386  35.66        1:17.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:16.72                 
                     
Laura Känsäkangas  1999    378  36.22        1:18.35   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:16.69                 
                     
Suvi Kannosto  1999    276  39.87        1:27.08   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:26.51                 
                     
 
Laji 35, 50m Rintauinti M,P-13,11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lucas Lydman  2005    142          48.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  49.25                 
Linus Vuollet  2004    128          49.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  49.40                 
Henri-Pekka Iivonen  2004    116          51.76   
  Kokkolan Uimaseura  56.93                 
Lassi Lahtinen  2004    111          52.42   
  Kokkolan Uimaseura  50.94                 
Ilari Hatunen  2006    108          52.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  54.54                 
Luukas Salin  2005    91          56.00   
  Kokkolan Uimaseura  55.77                 
Ville Ikola  2005    87          56.80   
  Kokkolan Uimaseura  58.86                 
Adrian Kaslin  2005    86          57.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  59.60                 
Pietari Puutio  2004    84          57.62   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  56.55                 
10  Elmeri Aho  2004    80          58.44   
  Seinäjoen Uimarit-58  59.21                 
11  Mikko Karjalainen  2004    79          58.81   
  Kokkolan Uimaseura  1:01.24                 
12  Rasmus Kekola  2006    62          1:03.58   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:04.18                 
13  Adam Björkstrand  2005    50          1:08.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:14.79                 
14  Eskil Halmelinna  2005    42          1:12.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:25.50                 
Aaro-Oskar Ruuskanen  2004              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:05.06                 
  SW 7.2 Uintia selällään               
Filip Jåfs  2004              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  52.65                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Tuomo Salomaa  2005              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura  1:12.76                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Valtteri Pinola  2004              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura  1:29.13                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
Laji 35, 50m Rintauinti M,P-13,11, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Alex Lydman  2003    322          36.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  38.03                 
Oskari Ketonen  2002    213          42.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  43.70                 
Ivar Nordman  2003    212          42.33   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  43.43                 
Tuukka Harju  2003    186          44.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  46.88                 
Teemu Oksakari  2003    183          44.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  45.68                 
Simon Ravals  2003    182          44.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  47.42                 
Frans Ekstrand  2002    179          44.77   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  47.48                 
Alexander Eklund  2002    169          45.65   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Leevi Kortesoja  2003    167          45.81   
  Lapuan Virkiä  47.17                 
10  Emil Saha  2003    166          45.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  46.46                 
11  Onni Haikonen  2003    132          49.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  53.60                 
12  Kalle Juupaluoma  2002    126          50.28   
  Seinäjoen Uimarit-58  52.24                 
13  Viktor Byggmästar  2002    117          51.51   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  53.11                 
14  Pyry Hautamäki  2003    79          58.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  57.85                 
Elias Kalliokoski  2003              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  44.66                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 35, 50m Rintauinti M,P-13,11, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Hermanni Taimisto  2000    418          33.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  33.12                 
Jere Kekola  2000    401          34.22   
  Seinäjoen Uimarit-58  34.42                 
Joonatan Mustonen  1997    397          34.33   
  Lapuan Virkiä  34.97                 
Jere Kontiola  2001    262          39.42   
  Seinäjoen Uimarit-58  39.21                 
Elmeri Ekström  2000    246          40.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.31                 
Felix Ollus  1999    230          41.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  42.13                 
Eero Kokkonen  2000    193          43.67   
  Seinäjoen Uimarit-58  44.48                 
Martin Jylhä  2000    176          45.01   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  49.83                 
 
Laji 36, 50m Rintauinti N,T-12,10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Teea Jestoi  2005    261          45.05   
  Kokkolan Uimaseura  44.89                 
Vilma Rintala  2005    211          48.34   
  Kokkolan Uimaseura  45.66                 
Inger Isaksen  2005    190          50.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  49.47                 
Veera Hautamäki  2005    189          50.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  54.10                 
Pihla Äkkinen  2005    171          51.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  49.73                 
Olivia Korte  2005    169          52.06   
  Lapuan Virkiä  56.17                 
Aamu Kannosto  2005    166          52.30   
  Seinäjoen Uimarit-58  52.46                 
Maja Söderlund  2005    158          53.26   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Minea Sacklén  2005    157          53.29   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
10  Tuulia Harju  2005    148          54.34   
  Kokkolan Uimaseura  56.99                 
11  Laura Sofia Oksakari  2005    138          55.62   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  54.06                 
12  Iina Hulkki  2006    132          56.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:00.59                 
13  Meeri Tuikkanen  2005    112          59.70   
  Kokkolan Uimaseura  1:02.33                 
14  Tuuli Tala  2006    112          59.74   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:00.49                 
15  Mea Lahtinen  2005    105          1:00.96   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:05.33                 
16  Nea Sainio  2005    105          1:00.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  59.02                 
17  Kristiina Edinger  2005    99          1:02.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
18  Elin Thodin  2005    97          1:02.49   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  59.49                 
19  Sanni Aho-Mantila  2005    82          1:06.03   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
20  Elisa Lehto  2006    79          1:07.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:16.27                 
21  Emilia Ehnström  2005    76          1:07.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:11.52                 
 
Laji 36, 50m Rintauinti N,T-12,10, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Emma Haglund  2003    544          35.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  35.26                 
Tara Korkiakoski  2003    349          40.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  41.19                 
Ninni Eriksson  2003    293          43.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  47.27                 
Sofia Nurkkala  2004    281          43.93   
  Kokkolan Uimaseura  43.95                 
Petra Kivi  2003    260          45.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  46.60                 
Emma Jormanainen  2003    259          45.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  46.22                 
Aamu Knuuttila  2004    235          46.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  47.08                 
Isa Maria Augustina Jutila  2003    234          46.72   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  48.18                 
Viivi Kylkisalo  2004    232          46.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  47.52                 
10  Siiri Tiilikka  2004    229          47.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  47.92                 
11  Ella Hulkki  2004    191          49.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  51.75                 
12  Ella Luoma  2004    171          51.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  52.53                 
13  Tilde Löfqvist  2004    159          53.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
14  Iida Leskinen  2004    154          53.70   
  Kokkolan Uimaseura  56.87                 
15  Ella Jämsä  2003    139          55.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  53.94                 
16  Anna Villför  2004    125          57.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  56.72                 
17  Linnea Rönn  2004    92          1:03.64   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Aino Jerohin  2003              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  51.70                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 36, 50m Rintauinti N,T-12,10, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Milja Mielty  2000    566          34.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  34.74                 
Emilia Kinnunen  2000    487          36.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  36.86                 
Alexandra Pihlajamäki  1998    484          36.68   
  Kokkolan Uimaseura  35.61                 
Olivia Viitala  2000    475          36.89   
  Kokkolan Uimaseura  36.25                 
Emma Mustonen  2002    391          39.37   
  Lapuan Virkiä  38.78                 
Emilia Söderlund  2001    345          41.05   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  41.44                 
Tinja Harju  2002    274          44.34   
  Kokkolan Uimaseura  44.26                 
Elli Veikkola  1999    151          54.00   
  Seinäjoen Uimarit-58  55.28                 
Jasmine Vikström  2002              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura  51.76                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
 
Laji 37, 400m Sekauinti M,P-16,14, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Juho Porkkala  2001    466  1:08.37  2:26.45  3:57.48    5:03.68   
  Seinäjoen Uimarit-58  5:05.08                 
                     
Claes Fjellström  2001    452  1:11.48  2:28.91  3:56.33    5:06.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:59.11                 
                     
Ivar Malm  2001    311  1:25.71  2:58.60  4:30.27    5:47.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:53.88                 
                     
Casper Loo  2002    186  1:39.73  3:24.75  5:19.69    6:52.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 37, 400m Sekauinti M,P-16,14, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Joona Oksakari  2000    390  1:14.84  2:43.47  4:07.26    5:22.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:36.53                 
                     
Elmeri Ekström  2000    288  1:21.48  2:53.31  4:35.53    5:56.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:50.21                 
                     
Felix Ollus  1999    288  1:20.49  2:51.25  4:38.03    5:56.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 38, 400m Sekauinti N,T-15,13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Emma Haglund  2003    416  1:22.20  2:56.01  4:27.39    5:47.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Liina Salin  2002    378  1:23.74  2:52.44  4:42.15    5:59.16   
  Kokkolan Uimaseura  6:00.01                 
                     
Tara Korkiakoski  2003    378  1:25.58  2:57.69  4:38.64    5:59.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Jenny Grangärd  2003    344  1:29.25  3:04.45  4:47.90    6:10.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  6:21.41                 
                     
Olivia Nurkkala  2002    326  1:35.06  3:12.78  4:54.77    6:17.57   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Maija Björkholm  2003    295  1:37.83  3:17.92  5:07.28    6:30.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Wilma Elenius  2002    286  1:41.35  3:14.97  5:09.47    6:34.40   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Viivi Koivisto  2002              DNF   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Emily Majors  2002              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Juliana Niinisalo  2002              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 38, 400m Sekauinti N,T-15,13, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Julia Hietala  2001    232  1:41.30  3:24.82  5:31.03    7:02.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Karolina Arola  2001    220  1:42.03  3:32.93  5:35.51    7:10.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 38, 400m Sekauinti N,T-15,13, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jenni Kylkisalo  1999    427  1:17.56  2:47.43  4:26.12    5:44.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:44.88                 
                     
 
Laji 39, 4X50m VUV M,P-14,12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Vus-Vss 1  2003    279          2:06.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:06.49                 
  Simon Ravals  2003      32.81        32.81   
  Elias Kalliokoski  2003      33.12        1:05.93   
  Tuukka Harju  2003      33.27        1:39.20   
  Alex Lydman  2003      27.12        2:06.32   
                     
Vus-Vss 2  2003    228          2:15.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:20.66                 
  Teemu Oksakari  2003      33.13        33.13   
  Filip Jåfs  2004      35.44        1:08.57   
  Onni Haikonen  2003      32.46        1:41.03   
  Emil Saha  2003      34.06        2:15.09   
                     
Kus-Gss Sininen  2003    179          2:26.48   
  Kokkolan Uimaseura  2:23.79                 
  Henri-Pekka Iivonen  2004      36.73        36.73   
  Lassi Lahtinen  2004      39.82        1:16.55   
  Elmo Arvo  2003      36.32        1:52.87   
  Teppo Jestoi  2003      33.61        2:26.48   
                     
Vus-Vss 3  2003    164          2:30.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:34.22                 
  Lucas Lydman  2005      35.55        35.55   
  Arttu Niemi  2003      37.89        1:13.44   
  Adrian Kaslin  2005      38.42        1:51.86   
  Pyry Hautamäki  2003      38.74        2:30.60   
                     
Seui Miehet [2003]  2003    129          2:43.16   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:44.19                 
  Elmeri Aho  2004      36.85        36.85   
  Roope Oijennus  2003      39.50        1:16.35   
  Matias Ylipelkonen  2003      41.84        1:58.19   
  Rasmus Kekola  2006      44.97        2:43.16   
                     
Kus-Gss Valkoinen  2003    122          2:46.48   
  Kokkolan Uimaseura  2:44.35                 
  Luukas Salin  2005      40.16        40.16   
  Visa Nissinen  2004      41.34        1:21.50   
  Kasperi Brandt  2004      44.07        2:05.57   
  Ville Ikola  2005      40.91        2:46.48   
                     
 
Laji 39, 4X50m VUV M,P-14,12, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Vus-Vss B 1  2001    355          1:56.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:57.71                 
  Claes Fjellström  2001      29.87        29.87   
  Ivar Malm  2001      28.30        58.17   
  Juuso Syrjälä  2001      29.97        1:28.14   
  Aaro Kangasmaa  2001      28.47        1:56.61   
                     
Vus-Vss B 2  2001    265          2:08.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:07.16                 
  Kirill Helsing  2002      32.41        32.41   
  Ali Khalili  2001      32.58        1:04.99   
  Rasmus Kullas  2002      31.51        1:36.50   
  Nico Neder  2002      31.95        2:08.45   
                     
Vus-Vss B 3  2001    224          2:15.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:12.64                 
  Elias Vainio  2001      33.87        33.87   
  Johan Gustafsson  2001      32.29        1:06.16   
  Casper Loo  2002      35.35        1:41.51   
  Niko Kuhna  2002      34.33        2:15.84   
                     
Js-Pu P-13  2002    187          2:24.30   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  2:29.11                 
  Ivar Nordman  2003      33.36        33.36   
  Alexander Eklund  2002      37.10        1:10.46   
  Frans Ekstrand  2002      36.36        1:46.82   
  Viktor Byggmästar  2002      37.48        2:24.30   
                     
 
Laji 39, 4X50m VUV M,P-14,12, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Seui Lila Pojat  2000    472          1:46.04   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:47.87                 
  Jere Kekola  2000      26.78        26.78   
  Emil Perkkiö  2000      26.19        52.97   
  Juho Porkkala  2001      27.38        1:20.35   
  Tuomas Ylipelkonen  2000      25.69        1:46.04   
                     
Vus-Vss B 1    457          1:47.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:47.86                 
  Joona Oksakari  2000      28.64        28.64   
  Felix Ollus  1999      28.06        56.70   
  Hermanni Taimisto  2000      26.13        1:22.83   
  Aaron Joki  1999      24.37        1:47.20   
                     
Kus-Gss Musta  1998    414          1:50.82   
  Kokkolan Uimaseura  1:53.68                 
  Jesse Anttila  2002      27.41        27.41   
  Kimmo Salomaa  2000      29.74        57.15   
  Samu Peltonen  2000      28.45        1:25.60   
  Joel Tarvainen  1998      25.22        1:50.82   
                     
Vus-Vss B 2    240          2:12.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:59.44                 
  Altti Ekorre  1999      31.19        31.19   
  Anton Pulkkis  2001      36.95        1:08.14   
  Oskari Ketonen  2002      35.10        1:43.24   
  Elmeri Ekström  2000      29.53        2:12.77   
                     
 
Laji 40, 4X50m VUV N,T-13,11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Vus-Vss 1  2004    296          2:21.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:20.63                 
  Viivi Kylkisalo  2004      38.33        38.33   
  Anniina Haarala  2004      35.47        1:13.80   
  Ella Hulkki  2004      35.28        1:49.08   
  Siiri Tiilikka  2004      32.29        2:21.37   
                     
Kus-Gss Sininen-Tytöt  2004    280          2:24.05   
  Kokkolan Uimaseura  2:25.40                 
  Tuulia Harju  2005      37.38        37.38   
  Tessa Tattari  2004      35.70        1:13.08   
  Henna Känsäkangas  2004      36.48        1:49.56   
  Sofia Nurkkala  2004      34.49        2:24.05   
                     
Vus-Vss 2  2004    217          2:36.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:33.65                 
  Inger Isaksen  2005      37.98        37.98   
  Aamu Knuuttila  2004      38.92        1:16.90   
  Laura Sofia Oksakari  2005      40.10        1:57.00   
  Adalmiina Masanen  2004      39.67        2:36.67   
                     
Vus-Vss 3  2004    175          2:48.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:44.05                 
  Veera Hautamäki  2005      42.00        42.00   
  Pihla Äkkinen  2005      42.75        1:24.75   
  Nea Sainio  2005      41.27        2:06.02   
  Ella Luoma  2004      42.34        2:48.36   
                     
Kus-Gss Valkoinen-Tytöt  2004    157          2:54.35   
  Kokkolan Uimaseura  2:57.04                 
  Vilma Rintala  2005      40.37        40.37   
  Meeri Tuikkanen  2005      49.59        1:29.96   
  Iida Leskinen  2004      47.16        2:17.12   
  Teea Jestoi  2005      37.23        2:54.35   
                     
Seui Naiset [2004]  2004    155          2:55.38   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:40.77                 
  Sanni Aho-Mantila  2005      45.57        45.57   
  Tuuli Tala  2006      44.79        1:30.36   
  Sanni Porkkala  2004      44.92        2:15.28   
  Aamu Kannosto  2005      40.10        2:55.38   
                     
Js-Pu T-11  2004    105          3:19.37   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
  Elin Thodin  2005      44.78        44.78   
  Linnea Rönn  2004      1:05.55        1:50.33   
  Minea Sacklén  2005      44.35        2:34.68   
  Maja Söderlund  2005      44.69        3:19.37   
                     
Vus-Vss Mku2  2004              DSQ  SW. 10.12 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Tilde Löfqvist  2004      44.66        44.66   
  Iina Hulkki  2006      49.33        1:33.99   
                     
 
Laji 40, 4X50m VUV N,T-13,11, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Vus-Vss 1  2002    435          2:04.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:03.43                 
  Tara Korkiakoski  2003      34.03        34.03   
  Minna Ingi  2002      31.64        1:05.67   
  Ina Pollari  2002      29.83        1:35.50   
  Emma Haglund  2003      28.85        2:04.35   
                     
Kus-Gss Sininen  2002    381          2:09.95   
  Kokkolan Uimaseura  2:09.88                 
  Liina Salin  2002      32.13        32.13   
  Wilma Lakanen  2003      32.22        1:04.35   
  Olivia Nurkkala  2002      33.25        1:37.60   
  Veera Lahtinen  2002      32.35        2:09.95   
                     
Vus-Vss 2  2002    371          2:11.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:10.89                 
  Viivi Koivisto  2002      32.96        32.96   
  Emily Majors  2002      32.10        1:05.06   
  Jenny Grangärd  2003      33.05        1:38.11   
  Juliana Niinisalo  2002      32.94        2:11.05   
                     
Kus-Gss Valkoinen  2002    333          2:15.83   
  Kokkolan Uimaseura  2:19.76                 
  Jasmine Vikström  2002      35.91        35.91   
  Tinja Harju  2002      34.96        1:10.87   
  Jessica Ingalsuo  2002                 
  Maiju Rajaniemi  2002      2:15.83        2:15.83   
                     
Vus-Vss 3  2002    317          2:18.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:19.22                 
  Petra Kivi  2003      34.85        34.85   
  Senja Aho  2002      34.26        1:09.11   
  Ida Rantala  2002      34.31        1:43.42   
  Maija Björkholm  2003      34.66        2:18.08   
                     
Vus-Vss G  2002    272          2:25.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:29.02                 
  Ella Jämsä  2003      38.85        38.85   
  Emma Jormanainen  2003      37.29        1:16.14   
  Aino Jerohin  2003      36.71        1:52.85   
  Ninni Eriksson  2003      32.52        2:25.37   
                     
 
Laji 40, 4X50m VUV N,T-13,11, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Vus-Vss B 1    555          1:54.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:52.90                 
  Petra Äkkinen  2000      30.17        30.17   
  Nea Lähdesmäki  1999      28.58        58.75   
  Roosa Mykkänen  2000      28.77        1:27.52   
  Milja Mielty  2000      27.15        1:54.67   
                     
Vus-Vss B 2    481          2:00.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:58.00                 
  Karoliina Pulkkinen  1998      30.41        30.41   
  Jenni Kylkisalo  1999      29.93        1:00.34   
  Fanny Vuollet  1999      29.65        1:29.99   
  Denize Korkiakoski  1999      30.24        2:00.23   
                     
Kus-Gss Naiset  1998    444          2:03.51   
  Kokkolan Uimaseura  2:05.65                 
  Emilia Härkönen  2001      32.19        32.19   
  Fanny Koivisto  2001      33.06        1:05.25   
  Alexandra Pihlajamäki  1998      30.53        1:35.78   
  Olivia Viitala  2000      27.73        2:03.51   
                     
Js-Pu Naiset    439          2:03.93   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  2:03.23                 
  Emilia Söderlund  2001      31.05        31.05   
  Giorgia Pascutti  2002      30.97        1:02.02   
  Sofia Pascutti  2000      30.44        1:32.46   
  Wilma Elenius  2002      31.47        2:03.93   
                     
Vus-Vss B 3    408          2:07.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:00.60                 
  Emilia Kinnunen  2000      30.87        30.87   
  Julia Latva-Pirilä  2000      30.41        1:01.28   
  Noora Kuhna  2000      33.16        1:34.44   
  Anniina Kylkisalo  2001      32.61        2:07.05  &nb