Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Prisma-uinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  09 huhtikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kouvola    Tulostusaika  19:14   
  Järjestäjä  Kouvolan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 huhtikuu 2017         
 
 
Laji 1, 50m bf M, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ville Kotikuusi  1991      19.70        19.70   
  Kouvolan Uimarit  18.96                 
                     
Dmitrii Ankudinov  1998      21.76        21.76   
  Kouvolan Uimarit  24.84                 
                     
Erkka Suni  2005      28.40        28.40   
  Kouvolan Uimarit  29.50                 
                     
Simo Virtanen  2004      30.70        30.70   
  Kouvolan Uimarit  1:15.27                 
                     
Sami Flygtman  2006      30.89        30.89   
  Kouvolan Uimarit  1:20.46                 
                     
Jeremias Arveli  2004      33.35        33.35   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Julius Lekander  2006      35.79        35.79   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Saku Virtanen  2008      40.45        40.45   
  Kouvolan Uimarit  1:45.14                 
                     
Jooa Fihlman  2007      41.68        41.68   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 2, 50m bf N, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Leppä  2000      27.08        27.08   
  Kouvolan Uimarit  22.23                 
                     
Inka Timperi  2002      27.94        27.94   
  Kouvolan Uimarit  25.83                 
                     
Nea Leino  2004      31.11        31.11   
  Kouvolan Uimarit  32.46                 
                     
Susanna Leino  2006      33.48        33.48   
  Kouvolan Uimarit  35.18                 
                     
Saara Virtanen  2008      39.32        39.32   
  Kouvolan Uimarit  1:58.10                 
                     
 
Laji 3, 200m sku P11, P13, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Aikarajat 
Rollo P11 3:32,00; P12 3:10,00; P13 2:54,00 
IKM P14 2:32,00; P15 2:29,00; P16 2:24,00 
NSM 2:20,20; SM 2:17,70 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ahti Halttunen  2006    141  47.07  1:39.59  2:42.70    3:30.17   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
Laji 3, 200m sku P11, P13, M, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Aikarajat 
Rollo P11 3:32,00; P12 3:10,00; P13 2:54,00 
IKM P14 2:32,00; P15 2:29,00; P16 2:24,00 
NSM 2:20,20; SM 2:17,70 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Pulkkinen  2004  408  31.99  1:11.15  1:53.85    2:27.70   
  Lahden Uimaseura  2:26.70                 
                     
Taavi Backman  2004    359  33.49  1:13.22  1:59.27    2:34.22   
  Lahden Uimaseura  2:35.17                 
                     
Onni Äijälä  2004    342  33.89  1:12.83  2:01.17    2:36.66   
  Hyvinkään Uimaseura  2:36.92                 
                     
Akseli Maaranen  2004    323  33.19  1:14.43  1:59.53    2:39.67   
  Hyvinkään Uimaseura  2:57.19                 
                     
Eetu Salo  2004    309  35.40  1:18.26  2:07.00    2:42.00   
  Kouvolan Uimarit  2:46.25                 
                     
Joonas Maaranen  2004    305  35.06  1:18.12  2:03.91    2:42.75   
  Hyvinkään Uimaseura  2:49.62                 
                     
Jimi Kojo  2005    242  38.19  1:22.69  2:14.43    2:55.74   
  Uimaseura Aquila  2:58.18                 
                     
Alexander Nyman  2004    220  41.95  1:27.75  2:23.81    3:01.52   
  Hyvinkään Uimaseura  3:00.13                 
                     
Nooa Matela  2005    211  41.03  1:28.16  2:22.47    3:03.96   
  Lappeenrannan Uimarit  3:07.86                 
                     
10  Petteri Veikkolainen  2004    139  47.95  1:43.96  2:42.41    3:31.30   
  Lappeenrannan Uimarit  3:33.68                 
                     
11  Anton Sarvilahti  2005    128  56.06  1:49.46  2:53.23    3:37.22   
  Lappeenrannan Uimarit  3:39.05                 
                     
12  Akseli Kuparinen  2004    111  47.50  1:53.22  3:01.24    3:48.01   
  Lappeenrannan Uimarit  3:53.39                 
                     
Jesse Hyppönen  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura  2:44.65                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 3, 200m sku P11, P13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
Aikarajat 
Rollo P11 3:32,00; P12 3:10,00; P13 2:54,00 
IKM P14 2:32,00; P15 2:29,00; P16 2:24,00 
NSM 2:20,20; SM 2:17,70 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Olli Soramies  1998  554  27.52  1:02.37  1:42.12    2:13.47   
  Voikkaan Viesti  2:12.88                 
                     
Leo Kuusela  1999  522  29.17  1:03.41  1:44.80    2:16.08   
  Uimaseura Aquila  2:17.67                 
                     
Ossi Kleimola  2001  506  29.43  1:06.13  1:45.18    2:17.56   
  Kouvolan Uimarit  2:19.63                 
                     
Atte Alila  2001  422  30.27  1:08.27  1:52.66    2:26.07   
  Uimaseura Aquila  2:22.78                 
                     
Niko Matela  2003  407  32.22  1:10.01  1:54.38    2:27.88   
  Lappeenrannan Uimarit  2:28.35                 
                     
Risto Martikainen  2003  402  31.95  1:09.24  1:54.50    2:28.45   
  Kouvolan Uimarit  2:28.09                 
                     
Juha Jernvall  2000  401  31.65  1:11.06  1:52.64    2:28.62   
  Uimaseura Aquila  2:27.20                 
                     
Aleksander Laihinen  2000    383  33.47  1:13.02  1:55.00    2:30.91   
  Kouvolan Uimarit  2:36.07                 
                     
Aaro Hämäläinen  2002    353  34.66  1:13.82  1:58.94    2:35.01   
  Lahden Uimaseura  2:32.59                 
                     
10  Eetu Koskinen  2002    342  35.31  1:17.57  2:01.30    2:36.66   
  Lahden Uimaseura  2:38.34                 
                     
11  Panu Kautto  2003    340  33.27  1:15.02  2:03.39    2:36.96   
  Lappeenrannan Uimarit  2:41.28                 
                     
12  Joonatan Lekander  2002    320  36.03  1:19.10  2:03.88    2:40.12   
  Kouvolan Uimarit  2:42.11                 
                     
13  Aapo Keltanen  2001    315  32.86  1:16.06  2:03.70    2:41.05   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
                     
14  Grigorii Dorofeev  2003    314  37.63  1:17.40  2:05.53    2:41.22   
  Sdusshor 3  2:40.17                 
                     
15  Antti Issakainen  2001    313  33.49  1:15.74  2:05.28    2:41.42   
  Uinti Imatra  2:46.64                 
                     
16  Elmeri Helander  2002    310  33.56  1:18.80  2:05.61    2:41.90   
  Lahden Uimaseura  2:44.61                 
                     
17  Nikas Daniel Krjukov  2002    310  34.64  1:18.37  2:05.07    2:41.92   
  Lahden Uimaseura  2:44.57                 
                     
18  Manu Ursin  2002    299  31.84  1:14.04  2:06.53    2:43.93   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
19  Janne Korhonen  2003    277  37.88  1:22.35  2:10.61    2:47.99   
  Kouvolan Uimarit  2:49.28                 
                     
20  Leevi Hautaniemi  2003    169  47.07  1:35.19  2:31.76    3:18.11   
  Lappeenrannan Uimarit  3:20.23                 
                     
Perttu Järvinen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 4, 200m sku T10, T12, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Aikarajat 
Rollo T10 3:52,00; T11 3:20,00; T12 3:07,00 
IKM T13 2:42,00; T 14 2:38,00; T15 2:35,00 
NSM 2:33,40; SM 2:32,70 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Mäki-Hokkonen  2007    247  44.54  1:34.57  2:30.91    3:14.16   
  Lappeenrannan Uimarit  3:10.82                 
                     
Siiri Haverinen  2007    208  48.90  1:44.83  2:38.11    3:25.37   
  Lahden Uimaseura  3:32.97                 
                     
Ebba Simberg  2007    204  46.23  1:37.02  2:37.31    3:26.93   
  Lahden Uimaseura  3:28.82                 
                     
Aino Ruotsalainen  2007    173  49.21  1:46.46  2:50.11    3:38.54   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
 
Laji 4, 200m sku T10, T12, N, Loppukilpailut 11 - 12 v 
Aikarajat 
Rollo T10 3:52,00; T11 3:20,00; T12 3:07,00 
IKM T13 2:42,00; T 14 2:38,00; T15 2:35,00 
NSM 2:33,40; SM 2:32,70 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Salma Mäntynen  2005    302  38.07  1:26.48  2:20.60    3:01.50   
  Uimaseura Aquila  2:56.02                 
                     
Ida Kauppinen  2005    282  40.85  1:25.94  2:22.86    3:05.74   
  Lappeenrannan Uimarit  3:09.72                 
                     
Ronja Terävä  2005    261  44.53  1:34.28  2:29.11    3:10.64   
  Lappeenrannan Uimarit  3:07.46                 
                     
Anniina Kurvinen  2006    255  43.44  1:34.94  2:32.06    3:12.10   
  Lappeenrannan Uimarit  3:09.24                 
                     
Aino Jäkärä  2005    221  45.93  1:36.47  2:34.36    3:21.49   
  Lappeenrannan Uimarit  3:22.28                 
                     
Iida Peltola  2005    217  45.65  1:38.12  2:39.50    3:22.63   
  Kouvolan Uimarit  3:28.19                 
                     
Heli Kuisma  2006    208  47.57  1:37.76  2:41.04    3:25.59   
  Hyvinkään Uimaseura  3:27.65                 
                     
Erin Ovaska  2006              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  3:49.94                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 4, 200m sku T10, T12, N, Loppukilpailut 13 - 99 v 
Aikarajat 
Rollo T10 3:52,00; T11 3:20,00; T12 3:07,00 
IKM T13 2:42,00; T 14 2:38,00; T15 2:35,00 
NSM 2:33,40; SM 2:32,70 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emmiina Rautiainen  2000  506  33.04  1:12.51  1:57.96    2:32.85   
  Kouvolan Uimarit  2:32.57                 
                     
Millariina Bruce  2001  505  33.39  1:11.87  1:56.43    2:32.96   
  Uimaseura Aquila  2:33.04                 
                     
Jenna Sjöblom  2001  466  34.43  1:14.27  2:02.50    2:37.13   
  Kouvolan Uimarit  2:37.92                 
                     
Julia Sairanen  2003  438  34.64  1:17.50  2:04.21    2:40.43   
  Lahden Uimaseura  2:37.85                 
                     
Hilla Kuuva  2003  419  34.61  1:17.96  2:05.80    2:42.83   
  Lappeenrannan Uimarit  2:40.94                 
                     
Veera Skinnari  2003  351  36.81  1:20.90  2:13.90    2:52.66   
  Lahden Uimaseura  2:54.22                 
                     
Janna Salminen  2003  345  36.62  1:21.25  2:15.29    2:53.67   
  Lahden Uimaseura  2:49.61                 
                     
Emilia Kouvo  2003  341  34.60  1:18.49  2:12.61    2:54.27   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
                     
Vilma Tuokko  2002    329  36.84  1:21.19  2:14.30    2:56.47   
  Lahden Uimaseura  2:54.70                 
                     
10  Silja Kinnunen  2003    324  37.57  1:23.30  2:17.08    2:57.28   
  Lappeenrannan Uimarit  2:57.02                 
                     
11  Julia Romo  2003    322  36.32  1:22.20  2:16.02    2:57.75   
  Lahden Uimaseura  2:52.13                 
                     
12  Milla Hännikäinen  2004    306  38.58  1:26.43  2:20.29    3:00.68   
  Lahden Uimaseura  3:02.34                 
                     
13  Senni Räikkönen  2003    301  37.13  1:22.11  2:19.31    3:01.72   
  Lappeenrannan Uimarit  3:05.59                 
                     
14  Tiia Kuisma  2003    275  39.38  1:28.20  2:22.66    3:07.37   
  Hyvinkään Uimaseura  3:08.52                 
                     
Emilia Hokkanen  2003              DNF   
  Lahden Uimaseura  2:47.24                 
                     
Mathilda Kalenius  2002              DNF   
  Kouvolan Uimarit  2:34.06                 
                     
 
Laji 5, 50m ru P11, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Aikarajat 
Rollo P11 0:50,00 
IKM P14-16 0:32,60 
SM 0:31,60 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Denis Katunov  2006    177          44.90   
  Lahden Uimaseura  46.43                 
Kasper Pulkkinen  2007    148          47.64   
  Kouvolan Uimarit  48.35                 
Viacheslav Semenov  2006    147          47.76   
  Lahden Uimaseura  45.12                 
Kasperi Miettinen  2006    131          49.60   
  Hyvinkään Uimaseura  50.10                 
Luka Valtonen  2006    123          50.77   
  Lappeenrannan Uimarit  52.13                 
Juuso Heikkola  2006    121          51.02   
  Uimaseura Aquila  50.63                 
Vilho Teno  2006    112          52.28   
  Lahden Uimaseura  51.80                 
Joonas Pulkkinen  2007    109          52.80   
  Lahden Uimaseura  52.99                 
Oskar Kotselainen  2006    107          53.12   
  Lahden Uimaseura  52.20                 
10  Veikko Seppänen  2007    106          53.29   
  Lappeenrannan Uimarit  53.43                 
11  Julius Lekander  2006    99          54.40   
  Kouvolan Uimarit  52.41                 
12  Tuomas Heikkilä  2008    80          58.43   
  Uimaseura Aquila  55.28                 
13  Eemil Turtiainen  2006    76          59.40   
  Voikkaan Viesti                   
14  Aleksi Salo  2008    68          1:01.68   
  Lahden Uimaseura                   
15  Leevi Immonen  2007    66          1:02.36   
  Lahden Uimaseura                   
16  Oiva Koppelmäki  2007    64          1:02.97   
  Hyvinkään Uimaseura                   
17  Raman Bajalan  2007    62          1:03.49   
  Lahden Uimaseura  1:12.68                 
18  Saku Virtanen  2008    62          1:03.73   
  Kouvolan Uimarit  1:04.06                 
19  Nooa Valtonen  2008    60          1:04.18   
  Lappeenrannan Uimarit  59.73                 
Aaro Jäkärä  2007              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Joel Turtiainen  2006              DSQ   
  Voikkaan Viesti                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa               
Jooa Fihlman  2007              DSQ   
  Kouvolan Uimarit  58.55                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Sisu Siitonen  2007              DSQ   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 5, 50m ru P11, M, Loppukilpailut 12 - 99 v 
Aikarajat 
Rollo P11 0:50,00 
IKM P14-16 0:32,60 
SM 0:31,60 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Olli Soramies  1998    489          32.03   
  Voikkaan Viesti  30.11                 
Eetu Koskinen  2002    404          34.13   
  Lahden Uimaseura  34.20                 
Aleksander Laihinen  2000    392          34.50   
  Kouvolan Uimarit  34.41                 
Jesse Hyppönen  2004    340          36.17   
  Lahden Uimaseura  36.29                 
Aaro Hämäläinen  2002    322          36.82   
  Lahden Uimaseura  39.19                 
Elmeri Helander  2002    294          37.94   
  Lahden Uimaseura  40.64                 
Reko Ojalainen  2001    273          38.90   
  Kouvolan Uimarit  38.83                 
Nikas Daniel Krjukov  2002    236          40.81   
  Lahden Uimaseura  42.45                 
Topias Tynjä  2005    196          43.42   
  Lahden Uimaseura  45.06                 
10  Perttu Järvinen  2003    185          44.27   
  Lahden Uimaseura                   
11  Santeri Salonen  2005    158          46.61   
  Heinolan Isku  51.89                 
12  Justus Riikonen  2001    157          46.74   
  Uinti Imatra  49.32                 
13  Konsta Kääpä  2001    127          50.21   
  Voikkaan Viesti  50.94                 
14  Eero Vilhunen  2004    113          52.19   
  Uimaseura Aquila  53.71                 
15  Kasperi Haverinen  2005    71          1:00.88   
  Lahden Uimaseura  1:00.78                 
16  Iivari Paananen  2005    65          1:02.57   
  Hyvinkään Uimaseura                   
17  Elmo Taipale  2005    63          1:03.36   
  Uimaseura Aquila  1:04.36                 
18  Lenni Uosukainen  2005    56          1:05.62   
  Lahden Uimaseura  1:03.25                 
19  Sauli Jokiniemi  2005    55          1:06.37   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  1:02.91                 
 
Laji 6, 50m ru T10, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Aikarajat 
Rollo T10 0:56,00 
IKM T13-15 0:36,30 
SM 0:35,80 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Haverinen  2007    250          45.71   
  Lahden Uimaseura  45.07                 
Aino Ruottinen  2007    175          51.42   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  54.03                 
Aino Ruotsalainen  2007    173          51.67   
  Lappeenrannan Uimarit  55.05                 
Ella Hynönen  2008    154          53.69   
  Lappeenrannan Uimarit  55.01                 
Emmi Salo  2007    147          54.48   
  Lappeenrannan Uimarit  55.96                 
Olivia Porter  2007    146          54.61   
  Lahden Uimaseura  54.80                 
Maija Koski  2007    127          57.27   
  Lahden Uimaseura  57.65                 
Lotta Koskinen  2008    112          59.71   
  Lahden Uimaseura  1:13.16                 
Krette Mullamaa  2007    112          59.74   
  Lappeenrannan Uimarit                   
10  Liisi Lehtiö  2008    109          1:00.21   
  Lahden Uimaseura  1:08.12                 
11  Aino Sarvilahti  2008    109          1:00.25   
  Lappeenrannan Uimarit  58.98                 
12  Saara Virtanen  2008    86          1:05.12   
  Kouvolan Uimarit  1:06.97                 
13  Kristel Meintjes  2007    84          1:05.69   
  Lappeenrannan Uimarit  1:05.21                 
14  Moona Pulkkinen  2008    67          1:10.59   
  Lahden Uimaseura  1:16.94                 
 
Laji 6, 50m ru T10, N, Loppukilpailut 11 - 99 v 
Aikarajat 
Rollo T10 0:56,00 
IKM T13-15 0:36,30 
SM 0:35,80 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Pulkkinen  2004    457          37.37   
  Kouvolan Uimarit  36.00                 
Viljaana Myllärinen  2004    403          38.98   
  Uinti Imatra  40.30                 
Sini Tiussa  2003    380          39.75   
  Uinti Imatra  41.21                 
Milja Mäkinen  2004    371          40.05   
  Kouvolan Uimarit  42.13                 
Aino-Olivia Arola  2002    346          41.01   
  Uimaseura Aquila  41.49                 
Veera Skinnari  2003    344          41.10   
  Lahden Uimaseura  43.07                 
Anni Konnu  2004    337          41.36   
  Uinti Imatra  42.41                 
Tiinu Tamminen  2006    321          42.05   
  Lahden Uimaseura  43.24                 
Tinka Tamminen  2006    318          42.16   
  Lahden Uimaseura  41.52                 
10  Milla Hännikäinen  2004    311          42.50   
  Lahden Uimaseura  42.54                 
11  Melissa Talvio  2001    310          42.51   
  Lahden Uimaseura  41.26                 
12  Vilma Tuokko  2002    300          43.01   
  Lahden Uimaseura  39.89                 
13  Elisa Rita  2005    201          49.09   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  46.63                 
14  Jenni Konnu  2006    186          50.39   
  Uinti Imatra  50.46                 
15  Sofia Golubeva  2004    182          50.77   
  Uinti Imatra  50.94                 
16  Lotta Lääperi  2003    176          51.31   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
17  Jenna Pasonen  2003    160          53.05   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  55.10                 
18  Onna Aalto  2004    153          53.79   
  Lappeenrannan Uimarit  54.66                 
19  Emma-Mikaela Arola  2004    134          56.15   
  Uimaseura Aquila  57.41                 
20  Eea Huhtanen  2004    127          57.16   
  Uinti Imatra                   
21  Olivia Romo  2005    116          59.03   
  Lahden Uimaseura  59.43                 
22  Tinja Haimila  2003    114          59.29   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  1:01.44                 
23  Juulia Turunen  2006    98          1:02.27   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  57.67                 
Noora Luukkanen  2001              DNS   
  Uinti Imatra  38.53                 
Julia Romo  2003              DNF   
  Lahden Uimaseura  43.29                 
Ada Puranen  2006              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  53.88                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
 
Laji 7, 100m pu P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Aikarajat 
Rollo P13 1:32,00 
IKM P14 1:12,00; P15 1:09,00; P16 1:07,00 
NSM 1:02,50; SM 0:59,70 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Taavi Backman  2004    272  34.64        1:14.68   
  Lahden Uimaseura  1:18.74                 
                     
Akseli Maaranen  2004    239  35.46        1:17.97   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Maksim Tuuva  2004    194  37.56        1:23.62   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Petteri Veikkolainen  2004    109  47.42        1:41.22   
  Lappeenrannan Uimarit  1:42.44                 
                     
 
Laji 7, 100m pu P13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
Aikarajat 
Rollo P13 1:32,00 
IKM P14 1:12,00; P15 1:09,00; P16 1:07,00 
NSM 1:02,50; SM 0:59,70 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Olli Soramies  1998    512  28.18        1:00.54   
  Voikkaan Viesti  59.07                 
                     
Lauri Kettunen  2002    390  30.00        1:06.26   
  Lappeenrannan Uimarit  1:07.15                 
                     
Henri Heikkilä  2003    308  32.66        1:11.66   
  Uimaseura Aquila  1:14.48                 
                     
Eetu Palvanen  2003    306  32.83        1:11.88   
  Lahden Uimaseura  1:12.23                 
                     
Lauri Uosukainen  2002    257  34.20        1:16.11   
  Lahden Uimaseura  1:22.51                 
                     
Panu Kautto  2003    241  34.98        1:17.75   
  Lappeenrannan Uimarit  1:18.08                 
                     
Topi Immonen  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  1:30.17                 
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
                     
 
Laji 8, 100m pu T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Aikarajat 
Rollo T12 1:38,00 
IKM T13 1:18,50; T14 1:14,00; T15 1:12,00 
NSM 1:09,80; SM 1:07,30 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Tamminen  2005    243  39.62        1:27.40   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Milla Kähkönen  2005    185  44.93        1:35.68   
  Lahden Uimaseura  1:38.50                 
                     
Aino Jäkärä  2005    168  46.56        1:38.93   
  Lappeenrannan Uimarit  1:43.58                 
                     
Saana Hyvönen  2005    152  48.26        1:42.16   
  Lahden Uimaseura  1:43.02                 
                     
Rilla Backman  2006    137  48.87        1:45.74   
  Lahden Uimaseura  1:58.82                 
                     
Ronja Terävä  2005    136  49.23        1:45.97   
  Lappeenrannan Uimarit  1:42.13                 
                     
Eevi-Maria Bogdanova  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:27.66                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 8, 100m pu T12, N, Loppukilpailut 13 - 99 v 
Aikarajat 
Rollo T12 1:38,00 
IKM T13 1:18,50; T14 1:14,00; T15 1:12,00 
NSM 1:09,80; SM 1:07,30 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Noora Peltoniemi  2003    398  32.99        1:14.21   
  Lappeenrannan Uimarit  1:15.48                 
                     
Hilla Kuuva  2003    383  34.42        1:15.18   
  Lappeenrannan Uimarit  1:22.19                 
                     
Iida Heikkinen  2004    377  34.03        1:15.57   
  Uinti Imatra  1:19.32                 
                     
Ella Hurtta  2003    352  34.93        1:17.33   
  Uimaseura Aquila  1:17.06                 
                     
Ida Mäki-Hokkonen  2004    341  35.46        1:18.13   
  Lappeenrannan Uimarit  1:20.27                 
                     
Millariina Bruce  2001    318  35.51        1:19.96   
  Uimaseura Aquila  1:17.11                 
                     
Cinja Åvist  2003    308  36.15        1:20.86   
  Hyvinkään Uimaseura  1:23.30                 
                     
Silja Kinnunen  2003    293  37.76        1:22.16   
  Lappeenrannan Uimarit  1:19.82                 
                     
Anna Lempinen  2003    275  35.04        1:23.97   
  Lappeenrannan Uimarit  1:24.75                 
                     
10  Janna Salminen  2003    271  37.57        1:24.33   
  Lahden Uimaseura  1:20.33                 
                     
11  Kerttu Hirvonen  2002    254  38.54        1:26.12   
  Voikkaan Viesti  1:29.77                 
                     
12  Sara-Sofia Lohi  2003    249  40.55        1:26.75   
  Lappeenrannan Uimarit  1:25.60                 
                     
13  Noora Laitala  2003    242  38.96        1:27.59   
  Kouvolan Uimarit  1:45.73                 
                     
14  Noora Koukkari  2004    215  40.51        1:31.04   
  Kouvolan Uimarit  1:36.65                 
                     
15  Vilma Tikka  2003    212  40.73        1:31.57   
  Lappeenrannan Uimarit  1:34.27                 
                     
16  Lilja Pulkkinen  2004    180  42.50        1:36.69   
  Kouvolan Uimarit  1:39.31                 
                     
 
Laji 9, 200m vu P14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Aikarajat 
IKM P14 2:13,50; P15 2:10,00; P16 2:07,50 
NSM 2:05,00; SM 2:02,20 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Risto Martikainen  2003    419  30.13  1:04.13  1:38.74    2:12.76   
  Kouvolan Uimarit  2:14.80                 
                     
Niko Matela  2003    399  31.63  1:06.01  1:40.62    2:14.91   
  Lappeenrannan Uimarit  2:12.55                 
                     
Grigorii Dorofeev  2003    361  31.88  1:07.38  1:43.98    2:19.44   
  Sdusshor 3  2:18.21                 
                     
Markus Ridal  2003    354  32.96  1:08.76  1:44.52    2:20.38   
  Heinolan Isku  2:25.50                 
                     
Jonne Isoranta  2003    344  31.16  1:08.00  1:45.92    2:21.81   
  Lahden Uimaseura  2:27.89                 
                     
Aleksi Kauppinen  2003    320  31.92  1:08.82  1:47.36    2:25.19   
  Lappeenrannan Uimarit  2:28.03                 
                     
Jimi Kojo  2005    254  35.26  1:15.26  1:55.89    2:36.76   
  Uimaseura Aquila  2:44.22                 
                     
Stefan Saltykov  2005    250  36.03  1:16.93  1:58.20    2:37.57   
  Lahden Uimaseura  2:44.49                 
                     
Juho Jäkärä  2003    218  36.86  1:17.89  2:00.93    2:44.91   
  Lappeenrannan Uimarit  2:52.28                 
                     
10  Egor Bortsov  2004    205  37.10  1:19.97  2:05.85    2:48.43   
  Lahden Uimaseura  2:49.45                 
                     
11  Leevi Hautaniemi  2003    200  38.62  1:22.20  2:06.98    2:49.70   
  Lappeenrannan Uimarit  2:57.27                 
                     
12  Anton Sarvilahti  2005    177  41.08  1:28.40  2:13.59    2:56.93   
  Lappeenrannan Uimarit  3:02.60                 
                     
13  Erkka Suni  2005    176  40.45  1:27.72  2:14.03    2:57.29   
  Kouvolan Uimarit  3:12.22                 
                     
14  Miska Korkalainen  2006    171  41.16  1:27.38  2:16.41    2:58.87   
  Voikkaan Viesti                   
                     
15  Arto Pulkkinen  2005    170  39.29  1:25.86  2:13.79    2:59.34   
  Lahden Uimaseura  3:01.42                 
                     
16  Jeremias Arveli  2004    128  44.06  1:34.99  2:28.49    3:16.98   
  Kouvolan Uimarit  3:22.32                 
                     
17  Sami Flygtman  2006    115  45.12  1:38.00  2:33.71    3:23.96   
  Kouvolan Uimarit  3:24.44                 
                     
18  Simo Virtanen  2004    106  43.64  1:38.72  2:34.89    3:29.80   
  Kouvolan Uimarit  3:51.24                 
                     
 
Laji 9, 200m vu P14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
Aikarajat 
IKM P14 2:13,50; P15 2:10,00; P16 2:07,50 
NSM 2:05,00; SM 2:02,20 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Olli Soramies  1998    585  27.50  57.71  1:28.21    1:58.78   
  Voikkaan Viesti  1:59.22                 
                     
Atte Alila  2001    448  29.42  1:02.07  1:36.28    2:09.77   
  Uimaseura Aquila  2:10.32                 
                     
Manu Ursin  2002    408  30.71  1:04.77  1:39.78    2:13.94   
  Kouvolan Uimarit  2:18.03                 
                     
Aapo Keltanen  2001    390  30.16  1:06.23  1:42.38    2:15.92   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  2:17.91                 
                     
Reko Ojalainen  2001    288  32.90  1:10.77  1:50.82    2:30.32   
  Kouvolan Uimarit  2:33.22                 
                     
Konsta Kääpä  2001    158  39.97  1:26.09  2:15.93    3:03.76   
  Voikkaan Viesti                   
                     
 
Laji 10, 200m vu T13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Aikarajat 
IKM T3 2:26,00; T14 2:21,00; T15 2:18,00 
NSM 2:15,20; SM 2:14,10 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nea Mustonen  2004    462  32.92  1:09.89  1:47.40    2:23.29   
  Lahden Uimaseura  2:24.48                 
                     
Lotta Hermonen  2004    450  32.58  1:09.45  1:47.65    2:24.49   
  Kouvolan Uimarit  2:27.38                 
                     
Venla Lindström  2004    417  33.11  1:10.47  1:49.69    2:28.23   
  Lahden Uimaseura  2:28.46                 
                     
Nessa Järvinen  2004    409  32.28  1:10.11  1:50.21    2:29.23   
  Uimaseura Aquila  2:39.36                 
                     
Milja Mäkinen  2004    386  33.82  1:12.45  1:53.40    2:32.03   
  Kouvolan Uimarit  2:30.32                 
                     
Viljaana Myllärinen  2004    382  34.55  1:13.56  1:53.62    2:32.60   
  Uinti Imatra                   
                     
Onna Aalto  2004    254  43.84  1:29.24  2:12.72    2:54.90   
  Lappeenrannan Uimarit  2:54.39                 
                     
Saga Koho  2005    228  38.04  1:24.45  2:13.69    3:01.27   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Laura Punkkinen  2005    210  42.37  1:30.31  2:18.61    3:06.28   
  Voikkaan Viesti  3:06.02                 
                     
10  Minja Fihlman  2005    204  41.94  1:30.75  2:18.58    3:08.17   
  Kouvolan Uimarit  3:28.46                 
                     
11  Ankia Meintjes  2005    191  41.92  1:31.15  2:21.93    3:12.34   
  Lappeenrannan Uimarit  3:24.69                 
                     
12  Riina Krouvi  2004    184  41.91  1:31.44  2:23.72    3:14.77   
  Lappeenrannan Uimarit  3:04.69                 
                     
13  Juulia Turunen  2006    176  44.76  1:35.54  2:27.51    3:17.56   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
                     
Iida Peltola  2005              DSQ   
  Kouvolan Uimarit  3:14.67                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 10, 200m vu T13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
Aikarajat 
IKM T3 2:26,00; T14 2:21,00; T15 2:18,00 
NSM 2:15,20; SM 2:14,10 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sofia Osanova  2003    593  30.33  1:04.02  1:38.19    2:11.84   
  Sdusshor 3  2:10.00                 
                     
Jenna Sjöblom  2001    591  30.28  1:03.55  1:37.91    2:11.94   
  Kouvolan Uimarit  2:12.31                 
                     
Mathilda Kalenius  2002    510  30.97  1:05.71  1:41.96    2:18.60   
  Kouvolan Uimarit  2:16.67                 
                     
Julia Sairanen  2003    510  32.34  1:07.96  1:44.40    2:18.65   
  Lahden Uimaseura  2:16.21                 
                     
Aino-Olivia Arola  2002    439  32.22  1:09.02  1:47.76    2:25.72   
  Uimaseura Aquila  2:25.73                 
                     
Emilia Hokkanen  2003    396  36.54  1:15.10  1:53.69    2:30.81   
  Lahden Uimaseura  2:32.27                 
                     
Emilia Kouvo  2003    384  34.08  1:12.52  1:53.19    2:32.38   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  2:34.28                 
                     
Siiri Pitkänen  2003    382  34.87  1:13.83  1:53.95    2:32.65   
  Lappeenrannan Uimarit  2:31.93                 
                     
Tiiu Korhonen  2003    358  33.38  1:11.67  1:53.44    2:35.96   
  Uimaseura Aquila  2:41.75                 
                     
10  Senni Toikka  2003    318  35.57  1:17.02  2:00.38    2:42.18   
  Kouvolan Uimarit  2:50.10                 
                     
 
Laji 11, 4x50 bf M/N/ seka, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kou Seka [1917] 1  1991              1:38.81   
  Kouvolan Uimarit                   
  Ville Kotikuusi  1991      20.60        20.60   
  Inka Timperi  2002      28.21        48.81   
  Emma Leppä  2000      26.70        1:15.51   
  Eetu Salo  2004      23.30        1:38.81   
                     
Kou Seka [1917] 3  2004              2:06.39   
  Kouvolan Uimarit                   
  Nea Leino  2004      31.71        31.71   
  Sami Flygtman  2006      31.57        1:03.28   
  Susanna Leino  2006      34.31        1:37.59   
  Erkka Suni  2005      28.80        2:06.39   
                     
Kou 2  2006              2:44.65   
  Kouvolan Uimarit                   
  Jooa Fihlman  2007      42.20        42.20   
  Julius Lekander  2006      36.22        1:18.42   
  Saara Virtanen  2008      40.41        1:58.83   
  Saku Virtanen  2008      45.82        2:44.65   
                     
 
Laji 12, 4X50m skuv T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laus Tytöt 1  2005    297          2:35.86   
  Lahden Uimaseura  2:32.37                 
  Milla Kähkönen  2005      39.62        39.62   
  Tinka Tamminen  2006      43.44        1:23.06   
  Tiinu Tamminen  2006      38.94        2:02.00   
  Eevi-Maria Bogdanova  2005      33.86        2:35.86   
                     
Laus Tytöt 2  2005    225          2:51.00   
  Lahden Uimaseura  2:49.22                 
  Ebba Simberg  2007      43.72        43.72   
  Siiri Haverinen  2007      46.24        1:29.96   
  Saana Hyvönen  2005      43.91        2:13.87   
  Rilla Backman  2006      37.13        2:51.00   
                     
Kou 1[2005]  2005    145          3:18.03   
  Kouvolan Uimarit                   
  Minja Fihlman  2005      47.13        47.13   
  Saara Virtanen  2008      1:04.13        1:51.26   
  Iida Peltola  2005      45.33        2:36.59   
  Susanna Leino  2006      41.44        3:18.03   
                     
Laus Tytöt 3  2005    142          3:19.04   
  Lahden Uimaseura  3:19.63                 
  Olivia Romo  2005      45.01        45.01   
  Olivia Porter  2007      55.42        1:40.43   
  Liisi Lehtiö  2008      56.48        2:36.91   
  Maija Koski  2007      42.13        3:19.04   
                     
 
Laji 12, 4X50m skuv T12, N, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kou 1  2001    497          2:11.27   
  Kouvolan Uimarit  2:09.73                 
  Mathilda Kalenius  2002      34.60        34.60   
  Jenna Pulkkinen  2004      35.94        1:10.54   
  Emmiina Rautiainen  2000      32.00        1:42.54   
  Jenna Sjöblom  2001      28.73        2:11.27   
                     
Ui Naiset [2003] A  2003    447          2:16.02   
  Uinti Imatra  2:19.81                 
  Vilma Puisto  2003      35.81        35.81   
  Viljaana Myllärinen  2004      39.06        1:14.87   
  Iida Heikkinen  2004      32.47        1:47.34   
  Emma Issakainen  2002      28.68        2:16.02   
                     
Laus Naiset 1  2003    437          2:17.04   
  Lahden Uimaseura  2:14.18                 
  Nea Mustonen  2004      35.81        35.81   
  Emilia Hokkanen  2003      39.50        1:15.31   
  Julia Sairanen  2003      32.66        1:47.97   
  Veera Skinnari  2003      29.07        2:17.04   
                     
Laus Naiset 2  2001    375          2:24.25   
  Lahden Uimaseura  2:20.26                 
  Janna Salminen  2003      35.83        35.83   
  Vilma Tuokko  2002      42.84        1:18.67   
  Julia Romo  2003      33.05        1:51.72   
  Melissa Talvio  2001      32.53        2:24.25   
                     
Kou 2  2004    346          2:28.10   
  Kouvolan Uimarit                   
  Lotta Hermonen  2004      35.68        35.68   
  Noora Koukkari  2004      43.69        1:19.37   
  Milja Mäkinen  2004      36.70        1:56.07   
  Noora Laitala  2003      32.03        2:28.10   
                     
Ui Naiset [2003] B  2003    293          2:36.59   
  Uinti Imatra  2:37.17                 
  Sanni Nuotio  2006      47.44        47.44   
  Anni Konnu  2004      41.84        1:29.28   
  Sini Tiussa  2003      34.00        2:03.28   
  Sofia Golubeva  2004      33.31        2:36.59   
                     
Ui-Tytöt  2003    189          3:01.29   
  Uinti Imatra                   
  Venny Heimala  2003      48.72        48.72   
  Jenni Konnu  2006      49.77        1:38.49   
  Lotta Nuotio  2004      48.22        2:26.71   
  Oona Kokko  2003      34.58        3:01.29   
                     
Aquila Vesipedot1  2004    162          3:10.71   
  Uimaseura Aquila                   
  Miina Marjamäki  2006      48.86        48.86   
  Sofia Chadromtseva  2006      53.04        1:41.90   
  Saga Koho  2005      49.97        2:31.87   
  Emma-Mikaela Arola  2004      38.84        3:10.71   
                     
 
Laji 13, 4X50m skuv P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hyus Miehet [2004]  2004    345          2:08.98   
  Hyvinkään Uimaseura  2:12.22                 
  Onni Äijälä  2004      33.15        33.15   
  Akseli Maaranen  2004      34.38        1:07.53   
  Joonas Maaranen  2004      31.03        1:38.56   
  Alexander Nyman  2004      30.42        2:08.98   
                     
Laus Pojat 2  2004    167          2:44.29   
  Lahden Uimaseura  2:46.27                 
  Stefan Saltykov  2005      40.06        40.06   
  Viacheslav Semenov  2006      46.26        1:26.32   
  Arto Pulkkinen  2005      44.56        2:10.88   
  Egor Bortsov  2004      33.41        2:44.29   
                     
Kou 1[2004]  2004    150          2:50.22   
  Kouvolan Uimarit  3:05.50                 
  Erkka Suni  2005      45.83        45.83   
  Kasper Pulkkinen  2007      50.76        1:36.59   
  Eetu Salo  2004      35.33        2:11.92   
  Jeremias Arveli  2004      38.30        2:50.22   
                     
Hyus Miehet [2006)  2006    110          3:08.39   
  Hyvinkään Uimaseura  3:03.44                 
  Oiva Koppelmäki  2007      51.25        51.25   
  Kasperi Miettinen  2006      49.28        1:40.53   
  Ahti Halttunen  2006      47.99        2:28.52   
  Iivari Paananen  2005      39.87        3:08.39   
                     
Laus Pojat 4  2004    81          3:28.94   
  Lahden Uimaseura  3:45.66                 
  Leevi Immonen  2007      55.89        55.89   
  Oskar Kotselainen  2006      50.89        1:46.78   
  Lenni Uosukainen  2005      56.59        2:43.37   
  Raman Bajalan  2007      45.57        3:28.94   
                     
Laus Pojat 1  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura  2:13.23                 
  Taavi Backman  2004      34.30        34.30   
  Jesse Hyppönen  2004      37.18        1:11.48   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
Laus Pojat 3  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura  2:56.37                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 13, 4X50m skuv P13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kou 1 [2000]  2000    430          1:59.87   
  Kouvolan Uimarit  2:05.33                 
  Risto Martikainen  2003      32.57        32.57   
  Aleksander Laihinen  2000      33.88        1:06.45   
  Ossi Kleimola  2001      27.41        1:33.86   
  Dmitrii Ankudinov  1998      26.01        1:59.87   
                     
Laus Miehet 1  2003    344          2:09.09   
  Lahden Uimaseura                   
  Aaro Hämäläinen  2002      34.68        34.68   
  Eetu Koskinen  2002      34.70        1:09.38   
  Elmeri Helander  2002      31.35        1:40.73   
  Nikas Daniel Krjukov  2002      28.36        2:09.09   
                     
Kou 3  2003    298          2:15.36   
  Kouvolan Uimarit  2:18.92                 
  Janne Korhonen  2003      35.40        35.40   
  Reko Ojalainen  2001      39.63        1:15.03   
  Joonatan Lekander  2002      33.40        1:48.43   
  Manu Ursin  2002      26.93        2:15.36   
                     
Aquila Vesipedot2  2003    92          3:20.30   
  Uimaseura Aquila  3:22.14                 
  Kendro Bobkov  2006      50.33        50.33   
  Juuso Heikkola  2006      53.18        1:43.51   
  Eemeli Sipari  2006      51.93        2:35.44   
  Tuomas Heikkilä  2008      44.86        3:20.30   
                     
 
Laji 14, 25m sukellus mono P13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Erkka Suni  2005      12.78        12.78   
  Kouvolan Uimarit  29.50                 
                     
Sami Flygtman  2006      13.32        13.32   
  Kouvolan Uimarit  1:20.46                 
                     
 
Laji 15, 25m sukellus mono T13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Päivä-Kaisla Seppänen  2006      13.16        13.16   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Susanna Leino  2006      14.69        14.69   
  Kouvolan Uimarit  35.18                 
                     
Tiina Leino  2006      14.90        14.90   
  Kouvolan Uimarit  38.69                 
                     
Nelli Hytti  2005      15.16        15.16   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
 
Laji 16, 400m sku P11, P13, M, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Aikarajat 
IKM P14 5:38,00; P15 5:28,00; P16 5:20,00 
NSM 5:03,20; SM 4:54,40 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Pulkkinen  2004    385  1:16.62  2:42.21  4:11.62    5:23.48   
  Lahden Uimaseura  5:24.38                 
                     
Topias Tynjä  2005    277  1:23.56  2:53.99  4:43.14    6:00.88   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Onni Äijälä  2004              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 16, 400m sku P11, P13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
Aikarajat 
IKM P14 5:38,00; P15 5:28,00; P16 5:20,00 
NSM 5:03,20; SM 4:54,40 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Olli Soramies  1998    562  1:05.38  2:19.71  3:38.92    4:45.36   
  Voikkaan Viesti  4:45.39                 
                     
Leo Kuusela  1999    499  1:07.68  2:24.12  3:50.73    4:56.78   
  Uimaseura Aquila  5:14.39                 
                     
Ossi Kleimola  2001    499  1:10.97  2:27.32  3:50.79    4:56.89   
  Kouvolan Uimarit  4:56.58                 
                     
Niko Matela  2003    462  1:12.72  2:31.03  3:56.04    5:04.58   
  Lappeenrannan Uimarit  5:18.85                 
                     
Juha Jernvall  2000    378  1:13.47  2:39.03  4:06.90    5:25.69   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Joonatan Lekander  2002    312  1:22.93  2:53.24  4:28.58    5:47.11   
  Kouvolan Uimarit  5:51.65                 
                     
Aleksi Kauppinen  2003    286  1:25.55  2:55.28  4:41.52    5:57.29   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
 
Laji 17, 400m sku T10, T12, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Aikarajat 
IKM T13 5:55,00; T14 5:43,00; T15 5:35,00 
NSM 5:25,00; SM 5:23,20 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Mäki-Hokkonen  2007    262  1:39.87  3:23.54  5:13.99    6:45.20   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
 
Laji 17, 400m sku T10, T12, N, Loppukilpailut 11 - 12 v 
Aikarajat 
IKM T13 5:55,00; T14 5:43,00; T15 5:35,00 
NSM 5:25,00; SM 5:23,20 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tinka Tamminen  2006    333  1:33.37  3:07.63  4:52.41    6:14.24   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Tiinu Tamminen  2006    329  1:32.93  3:09.54  4:53.39    6:15.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ida Kauppinen  2005    281  1:37.88  3:12.61  5:06.98    6:36.11   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Anniina Kurvinen  2006              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 17, 400m sku T10, T12, N, Loppukilpailut 13 - 99 v 
Aikarajat 
IKM T13 5:55,00; T14 5:43,00; T15 5:35,00 
NSM 5:25,00; SM 5:23,20 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Pulkkinen  2004    473  1:19.22  2:43.87  4:17.91    5:32.79   
  Kouvolan Uimarit  5:34.16                 
                     
Emmiina Rautiainen  2000    444  1:18.97  2:47.86  4:23.54    5:39.88   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Cinja Åvist  2003    377  1:25.37  2:55.39  4:39.90    5:58.92   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Mathilda Kalenius  2002              DNF   
  Kouvolan Uimarit  5:37.87                 
                     
 
Laji 18, 50m pintauinti mono M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ville Kotikuusi  1991      19.13        19.13   
  Kouvolan Uimarit  18.96                 
                     
Erkka Suni  2005      31.17        31.17   
  Kouvolan Uimarit  29.50                 
                     
Sami Flygtman  2006      32.52        32.52   
  Kouvolan Uimarit  1:20.46                 
                     
 
Laji 19, 50m pintauinti mono N, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Leppä  2000      23.51        23.51   
  Kouvolan Uimarit  22.23                 
                     
Inka Timperi  2002      26.36        26.36   
  Kouvolan Uimarit  25.83                 
                     
Nea Leino  2004      31.90        31.90   
  Kouvolan Uimarit  32.46                 
                     
Susanna Leino  2006      35.75        35.75   
  Kouvolan Uimarit  35.18                 
                     
 
Laji 20, 50m vu P11, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Aikarajat 
IKM P14-16 0:26,10 
SM 0:25,10 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Luka Valtonen  2006    178          36.01   
  Lappeenrannan Uimarit  37.18                 
Ahti Halttunen  2006    168          36.66   
  Hyvinkään Uimaseura  35.85                 
Miska Korkalainen  2006    160          37.28   
  Voikkaan Viesti  38.48                 
Viacheslav Semenov  2006    150          38.12   
  Lahden Uimaseura  36.95                 
Kasper Pulkkinen  2007    142          38.83   
  Kouvolan Uimarit  40.01                 
Veikko Seppänen  2007    141          38.87   
  Lappeenrannan Uimarit  39.78                 
Joonas Pulkkinen  2007    140          38.96   
  Lahden Uimaseura  39.72                 
Denis Katunov  2006    138          39.14   
  Lahden Uimaseura  39.43                 
Juuso Heikkola  2006    136          39.38   
  Uimaseura Aquila  41.00                 
10  Vilho Teno  2006    116          41.47   
  Lahden Uimaseura  42.44                 
11  Eemil Turtiainen  2006    114          41.75   
  Voikkaan Viesti  43.27                 
12  Kendro Bobkov  2006    112          41.94   
  Uimaseura Aquila  43.69                 
13  Kasperi Miettinen  2006    102          43.36   
  Hyvinkään Uimaseura  43.92                 
14  Jooa Fihlman  2007    94          44.41   
  Kouvolan Uimarit  45.09                 
15  Eemeli Sipari  2006    90          45.07   
  Uimaseura Aquila  44.15                 
16  Oiva Koppelmäki  2007    90          45.08   
  Hyvinkään Uimaseura  42.89                 
17  Oskar Kotselainen  2006    90          45.15   
  Lahden Uimaseura  42.90                 
18  Nooa Valtonen  2008    84          46.24   
  Lappeenrannan Uimarit  46.34                 
19  Joel Turtiainen  2006    81          46.70   
  Voikkaan Viesti  49.39                 
20  Nikita Efimov  2006    75          48.02   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  51.11                 
21  Sisu Siitonen  2007    72          48.59   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
22  Aleksi Salo  2008    66          50.09   
  Lahden Uimaseura  49.62                 
23  Saku Virtanen  2008    53          53.84   
  Kouvolan Uimarit  54.52                 
24  Leevi Immonen  2007    52          54.25   
  Lahden Uimaseura  53.31                 
25  Aaro Jäkärä  2007    33          1:02.63   
  Lappeenrannan Uimarit  1:18.57                 
Raman Bajalan  2007              DSQ   
  Lahden Uimaseura  48.56                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 20, 50m vu P11, M, Loppukilpailut 12 - 99 v 
Aikarajat 
IKM P14-16 0:26,10 
SM 0:25,10 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Ikonen  1996    555          24.64   
  Lappeenrannan Uimarit  24.81                 
Olli Soramies  1998    511          25.34   
  Voikkaan Viesti  25.23                 
Aleksi Hautaniemi  2000    455          26.33   
  Lappeenrannan Uimarit  26.09                 
Dmitrii Ankudinov  1998    455          26.34   
  Kouvolan Uimarit  26.41                 
Lauri Kettunen  2002    437          26.69   
  Lappeenrannan Uimarit  26.82                 
Aapo Keltanen  2001    405          27.38   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  27.14                 
Nikas Daniel Krjukov  2002    356          28.57   
  Lahden Uimaseura  28.10                 
Joonas Maaranen  2004    348          28.80   
  Hyvinkään Uimaseura  28.58                 
Taavi Backman  2004    335          29.15   
  Lahden Uimaseura  29.68                 
10  Roni Lönnqvist  2000    335          29.17   
  Uinti Imatra  29.15                 
11  Grigorii Dorofeev  2003    334          29.20   
  Sdusshor 3  29.18                 
12  Antti Issakainen  2001    332          29.23   
  Uinti Imatra  29.14                 
13  Janne Korhonen  2003    318          29.66   
  Kouvolan Uimarit  30.33                 
14  Eetu Salo  2004    315          29.75   
  Kouvolan Uimarit  30.92                 
15  Jesse Hyppönen  2004    294          30.44   
  Lahden Uimaseura  29.94                 
16  Reko Ojalainen  2001    271          31.28   
  Kouvolan Uimarit  31.61                 
17  Maksim Tuuva  2004    271          31.30   
  Lappeenrannan Uimarit  32.00                 
18  Kasper Laapio  2002    265          31.53   
  Uinti Imatra  32.14                 
19  Topi Immonen  2003    262          31.63   
  Lappeenrannan Uimarit  32.56                 
20  Perttu Järvinen  2003    251          32.09   
  Lahden Uimaseura                   
21  Egor Bortsov  2004    229          33.10   
  Lahden Uimaseura  36.72                 
22  Georg Kaybiyaynen  2002    225          33.28   
  Heinolan Isku  34.01                 
23  Stefan Saltykov  2005    200          34.62   
  Lahden Uimaseura  33.72                 
24  Konsta Kääpä  2001    177          36.07   
  Voikkaan Viesti  36.05                 
25  Arto Pulkkinen  2005    172          36.42   
  Lahden Uimaseura  37.26                 
26  Eero Vilhunen  2004    129          40.08   
  Uimaseura Aquila  42.90                 
27  Iivari Paananen  2005    117          41.37   
  Hyvinkään Uimaseura  40.48                 
28  Sauli Jokiniemi  2005    114          41.69   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  40.62                 
29  Elmo Taipale  2005    96          44.24   
  Uimaseura Aquila  46.35                 
30  Kasperi Haverinen  2005    89          45.32   
  Lahden Uimaseura  44.75                 
31  Lenni Uosukainen  2005    66          50.11   
  Lahden Uimaseura  43.53                 
Justus Riikonen  2001              DSQ   
  Uinti Imatra  33.86                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 21, 50m vu T10, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Aikarajat 
IKM T13-15 0:28,90 
SM 0:28,40 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Ruotsalainen  2007    246          37.07   
  Lappeenrannan Uimarit  39.34                 
Ella Hynönen  2008    217          38.63   
  Lappeenrannan Uimarit  40.19                 
Ebba Simberg  2007    214          38.84   
  Lahden Uimaseura  39.69                 
Krette Mullamaa  2007    191          40.29   
  Lappeenrannan Uimarit  42.17                 
Emmi Salo  2007    184          40.82   
  Lappeenrannan Uimarit  37.86                 
Aino Ruottinen  2007    181          41.08   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  39.86                 
Maija Koski  2007    155          43.24   
  Lahden Uimaseura  43.30                 
Olivia Porter  2007    141          44.61   
  Lahden Uimaseura  45.79                 
Liisi Lehtiö  2008    134          45.39   
  Lahden Uimaseura  47.28                 
10  Lotta Koskinen  2008    80          53.82   
  Lahden Uimaseura  58.27                 
11  Saara Virtanen  2008    63          58.31   
  Kouvolan Uimarit  54.82                 
12  Moona Pulkkinen  2008    60          59.21   
  Lahden Uimaseura  1:00.35                 
13  Kristel Meintjes  2007    57          1:00.08   
  Lappeenrannan Uimarit  47.64                 
 
Laji 21, 50m vu T10, N, Loppukilpailut 11 - 99 v 
Aikarajat 
IKM T13-15 0:28,90 
SM 0:28,40 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sofia Osanova  2003    549          28.37   
  Sdusshor 3  27.80                 
Peppi Pajari  1997    543          28.48   
  Lappeenrannan Uimarit  27.54                 
Jonna Tuononen  1997    507          29.14   
  Lappeenrannan Uimarit  31.68                 
Jenna Sjöblom  2001    495          29.37   
  Kouvolan Uimarit  29.10                 
Veera Skinnari  2003    482          29.64   
  Lahden Uimaseura  29.55                 
Millariina Bruce  2001    479          29.69   
  Uimaseura Aquila  29.38                 
Hilla Kuuva  2003    473          29.81   
  Lappeenrannan Uimarit  31.00                 
Sanni Knuutila  1997    450          30.32   
  Lappeenrannan Uimarit  29.77                 
Emilia Kouvo  2003    449          30.34   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  29.21                 
10  Ella Hurtta  2003    445          30.42   
  Uimaseura Aquila  30.05                 
11  Venla Lindström  2004    442          30.49   
  Lahden Uimaseura  30.70                 
12  Aino-Olivia Arola  2002    439          30.57   
  Uimaseura Aquila  30.10                 
13  Milla Hännikäinen  2004    427          30.85   
  Lahden Uimaseura  31.29                 
14  Noora Laitala  2003    391          31.77   
  Kouvolan Uimarit  33.60                 
15  Vilma Puisto  2003    381          32.03   
  Uinti Imatra  34.30                 
16  Aino Tamminen  2005    365          32.51   
  Lappeenrannan Uimarit  32.25                 
17  Vilma Tuokko  2002    364          32.54   
  Lahden Uimaseura  31.35                 
18  Melissa Talvio  2001    360          32.64   
  Lahden Uimaseura  30.96                 
19  Senni Toikka  2003    342          33.21   
  Kouvolan Uimarit  34.47                 
20  Lilja Pulkkinen  2004    329          33.64   
  Kouvolan Uimarit  34.83                 
21  Senni Räikkönen  2003    322          33.90   
  Lappeenrannan Uimarit  35.23                 
22  Sofia Golubeva  2004    315          34.14   
  Uinti Imatra  33.92                 
23  Eevi-Maria Bogdanova  2005    312          34.26   
  Lahden Uimaseura  34.50                 
24  Kerttu Hirvonen  2002    311          34.27   
  Voikkaan Viesti  34.56                 
25  Oona Kokko  2003    298          34.78   
  Uinti Imatra  34.78                 
26  Noora Koukkari  2004    269          35.99   
  Kouvolan Uimarit  36.34                 
27  Sara-Sofia Lohi  2003    268          36.01   
  Lappeenrannan Uimarit  36.67                 
28  Lotta Lääperi  2003    261          36.32   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  35.00                 
29  Jenna Pasonen  2003    249          36.93   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  37.54                 
30  Venny Heimala  2003    241          37.32   
  Uinti Imatra  38.32                 
31  Emma-Mikaela Arola  2004    240          37.39   
  Uimaseura Aquila  38.53                 
32  Jenni Konnu  2006    231          37.85   
  Uinti Imatra  37.61                 
33  Sanni Nuotio  2006    228          38.00   
  Uinti Imatra  37.85                 
34  Onna Aalto  2004    228          38.04   
  Lappeenrannan Uimarit  37.76                 
35  Lotta Nuotio  2004    227          38.07   
  Uinti Imatra  37.69                 
36  Tinja Haimila  2003    214          38.81   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  38.20                 
37  Emma Nikkari  2005    213          38.88   
  Uimaseura Aquila  42.24                 
38  Elisa Rita  2005    202          39.59   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  39.61                 
39  Juulia Turunen  2006    201          39.62   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  38.89                 
40  Eea Huhtanen  2004    198          39.83   
  Uinti Imatra  37.99                 
41  Emmi Silvola  2004    185          40.72   
  Hyvinkään Uimaseura  38.51                 
42  Erica Ciani  2006    103          49.45   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
Noora Luukkanen  2001              DNS   
  Uinti Imatra  30.47                 
 
Laji 22, 100m su P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Aikarajat 
Rollo P12 1:30,00; P13 1:27,00 
IKM P14 1:12,50; P15 1:10,00; P16 1:08,00 
NSM 1:05,00; SM 1:01,90 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Taavi Backman  2004    290  37.02        1:13.86   
  Lahden Uimaseura  1:15.61                 
                     
Maksim Tuuva  2004    231  39.81        1:19.64   
  Lappeenrannan Uimarit  1:25.93                 
                     
Alexander Nyman  2004    203  40.70        1:23.13   
  Hyvinkään Uimaseura  1:24.37                 
                     
Jimi Kojo  2005    200  40.49        1:23.53   
  Uimaseura Aquila  1:25.66                 
                     
Nooa Matela  2005    178  40.91        1:26.82   
  Lappeenrannan Uimarit  1:33.53                 
                     
Santeri Salonen  2005    166  41.45        1:28.91   
  Heinolan Isku  1:40.21                 
                     
Petteri Veikkolainen  2004    102  52.10        1:44.60   
  Lappeenrannan Uimarit  1:50.63                 
                     
Akseli Kuparinen  2004    99  49.21        1:45.47   
  Lappeenrannan Uimarit  2:10.69                 
                     
Julius Lekander  2006    86  55.30        1:50.56   
  Kouvolan Uimarit  1:48.27                 
                     
Kendro Bobkov  2006              DSQ   
  Uimaseura Aquila                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 22, 100m su P13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
Aikarajat 
Rollo P12 1:30,00; P13 1:27,00 
IKM P14 1:12,50; P15 1:10,00; P16 1:08,00 
NSM 1:05,00; SM 1:01,90 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Olli Soramies  1998    424  30.98        1:05.11   
  Voikkaan Viesti  1:03.48                 
                     
Lauri Kettunen  2002    385  32.67        1:07.22   
  Lappeenrannan Uimarit  1:09.53                 
                     
Risto Martikainen  2003    365  33.12        1:08.44   
  Kouvolan Uimarit  1:07.46                 
                     
Lauri Uosukainen  2002    354  33.83        1:09.13   
  Lahden Uimaseura  1:10.96                 
                     
Aaro Hämäläinen  2002    304  34.99        1:12.70   
  Lahden Uimaseura  1:12.53                 
                     
Henri Heikkilä  2003    297  35.85        1:13.24   
  Uimaseura Aquila  1:13.87                 
                     
Eetu Palvanen  2003    294  35.43        1:13.56   
  Lahden Uimaseura  1:12.79                 
                     
Aleksi Kauppinen  2003    273  36.49        1:15.34   
  Lappeenrannan Uimarit  1:19.27                 
                     
Eetu Koskinen  2002    252  37.49        1:17.42   
  Lahden Uimaseura  1:13.54                 
                     
10  Panu Kautto  2003    246  38.14        1:18.05   
  Lappeenrannan Uimarit  1:19.69                 
                     
11  Jonne Isoranta  2003    245  37.57        1:18.10   
  Lahden Uimaseura  1:20.60                 
                     
12  Elmeri Helander  2002    210  39.70        1:22.20   
  Lahden Uimaseura  1:19.79                 
                     
13  Leevi Hautaniemi  2003    187  41.41        1:25.44   
  Lappeenrannan Uimarit  1:24.49                 
                     
Juho Jäkärä  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  1:29.61                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Justus Riikonen  2001              DSQ   
  Uinti Imatra  1:31.99                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 23, 100m su T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Aikarajat 
Rollo T11 1:34,00; T12 1:31,00 
IKM T13 1:15,50; T14 1:14,00; T15 1:13,00 
NSM 1:12,50; SM 1:09,70 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Tamminen  2005    304  39.55        1:21.79   
  Lappeenrannan Uimarit  1:20.20                 
                     
Milla Kähkönen  2005    288  41.23        1:23.30   
  Lahden Uimaseura  1:24.86                 
                     
Saana Hyvönen  2005    215  45.54        1:31.80   
  Lahden Uimaseura  1:31.10                 
                     
Ronja Terävä  2005    205  45.63        1:33.20   
  Lappeenrannan Uimarit  1:33.86                 
                     
Aino Jäkärä  2005    202  45.29        1:33.68   
  Lappeenrannan Uimarit  1:32.18                 
                     
Olivia Romo  2005    198  46.49        1:34.29   
  Lahden Uimaseura  1:39.51                 
                     
Anniina Kurvinen  2006    182  47.86        1:36.95   
  Lappeenrannan Uimarit  1:36.87                 
                     
Iida Peltola  2005    175  48.02        1:38.27   
  Kouvolan Uimarit  1:40.34                 
                     
Saga Koho  2005    174  47.20        1:38.47   
  Uimaseura Aquila  1:37.16                 
                     
10  Rilla Backman  2006    173  48.39        1:38.66   
  Lahden Uimaseura  1:41.78                 
                     
11  Ankia Meintjes  2005    168  47.75        1:39.66   
  Lappeenrannan Uimarit  1:36.75                 
                     
12  Sofia Chadromtseva  2006    151  50.80        1:43.28   
  Uimaseura Aquila                   
                     
13  Minja Fihlman  2005    144  51.57        1:44.90   
  Kouvolan Uimarit  1:54.54                 
                     
14  Erin Ovaska  2006    129  52.04        1:48.64   
  Lappeenrannan Uimarit  1:49.21                 
                     
15  Ada Puranen  2006    118  57.21        1:52.04   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
16  Nelli Hytti  2005    117  53.79        1:52.33   
  Lappeenrannan Uimarit  2:06.38                 
                     
Miina Marjamäki  2006              DSQ   
  Uimaseura Aquila                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 23, 100m su T12, N, Loppukilpailut 13 - 99 v 
Aikarajat 
Rollo T11 1:34,00; T12 1:31,00 
IKM T13 1:15,50; T14 1:14,00; T15 1:13,00 
NSM 1:12,50; SM 1:09,70 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mathilda Kalenius  2002    450  34.98        1:11.78   
  Kouvolan Uimarit  1:11.01                 
                     
Lotta Hermonen  2004    399  35.76        1:14.71   
  Kouvolan Uimarit  1:13.73                 
                     
Julia Sairanen  2003    395  36.54        1:14.97   
  Lahden Uimaseura  1:27.21                 
                     
Ida Mäki-Hokkonen  2004    384  36.63        1:15.70   
  Lappeenrannan Uimarit  1:14.96                 
                     
Janna Salminen  2003    369  37.62        1:16.66   
  Lahden Uimaseura  1:15.94                 
                     
Noora Peltoniemi  2003    362  36.51        1:17.15   
  Lappeenrannan Uimarit  1:19.73                 
                     
Julia Romo  2003    343  37.84        1:18.57   
  Lahden Uimaseura  1:16.81                 
                     
Emilia Hokkanen  2003    340  39.05        1:18.84   
  Lahden Uimaseura  1:18.80                 
                     
Milja Mäkinen  2004    313  38.82        1:20.99   
  Kouvolan Uimarit  1:21.88                 
                     
10  Senni Räikkönen  2003    294  40.37        1:22.75   
  Lappeenrannan Uimarit  1:25.44                 
                     
11  Noora Koukkari  2004    262  41.99        1:25.92   
  Kouvolan Uimarit  1:27.15                 
                     
12  Silja Kinnunen  2003    259  41.67        1:26.27   
  Lappeenrannan Uimarit  1:26.92                 
                     
13  Vilma Tikka  2003    257  41.62        1:26.47   
  Lappeenrannan Uimarit  1:29.03                 
                     
14  Senni Toikka  2003    241  42.50        1:28.32   
  Kouvolan Uimarit  1:24.58                 
                     
15  Lilja Pulkkinen  2004    238  43.40        1:28.73   
  Kouvolan Uimarit  1:28.08                 
                     
16  Anna Lempinen  2003    228  41.61        1:29.96   
  Lappeenrannan Uimarit  1:24.90                 
                     
Siiri Pitkänen  2003              DNF   
  Lappeenrannan Uimarit  1:20.99                 
                     
 
Laji 24, 200m ru P14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Aikarajat 
IKM P14 2:53,00; P15 2:48,00; P16 2:43,00 
NSM 2:37,40; SM 2:30,70 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niko Matela  2003    382  39.04  1:21.48  2:04.14    2:45.94   
  Lappeenrannan Uimarit  2:43.99                 
                     
Topi Immonen  2003    317  39.99  1:25.69  2:12.47    2:56.57   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Simo Virtanen  2004    137  51.67  1:52.59  2:53.35    3:53.47   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 24, 200m ru P14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
Aikarajat 
IKM P14 2:53,00; P15 2:48,00; P16 2:43,00 
NSM 2:37,40; SM 2:30,70 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Olli Soramies  1998    490  33.56  1:12.79  1:53.16    2:32.76   
  Voikkaan Viesti  2:25.87                 
                     
 
Laji 25, 200m ru T13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Aikarajat 
IKM T13 3:04,00; T14 2:58,00; T15 2:55,00 
NSM 2:53,60; SM 2:47,20 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iida Heikkinen  2004    426  40.27  1:25.70  2:12.36    2:58.81   
  Uinti Imatra  2:55.99                 
                     
Nea Mustonen  2004    414  40.81  1:27.32  2:14.66    3:00.48   
  Lahden Uimaseura  3:04.63                 
                     
Nessa Järvinen  2004    405  41.37  1:28.35  2:15.54    3:01.78   
  Uimaseura Aquila  3:10.11                 
                     
 
Laji 25, 200m ru T13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
Aikarajat 
IKM T13 3:04,00; T14 2:58,00; T15 2:55,00 
NSM 2:53,60; SM 2:47,20 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maiju Houni  1996    491  35.57  1:16.84  2:04.40    2:50.52   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Peppi Pajari  1997    452  38.95  1:23.30  2:08.75    2:55.32   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Hilla Kuuva  2003    357  41.88  1:30.19  2:19.78    3:09.61   
  Lappeenrannan Uimarit  3:01.87                 
                     
 
Laji 26, 100m sku P11, P13, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Aikarajat 
SM 1:04,00 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Denis Katunov  2006    132  49.51        1:39.28   
  Lahden Uimaseura  1:49.94                 
                     
Viacheslav Semenov  2006    128  49.53        1:40.42   
  Lahden Uimaseura  1:53.42                 
                     
Ahti Halttunen  2006    124  47.06        1:41.38   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Juuso Heikkola  2006    116  51.11        1:43.59   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Kasperi Miettinen  2006    114  51.71        1:44.30   
  Hyvinkään Uimaseura  1:55.77                 
                     
Miska Korkalainen  2006    113  46.34        1:44.72   
  Voikkaan Viesti                   
                     
Vilho Teno  2006    112  53.14        1:44.91   
  Lahden Uimaseura  1:58.23                 
                     
Joonas Pulkkinen  2007    102  51.70        1:48.14   
  Lahden Uimaseura  1:53.03                 
                     
Tuomas Heikkilä  2008    88  53.29        1:53.76   
  Uimaseura Aquila  1:51.68                 
                     
10  Aleksi Salo  2008    82  53.99        1:56.26   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Oiva Koppelmäki  2007    79  53.20        1:57.60   
  Hyvinkään Uimaseura  1:55.07                 
                     
12  Eemeli Sipari  2006    79  56.92        1:57.95   
  Uimaseura Aquila  2:03.69                 
                     
13  Raman Bajalan  2007    71  57.67        2:02.17   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Leevi Immonen  2007    70  58.40        2:02.71   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julius Lekander  2006              DSQ   
  Kouvolan Uimarit  1:41.30                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Oskar Kotselainen  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura  2:13.97                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 26, 100m sku P11, P13, M, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Aikarajat 
SM 1:04,00 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Pulkkinen  2004    378  33.12        1:10.06   
  Lahden Uimaseura  1:10.55                 
                     
Joonas Maaranen  2004    354  33.36        1:11.60   
  Hyvinkään Uimaseura  1:16.40                 
                     
Akseli Maaranen  2004    352  33.82        1:11.72   
  Hyvinkään Uimaseura  1:16.79                 
                     
Onni Äijälä  2004    304  33.83        1:15.28   
  Hyvinkään Uimaseura  1:14.08                 
                     
Jesse Hyppönen  2004    302  36.87        1:15.49   
  Lahden Uimaseura  1:17.65                 
                     
Eetu Salo  2004    283  36.55        1:17.13   
  Kouvolan Uimarit  1:18.36                 
                     
Topias Tynjä  2005    236  37.14        1:21.96   
  Lahden Uimaseura  1:22.05                 
                     
Alexander Nyman  2004    233  38.92        1:22.23   
  Hyvinkään Uimaseura  1:23.51                 
                     
Nooa Matela  2005    206  40.11        1:25.64   
  Lappeenrannan Uimarit  1:31.53                 
                     
10  Stefan Saltykov  2005    197  40.62        1:26.92   
  Lahden Uimaseura  1:33.51                 
                     
11  Egor Bortsov  2004    171  44.84        1:31.25   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Arto Pulkkinen  2005    143  48.31        1:36.87   
  Lahden Uimaseura  1:45.23                 
                     
13  Jeremias Arveli  2004    107  49.57        1:46.66   
  Kouvolan Uimarit  1:41.25                 
                     
14  Iivari Paananen  2005    82  51.59        1:56.39   
  Hyvinkään Uimaseura  2:03.26                 
                     
15  Lenni Uosukainen  2005    64  57.44        2:06.40   
  Lahden Uimaseura  2:05.52                 
                     
Kasperi Haverinen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 26, 100m sku P11, P13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
Aikarajat 
SM 1:04,00 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Ikonen  1996    614  27.05        59.59   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Olli Soramies  1998    552  28.28        1:01.74   
  Voikkaan Viesti  1:01.94                 
                     
Leo Kuusela  1999    534  28.56        1:02.44   
  Uimaseura Aquila  1:04.11                 
                     
Ossi Kleimola  2001    485  30.14        1:04.45   
  Kouvolan Uimarit  1:04.32                 
                     
Juha Jernvall  2000    434  31.32        1:06.90   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Aleksi Hautaniemi  2000    417  30.78        1:07.77   
  Lappeenrannan Uimarit  1:07.23                 
                     
Aleksander Laihinen  2000    388  33.03        1:09.42   
  Kouvolan Uimarit  1:10.55                 
                     
Aaro Hämäläinen  2002    349  34.15        1:11.94   
  Lahden Uimaseura  1:11.75                 
                     
Aapo Keltanen  2001    340  33.23        1:12.56   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  1:14.63                 
                     
10  Eetu Koskinen  2002    335  34.66        1:12.91   
  Lahden Uimaseura  1:16.18                 
                     
11  Joonatan Lekander  2002    333  34.47        1:13.08   
  Kouvolan Uimarit  1:14.18                 
                     
12  Manu Ursin  2002    330  33.77        1:13.26   
  Kouvolan Uimarit  1:13.35                 
                     
13  Janne Korhonen  2003    313  35.78        1:14.58   
  Kouvolan Uimarit  1:18.96                 
                     
14  Panu Kautto  2003    304  35.18        1:15.27   
  Lappeenrannan Uimarit  1:15.04                 
                     
15  Roni Lönnqvist  2000    303  35.51        1:15.42   
  Uinti Imatra  1:15.58                 
                     
16  Elmeri Helander  2002    297  35.93        1:15.91   
  Lahden Uimaseura  1:16.71                 
                     
17  Nikas Daniel Krjukov  2002    295  37.11        1:16.02   
  Lahden Uimaseura  1:17.27                 
                     
18  Antti Issakainen  2001    295  34.82        1:16.07   
  Uinti Imatra  1:19.93                 
                     
19  Jonne Isoranta  2003    281  36.21        1:17.31   
  Lahden Uimaseura  1:22.13                 
                     
20  Perttu Järvinen  2003    218  39.98        1:24.17   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 27, 100m sku T10, T12, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Aikarajat 
SM 1:11,00 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Mäki-Hokkonen  2007    248  43.09        1:30.18   
  Lappeenrannan Uimarit  1:28.34                 
                     
Siiri Haverinen  2007    219  46.55        1:33.96   
  Lahden Uimaseura  1:50.45                 
                     
Ebba Simberg  2007    206  44.07        1:35.85   
  Lahden Uimaseura  1:41.19                 
                     
Ella Hynönen  2008    177  47.92        1:40.81   
  Lappeenrannan Uimarit  1:43.04                 
                     
Emmi Salo  2007    165  48.44        1:43.18   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Maija Koski  2007    130  54.30        1:51.84   
  Lahden Uimaseura  1:55.44                 
                     
Olivia Porter  2007    129  54.16        1:52.14   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Liisi Lehtiö  2008    125  53.10        1:53.14   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lotta Koskinen  2008    82  1:03.90        2:10.33   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Moona Pulkkinen  2008    58  1:11.24        2:26.29   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 27, 100m sku T10, T12, N, Loppukilpailut 11 - 12 v 
Aikarajat 
SM 1:11,00 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tinka Tamminen  2006    360  37.95        1:19.66   
  Lahden Uimaseura  1:25.94                 
                     
Salma Mäntynen  2005    333  37.44        1:21.70   
  Uimaseura Aquila  1:28.58                 
                     
Tiinu Tamminen  2006    333  39.49        1:21.71   
  Lahden Uimaseura  1:23.14                 
                     
Eevi-Maria Bogdanova  2005    312  38.79        1:23.53   
  Lahden Uimaseura  1:38.04                 
                     
Ida Kauppinen  2005    263  40.59        1:28.42   
  Lappeenrannan Uimarit  1:39.58                 
                     
Milla Kähkönen  2005    260  41.20        1:28.75   
  Lahden Uimaseura  1:33.08                 
                     
Saana Hyvönen  2005    246  42.76        1:30.38   
  Lahden Uimaseura  1:35.49                 
                     
Heli Kuisma  2006    211  43.55        1:35.09   
  Hyvinkään Uimaseura  1:34.83                 
                     
Laura Punkkinen  2005    205  44.88        1:35.96   
  Voikkaan Viesti  1:37.19                 
                     
10  Rilla Backman  2006    177  47.45        1:40.79   
  Lahden Uimaseura  1:39.81                 
                     
11  Ankia Meintjes  2005    176  47.01        1:41.03   
  Lappeenrannan Uimarit  1:40.87                 
                     
12  Sofia Chadromtseva  2006    161  50.22        1:44.01   
  Uimaseura Aquila  1:48.86                 
                     
13  Miina Marjamäki  2006    158  50.45        1:44.77   
  Uimaseura Aquila  1:44.05                 
                     
14  Olivia Romo  2005    151  48.73        1:46.21   
  Lahden Uimaseura  1:50.94                 
                     
15  Juulia Turunen  2006    151  48.08        1:46.34   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  1:49.96                 
                     
16