Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Prisma - uinnit    Tulostuspäivämäärä  12 huhtikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Kouvola    Tulostusaika  18:53   
  Järjestäjä  Kouvolan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  12 huhtikuu 2015         
 
 
Laji 1, M 50m bf (pari-/stereo), Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ville Kotikuusi  1991      19.37        19.37   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Jesse Tommiska  1994      20.23        20.23   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Panu Sipilä  1996      21.05        21.05   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Eetu Salo  2004      32.71        32.71   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Konsta Kukkonen  2006      34.47        34.47   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Erkka Suni  2005      36.19        36.19   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Julius Lekander  2006      44.25        44.25   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 2, N 50m bf (pari-/stereo), Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jessika Patjas  1997      25.88        25.88   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Mathilda Kalenius  2002      27.29        27.29   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Katja Räsänen  2000      27.69        27.69   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
                     
Oona Tuuri  1991      28.07        28.07   
  Sukellusseura Vesikot                   
                     
Inka Timperi  2002      33.82        33.82   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Annika Lekander  2004      36.25        36.25   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Nea Leino  2004      38.71        38.71   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Lilja Pulkkinen  2004      40.28        40.28   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Susanna Leino  2006      40.38        40.38   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Claudia Åvist  1997              DNF   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
 
Laji 3, 200m sku P14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ossi Kleimola  2001    384  32.04  1:11.88  1:56.31    2:30.78   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Timi Pernanen  2001    366  31.81  1:11.98  1:58.05    2:33.24   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Niko Matela  2003    266  37.73  1:22.66  2:11.79    2:50.44   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Eetu Koskinen  2002    248  41.92  1:27.75  2:15.72    2:54.31   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Hugo Soljasalo  2001    245  36.76  1:21.56  2:13.62    2:54.99   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Eetu Palvanen  2003    239  38.80  1:23.90  2:17.38    2:56.50   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Manu Hännikäinen  2003    236  37.26  1:25.13  2:18.62    2:57.31   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roni Vilén  2002    216  42.61  1:26.48  2:20.80    3:02.51   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Joonatan Lekander  2002    203  43.24  1:29.30  2:24.87    3:06.38   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
10  Elmeri Helander  2002    174  43.99  1:37.29  2:33.19    3:16.25   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Manu Ursin  2002    162  43.34  1:34.58  2:38.72    3:21.08   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
12  Nikas Daniel Krjukov  2002    160  47.50  1:35.87  2:36.25    3:21.83   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Panu Kautto  2003    136  47.06  1:44.70  2:49.04    3:33.14   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Julius Airas  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
                     
Kettunen Lauri  2002              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Topi Immonen  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
                     
 
Laji 3, 200m sku P14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Olli Soramies  1998    507  28.09  1:05.25  1:45.40    2:17.40   
  Voikkaan Viesti                   
                     
Jussi Toitturi  1999    349  32.45  1:12.55  1:58.91    2:35.65   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Nesja Seppälä  2000    276  36.59  1:21.31  2:11.68    2:48.33   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Toni Saarinen  2000    260  34.78  1:19.66  2:11.23    2:51.57   
  Haminan Uimaseura                   
                     
 
Laji 4, 200m sku T13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mathilda Kalenius  2002    427  37.37  1:18.69  2:07.49    2:45.35   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Sandra Kalenius  2003    346  37.49  1:21.75  2:17.58    2:57.46   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Noora Nikkinen  2002    328  39.07  1:24.73  2:18.55    3:00.67   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Veera Skinnari  2003    310  40.09  1:26.92  2:24.06    3:04.09   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jenna Kallio  2002    307  40.11  1:27.44  2:24.19    3:04.62   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ronja Nurminen  2002    298  41.24  1:28.29  2:23.84    3:06.39   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Milja Mäkinen  2004    297  39.89  1:29.43  2:27.30    3:06.55   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Julia Sairanen  2003    296  41.97  1:31.28  2:26.61    3:06.85   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lotta Hermonen  2004    284  45.49  1:30.79  2:28.56    3:09.48   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
10  Janna Salminen  2003    283  42.36  1:29.86  2:28.00    3:09.66   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Helena Victoria Valdmees  2002    279  42.97  1:34.48  2:28.68    3:10.52   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Linda Merimaa  2002    249  44.81  1:36.57  2:35.07    3:17.95   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Ida Mäki-Hokkonen  2004    233  44.87  1:35.58  2:33.70    3:22.33   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
14  Kristina Nikkinen  2004    219  49.22  1:42.32  2:41.82    3:26.62   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
15  Sara Chouili  2004    214  53.68  1:43.96  2:42.24    3:28.26   
  Lahden Uimaseura                   
                     
16  Inka Raitio  2004    192  51.71  1:46.01  2:45.48    3:35.66   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
17  Aino Tamminen  2005    169  50.86  1:44.91  2:54.03    3:45.33   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Tia Haikarinen  2002              DNF   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Julia Hietanen  2004              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Matilda Lonka  2003              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Nea Mustonen  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Siiri Pitkänen  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
                     
 
Laji 4, 200m sku T13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vilma Uuttu  2001    429  36.53  1:18.71  2:09.44    2:45.17   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 5, 50m ru P11, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Pulkkinen  2004    200          43.13   
  Lahden Uimaseura                   
Aapo Koskinen  2004    135          49.19   
  Lahden Uimaseura                   
Leevi Kukkonen  2005    122          50.85   
  Kouvolan Uimarit                   
Stefan Saltykov  2005    118          51.47   
  Lahden Uimaseura                   
Konsta Kukkonen  2006    117          51.53   
  Kouvolan Uimarit                   
Nooa Matela  2005    114          52.06   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Petteri Veikkolainen  2004    93          55.55   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Erkka Suni  2005    81          58.16   
  Kouvolan Uimarit                   
Vilho Teno  2006    69          1:01.50   
  Lahden Uimaseura                   
10  Georgi Biatetc  2005    65          1:02.77   
  Uimaseura Aquila                   
11  Luka Valtonen  2006    61          1:03.89   
  Lappeenrannan Uimarit                   
12  Eetu Autio  2007    54          1:06.52   
  Uimaseura Aquila                   
13  Anton Sarvilahti  2005    47          1:09.51   
  Lappeenrannan Uimarit                   
14  Eemeli Sipari  2006    19          1:34.56   
  Uimaseura Aquila                   
Eero Vilhunen  2004              DSQ   
  Uimaseura Aquila                   
  SW 7.2 Käsiliikkeet eivät samassa vaakasuorassa tasossa               
Grigory Poryadin  2004              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Julius Lekander  2006              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (poislukien lähdön / käännöksen jälkeen tuleva)               
Maksim Karvanen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.5 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
Laji 5, 50m ru P11, M, Loppukilpailut 12 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Olli Soramies  1998    503          31.74   
  Voikkaan Viesti                   
Sasa Seppälä  1998    454          32.83   
  Haminan Uimaseura                   
Jani Kemppi  1998    347          35.90   
  Uinti Imatra                   
Aleksander Laihinen  2000    296          37.88   
  Kouvolan Uimarit                   
Rasmus Lyytikäinen  2001    235          40.91   
  Haminan Uimaseura                   
Reko Ojalainen  2001    229          41.26   
  Kouvolan Uimarit                   
Risto Martikainen  2003    200          43.16   
  Kouvolan Uimarit                   
Jesperi Laine  2001    163          46.18   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Arsenij Afrosin  2002    148          47.71   
  Uimaseura Aquila                   
10  Julius Airas  2003    124          50.62   
  Lahden Uimaseura                   
11  Leevi Hautaniemi  2003    101          54.11   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
12  Juho Jäkärä  2003    94          55.39   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Nikas Daniel Krjukov  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 6, 50m ru T10, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tinka Tamminen  2006    153          53.75   
  Lahden Uimaseura                   
Salma Mäntynen  2005    151          54.02   
  Uimaseura Aquila                   
Tiinu Tamminen  2006    150          54.09   
  Lahden Uimaseura                   
Laura Punkkinen  2005    133          56.37   
  Voikkaan Viesti                   
Aino Jäkärä  2005    129          56.98   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Milla Kähkönen  2005    128          57.04   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Alestalo  2007    124          57.65   
  Lahden Uimaseura                   
Saana Hyvönen  2005    122          58.03   
  Lahden Uimaseura                   
Eevi-Maria Bogdanova  2005    112          59.62   
  Lahden Uimaseura                   
10  Rilla Backman  2006    95          1:03.04   
  Lahden Uimaseura                   
11  Susanna Leino  2006    90          1:04.04   
  Kouvolan Uimarit                   
12  Kaisa Heikkilä  2005    90          1:04.16   
  Lahden Uimaseura                   
13  Anni Mäki-Hokkonen  2007    77          1:07.52   
  Lappeenrannan Uimarit                   
14  Olivia Romo  2005    64          1:11.80   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 6, 50m ru T10, N, Loppukilpailut 11 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emilia Hokkanen  2003    348          40.91   
  Lahden Uimaseura                   
Jenna Pulkkinen  2004    343          41.13   
  Kouvolan Uimarit                   
Pirita Arponen  2001    337          41.37   
  Uinti Imatra                   
Oona Punkkinen  1998    309          42.58   
  Voikkaan Viesti                   
Miia Puranen  2001    269          44.56   
  Voikkaan Viesti                   
Emilia Kouvo  2003    254          45.46   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
Emma Issakainen  2002    246          45.95   
  Uinti Imatra                   
Liisa Lassila  2003    243          46.15   
  Voikkaan Viesti                   
Sara Chouili  2004    227          47.20   
  Lahden Uimaseura                   
10  Lucy Kennedy  2003    219          47.77   
  Lahden Uimaseura                   
11  Janna Salminen  2003    214          48.12   
  Lahden Uimaseura                   
12  Ella Tommola  2003    212          48.25   
  Lahden Uimaseura                   
13  Nea Mustonen  2004    205          48.82   
  Lahden Uimaseura                   
14  Kerttu Hirvonen  2002    203          48.94   
  Voikkaan Viesti                   
15  Pinja Kuuva  2002    192          49.85   
  Lappeenrannan Uimarit                   
16  Senni Toikka  2003    191          49.93   
  Kouvolan Uimarit                   
17  Anna Lehtonen  2003    185          50.49   
  Uinti Imatra                   
18  Minna Musikka  2002    165          52.47   
  Haminan Uimaseura                   
19  Julia Huovinen  2004    147          54.45   
  Uimaseura Aquila                   
20  Aino Soramies  2004    146          54.64   
  Voikkaan Viesti                   
21  Eeva Nousiainen  2003    142          55.08   
  Lappeenrannan Uimarit                   
22  Ekaterina Galay  2003    129          56.92   
  Lappeenrannan Uimarit                   
23  Hanna Lahtela  2001    127          57.27   
  Haminan Uimaseura                   
24  Ava Malm  2004    108          1:00.46   
  Uimaseura Aquila                   
Ella Järvelä  2001              DNS   
  Haminan Uimaseura                   
Hilla Kuuva  2003              DNS   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Siiri Hannuksela  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Alena Huhtiniemi  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (poislukien lähdön / käännöksen jälkeen tuleva)               
Fanny Puska  2001              DSQ   
  Haminan Uimaseura                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (poislukien lähdön / käännöksen jälkeen tuleva)               
 
Laji 7, 100m pu P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jasu Ovaskainen  2002    252  34.04        1:16.67   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Benjamin Kangas  2002    238  36.90        1:18.15   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Roope Tsutsunen  2002    224  37.63        1:19.74   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Otto Hoffren  2002    197  36.33        1:23.25   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eetu Palvanen  2003    154  42.15        1:30.42   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Valle Joenranta  2002    146  42.54        1:31.88   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Manu Ursin  2002    122  44.05        1:37.49   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Joonatan Lekander  2002    111  44.72        1:40.87   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 7, 100m pu P13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jyri Toitturi  1996    512  28.23        1:00.60   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Teemu Vihervaara  1998    493  28.58        1:01.33   
  Voikkaan Viesti                   
                     
Aapo Keltanen  2001    177  38.05        1:26.23   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
                     
 
Laji 8, 100m pu T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenna Pulkkinen  2004    314  37.56        1:20.99   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Sandra Kalenius  2003    275  37.99        1:24.60   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Minttu Paalanen  2003    247  41.18        1:27.65   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Noora Peltoniemi  2003    233  39.62        1:29.46   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Sohvi Kallinen  2004    230  41.60        1:29.83   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Milla Hännikäinen  2004    163  44.82        1:40.70   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Annika Heikkilä  2003    144  49.88        1:44.88   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aino Illukka  2004    108  49.30        1:55.43   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Matilda Lonka  2003    98  57.34        1:59.03   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Nea Leino  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
                     
 
Laji 8, 100m pu T12, N, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Claudia Åvist  1997    497  32.46        1:09.47   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Jemilia Haapakoski  2002    467  32.96        1:10.93   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jenna Pesu  1996    376  34.16        1:16.27   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
                     
Emilia Skinnari  2002    325  36.58        1:20.06   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Riia Ojalainen  1999    260  35.79        1:26.18   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Julia Salminen  2002    214  41.35        1:31.91   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Noora Nikkinen  2002    201  41.39        1:33.87   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Ida Nuppola  2002    192  40.58        1:35.30   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Pinja Kuuva  2002    86  58.63        2:04.32   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
10  Inka Timperi  2002    71  1:02.60        2:12.87   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 9, 200m vu P14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Timi Pernanen  2001    415  30.94  1:05.35  1:40.16    2:13.12   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ossi Kleimola  2001    409  30.74  1:05.39  1:40.62    2:13.83   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Harry Zimmermann  2001    399  30.92  1:05.05  1:39.98    2:14.88   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Väinö Koponen  2001    386  30.69  1:05.29  1:41.13    2:16.37   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Kettunen Lauri  2002    301  32.91  1:10.93  1:51.46    2:28.26   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Niko Matela  2003    286  33.91  1:12.92  1:52.66    2:30.82   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Rasmus Lyytikäinen  2001    282  33.57  1:11.93  1:52.71    2:31.45   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Hugo Soljasalo  2001    266  34.37  1:13.98  1:55.12    2:34.47   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Risto Martikainen  2003    257  36.52  1:16.92  1:57.33    2:36.27   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
10  Juuso Hietanen  2001    253  32.21  1:09.99  1:51.26    2:37.02   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
11  Lauri Tolvanen  2003    247  35.20  1:14.75  1:57.13    2:38.20   
  Haminan Uimaseura                   
                     
12  Lauri Uosukainen  2002    244  36.11  1:17.75  1:59.56    2:39.01   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Arto Tanttu  2001    231  35.39  1:18.29  2:01.91    2:41.88   
  Uinti Imatra                   
                     
14  Antti Issakainen  2001    230  36.67  1:16.92  2:00.92    2:42.05   
  Uinti Imatra                   
                     
15  Reko Ojalainen  2001    205  36.98  1:20.76  2:05.53    2:48.43   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
16  Nikita Rezin  2003    196  39.91  1:25.17  2:11.57    2:50.87   
  Uimaseura Aquila                   
                     
17  Panu Kautto  2003    176  40.08  1:26.01  2:13.81    2:57.02   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
18  Eetu Salo  2004    167  40.20  1:28.39  2:16.72    3:00.18   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
19  Samuel Seppänen  2002    159  41.77        3:03.28   
  Uimaseura Aquila                   
                     
20  Topi Immonen  2003    149  41.29  1:28.53  2:19.03    3:07.33   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
21  Aleksi Eemil Kauppinen  2003    119  43.10  1:33.98  2:28.78    3:21.78   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
22  Pirkka Korhonen  2003    80  46.25  1:44.79      3:50.03   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Niko Pallonen  2002              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
 
Laji 9, 200m vu P14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jesse Tommiska  1994    599  25.61  54.21  1:25.26    1:57.83   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Timmi Tuutti  1993    511  27.55  58.96  1:31.37    2:04.25   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Santeri Hulkko  2000    469  29.75  1:03.61  1:36.79    2:07.88   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jussi Toitturi  1999    417  29.95  1:03.50  1:38.08    2:12.99   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Veeti Kupari  2000    379  31.26  1:06.08  1:42.33    2:17.25   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Toni Saarinen  2000    271  33.16  1:12.11  1:53.51    2:33.39   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Aleksander Laihinen  2000              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 10, 200m vu T13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tia Haikarinen  2002    391  34.46  1:12.99  1:52.49    2:31.92   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Milja Mäkinen  2004    341  36.44  1:16.93  1:59.70    2:39.06   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Emilia Hokkanen  2003    337  37.42  1:17.92  1:59.58    2:39.67   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jenna Kallio  2002    336  35.40  1:16.48  1:59.27    2:39.81   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lotta Hermonen  2004    305  37.83  1:19.69  2:03.35    2:45.15   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Ida Mäki-Hokkonen  2004    227  40.40  1:27.87  2:15.99    3:02.18   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Minna Musikka  2002    226  40.95  1:28.25  2:17.75    3:02.42   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Kristina Nikkinen  2004    216  41.37  1:29.33  2:19.04    3:05.04   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Senni Toikka  2003    192  41.38  1:30.25  2:22.58    3:12.54   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
10  Vilma Tikka  2003    190  42.59  1:33.72  2:25.30    3:13.22   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
11  Onna Aalto  2004    190  44.69  1:35.76  2:25.56    3:13.27   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
12  Inka Raitio  2004    177  43.35  1:35.25  2:28.02    3:17.63   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
13  Matilda Lonka  2003    160  46.84  1:39.40  2:32.93    3:24.38   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
14  Ida Kauppinen  2005    146  46.80  1:44.02  2:39.69    3:31.07   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
15  Annika Lekander  2004    124  47.72  1:44.59  2:43.62    3:42.35   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
16  Lilja Tarvainen  2005    94  48.82  1:49.16  3:04.62    4:04.26   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
17  Alina Ovaska  2005    70  53.91  2:04.68  3:19.18    4:29.69   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Hilla Kuuva  2003              DNS   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Lilja Pulkkinen  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 10.6 Köydestä vetäminen               
                     
Siiri Pitkänen  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
 
Laji 10, 200m vu T13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenna Sjöblom  2001    492  32.08  1:07.39  1:44.34    2:20.79   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Jasmin Pienimäki  1992    429  31.65  1:07.55  1:46.78    2:27.30   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Ella Järvelä  2001    383  34.08  1:12.70  1:54.02    2:33.04   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Rita Lakka  1999    368  33.71  1:12.92  1:54.31    2:35.06   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Riia Ojalainen  1999    364  34.84  1:14.37  1:55.95    2:35.56   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Katja Räsänen  2000    279  39.12  1:23.59  2:08.84    2:50.06   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
                     
Camilla Löfman  2000    276  38.13  1:20.35  2:05.83    2:50.72   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Hanna Lahtela  2001    253  39.29  1:24.54  2:11.59    2:55.60   
  Haminan Uimaseura                   
                     
 
Laji 11, 4X50m bfv M/N/seka, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kou 2  2002              1:35.76   
  Kouvolan Uimarit                   
  Ville Kotikuusi  1991      22.40        22.40   
  Panu Sipilä  1996      20.40        42.80   
  Jessika Patjas  1997      25.98        1:08.78   
  Jenna Sjöblom  2001      26.98        1:35.76   
                     
Kou Seka N-M  1997              2:20.41   
  Kouvolan Uimarit                   
  Nea Leino  2004      39.11        39.11   
  Inka Timperi  2002      35.58        1:14.69   
  Erkka Suni  2005      34.19        1:48.88   
  Eetu Salo  2004      31.53        2:20.41   
                     
 
Laji 12, 4X50m skuv T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laus Naiset [aaro3]  2003    331          2:28.36   
  Lahden Uimaseura                   
  Sohvi Kallinen  2004      39.11        39.11   
  Emilia Hokkanen  2003      39.56        1:18.67   
  Minttu Paalanen  2003      36.74        1:55.41   
  Ella Tommola  2003      32.95        2:28.36   
                     
Kou Naiset [2003]  2003    302          2:33.03   
  Kouvolan Uimarit                   
  Lotta Hermonen  2004      39.82        39.82   
  Jenna Pulkkinen  2004      41.69        1:21.51   
  Sandra Kalenius  2003      37.79        1:59.30   
  Milja Mäkinen  2004      33.73        2:33.03   
                     
Laus Naiset M1 [2003]  2003    284          2:36.20   
  Lahden Uimaseura                   
  Janna Salminen  2003      40.80        40.80   
  Julia Sairanen  2003      41.37        1:22.17   
  Nea Mustonen  2004      40.22        2:02.39   
  Venla Lindström  2004      33.81        2:36.20   
                     
Lru Meidän Tytöt [2003]  2003    210          2:52.58   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  Ida Mäki-Hokkonen  2004      42.69        42.69   
  Siiri Pitkänen  2003      53.11        1:35.80   
  Noora Peltoniemi  2003      38.07        2:13.87   
  Julia Hietanen  2004      38.71        2:52.58   
                     
Laus Naiset M2 [2004]  2004    201          2:55.19   
  Lahden Uimaseura                   
  Milla Kähkönen  2005      46.38        46.38   
  Annika Heikkilä  2003      47.81        1:34.19   
  Milla Hännikäinen  2004      43.95        2:18.14   
  Sara Chouili  2004      37.05        2:55.19   
                     
Laus Naiset M3 [2003]  2003    161          3:08.67   
  Lahden Uimaseura                   
  Eevi-Maria Bogdanova  2005      47.55        47.55   
  Tinka Tamminen  2006      54.54        1:42.09   
  Lucy Kennedy  2003      48.57        2:30.66   
  Tiinu Tamminen  2006      38.01        3:08.67   
                     
Kou Naiset [2003] 2  2003    158          3:09.87   
  Kouvolan Uimarit                   
  Inka Raitio  2004      46.81        46.81   
  Kristina Nikkinen  2004      50.51        1:37.32   
  Senni Toikka  2003      50.21        2:27.53   
  Lilja Pulkkinen  2004      42.34        3:09.87   
                     
Aquila Tytöt 12  2003              DSQ   
  Uimaseura Aquila                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Laus Naiset M4 [2005]  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  Olivia Romo  2005      59.90        59.90   
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
                     
Lru Meidän Tytöt 2 [2003]  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  Ida Kauppinen  2005      47.18        47.18   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 12, 4X50m skuv T12, N, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laus Naiset Ilja1  2001    424          2:16.68   
  Lahden Uimaseura                   
  Emilia Skinnari  2002      32.96        32.96   
  Vilma Uuttu  2001      41.08        1:14.04   
  Jemilia Haapakoski  2002      32.23        1:46.27   
  Veera Skinnari  2003      30.41        2:16.68   
                     
Kou  1997    368          2:23.21   
  Kouvolan Uimarit                   
  Noora Nikkinen  2002      39.72        39.72   
  Mathilda Kalenius  2002      39.60        1:19.32   
  Jessika Patjas  1997      33.73        1:53.05   
  Jenna Sjöblom  2001      30.16        2:23.21   
                     
Kou Naiset [1916]  1975    346          2:26.18   
  Kouvolan Uimarit                   
  Riia Ojalainen  1999      40.42        40.42   
  Rita Lakka  1999      40.13        1:20.55   
  Marjaana Mäkinen  1975      33.61        1:54.16   
  Jasmin Pienimäki  1992      32.02        2:26.18   
                     
Laus Naiset [aaro3/ilja]  2002    258          2:41.18   
  Lahden Uimaseura                   
  Julia Salminen  2002      41.75        41.75   
  Linda Merimaa  2002      48.00        1:29.75   
  Jenna Kallio  2002      39.34        2:09.09   
  Ronja Nurminen  2002      32.09        2:41.18   
                     
 
Laji 13, 4X50m skuv P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laus Miehet [aaro3]  2002    234          2:28.89   
  Lahden Uimaseura                   
  Lauri Uosukainen  2002      38.29        38.29   
  Otto Hoffren  2002      39.57        1:17.86   
  Roope Tsutsunen  2002      36.92        1:54.78   
  Valle Joenranta  2002      34.11        2:28.89   
                     
Laus M1 Miehet [1998]  2003    202          2:36.41   
  Lahden Uimaseura                   
  Aapo Koskinen  2004      40.94        40.94   
  Santeri Pulkkinen  2004      42.52        1:23.46   
  Eetu Palvanen  2003      37.86        2:01.32   
  Nikas Daniel Krjukov  2002      35.09        2:36.41   
                     
Kou Miehet [2002]  2002    186          2:40.80   
  Kouvolan Uimarit                   
  Manu Ursin  2002      39.10        39.10   
  Risto Martikainen  2003      44.41        1:23.51   
  Joonatan Lekander  2002      40.54        2:04.05   
  Leevi Kukkonen  2005      36.75        2:40.80   
                     
Aquila Miehet [2002]  2002    151          2:52.34   
  Uimaseura Aquila                   
  Joonas Kytömäki  2002      39.93        39.93   
  Arsenij Afrosin  2002      48.17        1:28.10   
  Samuel Seppänen  2002      49.91        2:18.01   
  Nikita Rezin  2003      34.33        2:52.34   
                     
Lru Meidän Pojat [2002]  2002    128          3:01.70   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  Luka Valtonen  2006      49.30        49.30   
  Nooa Matela  2005      51.59        1:40.89   
  Niko Matela  2003      38.26        2:19.15   
  Anton Sarvilahti  2005      42.55        3:01.70   
                     
Kou Miehet [2002] 2  2002              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  Eetu Salo  2004      44.45        44.45   
  SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus               
                     
Laus M2 Miehet [1998]  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  Julius Airas  2003      44.99        44.99   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
 
Laji 13, 4X50m skuv P13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kou Miehet  2001    448          1:59.97   
  Kouvolan Uimarit                   
  Ossi Kleimola  2001      33.78        33.78   
  Ville Kotikuusi  1991      32.69        1:06.47   
  Panu Sipilä  1996      29.72        1:36.19   
  Jesse Tommiska  1994      23.78        1:59.97   
                     
Laus Miehet Ilja1  2000    282          2:19.83   
  Lahden Uimaseura                   
  Roni Vilén  2002      38.50        38.50   
  Eetu Koskinen  2002      36.28        1:14.78   
  Manu Hännikäinen  2003      36.00        1:50.78   
  Veeti Kupari  2000      29.05        2:19.83   
                     
 
Laji 14, sukellus 25m P13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Matela  2003      13.27        13.27   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Manu Ursin  2002      13.52        13.52   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Risto Martikainen  2003      13.80        13.80   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Eetu Salo  2004      14.49        14.49   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 15, sukellus 25m T13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Inka Timperi  2002      14.78        14.78   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Nea Leino  2004      16.33        16.33   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Susanna Leino  2006      18.28        18.28   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 16, pintauinti M (mono), Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ville Kotikuusi  1991      18.01        18.01   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Panu Sipilä  1996      18.68        18.68   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Eetu Salo  2004      38.71        38.71   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 17, pintauinti N (mono), Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jessika Patjas  1997      23.21        23.21   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Oona Tuuri  1991      24.75        24.75   
  Sukellusseura Vesikot                   
                     
Claudia Åvist  1997      25.08        25.08   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Katja Räsänen  2000      28.14        28.14   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
                     
Inka Timperi  2002      33.59        33.59   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Nea Leino  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
 
Laji 18, 400m sku P13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Olli Soramies  1998    512  1:07.05  2:26.60  3:48.37    4:54.21   
  Voikkaan Viesti                   
                     
Väinö Koponen  2001    407  1:15.49  2:37.16  4:05.23    5:17.69   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Harry Zimmermann  2001              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 19, 400m sku T13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mathilda Kalenius  2002    397  1:27.14  2:55.51  4:35.47    5:54.88   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Sohvi Kallinen  2004    355  1:32.23  3:07.53  4:50.42    6:08.59   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Salminen  2002              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 20, 50m vu P11, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Stefan Saltykov  2005    173          36.38   
  Lahden Uimaseura                   
Aapo Koskinen  2004    172          36.50   
  Lahden Uimaseura                   
Konsta Kukkonen  2006    146          38.53   
  Kouvolan Uimarit                   
Nooa Matela  2005    115          41.65   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Anton Sarvilahti  2005    114          41.83   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Maksim Karvanen  2005    108          42.51   
  Lahden Uimaseura                   
Valtteri Muranen  2005    107          42.63   
  Uimaseura Aquila                   
Eetu Autio  2007    82          46.56   
  Uimaseura Aquila                   
Luka Valtonen  2006    78          47.38   
  Lappeenrannan Uimarit                   
10  Grigory Poryadin  2004    77          47.62   
  Lappeenrannan Uimarit                   
11  Erkka Suni  2005    69          49.46   
  Kouvolan Uimarit                   
12  Vilho Teno  2006    56          52.94   
  Lahden Uimaseura                   
13  Petteri Veikkolainen  2004    55          53.17   
  Lappeenrannan Uimarit                   
14  Eemeli Sipari  2006    54          53.49   
  Uimaseura Aquila                   
15  Georgi Biatetc  2005    39          59.46   
  Uimaseura Aquila                   
Antti Punkari  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Eero Vilhunen  2004              DSQ   
  Uimaseura Aquila                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Julius Lekander  2006              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Leevi Kukkonen  2005              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 20, 50m vu P11, M, Loppukilpailut 12 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jesse Tommiska  1994    608          23.95   
  Kouvolan Uimarit                   
Ville Kotikuusi  1991    589          24.21   
  Kouvolan Uimarit                   
Sasa Seppälä  1998    525          25.16   
  Haminan Uimaseura                   
Jani Kemppi  1998    477          25.98   
  Uinti Imatra                   
Panu Sipilä  1996    456          26.36   
  Kouvolan Uimarit                   
Teemu Vihervaara  1998    443          26.61   
  Voikkaan Viesti                   
Santeri Hulkko  2000    434          26.80   
  Lahden Uimaseura                   
Nesja Seppälä  2000    336          29.19   
  Haminan Uimaseura                   
Juuso Hietanen  2001    297          30.40   
  Lappeenrannan Uimarit                   
10  Niko Matela  2003    272          31.32   
  Lappeenrannan Uimarit                   
11  Aapo Keltanen  2001    268          31.47   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
12  Manu Ursin  2002    262          31.72   
  Kouvolan Uimarit                   
13  Benjamin Kangas  2002    252          32.10   
  Haminan Uimaseura                   
14  Risto Martikainen  2003    246          32.37   
  Kouvolan Uimarit                   
15  Joonatan Lekander  2002    232          33.00   
  Kouvolan Uimarit                   
16  Reko Ojalainen  2001    222          33.48   
  Kouvolan Uimarit                   
17  Lauri Tolvanen  2003    217          33.73   
  Haminan Uimaseura                   
18  Nikas Daniel Krjukov  2002    184          35.64   
  Lahden Uimaseura                   
19  Jesperi Laine  2001    165          36.95   
  Lappeenrannan Uimarit                   
20  Aleksi Eemil Kauppinen  2003    142          38.85   
  Lappeenrannan Uimarit                   
21  Leevi Hautaniemi  2003    133          39.76   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
22  Juho Jäkärä  2003    127          40.38   
  Lappeenrannan Uimarit                   
23  Niko Pallonen  2002    94          44.54   
  Lappeenrannan Uimarit                   
24  Pirkka Korhonen  2003    87          45.79   
  Lappeenrannan Uimarit                   
 
Laji 21, 50m vu T10, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tiinu Tamminen  2006    207          39.25   
  Lahden Uimaseura                   
Milla Kähkönen  2005    202          39.61   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Tamminen  2005    190          40.38   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Tinka Tamminen  2006    166          42.23   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Jäkärä  2005    153          43.47   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Ida Kauppinen  2005    139          44.86   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Eevi-Maria Bogdanova  2005    133          45.46   
  Lahden Uimaseura                   
Kaisa Heikkilä  2005    122          46.77   
  Lahden Uimaseura                   
Laura Punkkinen  2005    120          47.03   
  Voikkaan Viesti                   
10  Lilja Tarvainen  2005    112          48.13   
  Lappeenrannan Uimarit                   
10  Rilla Backman  2006    112          48.13   
  Lahden Uimaseura                   
12  Aino Ruotsalainen  2007    112          48.21   
  Lappeenrannan Uimarit                   
13  Saana Hyvönen  2005    100          49.93   
  Lahden Uimaseura                   
14  Erin Ovaska  2006    82          53.48   
  Lappeenrannan Uimarit                   
15  Alina Ovaska  2005    78          54.27   
  Lappeenrannan Uimarit                   
16  Anni Mäki-Hokkonen  2007    78          54.29   
  Lappeenrannan Uimarit                   
17  Olivia Romo  2005    78          54.36   
  Lahden Uimaseura                   
18  Julia Alestalo  2007    74          55.28   
  Lahden Uimaseura                   
Susanna Leino  2006              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
 
Laji 21, 50m vu T10, N, Loppukilpailut 11 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jessika Patjas  1997    532          28.69   
  Kouvolan Uimarit                   
Jenna Sjöblom  2001    438          30.61   
  Kouvolan Uimarit                   
Jenna Pesu  1996    428          30.84   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
Pirita Arponen  2001    425          30.92   
  Uinti Imatra                   
Riia Ojalainen  1999    423          30.95   
  Kouvolan Uimarit                   
Emma Issakainen  2002    419          31.06   
  Uinti Imatra                   
Rita Lakka  1999    417          31.12   
  Kouvolan Uimarit                   
Sandra Kalenius  2003    384          31.96   
  Kouvolan Uimarit                   
Jenna Pulkkinen  2004    377          32.17   
  Kouvolan Uimarit                   
10  Emilia Kouvo  2003    361          32.65   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
11  Noora Nikkinen  2002    358          32.74   
  Kouvolan Uimarit                   
12  Miia Puranen  2001    345          33.13   
  Voikkaan Viesti                   
13  Milja Mäkinen  2004    317          34.08   
  Kouvolan Uimarit                   
14  Ella Tommola  2003    316          34.12   
  Lahden Uimaseura                   
15  Camilla Löfman  2000    298          34.78   
  Uimaseura Aquila                   
16  Lotta Hermonen  2004    287          35.22   
  Kouvolan Uimarit                   
17  Liisa Lassila  2003    278          35.61   
  Voikkaan Viesti                   
18  Fanny Puska  2001    277          35.63   
  Haminan Uimaseura                   
19  Milla Hännikäinen  2004    251          36.82   
  Lahden Uimaseura                   
20  Sara Chouili  2004    240          37.40   
  Lahden Uimaseura                   
21  Lucy Kennedy  2003    233          37.73   
  Lahden Uimaseura                   
22  Anna Lehtonen  2003    229          38.00   
  Uinti Imatra                   
23  Kristina Nikkinen  2004    225          38.19   
  Kouvolan Uimarit                   
24  Julia Hietanen  2004    224          38.27   
  Lappeenrannan Uimarit                   
25  Kerttu Hirvonen  2002    211          39.02   
  Voikkaan Viesti                   
26  Senni Toikka  2003    208          39.19   
  Kouvolan Uimarit                   
27  Vilma Tikka  2003    205          39.43   
  Lappeenrannan Uimarit                   
28  Aino Illukka  2004    192          40.28   
  Lappeenrannan Uimarit                   
29  Eeva Nousiainen  2003    184          40.87   
  Lappeenrannan Uimarit                   
30  Onna Aalto  2004    179          41.20   
  Lappeenrannan Uimarit                   
31  Julia Huovinen  2004    168          42.06   
  Uimaseura Aquila                   
32  Aino Soramies  2004    148          43.89   
  Voikkaan Viesti                   
33  Alena Huhtiniemi  2003    138          44.92   
  Lappeenrannan Uimarit                   
34  Ava Malm  2004    108          48.77   
  Uimaseura Aquila                   
35  Ekaterina Galay  2003    105          49.22   
  Lappeenrannan Uimarit                   
36  Riina Krouvi  2004    100          49.94   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Siiri Hannuksela  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 22, 100m su P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jasu Ovaskainen  2002    325  34.55        1:11.18   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Otto Hoffren  2002    236  38.25        1:19.10   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roope Tsutsunen  2002    221  39.54        1:20.88   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eetu Palvanen  2003    218  39.86        1:21.27   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eetu Koskinen  2002    207  40.18        1:22.60   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lauri Uosukainen  2002    206  39.86        1:22.78   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roni Vilén  2002    199  40.61        1:23.78   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Niko Matela  2003    181  42.73        1:26.46   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Santeri Pulkkinen  2004    174  42.76        1:27.50   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Manu Hännikäinen  2003    153  46.36        1:31.35   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Valle Joenranta  2002    145  44.94        1:32.97   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Jonne Isoranta  2003    138  45.62        1:34.61   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Eetu Salo  2004    132  47.68        1:35.98   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
14  Julius Airas  2003    130  47.56        1:36.58   
  Lahden Uimaseura                   
                     
15  Nikita Rezin  2003    129  48.38        1:36.82   
  Uimaseura Aquila                   
                     
16  Elmeri Helander  2002    122  49.31        1:38.50   
  Lahden Uimaseura                   
                     
17  Leevi Kukkonen  2005    103  50.49        1:44.13   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Aapo Koskinen  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Joonas Kytömäki  2002              DSQ   
  Uimaseura Aquila                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 22, 100m su P13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Timmi Tuutti  1993    431  30.98        1:04.76   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Ossi Kleimola  2001    336  34.18        1:10.39   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Timi Pernanen  2001    293  36.08        1:13.65   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Veeti Kupari  2000    263  37.01        1:16.38   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jesperi Laine  2001              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 23, 100m su T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sandra Kalenius  2003    321  39.06        1:20.64   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Veera Skinnari  2003    319  39.84        1:20.77   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Minttu Paalanen  2003    317  39.87        1:21.00   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Janna Salminen  2003    246  43.72        1:28.10   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Sairanen  2003    222  44.88        1:31.21   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Venla Lindström  2004    218  44.40        1:31.73   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Siiri Pitkänen  2003    166  49.68        1:40.41   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Inka Raitio  2004    160  50.01        1:41.61   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Milla Hännikäinen  2004    157  50.41        1:42.26   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Salma Mäntynen  2005    147  50.31        1:44.53   
  Uimaseura Aquila                   
                     
11  Tiiu Korhonen  2003    145  48.59        1:45.06   
  Uimaseura Aquila                   
                     
12  Annika Lekander  2004    125  53.59        1:50.22   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
13  Riina Krouvi  2004    71  1:02.86        2:12.97   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Hilla Kuuva  2003              DNS   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Noora Peltoniemi  2003              DNF   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Jenna Pulkkinen  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Lilja Pulkkinen  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 23, 100m su T12, N, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emilia Skinnari  2002    466  33.83        1:11.20   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jemilia Haapakoski  2002    432  35.00        1:13.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Vilma Uuttu  2001    356  38.25        1:17.86   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jenna Sjöblom  2001    339  38.76        1:19.19   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Helena Victoria Valdmees  2002    304  38.91        1:22.11   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ronja Nurminen  2002    259  42.10        1:26.60   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Linda Merimaa  2002    245  43.19        1:28.16   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ida Nuppola  2002              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 24, 200m ru P14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Arsenij Afrosin  2002              DSQ   
  Uimaseura Aquila                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Arto Tanttu  2001              DSQ   
  Uinti Imatra                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 25, 200m ru T13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emilia Hokkanen  2003    336  43.65  1:33.64  2:23.89    3:13.45   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Liisa Lassila  2003    235  48.32  1:43.96  2:40.26    3:38.03   
  Voikkaan Viesti                   
                     
Annika Heikkilä  2003    204  51.43  1:49.65  2:50.21    3:48.54   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 25, 200m ru T13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Fanny Puska  2001    216  50.81  1:48.73  2:46.53    3:44.26   
  Haminan Uimaseura                   
                     
 
Laji 26, 100m sku P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Otto Hoffren  2002    271  36.40        1:18.27   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Benjamin Kangas  2002    264  37.84        1:19.04   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Roope Tsutsunen  2002    224  39.30        1:23.47   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Risto Martikainen  2003    217  39.75        1:24.26   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Lauri Tolvanen  2003    216  40.23        1:24.43   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Lauri Uosukainen  2002    202  40.97        1:26.42   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Santeri Pulkkinen  2004    201  42.82        1:26.53   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Joonatan Lekander  2002    200  41.17        1:26.59   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Manu Ursin  2002    186  40.84        1:28.75   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
10  Joonas Kytömäki  2002    183  41.62        1:29.31   
  Uimaseura Aquila                   
                     
11  Jonne Isoranta  2003    163  44.31        1:32.82   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Stefan Saltykov  2005    155  44.81        1:34.29   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Arsenij Afrosin  2002    147  45.70        1:35.90   
  Uimaseura Aquila                   
                     
14  Leevi Kukkonen  2005    133  48.08        1:39.15   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
15  Samuel Seppänen  2002    124  48.74        1:41.56   
  Uimaseura Aquila                   
                     
16  Leevi Hautaniemi  2003    116  48.27        1:43.84   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
                     
17  Juho Jäkärä  2003    94  55.41        1:51.21   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
18  Eetu Autio  2007    80  53.72        1:57.59   
  Uimaseura Aquila                   
                     
19  Anton Sarvilahti  2005    65  59.82        2:05.55   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
20  Erkka Suni  2005    60          2:09.18   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Aleksi Eemil Kauppinen  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Konsta Kukkonen  2006              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Luka Valtonen  2006              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
                     
Maksim Karvanen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Nikita Rezin  2003              DSQ   
  Uimaseura Aquila                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Panu Kautto  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
                     
Topi Immonen  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
                     
Vilho Teno  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 26, 100m sku P13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jesse Tommiska  1994    545  27.78        1:02.05   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Teemu Vihervaara  1998    483  29.50        1:04.61   
  Voikkaan Viesti                   
                     
Sasa Seppälä  1998    448  30.81        1:06.26   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Nesja Seppälä  2000    288  35.86        1:16.72   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Aleksander Laihinen  2000    242  39.51        1:21.29   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Aapo Keltanen  2001    228  38.53        1:22.96   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
                     
Antti Issakainen  2001    199  39.58        1:26.76   
  Uinti Imatra                   
                     
Reko Ojalainen  2001    189  42.62        1:28.22   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 27, 100m sku T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenna Pulkkinen  2004    371  37.13        1:20.29   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Sandra Kalenius  2003    324  37.92        1:24.03   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Minttu Paalanen  2003    324  39.37        1:24.06   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Emilia Kouvo  2003    317  40.49        1:24.61   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
                     
Ella Tommola  2003    290  40.76        1:27.20   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Milja Mäkinen  2004    276  42.80        1:28.59   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Lotta Hermonen  2004    270  41.61        1:29.27   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Venla Lindström  2004    264  42.67        1:30.00   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Noora Peltoniemi  2003    259  41.46        1:30.57   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
10  Nea Mustonen  2004    230  43.08        1:34.20   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Kristina Nikkinen  2004    197  48.52        1:39.08   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
12  Senni Toikka  2003    193  46.12        1:39.79   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
13  Anna Lehtonen  2003    180  52.23        1:42.09   
  Uinti Imatra                   
                     
14  Inka Raitio  2004    176  50.11        1:42.93   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
15  Tiiu Korhonen  2003    176  49.10        1:43.00   
  Uimaseura Aquila                   
                     
16  Julia Hietanen  2004    174  50.09        1:43.33   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
17  Aino Illukka  2004    169  50.12        1:44.40   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
18  Eevi-Maria Bogdanova  2005    153  50.65        1:47.90   
  Lahden Uimaseura                   
                     
19  Aino Tamminen  2005    151  50.34        1:48.21   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
20  Salma Mäntynen  2005    150  52.14        1:48.48   
  Uimaseura Aquila                   
                     
21  Aino Soramies  2004    150  55.84        1:48.61   
  Voikkaan Viesti                   
                     
22  Annika Lekander  2004    149  50.91        1:48.83   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
23  Saana Hyvönen  2005    106  59.62        2:01.70   
  Lahden Uimaseura                   
                     
24  Rilla Backman  2006    101  1:00.67        2:03.88   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Siiri Hannuksela  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aino Jäkärä  2005              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 10.6 Köydestä vetäminen               
                     
Eeva Nousiainen  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
                     
Ida Mäki-Hokkonen  2004              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Julia Alestalo  2007              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Lilja Pulkkinen  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Lucy Kennedy  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Onna Aalto  2004              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Vilma Tikka  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 27, 100m sku T12, N, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Rita Lakka  1999    388  37.47        1:19.15   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Jenna Pesu  1996    375  37.01        1:20.02   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
                     
Emma Issakainen  2002    366  35.82        1:20.69   
  Uinti Imatra                   
                     
Riia Ojalainen  1999    364  37.74        1:20.80   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Miia Puranen  2001    334  38.53        1:23.20   
  Voikkaan Viesti                   
                     
Ida Nuppola  2002    323  39.11        1:24.13   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Noora Nikkinen  2002    299  39.67        1:26.27   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Julia Salminen  2002    289  40.56        1:27.28   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jenna Kallio  2002    278  42.81        1:28.41   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Pinja Kuuva  2002    151  54.37        1:48.24   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Claudia Åvist  1997              DNF   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Pirita Arponen  2001              DSQ   
  Uinti Imatra                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 28, sukellus 50m M (mono), Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ville Kotikuusi  1991      16.89        16.89   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Panu Sipilä  1996      17.45        17.45   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 29, sukellus 50m N (mono), Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jessika Patjas  1997      23.23        23.23   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Katja Räsänen  2000      26.72        26.72   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
                     
Oona Tuuri  1991      27.75        27.75   
  Sukellusseura Vesikot                   
                     
 
Laji 30, 4X100m skuv P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laus Miehet [aaro3]  2002    217          5:31.05   
  Lahden Uimaseura                   
  Lauri Uosukainen  2002      40.95  1:24.91      1:24.91   
  Otto Hoffren  2002      41.91  1:28.51      2:53.42   
  Roope Tsutsunen  2002      38.54  1:22.47      4:15.89   
  Valle Joenranta  2002      35.92  1:15.16      5:31.05   
                     
Lru Meidän Pojat [2002]  2002    184          5:49.74   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  Panu Kautto  2003      46.85  1:37.46      1:37.46   
  Topi Immonen  2003      48.42  1:44.56      3:22.02   
  Lauri Kettunen  2002      33.62  1:49.11      5:11.13   
  Niko Matela  2003      38.61  38.61      5:49.74   
                     
Kou Miehet [2002]  2002    152          6:12.74   
  Kouvolan Uimarit                   
  Manu Ursin  2002      43.37  1:29.52      1:29.52   
  Risto Martikainen  2003      45.94  1:36.18      3:05.70   
  Joonatan Lekander  2002      46.04  1:41.61      4:47.31   
  Leevi Kukkonen  2005      39.28  1:25.43      6:12.74   
                     
 
Laji 30, 4X100m skuv P13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kou Miehet  2001    434          4:23.03   
  Kouvolan Uimarit                   
  Ossi Kleimola  2001      35.15  1:12.14      1:12.14   
  Ville Kotikuusi  1991      34.05  1:11.61      2:23.75   
  Jesse Tommiska  1994      28.35  1:01.86      3:25.61   
  Panu Sipilä  1996      27.64  57.42      4:23.03   
                     
Laus Miehet Ilja1  2000    233          5:23.23   
  Lahden Uimaseura                   
  Roni Vilén  2002      40.58  1:23.19      1:23.19   
  Eetu Koskinen  2002      38.93  1:24.41      2:47.60   
  Manu Hännikäinen  2003      40.61  1:28.84      4:16.44   
  Veeti Kupari  2000      31.36  1:06.79      5:23.23   
                     
 
Laji 31, 4X100m skuv T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laus Naiset [aaro3]  2003    307          5:34.03   
  Lahden Uimaseura                   
  Minttu Paalanen  2003      41.80  1:24.20      1:24.20   
  Sohvi Kallinen  2004      41.95  1:29.92      2:54.12   
  Emilia Hokkanen  2003      38.32  1:25.16      4:19.28   
  Ella Tommola  2003      35.43  1:14.75      5:34.03   
                     
Kou Naiset [2003]  2003    298          5:37.58   
  Kouvolan Uimarit                   
  Lotta Hermonen  2004      42.72  1:26.34      1:26.34   
  Jenna Pulkkinen  2004      42.25  1:31.82      2:58.16   
  Sandra Kalenius  2003      38.02  1:25.31      4:23.47   
  Milja Mäkinen  2004      34.60  1:14.11      5:37.58   
                     
Lru Meidän Tytöt [2003]  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 31, 4X100m skuv T12, N, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laus Naiset Ilja1  2001    405          5:04.81   
  Lahden Uimaseura                   
  Emilia Skinnari  2002      34.86  1:13.12      1:13.12   
  Vilma Uuttu  2001      43.03  1:31.30      2:44.42   
  Jemilia Haapakoski  2002      32.38  1:11.09      3:55.51   
  Veera Skinnari  2003      32.92  1:09.30      5:04.81   
                     
Kou  1997    368          5:14.63   
  Kouvolan Uimarit                   
  Noora Nikkinen  2002      41.63  1:24.65      1:24.65   
  Mathilda Kalenius  2002      39.89  1:26.53      2:51.18   
  Jessika Patjas  1997      35.12  1:18.05      4:09.23   
  Jenna Sjöblom  2001      31.35  1:05.40      5:14.63   
                     
Kou Naiset [1916]  1975    288          5:41.38   
  Kouvolan Uimarit                   
  Rita Lakka  1999      39.18  1:21.30      1:21.30   
  Marjaana Mäkinen  1975      40.00  1:27.27      2:48.57   
  Riia Ojalainen  1999      37.28  1:29.15      4:17.72   
  Kristina Nikkinen  2004      37.98  1:23.66      5:41.38   
                     
Laus Naiset [aaro3/ilja]  2002    246          5:59.94   
  Lahden Uimaseura                   
  Julia Salminen  2002      44.46  1:29.68      1:29.68   
  Linda Merimaa  2002      48.72  1:43.63      3:13.31   
  Jenna Kallio  2002      43.04  1:32.01      4:45.32   
  Ronja Nurminen  2002      34.04  1:14.62      5:59.94   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  12 huhtikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Kouvolan Uimarit  Tulostusaika  18:53