Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ajankello - uinnit    Tulostuspäivämäärä  09 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Kouvola    Tulostusaika  19:11   
  Järjestäjä  Kouvolan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  09 lokakuu 2016         
 
 
Laji 1, 200m sku P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lassi Haimi  2003    389  31.10  1:10.73  1:54.18    2:30.15   
  Helsingfors Simsällskap  2:34.14                 
                     
Niko Matela  2003    371  33.15  1:12.67  1:57.54    2:32.55   
  Lappeenrannan Uimarit  2:41.40                 
                     
Eetu Palvanen  2003    324  34.81  1:15.70  2:02.64    2:39.56   
  Lahden Uimaseura  2:38.83                 
                     
Lauri Tolvanen  2003    305  35.62  1:17.63  2:05.06    2:42.86   
  Haminan Uimaseura  2:45.95                 
                     
Aapo Koskinen  2004    264  42.50  1:25.82  2:13.90    2:50.76   
  Lahden Uimaseura  2:59.63                 
                     
Panu Kautto  2003    251  36.77  1:22.70  2:14.83    2:53.65   
  Lappeenrannan Uimarit  3:05.42                 
                     
Jonne Isoranta  2003    247  40.07  1:23.96  2:17.52    2:54.67   
  Lahden Uimaseura  2:53.97                 
                     
Perttu Järvinen  2003    239  42.45  1:25.69  2:21.13    2:56.61   
  Lahden Uimaseura  2:58.86                 
                     
Janne Korhonen  2003    230  39.97  1:27.58  2:18.86    2:58.86   
  Kouvolan Uimarit  3:04.12                 
                     
10  Jesse Hyppönen  2004    225  39.00  1:26.43  2:18.85    3:00.04   
  Lahden Uimaseura  3:02.69                 
                     
11  Leevi Kukkonen  2005    223  37.97  1:26.04  2:19.14    3:00.76   
  Kouvolan Uimarit  3:07.02                 
                     
12  Jimi Kojo  2005    192  40.73  1:28.22  2:26.55    3:09.89   
  Uimaseura Aquila  3:07.45                 
                     
13  Riku Huuhka  2005    138  51.82  1:43.54  2:43.71    3:32.10   
  Lahden Uimaseura  3:35.22                 
                     
14  Arto Pulkkinen  2005    120  52.04  1:47.51  2:53.99    3:41.94   
  Lahden Uimaseura  3:49.79                 
                     
15  Miko Virtanen  2005    113  54.60  1:54.65  2:56.52    3:46.43   
  Lahden Uimaseura  4:07.98                 
                     
16  Lenni Uosukainen  2005    71  58.10  2:05.49  3:23.38    4:23.81   
  Lahden Uimaseura  4:28.11                 
                     
Anton Sarvilahti  2005              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  3:54.10                 
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu)               
                     
Julius Airas  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura  2:53.87                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Luka Valtonen  2006              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Miro Järvinen  2005              DSQ   
  Kouvolan Uimarit  4:35.05                 
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
                     
Santeri Pulkkinen  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura  2:31.52                 
  SW 6.4 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
                     
Stefan Saltykov  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura  3:15.30                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Topias Tynjä  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura  2:57.20                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, 200m sku P13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kasper Jämsä  1997    556  28.14  1:01.62  1:39.97    2:13.31   
  Lahden Uimaseura  2:04.42                 
                     
Olli Soramies  1998    532  28.13  1:02.58  1:42.50    2:15.24   
  Voikkaan Viesti  2:15.52                 
                     
Petteri Haverinen  2001    482  29.70  1:04.79  1:45.05    2:19.76   
  Lahden Uimaseura  2:17.36                 
                     
Ossi Kleimola  2001    468  31.31  1:08.50  1:49.77    2:21.15   
  Kouvolan Uimarit  2:20.91                 
                     
Santeri Hulkko  2000    467  29.31  1:05.58  1:48.30    2:21.23   
  Lahden Uimaseura  2:19.82                 
                     
Aaro Hämäläinen  2002    361  34.83  1:13.54  1:58.45    2:33.92   
  Lahden Uimaseura  2:34.97                 
                     
Arto Tanttu  2001    277  34.53  1:19.77  2:09.34    2:48.02   
  Uinti Imatra  2:52.64                 
                     
Kai-Asser Skog  1966    204  38.21  1:24.03  2:21.91    3:06.04   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
 
Laji 2, 200m sku T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Pulkkinen  2004    462  34.23  1:14.22  2:01.33    2:37.62   
  Kouvolan Uimarit  2:32.43                 
                     
Tiinu Tamminen  2006    305  42.10  1:30.93  2:21.49    3:00.86   
  Lahden Uimaseura  3:04.65                 
                     
Eevi-Maria Bogdanova  2005    290  40.92  1:28.81  2:23.14    3:03.96   
  Lahden Uimaseura  3:16.78                 
                     
Tinka Tamminen  2006    273  43.82  1:32.17  2:25.36    3:07.81   
  Lahden Uimaseura  3:07.38                 
                     
Aino Tamminen  2005    264  41.14  1:29.66  2:25.90    3:09.72   
  Lappeenrannan Uimarit  3:04.23                 
                     
Ida Kauppinen  2005    261  44.58  1:32.03  2:27.17    3:10.55   
  Lappeenrannan Uimarit  3:21.05                 
                     
Inka Raitio  2004    252  44.86  1:35.23  2:29.58    3:12.76   
  Kouvolan Uimarit  3:18.08                 
                     
Noora Koukkari  2004    249  44.40  1:33.04  2:28.53    3:13.62   
  Kouvolan Uimarit  3:23.96                 
                     
Milla Kähkönen  2005    236  44.41  1:34.58  2:34.17    3:17.06   
  Lahden Uimaseura  3:14.55                 
                     
10  Anni Mäki-Hokkonen  2007    228  42.92  1:34.84  2:33.77    3:19.46   
  Lappeenrannan Uimarit  3:36.20                 
                     
11  Ronja Terävä  2005    223  46.79  1:41.05  2:34.46    3:20.81   
  Lappeenrannan Uimarit  3:21.97                 
                     
12  Anniina Kurvinen  2006    217  46.21  1:39.41  2:35.63    3:22.51   
  Lappeenrannan Uimarit  3:29.32                 
                     
13  Saana Hyvönen  2005    207  50.30  1:43.51  2:40.55    3:25.70   
  Lahden Uimaseura  3:33.93                 
                     
14  Kaisa Heikkilä  2005    168  56.82  1:52.92  2:53.07    3:40.69   
  Lahden Uimaseura  3:43.50                 
                     
15  Onna Aalto  2004    153  56.82  1:54.83  3:02.46    3:47.58   
  Lappeenrannan Uimarit  3:34.18                 
                     
16  Siiri Haverinen  2007    148  56.25  1:59.95  2:56.83    3:50.29   
  Lahden Uimaseura                   
                     
17  Ebba Simberg  2007    143  53.39  1:53.41  2:59.81    3:52.52   
  Lahden Uimaseura                   
                     
18  Erin Ovaska  2006    137  56.65  1:56.36  3:02.30    3:55.90   
  Lappeenrannan Uimarit  4:29.25                 
                     
19  Olivia Romo  2005    117  1:02.26  2:01.84  3:12.24    4:08.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Rilla Backman  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura  3:39.11                 
  SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
 
Laji 2, 200m sku T12, N, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Raakel Bärlund  2001    613  30.46  1:08.24  1:50.22    2:23.44   
  Lahden Uimaseura  2:23.58                 
                     
Julia Bruneau  1999    611  31.04  1:08.38  1:51.94    2:23.58   
  Lahden Uimaseura  2:21.55                 
                     
Mathilda Kalenius  2002    472  34.46  1:13.29  1:59.57    2:36.51   
  Kouvolan Uimarit  2:36.20                 
                     
Jenna Sjöblom  2001    459  35.25  1:14.72  2:03.41    2:37.92   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Saima Kivimäki  1997    451  31.54  1:14.25  2:01.10    2:38.90   
  Lappeenrannan Uimarit  2:37.95                 
                     
Julia Sairanen  2003    446  33.04  1:14.31  2:02.10    2:39.48   
  Lahden Uimaseura  2:49.34                 
                     
Senni Ovaskainen  2001    409  35.18  1:16.39  2:06.03    2:44.04   
  Lahden Uimaseura  2:43.92                 
                     
Julia Romo  2003    354  36.51  1:20.79  2:11.79    2:52.13   
  Lahden Uimaseura  2:53.90                 
                     
Veera Skinnari  2003    342  36.03  1:18.28  2:13.59    2:54.22   
  Lahden Uimaseura  2:56.23                 
                     
10  Siiri Pitkänen  2003    314  39.61  1:25.37  2:18.09    2:59.16   
  Lappeenrannan Uimarit  3:07.24                 
                     
11  Matilda Lonka  2003    307  41.17  1:28.62  2:18.43    3:00.57   
  Kouvolan Uimarit  3:03.52                 
                     
12  Miia Puranen  2001    300  38.40  1:24.88  2:18.90    3:01.85   
  Voikkaan Viesti  3:07.20                 
                     
13  Vilma Tikka  2003    257  42.42  1:31.43  2:30.87    3:11.55   
  Lappeenrannan Uimarit  3:19.01                 
                     
14  Senni Räikkönen  2003    243  40.34  1:29.46  2:29.74    3:15.22   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
15  Sara-Sofia Lohi  2003    228  40.63  1:33.12  2:36.19    3:19.25   
  Lappeenrannan Uimarit  3:34.58                 
                     
Vilma Uuttu  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura  2:37.72                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 3, 50m bf M (pari/stereoräp), Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ville Kotikuusi  1991      20.39        20.39   
  Kouvolan Uimarit  18.32                 
                     
Dmitrii Ankudinov  1998      22.83        22.83   
  Kouvolan Uimarit  24.45                 
                     
Eetu Salo  2004      25.26        25.26   
  Kouvolan Uimarit  11.92                 
                     
Manu Ursin  2002      26.00        26.00   
  Kouvolan Uimarit  26.20                 
                     
Erkka Suni  2005      30.65        30.65   
  Kouvolan Uimarit  13.26                 
                     
Simo Virtanen  2004      37.99        37.99   
  Kouvolan Uimarit  48.49                 
                     
 
Laji 4, 50m bf (pari/stereoräp), Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jessika Patjas  1997      25.35        25.35   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Riia Ojalainen  1999      26.28        26.28   
  Kouvolan Uimarit  25.71                 
                     
Emma Leppä  2000      26.41        26.41   
  Kouvolan Uimarit  22.90                 
                     
Katja Räsänen  2000      26.96        26.96   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  27.33                 
                     
Inka Timperi  2002      29.36        29.36   
  Kouvolan Uimarit  28.81                 
                     
Aino Jäkärä  2005      31.27        31.27   
  Lappeenrannan Uimarit  16.23                 
                     
Nea Leino  2004      32.82        32.82   
  Kouvolan Uimarit  32.46                 
                     
Susanna Leino  2006      34.76        34.76   
  Kouvolan Uimarit  15.94                 
                     
Tiina Leino  2006      37.11        37.11   
  Kouvolan Uimarit  38.69                 
                     
10  Ankia Meintjes  2005      42.04        42.04   
  Lappeenrannan Uimarit  38.05                 
                     
 
Laji 5, 50m ru P11, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Leevi Kukkonen  2005    192          43.72   
  Kouvolan Uimarit  43.59                 
Konsta Kukkonen  2006    181          44.61   
  Kouvolan Uimarit  46.48                 
Nooa Matela  2005    176          45.00   
  Lappeenrannan Uimarit  46.21                 
Stefan Saltykov  2005    156          46.89   
  Lahden Uimaseura  45.21                 
Riku Huuhka  2005    127          50.23   
  Lahden Uimaseura  47.66                 
Kasper Pulkkinen  2007    122          50.83   
  Kouvolan Uimarit  56.08                 
Viacheslav Semenov  2006    114          52.00   
  Lahden Uimaseura  54.02                 
Julius Lekander  2006    111          52.41   
  Kouvolan Uimarit  53.24                 
Vilho Teno  2006    97          54.77   
  Lahden Uimaseura  55.79                 
10  Arto Pulkkinen  2005    95          55.18   
  Lahden Uimaseura  53.46                 
11  Oskar Kotselainen  2006    94          55.47   
  Lahden Uimaseura  54.09                 
12  Veikko Seppänen  2007    89          56.55   
  Lappeenrannan Uimarit  59.27                 
13  Sami Flygtman  2006    88          56.72   
  Kouvolan Uimarit  58.68                 
14  Joonas Pulkkinen  2007    84          57.65   
  Lahden Uimaseura  54.33                 
15  Nooa Valtonen  2008    55          1:06.29   
  Lappeenrannan Uimarit                   
16  Raman Bajalan  2007    41          1:12.68   
  Lahden Uimaseura                   
Sauli Jokiniemi  2005              DNS   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
Jooa Fihlman  2007              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Saku Virtanen  2008              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 5, 50m ru P11, M, Loppukilpailut 12 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petteri Haverinen  2001    512          31.55   
  Lahden Uimaseura  31.78                 
Antti Leppänen  2002    445          33.07   
  Lahden Uimaseura  33.82                 
Samuli Halme  2000    432          33.40   
  Lahden Uimaseura  35.72                 
Aleksander Laihinen  2000    366          35.27   
  Kouvolan Uimarit  34.87                 
Eetu Koskinen  2002    366          35.28   
  Lahden Uimaseura  34.67                 
Santeri Pulkkinen  2004    365          35.32   
  Lahden Uimaseura  34.88                 
Eetu Palvanen  2003    288          38.23   
  Lahden Uimaseura  38.16                 
Nesja Seppälä  2000    287          38.27   
  Haminan Uimaseura  39.04                 
Aapo Keltanen  2001    286          38.29   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  38.85                 
10  Joonatan Lekander  2002    278          38.68   
  Kouvolan Uimarit  39.59                 
11  Reko Ojalainen  2001    274          38.83   
  Kouvolan Uimarit  39.64                 
12  Lauri Uosukainen  2002    272          38.94   
  Lahden Uimaseura  39.58                 
13  Roni Lönnqvist  2000    230          41.21   
  Uinti Imatra  41.05                 
14  Topi Immonen  2003    229          41.26   
  Lappeenrannan Uimarit  42.69                 
15  Aapo Koskinen  2004    219          41.84   
  Lahden Uimaseura  42.69                 
16  Taavi Backman  2004    212          42.30   
  Lahden Uimaseura  43.87                 
17  Julius Airas  2003    212          42.34   
  Lahden Uimaseura  43.75                 
18  Janne Korhonen  2003    204          42.86   
  Kouvolan Uimarit  46.86                 
19  Leevi Hautaniemi  2003    149          47.56   
  Lappeenrannan Uimarit  47.19                 
20  Justus Riikonen  2001    134          49.32   
  Uinti Imatra  49.39                 
21  Simo Virtanen  2004    82          57.93   
  Kouvolan Uimarit  1:02.04                 
 
Laji 6, 50m ru T10, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tinka Tamminen  2006    286          43.69   
  Lahden Uimaseura  43.65                 
Tiinu Tamminen  2006    243          46.15   
  Lahden Uimaseura  43.92                 
Anniina Kurvinen  2006    221          47.61   
  Lappeenrannan Uimarit  50.55                 
Siiri Haverinen  2007    207          48.63   
  Lahden Uimaseura  48.16                 
Anni Mäki-Hokkonen  2007    196          49.55   
  Lappeenrannan Uimarit  49.45                 
Jenni Konnu  2006    161          52.90   
  Uinti Imatra                   
Sofia Chadromtseva  2006    123          57.82   
  Uimaseura Aquila  1:18.42                 
Maija Koski  2007    118          58.71   
  Lahden Uimaseura  1:01.28                 
Ella Hynönen  2008    114          59.24   
  Lappeenrannan Uimarit  1:03.91                 
10  Erin Ovaska  2006    114          59.36   
  Lappeenrannan Uimarit  1:05.48                 
11  Juulia Turunen  2006    110          1:00.07   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
12  Emmi Salo  2007    98          1:02.32   
  Lappeenrannan Uimarit                   
13  Kristel Meintjes  2007    69          1:10.17   
  Lappeenrannan Uimarit                   
14  Saara Virtanen  2008    63          1:12.01   
  Kouvolan Uimarit                   
Ebba Simberg  2007              DSQ   
  Lahden Uimaseura  51.80                 
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Saaga Lehmus  2007              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa               
 
Laji 6, 50m ru T10, N, Loppukilpailut 11 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Johanna Silventoinen  1997    594          34.25   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Maiju Houni  1996    566          34.80   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Sohvi Kallinen  2004    506          36.14   
  Lahden Uimaseura  37.65                 
Iida Heikkinen  2004    423          38.34   
  Uinti Imatra  40.14                 
Emilia Hokkanen  2003    421          38.40   
  Lahden Uimaseura  40.75                 
Liisa Lassila  2003    415          38.60   
  Kouvolan Uimarit  39.60                 
Ida Mäki-Hokkonen  2004    358          40.53   
  Lappeenrannan Uimarit  42.24                 
Annika Heikkilä  2003    341          41.22   
  Lahden Uimaseura  41.95                 
Vilma Tuokko  2002    330          41.64   
  Lahden Uimaseura  41.50                 
10  Matilda Lonka  2003    324          41.89   
  Kouvolan Uimarit  44.32                 
11  Venla Lindström  2004    319          42.13   
  Lahden Uimaseura  46.56                 
12  Milja Mäkinen  2004    317          42.21   
  Kouvolan Uimarit  44.38                 
13  Anni Konnu  2004    299          43.04   
  Uinti Imatra  45.46                 
14  Emilia Kouvo  2003    299          43.06   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  44.63                 
15  Anna Lempinen  2003    296          43.18   
  Lappeenrannan Uimarit  41.85                 
16  Aino Soramies  2004    286          43.68   
  Voikkaan Viesti  44.11                 
17  Janna Salminen  2003    280          44.01   
  Lahden Uimaseura  41.75                 
18  Milla Hännikäinen  2004    270          44.51   
  Lahden Uimaseura  47.38                 
19  Senni Toikka  2003    267          44.67   
  Kouvolan Uimarit  46.21                 
20  Inka Raitio  2004    254          45.43   
  Kouvolan Uimarit  46.03                 
21  Riikka Purho  1994    244          46.04   
  Kouvolan Uimarit  45.56                 
22  Ronja Terävä  2005    240          46.29   
  Lappeenrannan Uimarit  47.45                 
23  Saana Hyvönen  2005    233          46.80   
  Lahden Uimaseura  46.50                 
24  Vilma Puisto  2003    232          46.86   
  Uinti Imatra  46.79                 
25  Anna Lehtonen  2003    229          47.02   
  Uinti Imatra  45.91                 
26  Tytti Kuusela  2000    225          47.35   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
27  Pinja Kuuva  2002    220          47.69   
  Lappeenrannan Uimarit  49.38                 
28  Lilja Pulkkinen  2004    214          48.09   
  Kouvolan Uimarit  50.22                 
29  Eevi-Maria Bogdanova  2005    214          48.14   
  Lahden Uimaseura  48.75                 
30  Silja Kinnunen  2003    213          48.19   
  Lappeenrannan Uimarit  49.61                 
31  Kiira Tulkki  2003    210          48.42   
  Haminan Uimaseura  49.47                 
32  Riina Krouvi  2004    128          57.02   
  Lappeenrannan Uimarit  1:00.63                 
33  Olivia Romo  2005    98          1:02.33   
  Lahden Uimaseura  59.43                 
34  Kia Pesonen  2002    86          1:05.03   
  Lappeenrannan Uimarit                   
 
Laji 7, 100m pu P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Manu Hännikäinen  2003    256  34.33        1:16.27   
  Lahden Uimaseura  1:17.21                 
                     
Henri Heikkilä  2003    237  35.66        1:18.24   
  Uimaseura Aquila  1:19.61                 
                     
Taavi Backman  2004    216  37.19        1:20.68   
  Lahden Uimaseura  1:26.18                 
                     
Topias Tynjä  2005    181  41.68        1:25.61   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Perttu Järvinen  2003    166  41.20        1:28.03   
  Lahden Uimaseura  1:35.86                 
                     
Jesse Hyppönen  2004    159  40.78        1:29.26   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jimi Kojo  2005    154  41.74        1:30.29   
  Uimaseura Aquila  1:35.14                 
                     
Janne Korhonen  2003    131  42.78        1:35.32   
  Kouvolan Uimarit  1:34.24                 
                     
 
Laji 7, 100m pu P13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Samuli Halme  2000    450  28.24        1:03.19   
  Lahden Uimaseura  1:01.33                 
                     
Sasa Seppälä  1998    409  29.32        1:05.22   
  Haminan Uimaseura  1:06.01                 
                     
Benjamin Kangas  2002    409  30.78        1:05.23   
  Haminan Uimaseura  1:07.15                 
                     
Lauri Kettunen  2002    369  30.74        1:07.51   
  Lappeenrannan Uimarit  1:09.15                 
                     
Otto Hoffren  2002    310  31.87        1:11.52   
  Lahden Uimaseura  1:10.89                 
                     
Arto Tanttu  2001    253  34.13        1:16.55   
  Uinti Imatra  1:18.01                 
                     
Joonatan Lekander  2002    174  37.90        1:26.76   
  Kouvolan Uimarit  1:28.17                 
                     
 
Laji 8, 100m pu T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nessa Järvinen  2004    267  39.34        1:24.73   
  Uimaseura Aquila  1:22.19                 
                     
Salma Mäntynen  2005    237  39.42        1:28.13   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Ida Kauppinen  2005    184  44.50        1:35.94   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Juulia Sakomaa  2005    136  50.34        1:45.98   
  Lahden Uimaseura  2:14.95                 
                     
Aino Jäkärä  2005    123  51.87        1:49.66   
  Lappeenrannan Uimarit  2:04.81                 
                     
 
Laji 8, 100m pu T12, N, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Julia Bruneau  1999    584  30.33        1:05.33   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Johanna Silventoinen  1997    546  31.00        1:06.79   
  Lappeenrannan Uimarit  1:01.36                 
                     
Claudia Åvist  1997    532  31.46        1:07.36   
  Lappeenrannan Uimarit  1:04.80                 
                     
Minttu Paalanen  2003    454  33.80        1:11.02   
  Lahden Uimaseura  1:09.68                 
                     
Emmiina Rautiainen  2000    422  32.93        1:12.78   
  Kouvolan Uimarit  1:12.30                 
                     
Jenna Sjöblom  2001    339  35.86        1:18.25   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Tiiu Korhonen  2003    337  35.95        1:18.46   
  Uimaseura Aquila  1:16.35                 
                     
Ella Hurtta  2003    316  35.71        1:20.14   
  Uimaseura Aquila  1:23.67                 
                     
Kiia Kärkkäinen  2003    276  35.56        1:23.84   
  Heinolan Isku                   
                     
10  Sara-Sofia Lohi  2003    187  43.62        1:35.47   
  Lappeenrannan Uimarit  1:29.58                 
                     
11  Vilma Tikka  2003    168  43.71        1:38.88   
  Lappeenrannan Uimarit  1:35.60                 
                     
Senni Räikkönen  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  1:29.15                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 9, 200m vu P14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Antti Leppänen  2002    499  27.99  58.90  1:30.67    2:05.26   
  Lahden Uimaseura  2:01.99                 
                     
Roope Tsutsunen  2002    410  31.30  1:05.75  1:40.32    2:13.67   
  Lahden Uimaseura  2:17.93                 
                     
Santeri Pulkkinen  2004    410  31.34  1:05.83  1:40.61    2:13.73   
  Lahden Uimaseura  2:17.77                 
                     
Niko Matela  2003    382  32.18  1:07.47  1:42.88    2:16.84   
  Lappeenrannan Uimarit  2:25.02                 
                     
Manu Ursin  2002    373  31.19  1:06.55  1:42.65    2:18.03   
  Kouvolan Uimarit  2:18.72                 
                     
Panu Kautto  2003    321  32.51  1:09.20  1:47.37    2:25.11   
  Lappeenrannan Uimarit  2:27.70                 
                     
Lauri Uosukainen  2002    307  33.43  1:11.58  1:50.12    2:27.18   
  Lahden Uimaseura  2:32.58                 
                     
Nikas Daniel Krjukov  2002    307  34.70  1:11.88  1:50.14    2:27.24   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aleksi Kauppinen  2003    302  33.52  1:11.50  1:50.75    2:28.03   
  Lappeenrannan Uimarit  2:38.49                 
                     
10  Topi Immonen  2003    252  36.08  1:16.12  1:56.90    2:37.32   
  Lappeenrannan Uimarit  2:41.73                 
                     
11  Nooa Matela  2005    161  41.97  1:30.41  2:18.37    3:02.66   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
12  Juho Jäkärä  2003    156  38.98  1:25.87  2:16.02    3:04.42   
  Lappeenrannan Uimarit  3:06.58                 
                     
13  Anton Sarvilahti  2005    127  44.15  1:37.43  2:28.53    3:17.59   
  Lappeenrannan Uimarit  3:14.38                 
                     
Jeremias Arveli  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 9, 200m vu P14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Olli Soramies  1998    565  27.85  58.33  1:29.33    2:00.16   
  Voikkaan Viesti  2:00.47                 
                     
Santeri Hulkko  2000    556  28.28  59.56  1:30.06    2:00.81   
  Lahden Uimaseura  2:04.51                 
                     
Aleksi Helminen  2001    505  28.97  1:00.71  1:33.10    2:04.78   
  Lahden Uimaseura  2:06.78                 
                     
Harry Zimmermann  2001    493  29.98  1:02.74  1:35.07    2:05.78   
  Lahden Uimaseura  2:09.93                 
                     
Joonas Mustonen  2001    490  29.75  1:01.52  1:33.65    2:06.00   
  Lahden Uimaseura  2:06.95                 
                     
Saku Romo  2000    419  29.66  1:02.45  1:37.59    2:12.79   
  Lahden Uimaseura  2:06.94                 
                     
Aapo Keltanen  2001    360  32.84  1:08.26  1:44.38    2:19.58   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  2:19.23                 
                     
Nesja Seppälä  2000    336  31.69  1:08.16  1:45.78    2:22.85   
  Haminan Uimaseura  2:23.51                 
                     
Antti Issakainen  2001    333  33.22  1:10.28  1:47.73    2:23.29   
  Uinti Imatra  2:32.45                 
                     
10  Toni Kougappi  2001    271  34.09  1:13.01  1:54.17    2:33.41   
  Haminan Uimaseura  2:43.15                 
                     
11  Reko Ojalainen  2001    252  34.69  1:14.30  1:56.25    2:37.17   
  Kouvolan Uimarit  2:39.90                 
                     
 
Laji 10, 200m vu T13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sandra Kalenius  2003    486  31.36  1:06.75  1:44.24    2:20.83   
  Kouvolan Uimarit  2:26.80                 
                     
Emilia Kouvo  2003    341  36.04  1:16.88  1:59.08    2:38.45   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  2:34.28                 
                     
Silja Kinnunen  2003    329  35.52  1:16.98  1:59.59    2:40.34   
  Lappeenrannan Uimarit  2:54.87                 
                     
Anna Lehtonen  2003    287  38.70  1:21.00  2:04.71    2:47.76   
  Uinti Imatra                   
                     
Onna Aalto  2004    256  41.10  1:25.83  2:12.13    2:54.39   
  Lappeenrannan Uimarit  2:56.04                 
                     
Kiira Tulkki  2003    195  43.52  1:33.66  2:25.22    3:10.89   
  Haminan Uimaseura  3:19.32                 
                     
Iida Peltola  2005    182  42.65  1:32.88  2:26.25    3:15.17   
  Kouvolan Uimarit  3:39.57                 
                     
Laura Punkkinen  2005    181  43.12  1:33.47  2:25.90    3:15.79   
  Voikkaan Viesti  3:13.92                 
                     
Camilla Sofia Telmanova  2004    178  43.04  1:33.45  2:26.91    3:16.72   
  Haminan Uimaseura  3:19.50                 
                     
10  Minja Fihlman  2005    150  44.98  1:37.97  2:33.87    3:28.46   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Riina Krouvi  2004              DNS   
  Lappeenrannan Uimarit  4:03.95                 
                     
 
Laji 10, 200m vu T13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vaula Vekkeli  1996    626  30.96  1:03.96  1:36.95    2:09.46   
  Lahden Uimaseura  2:06.85                 
                     
Raakel Bärlund  2001    603  31.36  1:05.12  1:38.51    2:11.07   
  Lahden Uimaseura  2:05.75                 
                     
Aino Hämäläinen  2000    573  31.42  1:05.85  1:39.82    2:13.36   
  Lahden Uimaseura  2:14.83                 
                     
Jemilia Haapakoski  2002    539  31.86  1:06.24  1:41.52    2:16.10   
  Lahden Uimaseura  2:16.93                 
                     
Mathilda Kalenius  2002    526  31.77  1:06.53  1:41.85    2:17.16   
  Kouvolan Uimarit  2:16.67                 
                     
Saima Kivimäki  1997    522  31.54  1:06.36  1:42.06    2:17.57   
  Lappeenrannan Uimarit  2:18.67                 
                     
Riia Ojalainen  1999    440  33.56  1:11.51  1:49.21    2:25.57   
  Kouvolan Uimarit  2:28.08                 
                     
Tytti Kuusela  2000    351  36.90  1:17.49  1:58.06    2:37.01   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:31.07                 
                     
Melissa Talvio  2001    346  34.05  1:14.73  1:56.65    2:37.77   
  Lahden Uimaseura  2:31.21                 
                     
10  Katja Räsänen  2000    307  36.96  1:18.36  2:01.60    2:44.06   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  2:43.29                 
                     
11  Iisa Kääpä  2002    303  32.95  1:14.70  2:00.95    2:44.89   
  Uimaseura Aquila                   
                     
12  Minna Musikka  2002    247  38.59  1:23.61  2:11.02    2:56.41   
  Haminan Uimaseura  2:53.34                 
                     
 
Laji 11, 200m ru P14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Benjamin Kangas  2002    423  37.14  1:18.45  2:00.25    2:40.43   
  Haminan Uimaseura  2:42.63                 
                     
Leevi Hautaniemi  2003    142  50.86  1:49.93  2:51.34    3:50.68   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Petteri Veikkolainen  2004    122  54.28  1:55.62  3:00.07    4:02.51   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Miro Järvinen  2005    119  56.15  1:59.73  3:03.21    4:04.31   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Lauri Tolvanen  2003              DSQ   
  Haminan Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 11, 200m ru P14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saku Romo  2000    383  37.12  1:18.55  2:01.65    2:45.86   
  Lahden Uimaseura  2:45.12                 
                     
Aleksander Laihinen  2000    341  37.97  1:21.44  2:07.30    2:52.31   
  Kouvolan Uimarit  2:52.67                 
                     
 
Laji 12, 200m ru T13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sohvi Kallinen  2004    469  39.12  1:24.52  2:09.95    2:53.12   
  Lahden Uimaseura  3:04.78                 
                     
Iida Heikkinen  2004    409  41.17  1:28.67  2:15.77    3:01.19   
  Uinti Imatra  3:29.02                 
                     
Liisa Lassila  2003    400  40.37  1:26.91  2:14.97    3:02.58   
  Kouvolan Uimarit  3:03.51                 
                     
Julia Sairanen  2003    398  40.96  1:29.58  2:17.16    3:02.85   
  Lahden Uimaseura  3:09.62                 
                     
Nea Mustonen  2004    387  41.93  1:29.56  2:17.79    3:04.63   
  Lahden Uimaseura  3:19.53                 
                     
Emilia Hokkanen  2003    373  42.26  1:30.29  2:18.76    3:06.82   
  Lahden Uimaseura  3:09.72                 
                     
Hilla Kuuva  2003    369  41.72  1:30.08  2:19.21    3:07.53   
  Lappeenrannan Uimarit  3:02.36                 
                     
Milja Mäkinen  2004    307  45.23  1:36.70  2:29.06    3:19.36   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Matilda Lonka  2003    307  45.04  1:36.84  2:28.27    3:19.47   
  Kouvolan Uimarit  3:23.43                 
                     
10  Aino Soramies  2004    291  46.29  1:40.07  2:32.47    3:22.90   
  Voikkaan Viesti  3:29.10                 
                     
11  Inka Raitio  2004    288  46.82  1:39.92  2:33.17    3:23.71   
  Kouvolan Uimarit  3:24.57                 
                     
12  Senni Toikka  2003    239  47.70  1:43.99  2:40.83    3:36.72   
  Kouvolan Uimarit  3:41.05                 
                     
13  Ankia Meintjes  2005    170  53.25  1:55.88  2:59.49    4:02.46   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
 
Laji 12, 200m ru T13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Claudia Åvist  1997    405  40.27  1:27.10  2:14.26    3:01.88   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
 
Laji 13, 4X50m bf sekaviesti, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kou Seka [1917] 1  1991              1:35.27   
  Kouvolan Uimarit                   
  Dmitrii Ankudinov  1998      22.40        22.40   
  Riikka Purho  1994      26.46        48.86   
  Emma Leppä  2000      26.36        1:15.22   
  Ville Kotikuusi  1991      20.05        1:35.27   
                     
Kou Seka [1917] 2  2000              1:55.23   
  Kouvolan Uimarit                   
  Eetu Salo  2004      24.41        24.41   
  Inka Timperi  2002      28.53        52.94   
  Erkka Suni  2005      29.85        1:22.79   
  Nea Leino  2004      32.44        1:55.23   
                     
Kou Seka [1917] 3  2003              2:31.61   
  Kouvolan Uimarit                   
  Susanna Leino  2006      35.67        35.67   
  Sami Flygtman  2006      37.00        1:12.67   
  Tiina Leino  2006      38.08        1:50.75   
  Simo Virtanen  2004      40.86        2:31.61   
                     
 
Laji 14, 4X50m vuv 2T10+2P11,2N+2M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laus Seka M1 [2005]  2005              2:15.76   
  Lahden Uimaseura  2:15.02                 
  Tinka Tamminen  2006      36.06        36.06   
  Stefan Saltykov  2005      33.71        1:09.77   
  Tiinu Tamminen  2006      34.00        1:43.77   
  Topias Tynjä  2005      31.99        2:15.76   
                     
Laus Seka M2 [2005]  2005              2:41.88   
  Lahden Uimaseura  2:40.30                 
  Ebba Simberg  2007      40.36        40.36   
  Arto Pulkkinen  2005      42.48        1:22.84   
  Rilla Backman  2006      40.15        2:02.99   
  Riku Huuhka  2005      38.89        2:41.88   
                     
Laus Seka M3 [2005]  2005              2:51.11   
  Lahden Uimaseura  2:53.97                 
  Siiri Haverinen  2007      46.26        46.26   
  Maija Koski  2007      45.61        1:31.87   
  Viacheslav Semenov  2006      38.63        2:10.50   
  Joonas Pulkkinen  2007      40.61        2:51.11   
                     
 
Laji 14, 4X50m vuv 2T10+2P11,2N+2M, Loppukilpailut 12 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laus Seka 1 [1917]  1997              1:44.24   
  Lahden Uimaseura  1:44.24                 
  Samuli Halme  2000      25.56        25.56   
  Kasper Jämsä  1997      24.50        50.06   
  Julia Bruneau  1999      26.27        1:16.33   
  Aino Hämäläinen  2000      27.91        1:44.24   
                     
Laus Seka 2 [1917]  2000              1:45.73   
  Lahden Uimaseura  1:48.10                 
  Petteri Haverinen  2001      24.85        24.85   
  Santeri Hulkko  2000      25.38        50.23   
  Raakel Bärlund  2001      27.13        1:17.36   
  Vilma Uuttu  2001      28.37        1:45.73   
                     
Kou Seka [1917] 1  1991              1:49.52   
  Kouvolan Uimarit  1:52.23                 
  Mathilda Kalenius  2002      29.23        29.23   
  Dmitrii Ankudinov  1998      26.24        55.47   
  Emmiina Rautiainen  2000      28.07        1:23.54   
  Ossi Kleimola  2001      25.98        1:49.52   
                     
Laus Seka 3 [1917]  2001              1:49.57   
  Lahden Uimaseura  1:54.80                 
  Antti Leppänen  2002      26.09        26.09   
  Joonas Mustonen  2001      26.66        52.75   
  Julia Sairanen  2003      28.10        1:20.85   
  Jemilia Haapakoski  2002      28.72        1:49.57   
                     
Laus Seka 5 [1917]  2001              1:53.46   
  Lahden Uimaseura  1:58.75                 
  Harry Zimmermann  2001      26.85        26.85   
  Aleksi Helminen  2001      27.62        54.47   
  Veera Skinnari  2003      29.43        1:23.90   
  Sohvi Kallinen  2004      29.56        1:53.46   
                     
Kou Seka [1917] 2  2000              1:54.07   
  Kouvolan Uimarit  2:00.18                 
  Aleksander Laihinen  2000      28.22        28.22   
  Jenna Pulkkinen  2004      28.46        56.68   
  Jenna Sjöblom  2001      29.38        1:26.06   
  Manu Ursin  2002      28.01        1:54.07   
                     
Laus Seka 4 [1917]  2000              1:57.89   
  Lahden Uimaseura  1:57.03                 
  Saku Romo  2000      28.23        28.23   
  Otto Hoffren  2002      27.66        55.89   
  Senni Ovaskainen  2001      30.33        1:26.22   
  Melissa Talvio  2001      31.67        1:57.89   
                     
Laus Seka 7 [1917]  2001              2:01.27   
  Lahden Uimaseura  2:03.47                 
  Manu Hännikäinen  2003      30.74        30.74   
  Julius Airas  2003      29.17        59.91   
  Vilma Tuokko  2002      30.55        1:30.46   
  Minttu Paalanen  2003      30.81        2:01.27   
                     
Laus Seka 8 [1917]  2002              2:01.27   
  Lahden Uimaseura  2:07.71                 
  Eetu Koskinen  2002      29.21        29.21   
  Nikas Daniel Krjukov  2002      29.76        58.97   
  Nea Mustonen  2004      30.86        1:29.83   
  Emilia Hokkanen  2003      31.44        2:01.27   
                     
10  Laus Seka 9 [1917]  2002              2:01.65   
  Lahden Uimaseura  2:08.73                 
  Roope Tsutsunen  2002      29.70        29.70   
  Eetu Palvanen  2003      29.58        59.28   
  Milla Hännikäinen  2004      31.66        1:30.94   
  Julia Romo  2003      30.71        2:01.65   
                     
11  Kou Seka [1917] 3  2003              2:02.90   
  Kouvolan Uimarit  2:02.05                 
  Joonatan Lekander  2002      29.87        29.87   
  Sandra Kalenius  2003      29.22        59.09   
  Liisa Lassila  2003      32.19        1:31.28   
  Janne Korhonen  2003      31.62        2:02.90   
                     
12  Laus Seka 10 [1917]  2002              2:04.08   
  Lahden Uimaseura  2:13.84                 
  Jonne Isoranta  2003      29.98        29.98   
  Lauri Uosukainen  2002      29.55        59.53   
  Janna Salminen  2003      32.04        1:31.57   
  Annika Heikkilä  2003      32.51        2:04.08   
                     
13  Laus Seka 6 [1917]  2002              2:09.88   
  Lahden Uimaseura  2:07.09                 
  Aapo Koskinen  2004      32.52        32.52   
  Santeri Pulkkinen  2004      28.78        1:01.30   
  Kaisa Heikkilä  2005      36.92        1:38.22   
  Venla Lindström  2004      31.66        2:09.88   
                     
14  Laus Seka Mokka/m1 [1917]  2002              2:10.14   
  Lahden Uimaseura  2:12.13                 
  Jesse Hyppönen  2004      32.55        32.55   
  Aaro Hämäläinen  2002      29.21        1:01.76   
  Milla Kähkönen  2005      32.98        1:34.74   
  Eevi-Maria Bogdanova  2005      35.40        2:10.14   
                     
15  Kou Seka 4  2001              2:13.56   
  Kouvolan Uimarit                   
  Matilda Lonka  2003      34.35        34.35   
  Reko Ojalainen  2001      32.75        1:07.10   
  Milja Mäkinen  2004      33.55        1:40.65   
  Leevi Kukkonen  2005      32.91        2:13.56   
                     
16  Laus Seka M+a+m [1917]  2003              2:14.21   
  Lahden Uimaseura  2:16.34                 
  Taavi Backman  2004      30.90        30.90   
  Perttu Järvinen  2003      31.89        1:02.79   
  Juulia Sakomaa  2005      35.17        1:37.96   
  Saana Hyvönen  2005      36.25        2:14.21   
                     
17  Kou Seka 5  2003              2:28.38   
  Kouvolan Uimarit  3:07.25                 
  Inka Raitio  2004      37.29        37.29   
  Miro Järvinen  2005      41.00        1:18.29   
  Senni Toikka  2003      36.41        1:54.70   
  Konsta Kukkonen  2006      33.68        2:28.38   
                     
 
Laji 15, 25m sukellus P13 (mono), Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eetu Salo  2004      11.58        11.58   
  Kouvolan Uimarit  11.92                 
                     
Juho Jäkärä  2003      13.00        13.00   
  Lappeenrannan Uimarit  15.99                 
                     
Erkka Suni  2005      13.05        13.05   
  Kouvolan Uimarit  13.26                 
                     
Luka Valtonen  2006      15.95        15.95   
  Lappeenrannan Uimarit  18.70                 
                     
Sauli Jokiniemi  2005      19.73        19.73   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
                     
 
Laji 16, 25m sukellus T13 (mono), Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Kouvo  2003      12.89        12.89   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
                     
Ida Kauppinen  2005      12.89        12.89   
  Lappeenrannan Uimarit  15.65                 
                     
Aino Jäkärä  2005      13.97        13.97   
  Lappeenrannan Uimarit  16.23                 
                     
Nea Leino  2004      14.59        14.59   
  Kouvolan Uimarit  32.46                 
                     
Susanna Leino  2006      15.03        15.03   
  Kouvolan Uimarit  15.94                 
                     
Anni Mäki-Hokkonen  2007      15.14        15.14   
  Lappeenrannan Uimarit  33.40                 
                     
Tiina Leino  2006      18.79        18.79   
  Kouvolan Uimarit  38.69                 
                     
 
Laji 17, 50m pintauinti M (mono), Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ville Kotikuusi  1991      20.37        20.37   
  Kouvolan Uimarit  18.32                 
                     
Dmitrii Ankudinov  1998      24.63        24.63   
  Kouvolan Uimarit  24.45                 
                     
Eetu Salo  2004      27.11        27.11   
  Kouvolan Uimarit  11.92                 
                     
Erkka Suni  2005      30.74        30.74   
  Kouvolan Uimarit  13.26                 
                     
 
Laji 18, 50m pintauinti N (mono), Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saara Sojolin  2001      23.12        23.12   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Jessika Patjas  1997      23.89        23.89   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Emma Leppä  2000      24.23        24.23   
  Kouvolan Uimarit  22.90                 
                     
Tytti Kuusela  2000      24.27        24.27   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Riia Ojalainen  1999      26.74        26.74   
  Kouvolan Uimarit  25.71                 
                     
Inka Timperi  2002      28.87        28.87   
  Kouvolan Uimarit  28.81                 
                     
Katja Räsänen  2000      29.44        29.44   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  27.33                 
                     
Nea Leino  2004      34.65        34.65   
  Kouvolan Uimarit  32.46                 
                     
Susanna Leino  2006      37.94        37.94   
  Kouvolan Uimarit  15.94                 
                     
10  Tiina Leino  2006      42.92        42.92   
  Kouvolan Uimarit  38.69                 
                     
 
Laji 19, 400m sku P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niko Matela  2003    402  1:14.53  2:37.74  4:06.98    5:18.85   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Eetu Palvanen  2003    335  1:19.96  2:47.70  4:23.92    5:38.98   
  Lahden Uimaseura  5:37.59                 
                     
Taavi Backman  2004    289  1:31.65  3:02.91  4:42.82    5:55.95   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Manu Hännikäinen  2003    274  1:22.26  2:59.95  4:44.09    6:02.55   
  Lahden Uimaseura  6:32.23                 
                     
Jesse Hyppönen  2004    229  1:35.75  3:16.51  5:01.66    6:24.62   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Janne Korhonen  2003    208  1:46.61  3:27.59  5:12.70    6:36.89   
  Kouvolan Uimarit  6:32.48                 
                     
Panu Kautto  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Perttu Järvinen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura  6:26.80                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 19, 400m sku P13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kasper Jämsä  1997    579  1:03.77  2:15.10  3:34.58    4:42.42   
  Lahden Uimaseura  4:23.08                 
                     
Olli Soramies  1998    561  1:03.21  2:17.71  3:39.54    4:45.39   
  Voikkaan Viesti  4:52.38                 
                     
Ossi Kleimola  2001    453  1:11.85  2:29.68  3:57.52    5:06.50   
  Kouvolan Uimarit  5:05.16                 
                     
Aaro Hämäläinen  2002    344  1:22.10  2:46.22  4:21.08    5:35.84   
  Lahden Uimaseura  5:47.41                 
                     
Joonatan Lekander  2002    300  1:27.58  2:58.01  4:35.58    5:51.65   
  Kouvolan Uimarit  6:09.17                 
                     
Nikas Daniel Krjukov  2002    265  1:28.79  3:03.60  4:48.57    6:06.57   
  Lahden Uimaseura  6:11.15                 
                     
Eetu Koskinen  2002    263  1:36.66  3:09.26  4:46.82    6:07.18   
  Lahden Uimaseura  6:06.58                 
                     
 
Laji 20, 400m sku T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Pulkkinen  2004    468  1:21.09  2:46.08  4:19.46    5:34.16   
  Kouvolan Uimarit  5:46.36                 
                     
Nea Mustonen  2004    385  1:28.28  2:59.45  4:40.36    5:56.61   
  Lahden Uimaseura  6:03.97                 
                     
Ida Mäki-Hokkonen  2004    363  1:20.27  2:52.90  4:40.66    6:03.40   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Milja Mäkinen  2004    323  1:32.99  3:10.30  4:55.28    6:17.94   
  Kouvolan Uimarit  6:15.84                 
                     
Milla Hännikäinen  2004    266  1:41.46  3:25.23  5:17.93    6:43.14   
  Lahden Uimaseura  6:54.41                 
                     
 
Laji 20, 400m sku T12, N, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vaula Vekkeli  1996    534  1:17.13  2:41.13  4:10.09    5:19.68   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aino Hämäläinen  2000    521  1:14.01  2:38.98  4:09.16    5:22.37   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Minttu Paalanen  2003    453  1:20.03  2:45.27  4:22.61    5:37.82   
  Lahden Uimaseura  5:31.57                 
                     
Hilla Kuuva  2003    378  1:28.66  3:02.68  4:40.42    5:58.74   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Julia Romo  2003    328  1:32.27  3:07.32  4:53.11    6:16.12   
  Lahden Uimaseura  6:35.37                 
                     
Vilma Tuokko  2002    315  1:26.88  3:01.88  4:53.50    6:21.32   
  Lahden Uimaseura  6:24.40                 
                     
Janna Salminen  2003    309  1:32.46  3:12.69  5:02.73    6:23.56   
  Lahden Uimaseura  6:23.78                 
                     
Melissa Talvio  2001    308  1:29.16  3:09.37  4:58.94    6:24.08   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Annika Heikkilä  2003    294  1:36.20  3:14.89  4:57.76    6:30.06   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Anna Lempinen  2003    271  1:27.03  3:11.86  5:02.61    6:40.78   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Siiri Pitkänen  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Silja Kinnunen  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 21, 50m vu P11, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Leevi Kukkonen  2005    222          33.44   
  Kouvolan Uimarit  33.47                 
Konsta Kukkonen  2006    199          34.65   
  Kouvolan Uimarit  34.68                 
Jimi Kojo  2005    190          35.19   
  Uimaseura Aquila  34.82                 
Nooa Matela  2005    152          37.89   
  Lappeenrannan Uimarit  36.40                 
Miska Korkalainen  2006    138          39.16   
  Voikkaan Viesti  41.70                 
Miko Virtanen  2005    133          39.67   
  Lahden Uimaseura  42.26                 
Viacheslav Semenov  2006    129          40.00   
  Lahden Uimaseura  41.80                 
Kasper Pulkkinen  2007    129          40.01   
  Kouvolan Uimarit  42.28                 
Arto Pulkkinen  2005    126          40.38   
  Lahden Uimaseura  39.44                 
10  Luka Valtonen  2006    122          40.76   
  Lappeenrannan Uimarit  38.21                 
11  Miro Järvinen  2005    119          41.15   
  Kouvolan Uimarit  42.09                 
12  Sami Flygtman  2006    110          42.25   
  Kouvolan Uimarit  46.21                 
13  Joonas Pulkkinen  2007    108          42.51   
  Lahden Uimaseura  41.61                 
14  Sauli Jokiniemi  2005    103          43.14   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
15  Eemil Turtiainen  2006    100          43.60   
  Voikkaan Viesti                   
16  Vilho Teno  2006    97          43.97   
  Lahden Uimaseura  42.48                 
17  Oskar Kotselainen  2006    67          49.65   
  Lahden Uimaseura  50.00                 
18  Lenni Uosukainen  2005    66          50.08   
  Lahden Uimaseura  43.53                 
19  Nooa Valtonen  2008    53          53.77   
  Lappeenrannan Uimarit                   
20  Jooa Fihlman  2007    45          56.65   
  Kouvolan Uimarit                   
21  Joel Turtiainen  2006    43          57.62   
  Voikkaan Viesti                   
22  Saku Virtanen  2008    35          1:01.42   
  Kouvolan Uimarit                   
23  Aaro Jäkärä  2007    11          1:29.42   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Raman Bajalan  2007              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Julius Lekander  2006              DSQ   
  Kouvolan Uimarit  43.93                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Veikko Seppänen  2007              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  40.83                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 21, 50m vu P11, M, Loppukilpailut 12 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petteri Haverinen  2001    540          24.87   
  Lahden Uimaseura  25.58                 
Tristan Forslund  1998    510          25.35   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  24.91                 
Sasa Seppälä  1998    492          25.65   
  Haminan Uimaseura  25.28                 
Lauri Kettunen  2002    413          27.19   
  Lappeenrannan Uimarit  27.00                 
Manu Ursin  2002    384          27.86   
  Kouvolan Uimarit  29.14                 
Otto Hoffren  2002    369          28.23   
  Lahden Uimaseura  28.08                 
Dmitrii Ankudinov  1998    367          28.29   
  Kouvolan Uimarit  27.04                 
Aapo Keltanen  2001    352          28.68   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  27.55                 
Henri Heikkilä  2003    317          29.70   
  Uimaseura Aquila  29.40                 
Roope Tsutsunen  2002    317          29.70   
  Lahden Uimaseura  30.71                 
11  Jonne Isoranta  2003    308          29.98   
  Lahden Uimaseura  30.80                 
12  Roni Lönnqvist  2000    304          30.13   
  Uinti Imatra  30.21                 
13  Toni Kougappi  2001    302          30.19   
  Haminan Uimaseura  30.63                 
14  Nikas Daniel Krjukov  2002    289          30.63   
  Lahden Uimaseura                   
15  Eetu Salo  2004    281          30.92   
  Kouvolan Uimarit  33.26                 
16  Janne Korhonen  2003    279          30.99   
  Kouvolan Uimarit  32.56                 
17  Aleksi Kauppinen  2003    273          31.21   
  Lappeenrannan Uimarit  31.06                 
18  Reko Ojalainen  2001    255          31.93   
  Kouvolan Uimarit  33.02                 
19  Justus Riikonen  2001    210          34.08   
  Uinti Imatra  34.04                 
20  Konsta Kääpä  2001    145          38.54   
  Voikkaan Viesti  40.96                 
21  Petteri Veikkolainen  2004    115          41.59   
  Lappeenrannan Uimarit  42.34                 
22  Simo Virtanen  2004    71          48.79   
  Kouvolan Uimarit  48.84                 
 
Laji 22, 50m vu T10, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tiinu Tamminen  2006    356          32.78   
  Lahden Uimaseura  33.01                 
Tinka Tamminen  2006    299          34.74   
  Lahden Uimaseura  35.08                 
Anniina Kurvinen  2006    242          37.25   
  Lappeenrannan Uimarit  38.64                 
Jenni Konnu  2006    209          39.10   
  Uinti Imatra                   
Rilla Backman  2006    190          40.40   
  Lahden Uimaseura  41.14                 
Juulia Turunen  2006    174          41.62   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  40.99                 
Ebba Simberg  2007    170          41.92   
  Lahden Uimaseura  41.40                 
Ella Hynönen  2008    155          43.18   
  Lappeenrannan Uimarit  43.09                 
Emmi Salo  2007    149          43.78   
  Lappeenrannan Uimarit  43.47                 
10  Siiri Haverinen  2007    143          44.42   
  Lahden Uimaseura  44.85                 
11  Sofia Chadromtseva  2006    126          46.26   
  Uimaseura Aquila  45.43                 
12  Maija Koski  2007    123          46.64   
  Lahden Uimaseura  45.90                 
13  Saaga Lehmus  2007    108          48.66   
  Lappeenrannan Uimarit  46.88                 
Saara Virtanen  2008              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
Sanni Nuotio  2006              DSQ   
  Uinti Imatra                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 22, 50m vu T10, N, Loppukilpailut 11 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saima Kivimäki  1997    567          28.07   
  Lappeenrannan Uimarit  27.79                 
Emmiina Rautiainen  2000    561          28.17   
  Kouvolan Uimarit  27.85                 
Vilma Uuttu  2001    549          28.38   
  Lahden Uimaseura  28.94                 
Kiia Kärkkäinen  2003    542          28.50   
  Heinolan Isku  27.72                 
Sohvi Kallinen  2004    486          29.54   
  Lahden Uimaseura  31.20                 
Sandra Kalenius  2003    470          29.89   
  Kouvolan Uimarit  29.40                 
Ella Hurtta  2003    426          30.87   
  Uimaseura Aquila  32.70                 
Riia Ojalainen  1999    425          30.90   
  Kouvolan Uimarit  31.06                 
Venla Lindström  2004    403          31.46   
  Lahden Uimaseura  32.29                 
10  Tiiu Korhonen  2003    400          31.52   
  Uimaseura Aquila  32.16                 
11  Iisa Kääpä  2002    395          31.66   
  Uimaseura Aquila  31.95                 
12  Emilia Kouvo  2003    391          31.77   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  30.96                 
13  Nessa Järvinen  2004    385          31.94   
  Uimaseura Aquila  32.28                 
14  Milla Hännikäinen  2004    383          32.00   
  Lahden Uimaseura  33.59                 
15  Melissa Talvio  2001    378          32.14   
  Lahden Uimaseura  30.83                 
16  Matilda Lonka  2003    336          33.40   
  Kouvolan Uimarit  35.56                 
17  Katja Räsänen  2000    331          33.58   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  33.12                 
18  Aino Tamminen  2005    329          33.64   
  Lappeenrannan Uimarit  33.97                 
19  Milla Kähkönen  2005    328          33.69   
  Lahden Uimaseura  34.08                 
20  Juulia Sakomaa  2005    312          34.23   
  Lahden Uimaseura  35.45                 
21  Senni Toikka  2003    306          34.47   
  Kouvolan Uimarit  35.73                 
22  Salma Mäntynen  2005    302          34.63   
  Uimaseura Aquila  34.00                 
23  Minna Musikka  2002    299          34.75   
  Haminan Uimaseura  35.71                 
24  Anna Lehtonen  2003    288          35.18   
  Uinti Imatra  34.74                 
25  Inka Raitio  2004    286          35.25   
  Kouvolan Uimarit  35.38                 
26  Anni Konnu  2004    286          35.27   
  Uinti Imatra  34.69                 
27  Vilma Tikka  2003    281          35.45   
  Lappeenrannan Uimarit  35.20                 
28  Lilja Pulkkinen  2004    274          35.74   
  Kouvolan Uimarit  37.49                 
29  Noora Koukkari  2004    261          36.34   
  Kouvolan Uimarit  39.38                 
30  Senni Räikkönen  2003    256          36.58   
  Lappeenrannan Uimarit  35.94                 
31  Aino Soramies  2004    230          37.92   
  Voikkaan Viesti  38.88                 
32  Kaisa Heikkilä  2005    220          38.44   
  Lahden Uimaseura  37.96                 
33  Camilla Sofia Telmanova  2004    210          39.07   
  Haminan Uimaseura  40.69                 
34  Laura Punkkinen  2005    187          40.63   
  Voikkaan Viesti  39.79                 
35  Pinja Kuuva  2002    185          40.73   
  Lappeenrannan Uimarit  39.42                 
36  Kia Pesonen  2002    116          47.53   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Eea Huhtanen  2004              DSQ   
  Uinti Imatra                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 23, 100m su P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Henri Heikkilä  2003    250  37.07        1:17.61   
  Uimaseura Aquila  1:14.97                 
                     
Aleksi Kauppinen  2003    231  38.81        1:19.66   
  Lappeenrannan Uimarit  1:22.48                 
                     
Aapo Koskinen  2004    219  40.47        1:21.05   
  Lahden Uimaseura  1:24.27                 
                     
Jonne Isoranta  2003    219  39.16        1:21.12   
  Lahden Uimaseura  1:22.95                 
                     
Julius Airas  2003    216  39.45        1:21.45   
  Lahden Uimaseura  1:19.75                 
                     
Leevi Kukkonen  2005    171  41.92        1:28.06   
  Kouvolan Uimarit  1:28.87                 
                     
Topias Tynjä  2005    166  43.51        1:28.99   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Riku Huuhka  2005    116  48.22        1:40.28   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Miko Virtanen  2005    99  52.37        1:45.57   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Julius Lekander  2006    86  56.32        1:50.69   
  Kouvolan Uimarit  1:53.74                 
                     
11  Sami Flygtman  2006    76  57.24        1:55.02   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
12  Jeremias Arveli  2004    76  55.02        1:55.03   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
13  Lenni Uosukainen  2005    59  59.61        2:05.12   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Stefan Saltykov  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 23, 100m su P13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petteri Haverinen  2001    462  30.98        1:03.26   
  Lahden Uimaseura  1:00.75                 
                     
Antti Leppänen  2002    439  31.49        1:04.33   
  Lahden Uimaseura  1:05.75                 
                     
Harry Zimmermann  2001    361  33.54        1:08.66   
  Lahden Uimaseura  1:08.69                 
                     
Lauri Kettunen  2002    338  33.62        1:10.18   
  Lappeenrannan Uimarit  1:10.56                 
                     
Roope Tsutsunen  2002    302  35.97        1:12.90   
  Lahden Uimaseura  1:11.99                 
                     
Benjamin Kangas  2002    300  34.34        1:13.03   
  Haminan Uimaseura  1:11.18                 
                     
Lauri Uosukainen  2002    299  35.04        1:13.13   
  Lahden Uimaseura  1:12.48                 
                     
Nesja Seppälä  2000    281  36.47        1:14.67   
  Haminan Uimaseura  1:14.71                 
                     
Otto Hoffren  2002    276  36.80        1:15.06   
  Lahden Uimaseura  1:14.27                 
                     
10  Justus Riikonen  2001    146  45.11        1:32.78   
  Uinti Imatra  1:45.40                 
                     
Saku Romo  2000              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
                     
 
Laji 24, 100m su T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ida Kauppinen  2005    274  41.78        1:24.72   
  Lappeenrannan Uimarit  1:24.57                 
                     
Aino Tamminen  2005    273  42.05        1:24.80   
  Lappeenrannan Uimarit  1:20.20                 
                     
Milja Mäkinen  2004    272  40.87        1:24.86   
  Kouvolan Uimarit  1:25.16                 
                     
Viljaana Myllärinen  2004    260  41.72        1:26.13   
  Uinti Imatra  1:30.08                 
                     
Noora Koukkari  2004    249  42.98        1:27.43   
  Kouvolan Uimarit  1:31.73                 
                     
Eevi-Maria Bogdanova  2005    231  43.49        1:29.68   
  Lahden Uimaseura  1:34.31                 
                     
Milla Kähkönen  2005    220  45.21        1:31.08   
  Lahden Uimaseura  1:28.30                 
                     
Inka Raitio  2004    208  45.19        1:32.84   
  Kouvolan Uimarit  1:35.28                 
                     
Ronja Terävä  2005    192  47.07        1:35.38   
  Lappeenrannan Uimarit  1:37.50                 
                     
10  Juulia Sakomaa  2005    183  48.09        1:36.82   
  Lahden Uimaseura  1:37.83                 
                     
11  Iida Peltola  2005    164  49.77        1:40.34   
  Kouvolan Uimarit  1:41.42                 
                     
12  Kaisa Heikkilä  2005    153  52.47        1:42.74   
  Lahden Uimaseura  1:41.07                 
                     
13  Saana Hyvönen  2005    148  52.25        1:44.01   
  Lahden Uimaseura  1:43.97                 
                     
14  Rilla Backman  2006    137  52.33        1:46.54   
  Lahden Uimaseura                   
                     
15  Olivia Romo  2005    129  54.94        1:48.74   
  Lahden Uimaseura  2:11.12                 
                     
16  Minja Fihlman  2005    104  55.78        1:56.65   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Riina Krouvi  2004              DNS   
  Lappeenrannan Uimarit  1:53.05                 
                     
Camilla Sofia Telmanova  2004              DSQ   
  Haminan Uimaseura  1:46.97                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Lilja Pulkkinen  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit  1:30.26                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Nessa Järvinen  2004              DSQ   
  Uimaseura Aquila  1:22.05                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 24, 100m su T12, N, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Hämäläinen  2000    458  34.59        1:11.37   
  Lahden Uimaseura  1:12.35                 
                     
Senni Ovaskainen  2001    422  35.83        1:13.34   
  Lahden Uimaseura  1:13.07                 
                     
Sandra Kalenius  2003    412  36.16        1:13.90   
  Kouvolan Uimarit  1:14.84                 
                     
Jenna Sjöblom  2001    402  36.92        1:14.53   
  Kouvolan Uimarit  1:14.95                 
                     
Minttu Paalanen  2003    387  37.68        1:15.51   
  Lahden Uimaseura  1:14.37                 
                     
Veera Skinnari  2003    344  37.42        1:18.47   
  Lahden Uimaseura  1:19.50                 
                     
Julia Romo  2003    337  38.45        1:19.04   
  Lahden Uimaseura  1:16.81                 
                     
Vilma Tuokko  2002    336  38.23        1:19.13   
  Lahden Uimaseura  1:19.26                 
                     
Tiiu Korhonen  2003    332  38.79        1:19.42   
  Uimaseura Aquila  1:30.18                 
                     
10  Riikka Purho  1994    322  38.35        1:20.25   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
11  Annika Heikkilä  2003    319  39.39        1:20.51   
  Lahden Uimaseura  1:20.74                 
                     
12  Ella Hurtta  2003    301  39.76        1:22.08   
  Uimaseura Aquila  1:22.91                 
                     
13  Iisa Kääpä  2002    298  39.84        1:22.37   
  Uimaseura Aquila  1:23.30                 
                     
14  Vilma Puisto  2003    272  41.83        1:24.88   
  Uinti Imatra  1:30.91                 
                     
15  Pinja Kuuva  2002    146  50.04        1:44.32   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
16  Kiira Tulkki  2003    141  51.03        1:45.63   
  Haminan Uimaseura  1:49.16                 
                     
Senni Toikka  2003              DSQ   
  Kouvolan Uimarit  1:24.58                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 25, 100m sku P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lassi Haimi  2003    403  31.88        1:08.57   
  Helsingfors Simsällskap  1:12.05                 
                     
Santeri Pulkkinen  2004    370  33.69        1:10.55   
  Lahden Uimaseura  1:14.79                 
                     
Manu Hännikäinen  2003    252  36.59        1:20.12   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Topi Immonen  2003    237  38.63        1:21.78   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Janne Korhonen  2003    211  41.75        1:25.07   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Leevi Kukkonen  2005    203  39.93        1:26.17   
  Kouvolan Uimarit  1:28.55                 
                     
Konsta Kukkonen  2006    175  40.95        1:30.51   
  Kouvolan Uimarit  1:30.55                 
                     
Leevi Hautaniemi  2003    163  42.45        1:32.61   
  Lappeenrannan Uimarit  1:35.58                 
                     
Juho Jäkärä  2003    160  44.62        1:33.27   
  Lappeenrannan Uimarit  1:36.33                 
                     
10  Petteri Veikkolainen  2004    106  51.29        1:46.73   
  Lappeenrannan Uimarit  1:46.47                 
                     
11  Joonas Pulkkinen  2007    89  54.70        1:53.25   
  Lahden Uimaseura  1:51.73                 
                     
12  Viacheslav Semenov  2006    89  57.15        1:53.42   
  Lahden Uimaseura  1:57.05                 
                     
13  Vilho Teno  2006    78  58.81        1:58.23   
  Lahden Uimaseura  1:51.98                 
                     
14  Kasper Pulkkinen  2007    77  58.84        1:58.68   
  Kouvolan Uimarit  1:56.24                 
                     
Raman Bajalan  2007              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Anton Sarvilahti  2005              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  1:49.46                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Lauri Tolvanen  2003              DSQ   
  Haminan Uimaseura  1:17.87                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Oskar Kotselainen  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura  2:13.97                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 25, 100m sku P13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kasper Jämsä  1997    587  27.73        1:00.48   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Olli Soramies  1998    547  28.20        1:01.94   
  Voikkaan Viesti  1:02.60                 
                     
Tristan Forslund  1998    485  28.93        1:04.44   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:04.10                 
                     
Sasa Seppälä  1998    483  30.08        1:04.55   
  Haminan Uimaseura  1:02.84                 
                     
Ossi Kleimola  2001    469  30.22        1:05.20   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Santeri Hulkko  2000    468  29.88        1:05.22   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Joonas Mustonen  2001    465  30.08        1:05.36   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Samuli Halme  2000    449  29.90        1:06.15   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Harry Zimmermann  2001    446  31.46        1:06.29   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Aleksi Helminen  2001    426  32.42        1:07.29   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Aaro Hämäläinen  2002    342  34.38        1:12.42   
  Lahden Uimaseura  1:16.82                 
                     
12  Aleksander Laihinen  2000    342  34.12        1:12.44   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
13  Aapo Keltanen  2001    312  34.11        1:14.63   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  1:13.87                 
                     
14  Arto Tanttu  2001    312  35.15        1:14.69   
  Uinti Imatra  1:15.52                 
                     
15  Manu Ursin  2002    305  34.36        1:15.20   
  Kouvolan Uimarit  1:14.96                 
                     
16  Eetu Koskinen  2002    294  36.32        1:16.18   
  Lahden Uimaseura  1:19.46                 
                     
17  Roni Lönnqvist  2000    257  37.00        1:19.64   
  Uinti Imatra                   
                     
18  Toni Kougappi  2001    239  38.70        1:21.60   
  Haminan Uimaseura                   
                     
 
Laji 26, 100m sku T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Pulkkinen  2004    481  32.67        1:12.28   
  Kouvolan Uimarit  1:15.22                 
                     
Nea Mustonen  2004    387  36.37        1:17.73   
  Lahden Uimaseura  1:20.74                 
                     
Viljaana Myllärinen  2004    316  38.91        1:23.13   
  Uinti Imatra                   
                     
Noora Koukkari  2004    262  41.96        1:28.52   
  Kouvolan Uimarit  1:35.39                 
                     
Aino Soramies  2004    239  43.92        1:31.27   
  Voikkaan Viesti  1:32.88                 
                     
Inka Raitio  2004    231  44.22        1:32.28   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Lilja Pulkkinen  2004    219  44.42        1:33.98   
  Kouvolan Uimarit  1:38.33                 
                     
Anni Mäki-Hokkonen  2007    216  44.14        1:34.31   
  Lappeenrannan Uimarit  1:41.33                 
                     
Anniina Kurvinen  2006    207  46.56        1:35.67   
  Lappeenrannan Uimarit  1:35.66                 
                     
10  Aino Jäkärä  2005    205  44.69        1:36.05   
  Lappeenrannan Uimarit  1:37.02                 
                     
11  Onna Aalto  2004    159  49.41        1:44.58   
  Lappeenrannan Uimarit  1:40.23                 
                     
12  Juulia Turunen  2006    129  54.50        1:51.97   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  1:49.96                 
                     
13  Erin Ovaska  2006    118  54.76        1:55.41   
  Lappeenrannan Uimarit  1:52.23                 
                     
14  Maija Koski  2007    118  57.02        1:55.44   
  Lahden Uimaseura  2:11.29                 
                     
Venla Lindström  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:21.55                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 26, 100m sku T12, N, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Julia Bruneau  1999    668  29.81        1:04.82   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Raakel Bärlund  2001    653  30.19        1:05.29   
  Lahden Uimaseura  1:06.97                 
                     
Maiju Houni  1996