Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Prisma-uinnit 2016    Tulostuspäivämäärä  10 huhtikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  KOuvola    Tulostusaika  22:26   
  Järjestäjä  KoU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 maaliskuu 2016         
 
 
Laji 1, 50m bf M, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ville Kotikuusi  1991      19.53        19.53   
  Kouvolan Uimarit  18.24                 
                     
Dmitrii Ankudinov  1998      25.09        25.09   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Eetu Salo  2004      27.03        27.03   
  Kouvolan Uimarit  30.21                 
                     
Erkka Suni  2005      29.33        29.33   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Leevi Kukkonen  2005      30.91        30.91   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Konsta Kukkonen  2006      32.92        32.92   
  Kouvolan Uimarit  34.09                 
                     
Julius Lekander  2006      38.64        38.64   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 2, 50m bf N, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jessika Patjas  1997      26.16        26.16   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Riia Ojalainen  1999      26.24        26.24   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Mathilda Kalenius  2002      27.01        27.01   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Katja Räsänen  2000      27.33        27.33   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  26.34                 
                     
Inka Timperi  2002      29.78        29.78   
  Kouvolan Uimarit  33.04                 
                     
Annika Lekander  2004      32.96        32.96   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Lilja Pulkkinen  2004      35.04        35.04   
  Kouvolan Uimarit  38.06                 
                     
Susanna Leino  2006      36.58        36.58   
  Kouvolan Uimarit  41.82                 
                     
Tiina Leino  2006      40.24        40.24   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 3, 200m sku P14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Roope Tsutsunen  2002    342  33.88  1:12.95  2:00.78    2:36.66   
  Lahden Uimaseura  2:37.94                 
                     
Santeri Pulkkinen  2004    342  37.15  1:19.89  2:02.23    2:36.73   
  Lahden Uimaseura  2:40.32                 
                     
Risto Martikainen  2003    329  33.62  1:13.73  2:01.51    2:38.73   
  Kouvolan Uimarit  2:39.24                 
                     
Eetu Palvanen  2003    328  34.92  1:14.93  2:03.60    2:38.83   
  Lahden Uimaseura  2:41.89                 
                     
Niko Matela  2003    303  34.97  1:18.20  2:06.87    2:43.13   
  Lappeenrannan Uimarit  2:42.36                 
                     
Joonatan Lekander  2002    263  36.99  1:21.28  2:10.87    2:50.94   
  Kouvolan Uimarit  2:50.09                 
                     
Manu Ursin  2002    258  34.87  1:19.89  2:14.89    2:52.15   
  Kouvolan Uimarit  2:53.69                 
                     
Nikas Daniel Krjukov  2002    245  39.46  1:24.90  2:17.63    2:55.09   
  Lahden Uimaseura  2:54.24                 
                     
Jonne Isoranta  2003    238  40.83  1:25.04  2:16.93    2:56.88   
  Lahden Uimaseura  2:57.06                 
                     
10  Perttu Järvinen  2003    230  39.88  1:26.01  2:21.75    2:58.86   
  Lahden Uimaseura  3:10.86                 
                     
11  Aapo Koskinen  2004    227  44.30  1:29.77  2:19.84    2:59.63   
  Lahden Uimaseura  3:01.56                 
                     
12  Topias Tynjä  2005    208  39.05  1:26.10  2:25.02    3:05.01   
  Lahden Uimaseura  3:12.10                 
                     
13  Leevi Hautaniemi  2003    121  49.74  1:42.61  2:47.93    3:41.60   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Lassi Haimi  2003              DNF   
  Kouvolan Uimarit  2:36.45                 
                     
Aleksi Kauppinen  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  3:16.21                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Topi Immonen  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 3, 200m sku P14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Olli Soramies  1998    498  29.04  1:05.53  1:44.73    2:18.25   
  Voikkaan Viesti  2:15.52                 
                     
Aleksi Helminen  2001    459  32.00  1:08.27  1:49.38    2:22.12   
  Lahden Uimaseura  2:24.69                 
                     
Ossi Kleimola  2001    458  30.52  1:08.35  1:50.25    2:22.17   
  Kouvolan Uimarit  2:20.91                 
                     
Sasa Seppälä  1998    456  29.58  1:06.86  1:47.97    2:22.34   
  Haminan Uimaseura  2:24.67                 
                     
Veeti Kupari  2000    390  33.56  1:11.37  1:55.23    2:29.99   
  Lahden Uimaseura  2:33.17                 
                     
Aleksander Laihinen  2000    307  37.45  1:19.47  2:03.86    2:42.49   
  Kouvolan Uimarit  2:51.20                 
                     
 
Laji 4, 200m sku T13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jenna Pulkkinen  2004    493  32.37  1:12.35  1:59.99    2:35.88   
  Kouvolan Uimarit  2:39.73                 
                     
Minttu Paalanen  2003    473  33.46  1:13.75  2:01.48    2:38.09   
  Lahden Uimaseura  2:40.76                 
                     
Julia Sairanen  2003    377  35.67  1:22.52  2:11.48    2:50.45   
  Lahden Uimaseura  2:49.34                 
                     
Emilia Hokkanen  2003    373  39.03  1:23.31  2:12.02    2:51.09   
  Lahden Uimaseura  2:51.54                 
                     
Liisa Lassila  2003    346  38.40  1:24.33  2:14.42    2:55.42   
  Kouvolan Uimarit  2:59.95                 
                     
Emilia Kouvo  2003    308  37.53  1:25.05  2:19.07    3:02.28   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  2:57.09                 
                     
Matilda Lonka  2003    283  44.45  1:32.78  2:25.36    3:07.44   
  Kouvolan Uimarit  3:08.05                 
                     
Julia Romo  2003    251  43.02  1:32.09  2:28.99    3:15.22   
  Lahden Uimaseura  3:02.94                 
                     
Aino Tamminen  2005    248  45.80  1:34.27  2:33.85    3:15.87   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
10  Milla Kähkönen  2005    246  45.15  1:34.08  2:34.08    3:16.62   
  Lahden Uimaseura  3:14.55                 
                     
11  Eevi-Maria Bogdanova  2005    245  44.98  1:35.92  2:33.85    3:16.78   
  Lahden Uimaseura  3:23.39                 
                     
12  Aida Silvennoinen  2003    233  47.40  1:38.73  2:35.01    3:20.15   
  Lahden Uimaseura  3:28.93                 
                     
13  Venla Pylvänäinen  2003    226  43.07  1:32.26  2:33.22    3:22.14   
  Lahden Uimaseura  3:27.23                 
                     
14  Noora Koukkari  2004    213  49.01  1:39.54  2:39.59    3:26.03   
  Kouvolan Uimarit  3:30.89                 
                     
15  Anniina Kurvinen  2006    188  47.32  1:42.94  2:42.84    3:34.91   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
16  Jenni Niemi  2004    152  52.78  1:53.67  2:56.18    3:50.35   
  Heinolan Isku                   
                     
Juulia Sakomaa  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura  3:49.69                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Onna Aalto  2004              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  3:34.18                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Rilla Backman  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura  3:52.30                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Sara-Sofia Lohi  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  3:34.58                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 4, 200m sku T13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Miia Puranen  2001    285  41.56  1:29.08  2:23.41    3:07.20   
  Voikkaan Viesti                   
                     
 
Laji 5, 50m ru P11, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Nooa Matela  2005    137          48.96   
  Lappeenrannan Uimarit  46.85                 
Riku Huuhka  2005    124          50.62   
  Lahden Uimaseura  50.02                 
Denis Katunov  2006    122          50.82   
  Lahden Uimaseura  49.38                 
Stefan Saltykov  2005    116          51.68   
  Lahden Uimaseura  46.27                 
Arto Pulkkinen  2005    105          53.46   
  Lahden Uimaseura  55.66                 
Miro Järvinen  2005    94          55.51   
  Kouvolan Uimarit  58.08                 
Viacheslav Semenov  2006    93          55.67   
  Lahden Uimaseura  58.97                 
Vilho Teno  2006    92          55.79   
  Lahden Uimaseura  56.39                 
Kasper Pulkkinen  2007    91          56.08   
  Kouvolan Uimarit                   
10  Julius Lekander  2006    80          58.54   
  Kouvolan Uimarit  55.18                 
11  Luka Valtonen  2006    79          58.63   
  Lappeenrannan Uimarit  59.19                 
12  Joonas Pulkkinen  2007    70          1:01.14   
  Lahden Uimaseura  57.37                 
13  Artemii Liukkonen  2006    70          1:01.22   
  Lahden Uimaseura  1:07.51                 
14  Vasily Kabanov  2006    64          1:03.09   
  Lahden Uimaseura  1:03.68                 
15  Lenni Uosukainen  2005    54          1:06.44   
  Lahden Uimaseura  1:09.81                 
Anton Sarvilahti  2005              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  59.86                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Konsta Kukkonen  2006              DSQ   
  Kouvolan Uimarit  47.99                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Topias Tynjä  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura  51.69                 
  SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa               
 
Laji 5, 50m ru P11, M, Loppukilpailut 12 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ville Kotikuusi  1991    574          30.38   
  Kouvolan Uimarit  29.45                 
Olli Soramies  1998    538          31.03   
  Voikkaan Viesti  29.65                 
Ossi Kleimola  2001    448          32.98   
  Kouvolan Uimarit  32.34                 
Mikko Nihtilä  1985    422          33.66   
  Uimaseura Aquila  33.49                 
Aleksander Laihinen  2000    362          35.42   
  Kouvolan Uimarit  35.59                 
Timofei Skliarov  2004    311          37.24   
  Ekran Spb  36.13                 
Hugo Soljasalo  2001    275          38.82   
  Lappeenrannan Uimarit  38.14                 
Nesja Seppälä  2000    263          39.37   
  Haminan Uimaseura  39.74                 
Lauri Uosukainen  2002    258          39.63   
  Lahden Uimaseura  40.53                 
10  Reko Ojalainen  2001    258          39.64   
  Kouvolan Uimarit  39.71                 
11  Risto Martikainen  2003    238          40.73   
  Kouvolan Uimarit  41.54                 
12  Niklas Uusimäki  2001    223          41.61   
  Lappeenrannan Uimarit  42.51                 
13  Manu Ursin  2002    215          42.10   
  Kouvolan Uimarit  44.94                 
14  Aapo Koskinen  2004    206          42.69   
  Lahden Uimaseura  43.39                 
15  Topi Immonen  2003    203          42.93   
  Lappeenrannan Uimarit  44.18                 
16  Jonne Isoranta  2003    188          44.03   
  Lahden Uimaseura  45.99                 
17  Petteri Veikkolainen  2004    113          52.09   
  Lappeenrannan Uimarit  50.05                 
18  Niko Pallonen  2002    110          52.58   
  Lappeenrannan Uimarit  55.30                 
19  Nikolai Nikitin  2003    72          1:00.69   
  Lahden Uimaseura  1:00.31                 
20  Simo Virtanen  2004    67          1:02.04   
  Kouvolan Uimarit  1:03.42                 
21  Jeremias Arveli  2004    56          1:05.86   
  Kouvolan Uimarit  1:03.16                 
Pirkka Korhonen  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  1:08.91                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 6, 50m ru T10, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tinka Tamminen  2006    242          46.16   
  Lahden Uimaseura  45.57                 
Siiri Haverinen  2007    153          53.77   
  Lahden Uimaseura  53.87                 
Päivä-Kaisla Seppänen  2006    147          54.46   
  Lappeenrannan Uimarit  54.26                 
Ebba Simberg  2007    143          55.04   
  Lahden Uimaseura  58.16                 
Rilla Backman  2006    118          58.61   
  Lahden Uimaseura  57.70                 
Aino Ruottinen  2007    102          1:01.55   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
Erin Ovaska  2006    84          1:05.66   
  Lappeenrannan Uimarit  1:05.48                 
Aino Sarvilahti  2008    67          1:10.63   
  Lappeenrannan Uimarit  1:18.14                 
Anni Mäki-Hokkonen  2007              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  54.84                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 6, 50m ru T10, N, Loppukilpailut 11 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sohvi Kallinen  2004    447          37.65   
  Lahden Uimaseura  41.57                 
Rita Lakka  1999    447          37.66   
  Kouvolan Uimarit  43.33                 
Jenna Pulkkinen  2004    424          38.33   
  Kouvolan Uimarit  38.69                 
Ella Järvelä  2001    415          38.58   
  Haminan Uimaseura  38.41                 
Laura Lempinen  2001    376          39.88   
  Lappeenrannan Uimarit  40.20                 
Liisa Lassila  2003    351          40.79   
  Kouvolan Uimarit  39.60                 
Janna Salminen  2003    328          41.75   
  Lahden Uimaseura  44.94                 
Kerttu Hirvonen  2002    294          43.30   
  Voikkaan Viesti  45.37                 
Aino Illukka  2004    247          45.84   
  Lappeenrannan Uimarit  49.14                 
10  Senni Toikka  2003    242          46.21   
  Kouvolan Uimarit  48.43                 
11  Anna Lempinen  2003    240          46.31   
  Lappeenrannan Uimarit  43.86                 
12  Lucy Kennedy  2003    238          46.44   
  Lahden Uimaseura  47.43                 
13  Aino Soramies  2004    221          47.60   
  Voikkaan Viesti  51.27                 
14  Minna Musikka  2002    219          47.74   
  Haminan Uimaseura  50.43                 
15  Aino Jäkärä  2005    212          48.26   
  Lappeenrannan Uimarit  49.24                 
16  Venla Pylvänäinen  2003    210          48.43   
  Lahden Uimaseura  49.65                 
17  Noora Koukkari  2004    205          48.79   
  Kouvolan Uimarit  50.77                 
18  Aida Silvennoinen  2003    203          48.93   
  Lahden Uimaseura  49.73                 
19  Jenny Myllynen  2000    203          48.99   
  Heinolan Isku  48.45                 
20  Laura Punkkinen  2005    194          49.72   
  Voikkaan Viesti  51.11                 
21  Aino Tamminen  2005    192          49.87   
  Lappeenrannan Uimarit  48.16                 
22  Saana Hyvönen  2005    190          50.04   
  Lahden Uimaseura  52.25                 
23  Julia Hietanen  2004    179          51.04   
  Lappeenrannan Uimarit  53.37                 
24  Iida Peltola  2005    150          54.18   
  Kouvolan Uimarit  59.98                 
25  Matilda Raikamaa  2003    146          54.57   
  Lahden Uimaseura  56.92                 
26  Ankia Meintjes  2005    139          55.57   
  Lappeenrannan Uimarit  55.13                 
27  Riina Krouvi  2004    101          1:01.71   
  Lappeenrannan Uimarit  1:00.63                 
28  Olivia Romo  2005    92          1:03.67   
  Lahden Uimaseura  1:05.46                 
Jenna Pasonen  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
  SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa               
Kiira Tulkki  2003              DSQ   
  Haminan Uimaseura  53.01                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
 
Laji 7, 100m pu P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Pavel Denshchikov  2004    330  32.62        1:10.13   
  Ekran Spb  1:13.13                 
                     
Lassi Haimi  2003    319  32.79        1:10.91   
  Kouvolan Uimarit  1:14.50                 
                     
Eetu Palvanen  2003    270  34.74        1:14.92   
  Lahden Uimaseura  1:16.79                 
                     
Tikhon Novikov  2003    247  34.64        1:17.25   
  Ekran Spb  1:14.00                 
                     
Risto Martikainen  2003    211  36.15        1:21.32   
  Kouvolan Uimarit  1:17.99                 
                     
Lauri Tolvanen  2003    196  38.14        1:23.32   
  Haminan Uimaseura  1:27.37                 
                     
Julius Airas  2003    187  39.25        1:24.68   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Taavi Backman  2004    178  38.52        1:26.18   
  Lahden Uimaseura  1:34.05                 
                     
Leevi Kukkonen  2005    147  41.24        1:31.79   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
10  Jonne Isoranta  2003    134  42.72        1:34.67   
  Lahden Uimaseura  1:32.86                 
                     
 
Laji 7, 100m pu P13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Teemu Vihervaara  1998    510  28.11        1:00.65   
  Kouvolan Uimarit  1:00.07                 
                     
Olli Soramies  1998    472  27.74        1:02.25   
  Voikkaan Viesti  1:02.51                 
                     
Benjamin Kangas  2002    356  32.51        1:08.36   
  Haminan Uimaseura  1:08.69                 
                     
Lauri Kettunen  2002    344  31.56        1:09.15   
  Lappeenrannan Uimarit  1:09.36                 
                     
Harry Zimmermann  2001    324  32.32        1:10.57   
  Lahden Uimaseura  1:11.35                 
                     
Roope Tsutsunen  2002    279  34.67        1:14.19   
  Lahden Uimaseura  1:10.28                 
                     
Otto Hoffren  2002    217  36.09        1:20.66   
  Lahden Uimaseura  1:13.56                 
                     
Manu Ursin  2002    212  34.91        1:21.27   
  Kouvolan Uimarit  1:26.14                 
                     
Joonatan Lekander  2002    159  38.89        1:29.37   
  Kouvolan Uimarit  1:28.17                 
                     
 
Laji 8, 100m pu T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jenna Pulkkinen  2004    412  33.47        1:13.98   
  Kouvolan Uimarit  1:12.32                 
                     
Ida Mäki-Hokkonen  2004    245  39.07        1:27.86   
  Lappeenrannan Uimarit  1:27.72                 
                     
Sohvi Kallinen  2004    241  39.29        1:28.45   
  Lahden Uimaseura  1:29.09                 
                     
Nea Mustonen  2004    240  42.16        1:28.52   
  Lahden Uimaseura  1:26.86                 
                     
Venla Lindström  2004    226  40.86        1:30.36   
  Lahden Uimaseura  1:27.40                 
                     
Tiinu Tamminen  2006    186  46.13        1:36.32   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Milla Hännikäinen  2004    179  44.46        1:37.61   
  Lahden Uimaseura  1:34.04                 
                     
Ida Kauppinen  2005    138  48.12        1:46.32   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Ronja Terävä  2005    95  54.17        2:00.38   
  Lappeenrannan Uimarit  2:19.47                 
                     
 
Laji 8, 100m pu T12, N, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jenna Pesu  1996    516  30.99        1:08.62   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  1:09.31                 
                     
Jessika Patjas  1997    448  32.65        1:11.94   
  Kouvolan Uimarit  1:11.90                 
                     
Minttu Paalanen  2003    401  35.27        1:14.62   
  Lahden Uimaseura  1:16.11                 
                     
Mathilda Kalenius  2002    342  34.42        1:18.71   
  Kouvolan Uimarit  1:20.99                 
                     
Julia Salminen  2002    303  37.28        1:21.90   
  Lahden Uimaseura  1:21.68                 
                     
Noora Peltoniemi  2003    299  35.83        1:22.28   
  Lappeenrannan Uimarit  1:22.31                 
                     
Janna Salminen  2003    280  37.37        1:24.05   
  Lahden Uimaseura  1:23.25                 
                     
Emilia Hokkanen  2003    237  39.77        1:28.86   
  Lahden Uimaseura  1:27.20                 
                     
Annika Heikkilä  2003    236  41.53        1:28.98   
  Lahden Uimaseura  1:27.48                 
                     
10  Senni Räikkönen  2003    235  39.70        1:29.15   
  Lappeenrannan Uimarit  1:32.61                 
                     
11  Silja Kinnunen  2003    211  41.94        1:32.38   
  Lappeenrannan Uimarit  1:30.56                 
                     
 
Laji 9, 200m vu P14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Antti Leppänen  2002    485  29.57  1:02.70  1:35.10    2:06.39   
  Lahden Uimaseura  2:04.91                 
                     
Risto Martikainen  2003    341  32.19  1:08.04  1:45.86    2:22.23   
  Kouvolan Uimarit  2:27.78                 
                     
Aaro Hämäläinen  2002    327  33.06  1:10.26  1:48.02    2:24.12   
  Lahden Uimaseura  2:31.99                 
                     
Manu Ursin  2002    315  33.11  1:10.37  1:49.34    2:26.02   
  Kouvolan Uimarit  2:28.90                 
                     
Valle Joenranta  2002    296  34.64  1:12.35  1:50.81    2:29.10   
  Lahden Uimaseura  2:49.56                 
                     
Eetu Koskinen  2002    292  33.11  1:11.35  1:51.26    2:29.73   
  Lahden Uimaseura  2:33.04                 
                     
Lauri Uosukainen  2002    276  33.82  1:12.62  1:53.48    2:32.58   
  Lahden Uimaseura  2:31.85                 
                     
Nikas Daniel Krjukov  2002    270  34.79  1:14.27  1:55.10    2:33.59   
  Lahden Uimaseura  2:40.72                 
                     
Elmeri Helander  2002    268  35.44  1:17.70  1:57.40    2:34.02   
  Lahden Uimaseura  2:37.76                 
                     
10  Joonatan Lekander  2002    258  35.93  1:16.05  1:57.64    2:35.99   
  Kouvolan Uimarit  2:41.93                 
                     
11  Juho Jäkärä  2003    151  41.01  1:29.81  2:20.77    3:06.58   
  Lappeenrannan Uimarit  3:22.32                 
                     
12  Leevi Hautaniemi  2003    150  40.72  1:29.13  2:18.99    3:06.79   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
13  Pirkka Korhonen  2003    108  43.42  1:33.94  2:30.46    3:28.37   
  Lappeenrannan Uimarit  3:44.82                 
                     
14  Petteri Veikkolainen  2004    103  47.06  1:40.89  2:36.72    3:31.68   
  Lappeenrannan Uimarit  3:38.08                 
                     
15  Akseli Kuparinen  2004    103  42.63  1:38.26  2:37.26    3:31.98   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
16  Niko Pallonen  2002    99  45.98  1:42.02  2:39.58    3:34.45   
  Lappeenrannan Uimarit  3:39.06                 
                     
Lassi Haimi  2003              DNS   
  Kouvolan Uimarit  2:41.05                 
                     
 
Laji 9, 200m vu P14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Olli Soramies  1998    529  28.82  1:00.41  1:32.21    2:02.80   
  Voikkaan Viesti  1:59.15                 
                     
Aleksi Helminen  2001    481  30.00  1:02.74  1:35.31    2:06.78   
  Lahden Uimaseura  2:09.05                 
                     
Joonas Mustonen  2001    467  29.52  1:02.15  1:35.37    2:08.02   
  Lahden Uimaseura  2:06.95                 
                     
Veeti Kupari  2000    459  29.97  1:02.60  1:35.77    2:08.76   
  Lahden Uimaseura  2:12.55                 
                     
Atte Pennanen  2001    408  30.03  1:03.92  1:38.87    2:13.87   
  Lahden Uimaseura  2:12.19                 
                     
Aapo Keltanen  2001    363  31.99  1:08.41  1:45.66    2:19.23   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  2:20.54                 
                     
Nesja Seppälä  2000    331  32.34  1:09.65  1:47.48    2:23.51   
  Haminan Uimaseura  2:25.49                 
                     
Aleksander Laihinen  2000    316  32.14  1:08.20  1:47.02    2:25.75   
  Kouvolan Uimarit  2:31.13                 
                     
Reko Ojalainen  2001    240  34.91  1:15.71  1:58.66    2:39.90   
  Kouvolan Uimarit  2:43.42                 
                     
10  Rikhard Gullstén  2001    222  35.32  1:15.91  2:01.67    2:43.93   
  Haminan Uimaseura  2:59.80                 
                     
Akseli Korhonen  2001              DSQ   
  Haminan Uimaseura  2:47.01                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 10, 200m vu T13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jenna Pulkkinen  2004    473  31.98  1:08.71  1:46.82    2:22.60   
  Kouvolan Uimarit  2:32.27                 
                     
Veera Skinnari  2003    425  33.40  1:11.40  1:50.17    2:27.82   
  Lahden Uimaseura  2:39.67                 
                     
Julia Sairanen  2003    405  34.93  1:14.42  1:54.75    2:30.14   
  Lahden Uimaseura  2:26.36                 
                     
Hilla Kuuva  2003    398  34.24  1:13.39  1:52.88    2:31.08   
  Lappeenrannan Uimarit  2:34.34                 
                     
Lotta Hermonen  2004    369  35.44  1:15.44  1:55.57    2:34.86   
  Kouvolan Uimarit  2:43.32                 
                     
Liisa Lassila  2003    353  34.77  1:15.18  1:56.31    2:37.30   
  Kouvolan Uimarit  2:51.42                 
                     
Siiri Pitkänen  2003    321  36.92  1:19.31  2:02.15    2:42.29   
  Lappeenrannan Uimarit  3:01.12                 
                     
Anna Lempinen  2003    294  35.04  1:17.06  2:00.42    2:47.18   
  Lappeenrannan Uimarit  2:52.54                 
                     
Senni Toikka  2003    283  38.17  1:22.27  2:07.23    2:49.20   
  Kouvolan Uimarit  3:05.69                 
                     
10  Vilma Tikka  2003    262  37.82  1:22.83  2:09.72    2:53.57   
  Lappeenrannan Uimarit  2:54.86                 
                     
11  Julia Romo  2003    257  38.78  1:23.47  2:10.02    2:54.71   
  Lahden Uimaseura  2:51.62                 
                     
12  Onna Aalto  2004    251  42.21  1:28.00  2:13.58    2:56.04   
  Lappeenrannan Uimarit  3:06.64                 
                     
13  Lilja Pulkkinen  2004    249  40.40  1:25.97  2:12.10    2:56.55   
  Kouvolan Uimarit  3:06.41                 
                     
14  Julia Hietanen  2004    248  38.71  1:23.69  2:11.48    2:56.74   
  Lappeenrannan Uimarit  3:03.32                 
                     
15  Annika Lekander  2004    206  42.32  1:29.93  2:19.91    3:08.00   
  Kouvolan Uimarit  3:15.39                 
                     
16  Aino Soramies  2004    195  43.09  1:32.40  2:23.06    3:11.46   
  Voikkaan Viesti                   
                     
17  Laura Punkkinen  2005    188  44.11  1:34.85  2:25.99    3:13.92   
  Voikkaan Viesti  3:16.03                 
                     
18  Kiira Tulkki  2003    172  45.16  1:37.74  2:33.86    3:19.65   
  Haminan Uimaseura  3:29.14                 
                     
19  Camilla Sofia Telmanova  2004    153  43.30  1:36.41  2:32.66    3:27.51   
  Haminan Uimaseura                   
                     
20  Ankia Meintjes  2005    137  46.16  1:42.61  2:40.90    3:35.54   
  Lappeenrannan Uimarit  3:48.53                 
                     
21  Iida Peltola  2005    129  45.35  1:42.86  2:41.42    3:39.57   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 10, 200m vu T13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Laura Lempinen  2001    498  31.10  1:06.53  1:44.39    2:20.18   
  Lappeenrannan Uimarit  2:21.35                 
                     
Vilma Uuttu  2001    496  31.45  1:07.80  1:45.02    2:20.39   
  Lahden Uimaseura  2:17.81                 
                     
Tia Haikarinen  2002    452  32.50  1:08.94  1:47.02    2:24.84   
  Lappeenrannan Uimarit  2:23.32                 
                     
Rita Lakka  1999    434  33.27  1:10.90  1:49.18    2:26.82   
  Kouvolan Uimarit  2:35.06                 
                     
Ella Järvelä  2001    411  33.74  1:12.39  1:52.36    2:29.50   
  Haminan Uimaseura  2:28.21                 
                     
Riia Ojalainen  1999    408  34.17  1:12.22  1:51.39    2:29.86   
  Kouvolan Uimarit  2:28.08                 
                     
Tytti Kuusela  2000    398  35.21  1:14.05  1:53.50    2:31.07   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:34.08                 
                     
Melissa Talvio  2001    397  35.40  1:14.63  1:54.44    2:31.21   
  Lahden Uimaseura  2:35.03                 
                     
Vilma Tuokko  2002    358  35.16  1:15.81  1:56.94    2:36.47   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Fanny Puska  2001    320  37.52  1:19.40  2:02.79    2:42.44   
  Haminan Uimaseura  2:45.73                 
                     
11  Miia Puranen  2001    319  37.48  1:18.86  2:02.05    2:42.60   
  Voikkaan Viesti  2:41.49                 
                     
12  Linda Merimaa  2002    315  36.17  1:17.07  2:00.99    2:43.33   
  Lahden Uimaseura  2:49.81                 
                     
13  Kerttu Hirvonen  2002    275  37.46  1:21.23  2:06.59    2:50.84   
  Voikkaan Viesti  2:54.38                 
                     
14  Minna Musikka  2002    263  37.80  1:21.92  2:09.04    2:53.34   
  Haminan Uimaseura  3:00.38                 
                     
 
Laji 11, 4x50 bf M, N, seka, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kou Seka Räpylä1  1991              1:35.27   
  Kouvolan Uimarit                   
  Dmitrii Ankudinov  1998      24.45        24.45   
  Jessika Patjas  1997      25.70        50.15   
  Riia Ojalainen  1999      26.05        1:16.20   
  Ville Kotikuusi  1991      19.07        1:35.27   
                     
Kou Seka Räpylä2  2002              2:03.13   
  Kouvolan Uimarit                   
  Susanna Leino  2006      36.84        36.84   
  Erkka Suni  2005      30.41        1:07.25   
  Inka Timperi  2002      29.43        1:36.68   
  Eetu Salo  2004      26.45        2:03.13   
                     
 
Laji 12, 4X50m skuv T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Laus (aaro2+m)  2004    333          2:32.69   
  Lahden Uimaseura  2:33.00                 
  Sohvi Kallinen  2004      36.27        36.27   
  Nea Mustonen  2004      27.48        1:03.75   
  Venla Lindström  2004      14.68        1:18.43   
  Milla Hännikäinen  2004      1:14.26        2:32.69   
                     
Laus M2  2005    228          2:53.35   
  Lahden Uimaseura  2:50.33                 
  Eevi-Maria Bogdanova  2005      44.42        44.42   
  Tinka Tamminen  2006      47.99        1:32.41   
  Tiinu Tamminen  2006      46.00        2:18.41   
  Milla Kähkönen  2005      34.94        2:53.35   
                     
Laus M3  2005    162          3:14.20   
  Lahden Uimaseura  3:15.36                 
  Juulia Sakomaa  2005      44.96        44.96   
  Ebba Simberg  2007      56.72        1:41.68   
  Saana Hyvönen  2005      52.40        2:34.08   
  Rilla Backman  2006      40.12        3:14.20   
                     
Lru Naiset [2005] 2  2005    144          3:21.79   
  Lappeenrannan Uimarit  3:25.29                 
  Päivä-Kaisla Seppänen  2006      53.68        53.68   
  Anniina Kurvinen  2006      55.65        1:49.33   
  Anni Mäki-Hokkonen  2007      1:32.46        3:21.79   
  Aino Sarvilahti  2008              3:21.79   
                     
 
Laji 12, 4X50m skuv T12, N, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kou 1  1997    458          2:17.41   
  Kouvolan Uimarit                   
  Mathilda Kalenius  2002      34.58        34.58   
  Rita Lakka  1999      38.08        1:12.66   
  Jessika Patjas  1997      33.33        1:45.99   
  Riia Ojalainen  1999      31.42        2:17.41   
                     
Laus (mokka)  2001    392          2:24.63   
  Lahden Uimaseura                   
  Veera Skinnari  2003      36.52        36.52   
  Vilma Tuokko  2002      41.98        1:18.50   
  Vilma Uuttu  2001      35.19        1:53.69   
  Melissa Talvio  2001      30.94        2:24.63   
                     
Kou 2 N  2003    308          2:36.68   
  Kouvolan Uimarit                   
  Lotta Hermonen  2004      36.91        36.91   
  Noora Koukkari  2004      48.80        1:25.71   
  Jenna Pulkkinen  2004      32.84        1:58.55   
  Lilja Pulkkinen  2004      38.13        2:36.68   
                     
Laus M1  2003    288          2:40.38   
  Lahden Uimaseura  2:44.57                 
  Julia Romo  2003      41.09        41.09   
  Annika Heikkilä  2003      43.04        1:24.13   
  Lucy Kennedy  2003      41.03        2:05.16   
  Venla Pylvänäinen  2003      35.22        2:40.38   
                     
Laus M4  2003    153          3:17.91   
  Lahden Uimaseura  3:11.01                 
  Olivia Romo  2005      53.04        53.04   
  Siiri Haverinen  2007      1:41.51        2:34.55   
  Aida Silvennoinen  2003      43.36        3:17.91   
  Matilda Raikamaa  2003              3:17.91   
                     
 
Laji 13, 4X50m skuv P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ekran Spb  2003    347          2:13.21   
  Ekran Spb                   
  Egor Solntsev  2004      33.53        33.53   
  Timofei Skliarov  2004      36.86        1:10.39   
  Tikhon Novikov  2003      33.85        1:44.24   
  Pavel Denshchikov  2004      28.97        2:13.21   
                     
Laus Aaro+m  2003    307          2:18.68   
  Lahden Uimaseura                   
  Eetu Palvanen  2003      34.96        34.96   
  Santeri Pulkkinen  2004      36.69        1:11.65   
  Taavi Backman  2004      37.63        1:49.28   
  Julius Airas  2003      29.40        2:18.68   
                     
Kou Miehet [2003]  2003    259          2:26.84   
  Kouvolan Uimarit                   
  Leevi Kukkonen  2005      41.01        41.01   
  Risto Martikainen  2003      40.87        1:21.88   
  Lassi Haimi  2003      33.01        1:54.89   
  Eetu Salo  2004      31.95        2:26.84   
                     
Laus M2  2005    137          3:01.51   
  Lahden Uimaseura                   
  Arto Pulkkinen  2005      48.86        48.86   
  Riku Huuhka  2005      50.34        1:39.20   
  Stefan Saltykov  2005      40.93        2:20.13   
  Viacheslav Semenov  2006      41.38        3:01.51   
                     
Laus M4  2005    113          3:13.54   
  Lahden Uimaseura                   
  Nikas Daniel Krjukov  2002      38.74        38.74   
  Lenni Uosukainen  2005      1:04.40        1:43.14   
  Nikolai Nikitin  2003      48.56        2:31.70   
  Vasily Kabanov  2006      41.84        3:13.54   
                     
Kou Miehet [2003] 2  2003    108          3:16.39   
  Kouvolan Uimarit                   
  Erkka Suni  2005      50.14        50.14   
  Simo Virtanen  2004      1:00.10        1:50.24   
  Konsta Kukkonen  2006      42.32        2:32.56   
  Kasper Pulkkinen  2007      43.83        3:16.39   
                     
Laus M3  2006    88          3:29.77   
  Lahden Uimaseura                   
  Artemii Liukkonen  2006      58.06        58.06   
  Denis Katunov  2006      50.88        1:48.94   
  Joonas Pulkkinen  2007      56.44        2:45.38   
  Vilho Teno  2006      44.39        3:29.77   
                     
Laus M1  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Lru Miehet 2004  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  Luka Valtonen  2006      47.11        47.11   
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 13, 4X50m skuv P13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kou Miehet [1999]  1999    414          2:05.57   
  Kouvolan Uimarit                   
  Ossi Kleimola  2001      31.06        31.06   
  Reko Ojalainen  2001      39.29        1:10.35   
  Teemu Vihervaara  1998      26.71        1:37.06   
  Manu Ursin  2002      28.51        2:05.57   
                     
Laus M Pojat  2002    298          2:20.13   
  Lahden Uimaseura                   
  Aaro Hämäläinen  2002      35.58        35.58   
  Elmeri Helander  2002      39.97        1:15.55   
  Valle Joenranta  2002      35.47        1:51.02   
  Eetu Koskinen  2002      29.11        2:20.13   
                     
 
Laji 14, 25m sukellus mono P13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Eetu Salo  2004      11.92        11.92   
  Kouvolan Uimarit  30.21                 
                     
Erkka Suni  2005      13.26        13.26   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Konsta Kukkonen  2006      13.67        13.67   
  Kouvolan Uimarit  34.09                 
                     
Leevi Kukkonen  2005      13.84        13.84   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Juho Jäkärä  2003      15.99        15.99   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Luka Valtonen  2006      18.70        18.70   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
 
Laji 15, 25m sukellus mono T13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ida Kauppinen  2005      15.65        15.65   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Susanna Leino  2006      15.94        15.94   
  Kouvolan Uimarit  41.82                 
                     
Aino Jäkärä  2005      16.23        16.23   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
 
Laji 16, 50m pintauinti mono M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ville Kotikuusi  1991      19.02        19.02   
  Kouvolan Uimarit  18.24                 
                     
Eetu Salo  2004      29.43        29.43   
  Kouvolan Uimarit  30.21                 
                     
Erkka Suni  2005      30.31        30.31   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Simo Virtanen  2004      48.49        48.49   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 17, 50m pintauinti mono N, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Laura Lähteenkorva  1991      20.77        20.77   
  Taursu  20.46                 
                     
Saara Sojolin  2001      24.45        24.45   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Tytti Kuusela  2000      24.51        24.51   
  Taursu  24.80                 
                     
Jessika Patjas  1997      24.52        24.52   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Katja Räsänen  2000      28.08        28.08   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  26.34                 
                     
Inka Timperi  2002      28.81        28.81   
  Kouvolan Uimarit  33.04                 
                     
Peppi Lehtoniemi  1999      29.25        29.25   
  Taursu  29.20                 
                     
Susanna Leino  2006      39.27        39.27   
  Kouvolan Uimarit  41.82                 
                     
Tiina Leino  2006      45.43        45.43   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 18, 400m sku P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Risto Martikainen  2003    324  1:23.51  2:50.75  4:27.40    5:42.68   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 18, 400m sku P13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Olli Soramies  1998    484  1:09.86  2:26.90  3:50.11    4:59.74   
  Voikkaan Viesti  4:52.38                 
                     
Saku Romo  2000    374  1:21.47  2:43.31  4:14.62    5:26.59   
  Lahden Uimaseura  5:23.00                 
                     
Aaro Hämäläinen  2002    286  1:30.87  2:56.47  4:38.03    5:57.35   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Valle Joenranta  2002    235  1:30.76  3:10.98  4:57.66    6:21.57   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Benjamin Kangas  2002              DSQ   
  Haminan Uimaseura                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Eetu Koskinen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
Laji 19, 400m sku T13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sohvi Kallinen  2004    387  1:30.83  3:01.76  4:42.64    5:57.83   
  Lahden Uimaseura  6:08.59                 
                     
Janna Salminen  2003    313  1:30.31  3:09.99  4:59.97    6:23.78   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Matilda Lonka  2003    306  1:38.01  3:13.53  5:00.69    6:26.87   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 19, 400m sku T13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tia Haikarinen  2002    358  1:26.80  3:05.16  4:50.21    6:07.27   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Riia Ojalainen  1999    326  1:27.25  3:05.27  4:54.72    6:18.67   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Mathilda Kalenius  2002              DNF   
  Kouvolan Uimarit  5:37.39                 
                     
Vilma Tuokko  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 20, 50m vu P11, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Topias Tynjä  2005    215          33.84   
  Lahden Uimaseura  35.33                 
Stefan Saltykov  2005    190          35.27   
  Lahden Uimaseura  34.92                 
Konsta Kukkonen  2006    176          36.22   
  Kouvolan Uimarit  36.81                 
Riku Huuhka  2005    148          38.32   
  Lahden Uimaseura  39.67                 
Arto Pulkkinen  2005    136          39.44   
  Lahden Uimaseura  42.36                 
Sebastian Sojolin  2006    136          39.46   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  41.18                 
Anton Sarvilahti  2005    125          40.57   
  Lappeenrannan Uimarit  38.96                 
Miska Korkalainen  2006    114          41.75   
  Voikkaan Viesti  44.02                 
Kasper Pulkkinen  2007    110          42.28   
  Kouvolan Uimarit  42.39                 
10  Vasily Kabanov  2006    96          44.25   
  Lahden Uimaseura  49.65                 
11  Miro Järvinen  2005    92          44.84   
  Kouvolan Uimarit  49.15                 
12  Joonas Pulkkinen  2007    91          44.98   
  Lahden Uimaseura  45.87                 
13  Lenni Uosukainen  2005    87          45.73   
  Lahden Uimaseura  46.89                 
14  Vilho Teno  2006    86          45.90   
  Lahden Uimaseura  47.59                 
15  Denis Katunov  2006    79          47.23   
  Lahden Uimaseura  46.22                 
16  Artemii Liukkonen  2006    50          54.85   
  Lahden Uimaseura  47.77                 
Viacheslav Semenov  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura  43.52                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 20, 50m vu P11, M, Loppukilpailut 12 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ville Kotikuusi  1991    561          24.60   
  Kouvolan Uimarit  24.21                 
Sasa Seppälä  1998    506          25.47   
  Haminan Uimaseura  25.16                 
Mikko Nihtilä  1985    503          25.51   
  Uimaseura Aquila  25.36                 
Teemu Vihervaara  1998    473          26.05   
  Kouvolan Uimarit  25.69                 
Olli Soramies  1998    460          26.29   
  Voikkaan Viesti  26.05                 
Ossi Kleimola  2001    441          26.66   
  Kouvolan Uimarit  27.66                 
Aleksi Hautaniemi  2000    425          27.00   
  Lappeenrannan Uimarit  26.88                 
Lauri Kettunen  2002    398          27.58   
  Lappeenrannan Uimarit  27.87                 
Aapo Keltanen  2001    397          27.60   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  27.55                 
10  Hugo Soljasalo  2001    390          27.77   
  Lappeenrannan Uimarit  30.86                 
11  Lassi Haimi  2003    357          28.60   
  Kouvolan Uimarit  29.28                 
12  Otto Hoffren  2002    353          28.72   
  Lahden Uimaseura  28.64                 
13  Aleksander Laihinen  2000    340          29.06   
  Kouvolan Uimarit  31.15                 
14  Manu Ursin  2002    338          29.14   
  Kouvolan Uimarit  29.53                 
15  Eetu Koskinen  2002    330          29.36   
  Lahden Uimaseura  31.20                 
16  Dmitrii Ankudinov  1998    309          30.01   
  Kouvolan Uimarit                   
17  Niko Matela  2003    302          30.25   
  Lappeenrannan Uimarit  30.04                 
18  Risto Martikainen  2003    284          30.85   
  Kouvolan Uimarit  30.15                 
19  Niklas Uusimäki  2001    274          31.22   
  Lappeenrannan Uimarit  31.91                 
20  Aaro Hämäläinen  2002    273          31.28   
  Lahden Uimaseura  32.40                 
21  Valle Joenranta  2002    264          31.64   
  Lahden Uimaseura  33.67                 
22  Perttu Järvinen  2003    262          31.72   
  Lahden Uimaseura  34.38                 
23  Elmeri Helander  2002    259          31.81   
  Lahden Uimaseura  34.40                 
24  Nikas Daniel Krjukov  2002    256          31.97   
  Lahden Uimaseura  32.73                 
25  Taavi Backman  2004    250          32.20   
  Lahden Uimaseura  32.67                 
26  Reko Ojalainen  2001    226          33.28   
  Kouvolan Uimarit  33.02                 
27  Aleksi Kauppinen  2003    225          33.36   
  Lappeenrannan Uimarit  34.91                 
28  Rikhard Gullstén  2001    224          33.40   
  Haminan Uimaseura  36.04                 
29  Akseli Kuparinen  2004    121          40.99   
  Lappeenrannan Uimarit                   
30  Nikolai Nikitin  2003    79          47.16   
  Lahden Uimaseura  45.53                 
31  Jeremias Arveli  2004    69          49.30   
  Kouvolan Uimarit  57.10                 
32  Simo Virtanen  2004    44          57.12   
  Kouvolan Uimarit  50.39                 
Akseli Korhonen  2001              DSQ   
  Haminan Uimaseura  33.64                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 21, 50m vu T10, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tiinu Tamminen  2006    315          34.15   
  Lahden Uimaseura  34.12                 
Tinka Tamminen  2006    267          36.06   
  Lahden Uimaseura  35.87                 
Anniina Kurvinen  2006    174          41.58   
  Lappeenrannan Uimarit  43.56                 
Rilla Backman  2006    160          42.79   
  Lahden Uimaseura  42.11                 
Ebba Simberg  2007    158          42.94   
  Lahden Uimaseura  43.13                 
Anni Mäki-Hokkonen  2007    152          43.48   
  Lappeenrannan Uimarit  46.19                 
Susanna Leino  2006    128          46.08   
  Kouvolan Uimarit  46.64                 
Erin Ovaska  2006    120          47.06   
  Lappeenrannan Uimarit  52.00                 
Aino Sarvilahti  2008    120          47.08   
  Lappeenrannan Uimarit  52.98                 
10  Päivä-Kaisla Seppänen  2006    110          48.49   
  Lappeenrannan Uimarit  48.66                 
11  Aino Ruottinen  2007    108          48.67   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  54.96                 
12  Siiri Haverinen  2007    99          50.21   
  Lahden Uimaseura  52.75                 
13  Tiina Leino  2006    90          51.68   
  Kouvolan Uimarit  53.90                 
 
Laji 21, 50m vu T10, N, Loppukilpailut 11 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jenna Pulkkinen  2004    506          29.15   
  Kouvolan Uimarit  30.02                 
Jenna Pesu  1996    483          29.61   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  29.42                 
Vilma Uuttu  2001    476          29.75   
  Lahden Uimaseura  29.26                 
Rita Lakka  1999    431          30.76   
  Kouvolan Uimarit  31.08                 
Hilla Kuuva  2003    420          31.02   
  Lappeenrannan Uimarit  32.47                 
Saara Sojolin  2001    419          31.04   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  30.80                 
Veera Skinnari  2003    415          31.15   
  Lahden Uimaseura  31.45                 
Melissa Talvio  2001    412          31.22   
  Lahden Uimaseura  30.83                 
Helena Victoria Valdmees  2002    407          31.34   
  Lahden Uimaseura  31.97                 
10  Emilia Kouvo  2003    395          31.67   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  30.96                 
11  Julia Salminen  2002    376          32.18   
  Lahden Uimaseura  31.64                 
11  Liisa Lassila  2003    376          32.18   
  Kouvolan Uimarit  34.68                 
13  Vilma Tuokko  2002    367          32.44   
  Lahden Uimaseura  33.20                 
14  Noora Peltoniemi  2003    358          32.71   
  Lappeenrannan Uimarit  33.20                 
15  Lotta Hermonen  2004    353          32.86   
  Kouvolan Uimarit  33.61                 
15  Venla Lindström  2004    353          32.86   
  Lahden Uimaseura  33.55                 
17  Ida Mäki-Hokkonen  2004    345          33.13   
  Lappeenrannan Uimarit  33.49                 
18  Linda Merimaa  2002    322          33.89   
  Lahden Uimaseura  34.76                 
19  Katja Räsänen  2000    319          34.00   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  33.88                 
20  Jenny Myllynen  2000    314          34.18   
  Heinolan Isku  33.12                 
21  Aino Illukka  2004    313          34.22   
  Lappeenrannan Uimarit  39.93                 
22  Silja Kinnunen  2003    310          34.33   
  Lappeenrannan Uimarit  35.70                 
23  Fanny Puska  2001    302          34.61   
  Haminan Uimaseura  35.02                 
23  Lucy Kennedy  2003    302          34.61   
  Lahden Uimaseura  35.06                 
25  Venla Pylvänäinen  2003    288          35.18   
  Lahden Uimaseura  35.15                 
26  Vilma Tikka  2003    287          35.20   
  Lappeenrannan Uimarit  37.32                 
27  Milla Kähkönen  2005    277          35.64   
  Lahden Uimaseura  37.16                 
28  Senni Toikka  2003    275          35.73   
  Kouvolan Uimarit  38.16                 
29  Kerttu Hirvonen  2002    272          35.83   
  Voikkaan Viesti  35.06                 
30  Julia Hietanen  2004    272          35.84   
  Lappeenrannan Uimarit  36.56                 
31  Senni Räikkönen  2003    270          35.94   
  Lappeenrannan Uimarit  37.90                 
32  Miia Puranen  2001    260          36.41   
  Voikkaan Viesti  33.13                 
33  Aida Silvennoinen  2003    253          36.71   
  Lahden Uimaseura  37.47                 
34  Ronja Terävä  2005    247          37.03   
  Lappeenrannan Uimarit  38.72                 
35  Siiri Pitkänen  2003    246          37.05   
  Lappeenrannan Uimarit  36.60                 
36  Eevi-Maria Bogdanova  2005    234          37.67   
  Lahden Uimaseura  39.45                 
37  Juulia Sakomaa  2005    232          37.78   
  Lahden Uimaseura  40.21                 
38  Jenna Pasonen  2003    222          38.36   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  44.66                 
39  Aino Soramies  2004    199          39.77   
  Voikkaan Viesti  39.12                 
40  Laura Punkkinen  2005    199          39.79   
  Voikkaan Viesti  41.81                 
41  Lilja Pulkkinen  2004    197          39.91   
  Kouvolan Uimarit  38.71                 
42  Sara-Sofia Lohi  2003    194          40.11   
  Lappeenrannan Uimarit  41.54                 
43  Iida Peltola  2005    184          40.80   
  Kouvolan Uimarit  41.39                 
44  Camilla Sofia Telmanova  2004    180          41.10   
  Haminan Uimaseura  45.19                 
45  Tinja Haimila  2003    177          41.35   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  52.37                 
46  Matilda Raikamaa  2003    167          42.16   
  Lahden Uimaseura  43.97                 
47  Riina Krouvi  2004    140          44.71   
  Lappeenrannan Uimarit  47.61                 
48  Olivia Romo  2005    122          46.79   
  Lahden Uimaseura  48.34                 
 
Laji 22, 100m su P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Egor Solntsev  2004    284  36.02        1:14.45   
  Ekran Spb  1:14.00                 
                     
Risto Martikainen  2003    283  36.62        1:14.54   
  Kouvolan Uimarit  1:12.90                 
                     
Lassi Haimi  2003    278  36.72        1:14.93   
  Kouvolan Uimarit  1:12.39                 
                     
Eetu Palvanen  2003    256  38.05        1:17.03   
  Lahden Uimaseura  1:17.50                 
                     
Niko Matela  2003    251  38.12        1:17.54   
  Lappeenrannan Uimarit  1:18.37                 
                     
Lauri Tolvanen  2003    240  37.95        1:18.71   
  Haminan Uimaseura  1:19.83                 
                     
Santeri Pulkkinen  2004    227  39.93        1:20.12   
  Lahden Uimaseura  1:18.82                 
                     
Julius Airas  2003    223  40.13        1:20.68   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Topi Immonen  2003    204  41.35        1:23.11   
  Lappeenrannan Uimarit  1:25.43                 
                     
10  Aleksi Kauppinen  2003    192  40.77        1:24.76   
  Lappeenrannan Uimarit  1:23.21                 
                     
11  Perttu Järvinen  2003    191  41.66        1:24.98   
  Lahden Uimaseura  1:30.17                 
                     
12  Nooa Matela  2005    104  49.50        1:43.90   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Aapo Koskinen  2004              DNS   
  Lahden Uimaseura  1:24.27                 
                     
Leevi Kukkonen  2005              DNS   
  Kouvolan Uimarit  1:30.41                 
                     
Leevi Hautaniemi  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  1:37.26                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Taavi Backman  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:23.66                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 22, 100m su P13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Teemu Vihervaara  1998    472  30.70        1:02.82   
  Kouvolan Uimarit  1:01.75                 
                     
Petteri Haverinen  2001    383  28.23        1:07.38   
  Lahden Uimaseura  1:01.72                 
                     
Atte Pennanen  2001    362  33.77        1:08.65   
  Lahden Uimaseura  1:13.16                 
                     
Lauri Kettunen  2002    328  34.41        1:10.93   
  Lappeenrannan Uimarit  1:10.56                 
                     
Hugo Soljasalo  2001    308  34.85        1:12.42   
  Lappeenrannan Uimarit  1:15.41                 
                     
Roope Tsutsunen  2002    307  35.77        1:12.49   
  Lahden Uimaseura  1:14.07                 
                     
Lauri Uosukainen  2002    290  35.88        1:13.89   
  Lahden Uimaseura  1:13.70                 
                     
Aleksander Laihinen  2000    252  37.24        1:17.39   
  Kouvolan Uimarit  1:23.24                 
                     
Manu Ursin  2002    194  40.84        1:24.49   
  Kouvolan Uimarit  1:22.81                 
                     
10  Niklas Uusimäki  2001    178  43.31        1:26.94   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
11  Reko Ojalainen  2001    171  42.42        1:28.08   
  Kouvolan Uimarit  1:31.75                 
                     
12  Rikhard Gullstén  2001    142  45.69        1:33.64   
  Haminan Uimaseura  1:41.61                 
                     
Akseli Korhonen  2001              DSQ   
  Haminan Uimaseura                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 23, 100m su T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jenna Pulkkinen  2004    401  36.43        1:14.88   
  Kouvolan Uimarit  1:14.95                 
                     
Sohvi Kallinen  2004    347  37.42        1:18.58   
  Lahden Uimaseura  1:17.86                 
                     
Nea Mustonen  2004    320  39.73        1:20.74   
  Lahden Uimaseura  1:22.34                 
                     
Ida Mäki-Hokkonen  2004    316  39.66        1:21.02   
  Lappeenrannan Uimarit  1:22.60                 
                     
Lotta Hermonen  2004    313  39.36        1:21.28   
  Kouvolan Uimarit  1:20.51                 
                     
Aino Tamminen  2005    280  40.44        1:24.34   
  Lappeenrannan Uimarit  1:30.80                 
                     
Venla Lindström  2004    270  41.19        1:25.38   
  Lahden Uimaseura  1:25.20                 
                     
Milla Hännikäinen  2004    215  45.34        1:32.09   
  Lahden Uimaseura  1:30.30                 
                     
Aino Illukka  2004    206  1:33.39        1:33.39   
  Lappeenrannan Uimarit  1:37.28                 
                     
10  Tiinu Tamminen  2006    205  45.65        1:33.52   
  Lahden Uimaseura  1:45.06                 
                     
11  Noora Koukkari  2004    205  1:33.60        1:33.60   
  Kouvolan Uimarit  1:36.82                 
                     
12  Juulia Sakomaa  2005    179  50.33        1:37.83   
  Lahden Uimaseura  1:43.79                 
                     
13  Eevi-Maria Bogdanova  2005    176  48.36        1:38.41   
  Lahden Uimaseura  1:37.21                 
                     
14  Onna Aalto  2004    155  51.31        1:42.80   
  Lappeenrannan Uimarit  1:49.96                 
                     
15  Saana Hyvönen  2005    138  52.19        1:46.80   
  Lahden Uimaseura  1:49.55                 
                     
16  Ankia Meintjes  2005    137  52.12        1:46.99   
  Lappeenrannan Uimarit  1:49.34                 
                     
17  Iida Peltola  2005    130  52.95        1:48.80   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Ida Kauppinen  2005              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  1:32.34                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Milla Kähkönen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:28.54                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Olivia Romo  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura  2:11.12                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 23, 100m su T12, N, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Laura Lempinen  2001    438  34.63        1:12.71   
  Lappeenrannan Uimarit  1:12.82                 
                     
Minttu Paalanen  2003    409  37.13        1:14.37   
  Lahden Uimaseura  1:16.06                 
                     
Rita Lakka  1999    343  38.53        1:18.85   
  Kouvolan Uimarit  1:21.30                 
                     
Helena Victoria Valdmees  2002    327  38.57        1:20.12   
  Lahden Uimaseura  1:19.77                 
                     
Veera Skinnari  2003    324  38.90        1:20.39   
  Lahden Uimaseura  1:19.50                 
                     
Julia Sairanen  2003    319  39.12        1:20.77   
  Lahden Uimaseura  1:22.99                 
                     
Noora Peltoniemi  2003    294  39.49        1:22.98   
  Lappeenrannan Uimarit  1:21.04                 
                     
Julia Romo  2003    290  39.38        1:23.36   
  Lahden Uimaseura  1:19.09                 
                     
Liisa Lassila  2003    279  41.68        1:24.44   
  Kouvolan Uimarit  1:26.80                 
                     
10  Senni Räikkönen  2003    269  42.00        1:25.52   
  Lappeenrannan Uimarit  1:31.27                 
                     
11  Senni Toikka  2003    228  44.29        1:30.31   
  Kouvolan Uimarit  1:31.80                 
                     
12  Minna Musikka  2002    221  43.45        1:31.23   
  Haminan Uimaseura                   
                     
13  Vilma Tikka  2003    219  44.17        1:31.51   
  Lappeenrannan Uimarit  1:36.75                 
                     
14  Silja Kinnunen  2003    212  45.27        1:32.62   
  Lappeenrannan Uimarit  1:32.05                 
                     
15  Kiira Tulkki  2003    126  52.20        1:49.97   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Hilla Kuuva  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  1:22.58                 
  SW 6.4 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
                     
Tinja Haimila  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  2:07.26                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 24, 200m ru P14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Antti Leppänen  2002    467  35.39  1:14.93  1:55.08    2:35.49   
  Lahden Uimaseura  2:37.74                 
                     
Santeri Pulkkinen  2004    360  39.57  1:22.94  2:06.57    2:49.50   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Timofei Skliarov  2004    347  39.03  1:23.66  2:07.58    2:51.67   
  Ekran Spb  2:48.19                 
                     
Risto Martikainen  2003    267  42.01  1:30.34  2:18.91    3:07.31   
  Kouvolan Uimarit  3:23.79                 
                     
 
Laji 24, 200m ru P14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Olli Soramies  1998    499  33.46  1:11.82  1:52.13    2:32.08   
  Voikkaan Viesti  2:27.55                 
                     
Aleksi Helminen  2001    432  36.24  1:17.16  1:58.67    2:39.51   
  Lahden Uimaseura  2:38.84                 
                     
Joonas Mustonen  2001    394  37.56  1:20.05  2:02.66    2:44.51   
  Lahden Uimaseura  2:48.70                 
                     
Harry Zimmermann  2001    382  37.96  1:21.34  2:04.65    2:46.28   
  Lahden Uimaseura  2:49.69                 
                     
Ossi Kleimola  2001    362  38.34  1:22.51  2:06.91    2:49.27   
  Kouvolan Uimarit  2:48.26                 
                     
Veeti Kupari  2000    350  38.06  1:21.49  2:06.44    2:51.22   
  Lahden Uimaseura  2:46.11                 
                     
Aleksander Laihinen  2000    327  38.83  1:23.35  2:09.80    2:55.03   
  Kouvolan Uimarit  2:56.41                 
                     
Saku Romo  2000    326  38.31  1:23.61  2:08.39    2:55.16   
  Lahden Uimaseura  2:45.12                 
                     
 
Laji 25, 200m ru T13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Liisa Lassila  2003    394  42.42  1:29.10  2:16.93    3:03.51   
  Kouvolan Uimarit  3:26.37                 
                     
Hilla Kuuva  2003    379  40.22  1:26.78  2:18.00    3:05.84   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Emilia Hokkanen  2003    356  43.31  1:31.89  2:21.30    3:09.72   
  Lahden Uimaseura  3:13.45                 
                     
Annika Heikkilä  2003    288  45.50  1:37.18  2:30.26    3:23.69   
  Lahden Uimaseura  3:48.54                 
                     
Anna Lempinen  2003    250  1:40.81  2:36.55  3:33.35    3:33.35   
  Lappeenrannan Uimarit  3:39.39                 
                     
Jenni Niemi  2004    204  1:51.63  2:50.47  2:50.47    3:48.30   
  Heinolan Isku                   
                     
Ronja Terävä  2005    203  52.40  1:50.47  2:50.42    3:48.87   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
 
Laji 25, 200m ru T13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ella Järvelä  2001    367  41.80  1:31.05  2:21.45    3:07.80   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Tia Haikarinen  2002    331  44.14  1:33.88  2:24.33    3:14.36   
  Lappeenrannan Uimarit  3:15.80                 
                     
Kerttu Hirvonen  2002    265  46.42  1:41.14  2:35.31    3:29.27   
  Voikkaan Viesti                   
                     
 
Laji 26, 100m sku P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Pavel Denshchikov  2004    358  32.83        1:11.40   
  Ekran Spb  1:11.00                 
                     
Lassi Haimi  2003    340  34.22        1:12.60   
  Kouvolan Uimarit  1:18.17                 
                     
Timofei Skliarov  2004    306  35.38        1:15.25   
  Ekran Spb  1:14.90                 
                     
Risto Martikainen  2003    291  35.23        1:16.48   
  Kouvolan Uimarit  1:16.32                 
                     
Egor Solntsev  2004    283  35.27        1:17.21   
  Ekran Spb  1:15.00                 
                     
Tikhon Novikov  2003    277  37.05        1:17.78   
  Ekran Spb  1:15.00                 
                     
Lauri Tolvanen  2003    273  36.74        1:18.08   
  Haminan Uimaseura  1:19.15                 
                     
Julius Airas  2003    262  37.65        1:19.15   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Stefan Saltykov  2005    156  44.88        1:34.17   
  Lahden Uimaseura  1:34.29                 
                     
10  Juho Jäkärä  2003    138  48.42        1:38.03   
  Lappeenrannan Uimarit  1:39.86                 
                     
11  Nooa Matela  2005    113  49.26        1:44.83   
  Lappeenrannan Uimarit  1:38.08                 
                     
12  Arto Pulkkinen  2005    113  52.39        1:44.89   
  Lahden Uimaseura  2:11.80                 
                     
13  Petteri Veikkolainen  2004    102  53.79        1:48.22   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
14  Luka Valtonen  2006    101  51.26        1:48.69   
  Lappeenrannan Uimarit  1:45.04                 
                     
15  Anton Sarvilahti  2005    99  53.75        1:49.46   
  Lappeenrannan Uimarit  2:03.84                 
                     
16  Vilho Teno  2006    92  55.14        1:51.98   
  Lahden Uimaseura  1:58.44                 
                     
17  Denis Katunov  2006    85  53.61        1:55.23   
  Lahden Uimaseura                   
                     
18  Joonas Pulkkinen  2007    83  55.35        1:56.20   
  Lahden Uimaseura  1:51.73                 
                     
19  Miro Järvinen  2005    80  56.16        1:57.49   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
20  Vasily Kabanov  2006    69  55.97        2:03.52   
  Lahden Uimaseura  2:03.62                 
                     
21  Kasper Pulkkinen  2007    63  59.88        2:06.80   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Artemii Liukkonen  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Jeremias Arveli  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Lenni Uosukainen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
                     
Pirkka Korhonen  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  1:59.58                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Riku Huuhka  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Viacheslav Semenov  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:59.08                 
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
                     
 
Laji 26, 100m sku P13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Olli Soramies  1998    531  28.90        1:02.60   
  Voikkaan Viesti  1:02.98                 
                     
Sasa Seppälä  1998    525  29.96        1:02.84   
  Haminan Uimaseura  1:05.90                 
                     
Aleksi Hautaniemi  2000    397  32.08        1:08.99   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Nesja Seppälä  2000    335  33.13        1:12.99   
  Haminan Uimaseura  1:16.34                 
                     
Aapo Keltanen  2001    323  34.41        1:13.87   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  1:18.58                 
                     
Otto Hoffren  2002    300  34.56        1:15.74   
  Lahden Uimaseura  1:15.38                 
                     
Manu Ursin  2002    248  36.38        1:20.67   
  Kouvolan Uimarit  1:23.14                 
                     
Reko Ojalainen  2001    231  39.62        1:22.63   
  Kouvolan Uimarit  1:28.22                 
                     
Niko Pallonen  2002    102  53.38        1:48.41   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
 
Laji 27, 100m sku T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jenna Pulkkinen  2004    445  34.74        1:15.22   
  Kouvolan Uimarit  1:17.39                 
                     
Nea Mustonen  2004    360  38.15        1:20.74   
  Lahden Uimaseura  1:28.39                 
                     
Lotta Hermonen  2004    321  38.87        1:23.82   
  Kouvolan Uimarit  1:24.29                 
                     
Milla Hännikäinen  2004    258  43.81        1:30.17   
  Lahden Uimaseura  1:34.26                 
                     
Tinka Tamminen  2006    237  46.00        1:32.71   
  Lahden Uimaseura  1:43.68                 
                     
Aino Soramies  2004    200  49.67        1:38.15   
  Voikkaan Viesti  1:38.06                 
                     
Lilja Pulkkinen  2004    199  44.51        1:38.33   
  Kouvolan Uimarit  1:45.17                 
                     
Laura Punkkinen  2005    192  48.43        1:39.54   
  Voikkaan Viesti  1:45.40                 
                     
Anniina Kurvinen  2006    185  48.21        1:40.68   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
10  Aino Jäkärä  2005    181  47.68        1:41.53   
  Lappeenrannan Uimarit  1:44.67                 
                     
11  Saana Hyvönen  2005    170  52.01        1:43.69   
  Lahden Uimaseura  2:01.70                 
                     
12  Ebba Simberg  2007    158  50.55        1:46.23   
  Lahden Uimaseura  1:50.28                 
                     
13  Päivä-Kaisla Seppänen  2006    133  53.77        1:52.48   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
14  Ankia Meintjes  2005    128  53.98        1:53.93   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
15  Erin Ovaska  2006    111  59.63        1:59.38   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
16  Siiri Haverinen  2007    111  1:02.02        1:59.41   
  Lahden Uimaseura  2:06.45                 
                     
17  Riina Krouvi  2004    108  56.88        2:00.41   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Aino Sarvilahti  2008              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Anni Mäki-Hokkonen  2007              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  1:46.50                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 27, 100m sku T12, N, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Rita Lakka  1999    398  36.37        1:18.10   
  Kouvolan Uimarit  1:19.15                 
                     
Julia Salminen  2002    339  38.19        1:22.32   
  Lahden Uimaseura  1:25.09                 
                     
Emilia Kouvo  2003    328  38.39        1:23.27   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  1:23.29                 
                     
Miia Puranen  2001    293  39.06        1:26.48   
  Voikkaan Viesti  1:23.20                 
                     
Fanny Puska  2001    284  43.07        1:27.39   
  Haminan Uimaseura  1:33.72                 
                     
Senni Toikka  2003    263  42.38        1:29.62   
  Kouvolan Uimarit  1:39.79                 
                     
Siiri Pitkänen  2003    261  41.30        1:29.82   
  Lappeenrannan Uimarit  1:31.45                 
                     
Lucy Kennedy  2003    255  42.77        1:30.51   
  Lahden Uimaseura  1:37.95                 
                     
Matilda Raikamaa  2003    140  54.29        1:50.50   
  Lahden Uimaseura  1:58.01                 
                     
Sara-Sofia Lohi  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  1:49.37                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 28, 50m sukellus mono M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ville Kotikuusi  1991      18.32        18.32   
  Kouvolan Uimarit  18.24                 
                     
 
Laji 29, 50m sukellus mono N, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Laura Lähteenkorva  1991      19.83        19.83   
  Taursu  18.97                 
                     
Jessika Patjas  1997      23.79        23.79   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Riia Ojalainen  1999      25.71        25.71   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Inka Timperi  2002              DNF   
  Kouvolan Uimarit  33.04                 
                     
Katja Räsänen  2000              DSQ   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  26.34                 
                     
 
Laji 30, 4X100m skuv P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kou Miehet [2003]  2003    227          5:26.06   
  Kouvolan Uimarit  5:54.54                 
  Leevi Kukkonen  2005      42.59  1:28.87      1:28.87   
  Risto Martikainen  2003      42.71  1:31.19      3:00.06   
  Lassi Haimi  2003      33.93  1:15.49      4:15.55   
  Eetu Salo  2004      32.36  1:10.51      5:26.06   
                     
Lru Miehet [2003]  2003    198          5:41.66   
  Lappeenrannan Uimarit  5:42.96                 
  Leevi Hautaniemi  2003      44.42  1:34.03      1:34.03   
  Topi Immonen  2003      43.25  1:33.62      3:07.65   
  Niko Matela  2003      35.81  1:19.32      4:26.97   
  Aleksi Kauppinen  2003      34.93  1:14.69      5:41.66   
                     
Kou Miehet [2003] 2  2003    78          7:45.79   
  Kouvolan Uimarit                   
  Miro Järvinen  2005      55.38  1:56.71      1:56.71   
  Simo Virtanen  2004      1:03.11  2:14.96      4:11.67   
  Konsta Kukkonen  2006      47.80  1:42.29      5:53.96   
  Kasper Pulkkinen  2007      53.22  1:51.83      7:45.79   
                     
 
Laji 30, 4X100m skuv P13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Laus Ari2  2000    400          4:30.17   
  Lahden Uimaseura                   
  Antti Leppänen  2002      33.40  1:08.51      1:08.51   
  Aleksi Helminen  2001      33.84  1:12.84      2:21.35   
  Joonas Mustonen  2001      30.26  1:06.09      3:27.44   
  Saku Romo  2000      29.11  1:02.73      4:30.17   
                     
Kou Miehet [1999]  1999    342          4:44.68   
  Kouvolan Uimarit  4:42.17                 
  Ossi Kleimola  2001      34.08  1:09.37      1:09.37   
  Reko Ojalainen  2001      40.63  1:29.45      2:38.82   
  Teemu Vihervaara  1998      27.93  59.96      3:38.78   
  Manu Ursin  2002      30.52  1:05.90      4:44.68   
                     
Laus Aaro2+ari2  2001    307          4:55.07   
  Lahden Uimaseura  4:51.82                 
  Otto Hoffren  2002      36.93  1:17.02      1:17.02   
  Santeri Pulkkinen  2004      38.30  1:21.15      2:38.17   
  Harry Zimmermann  2001      32.77  1:10.54      3:48.71   
  Eetu Palvanen  2003      31.15  1:06.36      4:55.07   
                     
Laus (ari2+aaro2)  2001    291          5:00.37   
  Lahden Uimaseura                   
  Lauri Uosukainen  2002      36.76  1:15.00      1:15.00   
  Atte Pennanen  2001      34.44  1:14.43      2:29.43   
  Taavi Backman  2004      39.09  1:26.51      3:55.94   
  Roope Tsutsunen  2002      30.02  1:04.43      5:00.37   
                     
Laus Mokka M  2002    261          5:11.60   
  Lahden Uimaseura                   
  Aaro Hämäläinen  2002      36.37  1:14.48      1:14.48   
  Elmeri Helander  2002      42.19  1:27.45      2:41.93   
  Valle Joenranta  2002      38.80  1:23.29      4:05.22   
  Eetu Koskinen  2002      30.85  1:06.38      5:11.60   
                     
 
Laji 31, 4X100m skuv T12, N, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kou 1  1997    397          5:06.85   
  Kouvolan Uimarit                   
  Mathilda Kalenius  2002      34.69  1:11.70      1:11.70   
  Liisa Lassila  2003      41.28  1:27.15      2:38.85   
  Jessika Patjas  1997      35.28  1:18.49      3:57.34   
  Riia Ojalainen  1999      33.10  1:09.51      5:06.85   
                     
Laus Aaro2 Ii  2003    356          5:18.22   
  Lahden Uimaseura                   
  Janna Salminen  2003      39.06  1:19.54      1:19.54   
  Emilia Hokkanen  2003      40.73  1:26.56      2:46.10   
  Nea Mustonen  2004      39.34  1:26.32      4:12.42   
  Sohvi Kallinen  2004      30.99  1:05.80      5:18.22   
                     
Laus Mokan Mummot  2001    350          5:19.90   
  Lahden Uimaseura                   
  Helena Victoria Valdmees  2002      37.45  1:21.75      1:21.75   
  Vilma Tuokko  2002      42.37  1:31.38      2:53.13   
  Melissa Talvio  2001      37.09  1:22.13      4:15.26   
  Vilma Uuttu  2001      31.17  1:04.64      5:19.90   
                     
Laus Aaro2 I  2002    345          5:21.35   
  Lahden Uimaseura  5:19.16                 
  Minttu Paalanen  2003      37.72  1:16.45      1:16.45   
  Julia Sairanen  2003      39.37  1:24.85      2:41.30   
  Venla Lindström  2004      40.25  1:28.74      4:10.04   
  Julia Salminen  2002      33.23  1:11.31      5:21.35   
                     
Kou 1 Tytöt  2003    255          5:55.42   
  Kouvolan Uimarit                   
  Lotta Hermonen  2004      40.72  1:24.05      1:24.05   
  Noora Koukkari  2004      1:47.70  2:23.01      3:47.06   
  Jenna Pulkkinen  2004      43.37  1:23.12      5:10.18   
  Lilja Pulkkinen  2004      45.24  45.24      5:55.42   
                     
Lru Tytöt 12 (1)  2003    238          6:03.59   
  Lappeenrannan Uimarit  6:06.40                 
  Ida Mäki-Hokkonen  2004      40.33  1:24.23      1:24.23   
  Ida Kauppinen  2005      51.43  1:47.20      3:11.43   
  Aino Tamminen  2005      39.58  1:29.87      4:41.30