Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  GP-cup 7    Tulostuspäivämäärä  18 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kouvola    Tulostusaika  21:11   
  Järjestäjä  KoU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 marraskuu 2016         
 
 
Laji 1, 200m pu P13 P14, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eetu Palvanen  2003    265  35.10  1:17.31  2:03.97    2:48.93   
  Lahden Uimaseura  2:46.39                 
                     
Risto Martikainen  2003    183  42.12  1:31.76  2:22.31    3:11.08   
  Kouvolan Uimarit  3:17.20                 
                     
Perttu Järvinen  2003    180  42.17  1:32.04  2:23.15    3:12.05   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jonne Isoranta  2003    139  43.71  1:38.55  2:34.93    3:29.48   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Janne Korhonen  2003              DNS   
  Kouvolan Uimarit  3:33.63                 
                     
Julius Airas  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Manu Hännikäinen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 1, 200m pu P13 P14, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roope Tsutsunen  2002    323  33.44  1:12.58  1:54.78    2:38.12   
  Lahden Uimaseura  2:37.55                 
                     
Antti Leppänen  2002    296  35.99  1:19.72  2:02.37    2:42.78   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Otto Hoffren  2002    287  35.33  1:18.13  2:01.41    2:44.46   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aaro Hämäläinen  2002    237  37.55  1:23.08  2:09.68    2:55.35   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lauri Uosukainen  2002    214  38.79  1:24.01  2:11.74    3:01.34   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Elmeri Helander  2002    196  39.36  1:28.25  2:17.62    3:06.76   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eetu Koskinen  2002    156  43.96  1:36.22  2:29.03    3:21.54   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Joonatan Lekander  2002              DSQ   
  Kouvolan Uimarit  3:15.31                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
Laji 2, 200m pu T12 T13, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Pulkkinen  2004    305  36.31  1:21.16  2:09.00    2:57.61   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Lotta Hermonen  2004    220  44.03  1:35.88  2:27.86    3:18.07   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Venla Lindström  2004    208  41.88  1:33.49  2:28.31    3:21.71   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Noora Koukkari  2004    167  45.84  1:43.14  2:42.00    3:36.87   
  Kouvolan Uimarit  4:00.85                 
                     
Milla Hännikäinen  2004    161  45.92  1:43.26  2:41.70    3:39.57   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lilja Pulkkinen  2004    135  49.01  1:50.38  2:52.37    3:52.95   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Inka Raitio  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
Laji 2, 200m pu T12 T13, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Minttu Paalanen  2003    411  36.18  1:17.35  1:58.95    2:40.81   
  Lahden Uimaseura  2:42.10                 
                     
Julia Romo  2003    212  42.80  1:33.84  2:27.65    3:20.53   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Janna Salminen  2003    210  43.81  1:35.01  2:29.02    3:21.04   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Annika Heikkilä  2003    200  45.78  1:38.07  2:32.40    3:24.23   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Matilda Lonka  2003    181  46.03  1:39.99  2:35.84    3:31.43   
  Kouvolan Uimarit  3:26.20                 
                     
Noora Laitala  2003    151  49.64  1:45.73  2:44.83    3:44.44   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Senni Toikka  2003    123  50.02  1:53.95  2:57.46    4:00.22   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Emilia Hokkanen  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Liisa Lassila  2003              DNS   
  Kouvolan Uimarit  3:14.97                 
                     
 
Laji 3, 100m pu T10 T11, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tiinu Tamminen  2006    207  42.88        1:32.26   
  Lahden Uimaseura  1:36.32                 
                     
Tinka Tamminen  2006    187  45.24        1:35.42   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Rilla Backman  2006    97  55.11        1:58.82   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 3, 100m pu T10 T11, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eevi-Maria Bogdanova  2005    209  43.31        1:31.92   
  Lahden Uimaseura  1:27.66                 
                     
Milla Kähkönen  2005    151  46.76        1:42.37   
  Lahden Uimaseura  1:41.07                 
                     
Saana Hyvönen  2005    148  48.61        1:43.02   
  Lahden Uimaseura  1:49.97                 
                     
Juulia Sakomaa  2005    133  48.81        1:46.96   
  Lahden Uimaseura  1:45.98                 
                     
Minja Fihlman  2005    97  53.96        1:58.71   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Olivia Romo  2005    60  1:01.50        2:19.02   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Iida Peltola  2005              DSQ   
  Kouvolan Uimarit  1:53.51                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
Laji 4, 100m pu P11 P12, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Topias Tynjä  2005    212  37.32        1:21.12   
  Lahden Uimaseura  1:25.61                 
                     
Leevi Kukkonen  2005    180  38.30        1:25.67   
  Kouvolan Uimarit  1:25.55                 
                     
Stefan Saltykov  2005    124  43.51        1:36.92   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Maksim Karvanen  2005    87  47.15        1:49.25   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Erkka Suni  2005    83  48.43        1:50.80   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Arto Pulkkinen  2005    79  50.91        1:52.68   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lenni Uosukainen  2005    50  56.52        2:11.01   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Miro Järvinen  2005    41  1:00.57        2:19.74   
  Kouvolan Uimarit  2:28.07                 
                     
Miko Virtanen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
                     
 
Laji 4, 100m pu P11 P12, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Pulkkinen  2004    318  33.13        1:10.93   
  Lahden Uimaseura  1:10.01                 
                     
Taavi Backman  2004    232  36.01        1:18.74   
  Lahden Uimaseura  1:20.68                 
                     
Jesse Hyppönen  2004    180  38.29        1:25.79   
  Lahden Uimaseura  1:22.89                 
                     
Eetu Salo  2004    179  39.17        1:25.87   
  Kouvolan Uimarit  1:30.97                 
                     
Egor Bortsov  2004    84  49.03        1:50.31   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jeremias Arveli  2004              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Antero Ruban  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.5 Sukellus uidessa               
                     
Simo Virtanen  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
                     
 
Laji 5, 50m pu T9, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ebba Simberg  2007    171          43.84   
  Lahden Uimaseura  49.75                 
Olivia Porter  2007    79          56.77   
  Lahden Uimaseura                   
Liisi Lehtiö  2008    70          58.91   
  Lahden Uimaseura                   
Moona Pulkkinen  2008              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
Saaga Pitkänen  2008              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
Saara Virtanen  2008              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
 
Laji 6, 50m pu P10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Konsta Kukkonen  2006    152          40.79   
  Kouvolan Uimarit  39.09                 
Julius Lekander  2006    90          48.54   
  Kouvolan Uimarit  53.51                 
Joonas Pulkkinen  2007    77          51.15   
  Lahden Uimaseura  57.56                 
Kasper Pulkkinen  2007    72          52.33   
  Kouvolan Uimarit  1:04.51                 
Vilho Teno  2006    64          54.28   
  Lahden Uimaseura  56.13                 
Sami Flygtman  2006    54          57.52   
  Kouvolan Uimarit                   
Denis Katunov  2006    48          59.73   
  Lahden Uimaseura                   
Jooa Fihlman  2007    35          1:06.26   
  Kouvolan Uimarit                   
Leevi Immonen  2007    32          1:08.41   
  Lahden Uimaseura                   
Raman Bajalan  2007              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
Saku Virtanen  2008              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
Vasily Kabanov  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura  57.80                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
 
Laji 7, 100m su P11 P12 P13 P14, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Topias Tynjä  2005    208  40.17        1:22.55   
  Lahden Uimaseura  1:28.99                 
                     
Leevi Kukkonen  2005    190  40.55        1:25.09   
  Kouvolan Uimarit  1:25.90                 
                     
Stefan Saltykov  2005    167  43.88        1:28.82   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Maksim Karvanen  2005    131  47.07        1:36.16   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Miro Järvinen  2005    107  52.19        1:42.79   
  Kouvolan Uimarit  1:56.71                 
                     
Arto Pulkkinen  2005    95  52.44        1:46.98   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Miko Virtanen  2005    94  53.87        1:47.30   
  Lahden Uimaseura  1:45.57                 
                     
Erkka Suni  2005    94  52.50        1:47.34   
  Kouvolan Uimarit  1:48.44                 
                     
Lenni Uosukainen  2005    58  1:00.76        2:06.42   
  Lahden Uimaseura  2:05.12                 
                     
 
Laji 7, 100m su P11 P12 P13 P14, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Pulkkinen  2004    272  36.66        1:15.47   
  Lahden Uimaseura  1:11.17                 
                     
Taavi Backman  2004    256  38.33        1:16.98   
  Lahden Uimaseura  1:15.61                 
                     
Eetu Salo  2004    242  38.02        1:18.51   
  Kouvolan Uimarit  1:17.53                 
                     
Jesse Hyppönen  2004    186  42.76        1:25.59   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Egor Bortsov  2004    106  50.42        1:43.40   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jeremias Arveli  2004    61  59.68        2:03.97   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Simo Virtanen  2004    44  1:05.77        2:17.73   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Antero Ruban  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 7, 100m su P11 P12 P13 P14, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Risto Martikainen  2003    309  34.72        1:12.38   
  Kouvolan Uimarit  1:11.45                 
                     
Eetu Palvanen  2003    303  35.13        1:12.79   
  Lahden Uimaseura  1:14.00                 
                     
Jonne Isoranta  2003    200  40.25        1:23.56   
  Lahden Uimaseura  1:21.05                 
                     
Janne Korhonen  2003              DNS   
  Kouvolan Uimarit  1:22.04                 
                     
Julius Airas  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura  1:18.68                 
                     
Manu Hännikäinen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:28.67                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Perttu Järvinen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:21.28                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 7, 100m su P11 P12 P13 P14, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Antti Leppänen  2002    393  32.58        1:06.79   
  Lahden Uimaseura  1:04.33                 
                     
Roope Tsutsunen  2002    304  35.96        1:12.76   
  Lahden Uimaseura  1:11.99                 
                     
Manu Ursin  2002    293  35.59        1:13.68   
  Kouvolan Uimarit  1:20.50                 
                     
Aaro Hämäläinen  2002    289  36.24        1:14.02   
  Lahden Uimaseura  1:12.53                 
                     
Otto Hoffren  2002    280  36.91        1:14.74   
  Lahden Uimaseura  1:13.39                 
                     
Lauri Uosukainen  2002    278  36.33        1:14.93   
  Lahden Uimaseura  1:12.26                 
                     
Joonatan Lekander  2002    233  39.09        1:19.51   
  Kouvolan Uimarit  1:22.43                 
                     
Elmeri Helander  2002    181  42.16        1:26.48   
  Lahden Uimaseura  1:26.80                 
                     
Eetu Koskinen  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:13.54                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 8, 100m su T10 T11 T12 T13, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tinka Tamminen  2006    246  43.52        1:27.78   
  Lahden Uimaseura  1:32.13                 
                     
Tiinu Tamminen  2006    230  43.89        1:29.74   
  Lahden Uimaseura  1:27.02                 
                     
Rilla Backman  2006    140  52.39        1:45.73   
  Lahden Uimaseura  1:46.54                 
                     
 
Laji 8, 100m su T10 T11 T12 T13, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Milla Kähkönen  2005    268  42.10        1:25.29   
  Lahden Uimaseura  1:24.86                 
                     
Eevi-Maria Bogdanova  2005    219  44.89        1:31.19   
  Lahden Uimaseura  1:26.45                 
                     
Juulia Sakomaa  2005    187  48.26        1:36.18   
  Lahden Uimaseura  1:36.37                 
                     
Iida Peltola  2005    153  49.92        1:42.71   
  Kouvolan Uimarit  1:40.34                 
                     
Olivia Romo  2005    126  53.32        1:49.65   
  Lahden Uimaseura  1:42.47                 
                     
Minja Fihlman  2005              DSQ   
  Kouvolan Uimarit  1:56.65                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Saana Hyvönen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:34.87                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 8, 100m su T10 T11 T12 T13, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Hermonen  2004    362  37.83        1:17.19   
  Kouvolan Uimarit  1:14.50                 
                     
Milla Hännikäinen  2004    214  45.60        1:31.94   
  Lahden Uimaseura  1:28.82                 
                     
Noora Koukkari  2004    195  46.29        1:34.78   
  Kouvolan Uimarit  1:27.43                 
                     
Lilja Pulkkinen  2004    192  45.89        1:35.28   
  Kouvolan Uimarit  1:28.08                 
                     
Inka Raitio  2004    187  47.23        1:36.09   
  Kouvolan Uimarit  1:32.08                 
                     
Jenna Pulkkinen  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit  1:10.74                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Venla Lindström  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:21.45                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 8, 100m su T10 T11 T12 T13, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Minttu Paalanen  2003    417  37.02        1:13.61   
  Lahden Uimaseura  1:14.37                 
                     
Janna Salminen  2003    333  38.98        1:19.39   
  Lahden Uimaseura  1:15.94                 
                     
Annika Heikkilä  2003    304  40.01        1:21.83   
  Lahden Uimaseura  1:20.51                 
                     
Julia Romo  2003    301  40.21        1:22.10   
  Lahden Uimaseura  1:16.81                 
                     
Matilda Lonka  2003    252  42.63        1:27.08   
  Kouvolan Uimarit  1:29.06                 
                     
Senni Toikka  2003    243  41.68        1:28.08   
  Kouvolan Uimarit  1:24.58                 
                     
Noora Laitala  2003    232  42.71        1:29.47   
  Kouvolan Uimarit  1:29.43                 
                     
Emilia Hokkanen  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura  1:18.80                 
                     
Liisa Lassila  2003              DNS   
  Kouvolan Uimarit  1:24.44                 
                     
 
Laji 9, 50m su T9, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ebba Simberg  2007    161          47.14   
  Lahden Uimaseura  48.83                 
Liisi Lehtiö  2008    92          56.73   
  Lahden Uimaseura                   
Olivia Porter  2007    74          1:00.89   
  Lahden Uimaseura                   
Saaga Pitkänen  2008    60          1:05.34   
  Lahden Uimaseura                   
Moona Pulkkinen  2008              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Saara Virtanen  2008              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
 
Laji 10, 50m su P10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Konsta Kukkonen  2006    149          41.84   
  Kouvolan Uimarit  41.05                 
Kasper Pulkkinen  2007    109          46.38   
  Kouvolan Uimarit  55.57                 
Denis Katunov  2006    101          47.64   
  Lahden Uimaseura  48.86                 
Joonas Pulkkinen  2007    89          49.60   
  Lahden Uimaseura  53.73                 
Julius Lekander  2006    79          51.68   
  Kouvolan Uimarit  52.47                 
Vasily Kabanov  2006    71          53.50   
  Lahden Uimaseura  52.98                 
Leevi Immonen  2007    68          54.37   
  Lahden Uimaseura                   
Raman Bajalan  2007    51          59.62   
  Lahden Uimaseura                   
Jooa Fihlman  2007    47          1:01.17   
  Kouvolan Uimarit                   
10  Saku Virtanen  2008    18          1:23.64   
  Kouvolan Uimarit                   
Sami Flygtman  2006              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 10.5 Seisominen altaan pohjassa               
Vilho Teno  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura  52.99                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  18 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Kouvolan Uimarit  Tulostusaika  21:11