Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kannustalouinnit    Tulostuspäivämäärä  11 lokakuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Kouvola    Tulostusaika  18:05   
  Järjestäjä  Kouvolan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 lokakuu 2015         
 
 
Laji 1, 50 m bf M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Eetu Salo  2004      28.18        28.18   
  Kouvolan Uimarit  30.21                 
                     
Leevi Kukkonen  2005      32.73        32.73   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Erkka Suni  2005      33.11        33.11   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Konsta Kukkonen  2006      34.30        34.30   
  Kouvolan Uimarit  34.09                 
                     
Julius Lekander  2006      43.91        43.91   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Miro Järvinen  2005      55.64        55.64   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 2, 50 m bf N, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lotta Raiski  1998      24.59        24.59   
  Lahden Uimaseura  25.88                 
                     
Jessika Patjas  1997      25.84        25.84   
  Kouvolan Uimarit  25.88                 
                     
Emma Leppä  2000      26.62        26.62   
  Kouvolan Uimarit  24.16                 
                     
Mathilda Kalenius  2002      27.01        27.01   
  Kouvolan Uimarit  27.29                 
                     
Jenna Sjöblom  2001      27.29        27.29   
  Kouvolan Uimarit  29.67                 
                     
Katja Räsänen  2000      27.37        27.37   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  26.34                 
                     
Inka Timperi  2002      33.60        33.60   
  Kouvolan Uimarit  33.04                 
                     
Annika Lekander  2004      34.84        34.84   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Nea Leino  2004      36.53        36.53   
  Kouvolan Uimarit  39.09                 
                     
10  Susanna Leino  2006      39.45        39.45   
  Kouvolan Uimarit  41.82                 
                     
11  Tiina Leino  2006      41.61        41.61   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 3, 200m sku P14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ossi Kleimola  2001    461  30.57  1:07.82  1:48.86    2:21.86   
  Kouvolan Uimarit  2:27.48                 
                     
Lassi Haimi  2003    262  35.76  1:21.77  2:11.32    2:51.28   
  Kouvolan Uimarit  2:55.01                 
                     
Risto Martikainen  2003    256  41.45  1:23.69  2:14.04    2:52.51   
  Kouvolan Uimarit  2:52.71                 
                     
Aaro Hämäläinen  2002    254  40.00  1:24.60  2:15.00    2:52.95   
  Lahden Uimaseura  2:50.89                 
                     
Eetu Koskinen  2002    243  42.96  1:27.84  2:15.70    2:55.55   
  Lahden Uimaseura  2:54.31                 
                     
Joonatan Lekander  2002    222  41.66  1:26.83  2:19.79    3:00.95   
  Kouvolan Uimarit  3:00.54                 
                     
Aapo Koskinen  2004    214  46.68  1:30.62  2:22.60    3:03.04   
  Lahden Uimaseura  3:14.59                 
                     
Antti Issakainen  2001    213  38.20  1:26.80  2:21.28    3:03.30   
  Uinti Imatra  3:17.57                 
                     
Arto Tanttu  2001    198  38.89  1:28.53  2:23.86    3:07.94   
  Uinti Imatra  3:02.81                 
                     
10  Nikas Daniel Krjukov  2002    195  43.79  1:32.76  2:28.23    3:08.94   
  Lahden Uimaseura  3:21.83                 
                     
11  Eetu Salo  2004    166  47.84  1:38.60  2:38.13    3:19.33   
  Kouvolan Uimarit  3:47.09                 
                     
12  Perttu Järvinen  2003    155  48.79  1:39.73  2:41.96    3:23.95   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Stefan Saltykov  2005    152  52.10  1:41.34  2:42.02    3:25.00   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Maksim Karvanen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
Samuel Seppänen  2002              DSQ   
  Uimaseura Aquila  3:37.59                 
  SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
                     
 
Laji 3, 200m sku P14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Aleksander Laihinen  2000    260  39.27  1:24.34  2:10.26    2:51.72   
  Kouvolan Uimarit  2:53.85                 
                     
 
Laji 4, 200m sku T13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Mathilda Kalenius  2002    425  36.08  1:17.27  2:05.99    2:43.84   
  Kouvolan Uimarit  2:38.61                 
                     
Jenna Pulkkinen  2004    396  36.27  1:18.99  2:10.18    2:47.63   
  Kouvolan Uimarit  2:45.28                 
                     
Sandra Kalenius  2003    343  37.47  1:21.18  2:15.40    2:55.99   
  Kouvolan Uimarit  2:55.74                 
                     
Veera Skinnari  2003    316  38.30  1:24.95  2:18.60    3:00.74   
  Lahden Uimaseura  2:56.71                 
                     
Lotta Hermonen  2004    280  46.49  1:31.44  2:28.37    3:08.12   
  Kouvolan Uimarit  3:06.26                 
                     
Milja Mäkinen  2004    274  42.46  1:32.77  2:29.66    3:09.62   
  Kouvolan Uimarit  3:06.09                 
                     
Julia Romo  2003    269  43.59  1:31.87  2:28.27    3:10.84   
  Lahden Uimaseura  3:18.81                 
                     
Siiri Pitkänen  2003    230  47.91  1:36.34  2:35.81    3:20.89   
  Lappeenrannan Uimarit  3:29.22                 
                     
Annika Heikkilä  2003    226  47.43  1:41.41  2:34.04    3:22.23   
  Lahden Uimaseura  3:34.51                 
                     
10  Milla Hännikäinen  2004    223  46.28  1:39.77  2:39.82    3:23.10   
  Lahden Uimaseura  3:18.34                 
                     
11  Matilda Lonka  2003    211  52.21  1:45.95  2:41.48    3:26.89   
  Kouvolan Uimarit  3:37.91                 
                     
12  Tiinu Tamminen  2006    207  51.39  1:43.22  2:41.17    3:28.07   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Lucy Kennedy  2003    205  47.95  1:46.33  2:44.74    3:28.86   
  Lahden Uimaseura  3:39.93                 
                     
14  Tinka Tamminen  2006    195  49.98  1:45.86  2:46.78    3:32.18   
  Lahden Uimaseura                   
                     
15  Eevi-Maria Bogdanova  2005    194  51.00  1:44.05  2:44.07    3:32.70   
  Lahden Uimaseura                   
                     
16  Aida Silvennoinen  2003    190  51.66  1:45.13  2:45.64    3:33.94   
  Lahden Uimaseura                   
                     
17  Inka Raitio  2004    187  53.29  1:47.45  2:46.67    3:35.17   
  Kouvolan Uimarit  3:33.03                 
                     
18  Inka Timperi  2002    172  50.47  1:49.51  2:52.40    3:41.36   
  Kouvolan Uimarit  3:50.39                 
                     
19  Noora Koukkari  2004    172  56.52  1:48.69  2:48.95    3:41.52   
  Kouvolan Uimarit  3:44.78                 
                     
20  Lilja Pulkkinen  2004    171  52.27  1:47.50  2:52.03    3:41.83   
  Kouvolan Uimarit  3:54.57                 
                     
21  Elli Tiikkaja  2003    162  59.24  1:55.72  2:55.01    3:45.54   
  Lahden Uimaseura  3:57.88                 
                     
22  Saana Hyvönen  2005    133  58.80  2:04.20  3:08.40    4:01.04   
  Lahden Uimaseura  4:22.10                 
                     
23  Kaisa Heikkilä  2005    125  59.97  2:05.82  3:10.11    4:05.93   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Milla Kähkönen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura  3:35.89                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
Venla Pylvänäinen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
 
Laji 4, 200m sku T13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Laura Lempinen  2001    452  33.32  1:12.68  2:04.20    2:40.50   
  Lappeenrannan Uimarit  2:40.57                 
                     
 
Laji 5, 50m ru P11, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Stefan Saltykov  2005    137          48.93   
  Lahden Uimaseura  48.78                 
Maksim Karvanen  2005    120          51.08   
  Lahden Uimaseura  52.72                 
Nooa Matela  2005    110          52.66   
  Lappeenrannan Uimarit  50.11                 
Erkka Suni  2005    102          53.90   
  Kouvolan Uimarit  58.16                 
Riku Huuhka  2005    99          54.43   
  Lahden Uimaseura                   
Petteri Veikkolainen  2004    99          54.45   
  Lappeenrannan Uimarit  53.32                 
Vilho Teno  2006    79          58.68   
  Lahden Uimaseura  1:01.50                 
Arto Pulkkinen  2005    78          59.00   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Autio  2007    78          59.09   
  Uimaseura Aquila  1:04.28                 
10  Luka Valtonen  2006    74          59.92   
  Lappeenrannan Uimarit  1:03.89                 
11  Viacheslav Semenov  2006    68          1:01.79   
  Lahden Uimaseura                   
12  Alexander Goginov  2005    67          1:01.99   
  Lahden Uimaseura                   
13  Joonas Pulkkinen  2007    65          1:02.78   
  Lahden Uimaseura                   
14  Simo Virtanen  2004    51          1:07.70   
  Kouvolan Uimarit                   
Artemii Liukkonen  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Kasper Pulkkinen  2007              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Miro Järvinen  2005              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Oskar Kotselainen  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Vasily Kabanov  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 5, 50m ru P11, M, Loppukilpailut 12 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sasa Seppälä  1998    424          33.61   
  Haminan Uimaseura  31.32                 
Ossi Kleimola  2001    403          34.18   
  Kouvolan Uimarit  33.22                 
Mikko Nihtilä  1985    399          34.29   
  Uimaseura Aquila  37.58                 
Aleksander Laihinen  2000    299          37.72   
  Kouvolan Uimarit  36.93                 
Hugo Soljasalo  2001    285          38.36   
  Lappeenrannan Uimarit  45.10                 
Niko Matela  2003    252          39.97   
  Lappeenrannan Uimarit  38.98                 
Aapo Keltanen  2001    250          40.08   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  41.08                 
Lauri Tolvanen  2003    228          41.29   
  Haminan Uimaseura  43.06                 
Reko Ojalainen  2001    225          41.46   
  Kouvolan Uimarit  40.53                 
10  Niklas Uusimäki  2001    209          42.51   
  Lappeenrannan Uimarit  47.10                 
11  Anton Antonen  2003    184          44.38   
  Uimaseura Aquila  47.42                 
12  Julius Airas  2003    163          46.13   
  Lahden Uimaseura  50.62                 
13  Topi Immonen  2003    159          46.56   
  Lappeenrannan Uimarit  45.75                 
14  Justus Riikonen  2001    111          52.43   
  Uinti Imatra                   
15  Juho Jäkärä  2003    102          53.95   
  Lappeenrannan Uimarit  55.39                 
16  Leevi Hautaniemi  2003    95          55.26   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  53.30                 
Aleksi Kauppinen  2003              DNS   
  Lappeenrannan Uimarit                   
 
Laji 6, 50m ru T10, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Aino Tamminen  2005    195          49.65   
  Lappeenrannan Uimarit  50.25                 
Tinka Tamminen  2006    194          49.72   
  Lahden Uimaseura  51.66                 
Tiinu Tamminen  2006    190          50.03   
  Lahden Uimaseura  53.28                 
Laura Punkkinen  2005    172          51.69   
  Voikkaan Viesti  52.80                 
Aino Jäkärä  2005    160          53.01   
  Lappeenrannan Uimarit  56.98                 
Julia Alestalo  2007    136          55.97   
  Lahden Uimaseura  57.65                 
Rilla Backman  2006    122          58.02   
  Lahden Uimaseura  1:03.04                 
Aino Ruotsalainen  2007    113          59.47   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Kaisa Heikkilä  2005    107          1:00.52   
  Lahden Uimaseura  59.72                 
10  Ida Kauppinen  2005    97          1:02.68   
  Lappeenrannan Uimarit  1:02.15                 
11  Ebba Simberg  2007    90          1:04.22   
  Lahden Uimaseura                   
12  Ankia Meintjes  2005    80          1:06.58   
  Lappeenrannan Uimarit                   
13  Olivia Romo  2005    79          1:07.01   
  Lahden Uimaseura  1:09.51                 
14  Erin Ovaska  2006    73          1:08.79   
  Lappeenrannan Uimarit                   
15  Alina Ovaska  2005    66          1:10.98   
  Lappeenrannan Uimarit                   
16  Tiina Leino  2006    59          1:13.95   
  Kouvolan Uimarit                   
Maija Koski  2007              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Susanna Leino  2006              DSQ   
  Kouvolan Uimarit  1:02.42                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 6, 50m ru T10, N, Loppukilpailut 11 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ella Järvelä  2001    396          39.21   
  Haminan Uimaseura  40.07                 
Jenna Pulkkinen  2004    310          42.55   
  Kouvolan Uimarit  41.13                 
Tinka Rokka  2003    304          42.83   
  Uimaseura Aquila  44.44                 
Liisa Lassila  2003    283          43.86   
  Kouvolan Uimarit  43.79                 
Aino Vaaranmäki  2002    275          44.26   
  Uinti Imatra  44.99                 
Anna Lempinen  2003    259          45.17   
  Lappeenrannan Uimarit  45.26                 
Fanny Puska  2001    252          45.54   
  Haminan Uimaseura  48.34                 
Milja Mäkinen  2004    252          45.55   
  Kouvolan Uimarit  47.92                 
Kerttu Hirvonen  2002    247          45.88   
  Voikkaan Viesti  48.94                 
10  Jenny Myllynen  2000    210          48.45   
  Heinolan Isku  47.05                 
11  Inka Raitio  2004    202          49.01   
  Kouvolan Uimarit  47.93                 
12  Senni Toikka  2003    191          49.94   
  Kouvolan Uimarit  49.74                 
13  Minna Musikka  2002    186          50.43   
  Haminan Uimaseura  52.47                 
14  Julia Huovinen  2004    184          50.56   
  Uimaseura Aquila  54.45                 
15  Eeva Nousiainen  2003    179          51.01   
  Lappeenrannan Uimarit  55.08                 
16  Aino Soramies  2004    177          51.27   
  Voikkaan Viesti  52.61                 
17  Enni Tuliniemi  2004    176          51.38   
  Lappeenrannan Uimarit  54.62                 
18  Elli Tiikkaja  2003    173          51.66   
  Lahden Uimaseura  51.66                 
19  Aida Silvennoinen  2003    157          53.37   
  Lahden Uimaseura                   
20  Ava Malm  2004    133          56.37   
  Uimaseura Aquila  1:00.46                 
21  Matilda Raikamaa  2003    117          58.84   
  Lahden Uimaseura  1:00.54                 
Sara-Sofia Lohi  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 7, 100m pu P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Benjamin Kangas  2002    317  33.71        1:11.07   
  Haminan Uimaseura  1:12.41                 
                     
Lauri Kettunen  2002    264  33.86        1:15.55   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Lassi Haimi  2003    219  36.38        1:20.34   
  Kouvolan Uimarit  1:19.13                 
                     
Julius Airas  2003    126  44.35        1:36.63   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Manu Hännikäinen  2003              DNF   
  Lahden Uimaseura  1:17.84                 
                     
Nikas Daniel Krjukov  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:41.89                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Panu Kautto  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 7, 100m pu P13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Joona Kärkkäinen  1998    472  28.09        1:02.24   
  Heinolan Isku  1:03.91                 
                     
Roope Pakkanen  1997    467  28.83        1:02.47   
  Haminan Uimaseura  1:02.64                 
                     
 
Laji 8, 100m pu T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Noora Peltoniemi  2003    240  37.84        1:28.58   
  Lappeenrannan Uimarit  1:29.46                 
                     
Tiiu Korhonen  2003    230  40.00        1:29.76   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Iida Heikkinen  2004    218  40.93        1:31.34   
  Uinti Imatra                   
                     
Annika Heikkilä  2003    206  44.89        1:33.17   
  Lahden Uimaseura  1:32.13                 
                     
Julia Romo  2003    171  45.75        1:39.14   
  Lahden Uimaseura  1:42.33                 
                     
Milla Hännikäinen  2004    158  48.37        1:41.71   
  Lahden Uimaseura  1:40.70                 
                     
Vilma Tikka  2003    117  49.62        1:52.33   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
 
Laji 8, 100m pu T12, N, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jessika Patjas  1997    441  32.72        1:12.27   
  Kouvolan Uimarit  1:11.90                 
                     
Emma Issakainen  2002    417  32.58        1:13.64   
  Uinti Imatra  1:12.36                 
                     
Jemilia Haapakoski  2002    388  33.66        1:15.47   
  Lahden Uimaseura  1:10.93                 
                     
Emma Leppä  2000    313  36.78        1:21.05   
  Kouvolan Uimarit  1:16.11                 
                     
Riia Ojalainen  1999    268  37.69        1:25.29   
  Kouvolan Uimarit  1:25.17                 
                     
Vilma Tuokko  2002    220  39.30        1:31.17   
  Lahden Uimaseura  1:31.15                 
                     
 
Laji 9, 200m vu P14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Niko Matela  2003    310  33.37  1:10.90  1:49.38    2:26.68   
  Lappeenrannan Uimarit  2:30.82                 
                     
Lauri Kettunen  2002    303  32.91  1:12.56  1:51.53    2:27.80   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Lauri Tolvanen  2003    295  33.82  1:12.10  1:51.50    2:29.24   
  Haminan Uimaseura  2:36.89                 
                     
Niklas Uusimäki  2001    286  34.64  1:12.81  1:52.22    2:30.65   
  Lappeenrannan Uimarit  2:43.29                 
                     
Hugo Soljasalo  2001    276  33.34  1:12.21  1:52.40    2:32.44   
  Lappeenrannan Uimarit  2:34.47                 
                     
Risto Martikainen  2003    255  35.83  1:15.94  1:57.00    2:36.67   
  Kouvolan Uimarit  2:33.27                 
                     
Markus Ridal  2003    235  37.65  1:19.01  2:01.45    2:40.86   
  Heinolan Isku                   
                     
Aapo Koskinen  2004    214  37.53  1:21.03  2:05.57    2:45.97   
  Lahden Uimaseura  2:48.27                 
                     
Joonatan Lekander  2002    199  37.73  1:20.55  2:05.34    2:49.98   
  Kouvolan Uimarit  2:41.93                 
                     
10  Reko Ojalainen  2001    199  36.35  1:19.82  2:05.80    2:50.01   
  Kouvolan Uimarit  2:48.43                 
                     
11  Eetu Salo  2004    184  39.26  1:26.24  2:12.97    2:54.67   
  Kouvolan Uimarit  2:58.42                 
                     
12  Leo Pessi  2002    177  39.54  1:25.37  2:12.51    2:56.80   
  Lappeenrannan Uimarit  3:16.51                 
                     
13  Rikhard Gullstén  2001    168  38.57  1:23.84  2:13.23    2:59.80   
  Haminan Uimaseura                   
                     
14  Justus Riikonen  2001    165  42.56  1:30.48  2:18.51    3:01.16   
  Uinti Imatra                   
                     
15  Leevi Kukkonen  2005    163  39.75  1:26.62  2:15.16    3:01.74   
  Kouvolan Uimarit  3:08.55                 
                     
16  Juho Jäkärä  2003    115  42.85  1:35.65  2:31.03    3:24.34   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
17  Petteri Veikkolainen  2004    73  51.53  1:53.44  2:56.37    3:57.71   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Aleksi Kauppinen  2003              DNS   
  Lappeenrannan Uimarit  3:10.03                 
                     
 
Laji 9, 200m vu P14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Valtteri Halonen  1992    641  25.92  54.74  1:24.63    1:55.19   
  Voikkaan Viesti  1:56.93                 
                     
Teemu Vihervaara  1998    543  27.26  57.85  1:29.46    2:01.77   
  Kouvolan Uimarit  2:03.50                 
                     
Nesja Seppälä  2000    318  32.26  1:09.36  1:47.92    2:25.49   
  Haminan Uimaseura  2:32.08                 
                     
Aleksander Laihinen  2000    243  34.20  1:13.93  1:56.96    2:39.04   
  Kouvolan Uimarit  2:45.87                 
                     
 
Laji 10, 200m vu T13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jemilia Haapakoski  2002    509  32.34  1:07.50  1:43.48    2:19.17   
  Lahden Uimaseura  2:15.65                 
                     
Jenna Pulkkinen  2004    389  34.83  1:15.11  1:55.29    2:32.27   
  Kouvolan Uimarit  2:32.31                 
                     
Helena Victoria Valdmees  2002    380  34.92  1:14.65  1:56.38    2:33.46   
  Lahden Uimaseura  2:35.18                 
                     
Sandra Kalenius  2003    378  35.13  1:14.98  1:55.94    2:33.73   
  Kouvolan Uimarit  2:33.47                 
                     
Milja Mäkinen  2004    336  37.65  1:18.48  1:59.51    2:39.88   
  Kouvolan Uimarit  2:39.06                 
                     
Emilia Kouvo  2003    335  36.29  1:18.64  2:01.53    2:40.05   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  2:56.92                 
                     
Lotta Hermonen  2004    313  38.37  1:19.91  2:02.36    2:43.68   
  Kouvolan Uimarit  2:45.15                 
                     
Minna Musikka  2002    234  41.05  1:27.06  2:15.37    3:00.38   
  Haminan Uimaseura  2:59.64                 
                     
Siiri Pitkänen  2003    222  42.28  1:28.58  2:18.07    3:03.38   
  Lappeenrannan Uimarit  3:07.54                 
                     
10  Kerttu Hirvonen  2002    215  38.65  1:26.96  2:18.24    3:05.33   
  Voikkaan Viesti                   
                     
11  Senni Toikka  2003    214  39.77  1:28.41  2:18.97    3:05.72   
  Kouvolan Uimarit  3:11.47                 
                     
12  Aino Tamminen  2005    213  41.21  1:30.31  2:21.25    3:05.88   
  Lappeenrannan Uimarit  3:11.54                 
                     
13  Laura Punkkinen  2005    179  45.03  1:36.33  2:28.50    3:17.17   
  Voikkaan Viesti                   
                     
14  Sara-Sofia Lohi  2003    174  44.51  1:35.75  2:28.71    3:18.87   
  Lappeenrannan Uimarit  3:34.33                 
                     
15  Lilja Pulkkinen  2004    174  43.21  1:32.63  2:26.47    3:19.09   
  Kouvolan Uimarit  3:31.76                 
                     
16  Ida Kauppinen  2005    167  45.52  1:38.54  2:31.69    3:21.61   
  Lappeenrannan Uimarit  3:31.07                 
                     
17  Enni Tuliniemi  2004    167  46.26  1:38.43  2:31.40    3:21.79   
  Lappeenrannan Uimarit  3:27.38                 
                     
18  Kiira Tulkki  2003    150  45.66  1:38.74  2:34.78    3:29.14   
  Haminan Uimaseura                   
                     
19  Annika Lekander  2004    140  46.37  1:39.95  2:38.21    3:33.68   
  Kouvolan Uimarit  3:35.49                 
                     
20  Aino Jäkärä  2005    124  50.28  1:48.59  2:47.36    3:42.35   
  Lappeenrannan Uimarit  3:51.73                 
                     
21  Riina Krouvi  2004    94  51.05  1:56.28  3:02.48    4:03.95   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
22  Alina Ovaska  2005    82  52.51  1:56.87  3:06.80    4:15.88   
  Lappeenrannan Uimarit  4:29.69                 
                     
 
Laji 10, 200m vu T13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Vilma Uuttu  2001    524  31.10  1:06.44  1:42.95    2:17.81   
  Lahden Uimaseura  2:20.89                 
                     
Jenna Sjöblom  2001    498  32.32  1:07.38  1:44.08    2:20.25   
  Kouvolan Uimarit  2:17.93                 
                     
Riia Ojalainen  1999    401  34.14  1:12.22  1:51.94    2:30.64   
  Kouvolan Uimarit  2:29.20                 
                     
Tuuli Vuorentausta  1998    387  33.86  1:12.96  1:53.39    2:32.54   
  Voikkaan Viesti  2:28.40                 
                     
Rita Lakka  1999    359  34.98  1:14.39  1:56.44    2:36.33   
  Kouvolan Uimarit  2:34.44                 
                     
Katja Räsänen  2000    315  37.10  1:18.72  2:01.76    2:43.29   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  2:48.16                 
                     
Jenny Myllynen  2000    276  39.38  1:23.52  2:08.55    2:50.63   
  Heinolan Isku  2:40.03                 
                     
Hanna Lahtela  2001    267  39.37  1:23.57  2:09.23    2:52.61   
  Haminan Uimaseura  2:55.60                 
                     
 
Laji 11, 200m ru P14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Benjamin Kangas  2002    359  39.26  1:23.54  2:07.83    2:49.75   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Aapo Keltanen  2001    253  42.89  1:33.91  2:26.32    3:10.74   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  3:23.43                 
                     
Arto Tanttu  2001    251  43.08  1:32.36  2:22.71    3:11.22   
  Uinti Imatra  3:17.37                 
                     
Anton Antonen  2003    201  44.69  1:37.25  2:32.24    3:25.98   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Topi Immonen  2003    200  46.11  1:39.57  2:33.56    3:26.14   
  Lappeenrannan Uimarit  3:41.69                 
                     
 
Laji 12, 200m ru T13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Aino Vaaranmäki  2002    278  45.86  1:38.47  2:32.96    3:26.13   
  Uinti Imatra  3:35.35                 
                     
Liisa Lassila  2003    277  45.64  1:38.91  2:33.62    3:26.37   
  Kouvolan Uimarit  3:38.03                 
                     
Iida Heikkinen  2004    266  47.10  1:40.45  2:35.54    3:29.02   
  Uinti Imatra                   
                     
Anna Lempinen  2003    230  48.37  1:43.79  2:41.43    3:39.39   
  Lappeenrannan Uimarit  3:41.48                 
                     
Aino Soramies  2004    212  53.59  1:52.02  2:50.34    3:45.60   
  Voikkaan Viesti                   
                     
Matilda Lonka  2003              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Noora Koukkari  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 12, 200m ru T13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Fanny Puska  2001    246  49.36  1:44.25  2:40.28    3:34.70   
  Haminan Uimaseura  3:44.26                 
                     
 
Laji 13, 4X50 m bf viesti M/N/seka, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kou Seka [1916]  1991              1:43.82   
  Kouvolan Uimarit                   
  Reko Ojalainen  2001      26.97        26.97   
  Teemu Vihervaara  1998      23.33        50.30   
  Emma Leppä  2000      26.83        1:17.13   
  Jessika Patjas  1997      26.69        1:43.82   
                     
Kou Seka  1991              2:16.30   
  Kouvolan Uimarit                   
  Nea Leino  2004      37.91        37.91   
  Erkka Suni  2005      34.04        1:11.95   
  Inka Timperi  2002      34.34        1:46.29   
  Eetu Salo  2004      30.01        2:16.30   
                     
 
Laji 14, 4X50m vu 2T12+2P13, 2N+2M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kou Rollo  2003              2:06.96   
  Kouvolan Uimarit                   
  Risto Martikainen  2003      32.31        32.31   
  Sandra Kalenius  2003      32.29        1:04.60   
  Jenna Pulkkinen  2004      31.84        1:36.44   
  Lassi Haimi  2003      30.52        2:06.96   
                     
Laus Seka M1 [2002]  2002              2:18.90   
  Lahden Uimaseura  2:21.50                 
  Aapo Koskinen  2004      34.66        34.66   
  Nikas Daniel Krjukov  2002      33.85        1:08.51   
  Julia Romo  2003      35.27        1:43.78   
  Milla Hännikäinen  2004      35.12        2:18.90   
                     
Laus Seka M2 [2002]  2002              2:20.70   
  Lahden Uimaseura  2:31.08                 
  Julius Airas  2003      33.21        33.21   
  Lucy Kennedy  2003      36.02        1:09.23   
  Milla Kähkönen  2005      36.86        1:46.09   
  Perttu Järvinen  2003      34.61        2:20.70   
                     
Laus Seka M3 [2005]  2005              2:33.48   
  Lahden Uimaseura  2:34.34                 
  Tiinu Tamminen  2006      37.22        37.22   
  Maksim Karvanen  2005      40.08        1:17.30   
  Tinka Tamminen  2006      40.15        1:57.45   
  Stefan Saltykov  2005      36.03        2:33.48   
                     
Laus Seka M4 [2003]  2003              2:50.85   
  Lahden Uimaseura  2:44.30                 
  Annika Heikkilä  2003      37.69        37.69   
  Alexander Goginov  2005      49.81        1:27.50   
  Riku Huuhka  2005      44.34        2:11.84   
  Venla Pylvänäinen  2003      39.01        2:50.85   
                     
Laus Seka M5 [2003]  2003              3:01.34   
  Lahden Uimaseura                   
  Aida Silvennoinen  2003      40.99        40.99   
  Elli Tiikkaja  2003      42.39        1:23.38   
  Joonas Pulkkinen  2007      46.56        2:09.94   
  Arto Pulkkinen  2005      51.40        3:01.34   
                     
Laus Seka M6 [2005]  2005              3:09.47   
  Lahden Uimaseura  3:16.76                 
  Eevi-Maria Bogdanova  2005      41.46        41.46   
  Kaisa Heikkilä  2005      47.58        1:29.04   
  Artemii Liukkonen  2006      51.74        2:20.78   
  Vilho Teno  2006      48.69        3:09.47   
                     
 
Laji 14, 4X50m vu 2T12+2P13, 2N+2M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kou Seka [1916]  1991              2:02.09   
  Kouvolan Uimarit  1:53.64                 
  Teemu Vihervaara  1998      26.35        26.35   
  Reko Ojalainen  2001      33.99        1:00.34   
  Mathilda Kalenius  2002      30.96        1:31.30   
  Jenna Sjöblom  2001      30.79        2:02.09   
                     
 
Laji 15, 25 m sukellus (mono) P13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Eetu Salo  2004      13.31        13.31   
  Kouvolan Uimarit  30.21                 
                     
Erkka Suni  2005      14.08        14.08   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 16, 25 m sukellus (mono) T13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Inka Timperi  2002      13.77        13.77   
  Kouvolan Uimarit  33.04                 
                     
Nea Leino  2004      15.57        15.57   
  Kouvolan Uimarit  39.09                 
                     
Susanna Leino  2006              DNF   
  Kouvolan Uimarit  41.82                 
                     
 
Laji 17, 50 m pintauinti (mono) M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Eetu Salo  2004      34.65        34.65   
  Kouvolan Uimarit  30.21                 
                     
Erkka Suni  2005      36.11        36.11   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 18, 50 m pintauinti (mono) N, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Laura Lähteenkorva  1991      21.71        21.71   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Jessika Patjas  1997      24.61        24.61   
  Kouvolan Uimarit  23.21                 
                     
Lotta Raiski  1998      25.32        25.32   
  Lahden Uimaseura  25.88                 
                     
Emma Leppä  2000      25.44        25.44   
  Kouvolan Uimarit  24.16                 
                     
Katja Räsänen  2000      27.94        27.94   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  26.34                 
                     
Inka Timperi  2002      32.83        32.83   
  Kouvolan Uimarit  33.04                 
                     
Nea Leino  2004      40.92        40.92   
  Kouvolan Uimarit  39.09                 
                     
Tiina Leino  2006      49.18        49.18   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Susanna Leino  2006              DNS   
  Kouvolan Uimarit  41.82                 
                     
 
Laji 20, 400m sku T13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Mathilda Kalenius  2002              DNF   
  Kouvolan Uimarit  5:39.25                 
                     
Tia Haikarinen  2002              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  6:28.87                 
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 20, 400m sku T13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Vilma Uuttu  2001    378  1:27.42  2:58.24  4:44.06    6:00.73   
  Lahden Uimaseura  6:04.60                 
                     
 
Laji 21, 50m vu P11, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Stefan Saltykov  2005    190          35.29   
  Lahden Uimaseura  36.38                 
Maksim Karvanen  2005    173          36.40   
  Lahden Uimaseura  40.19                 
Konsta Kukkonen  2006    162          37.18   
  Kouvolan Uimarit  37.14                 
Nooa Matela  2005    128          40.18   
  Lappeenrannan Uimarit  38.44                 
Riku Huuhka  2005    111          42.16   
  Lahden Uimaseura  46.56                 
Kasper Pulkkinen  2007    109          42.43   
  Kouvolan Uimarit  45.63                 
Eetu Autio  2007    108          42.52   
  Uimaseura Aquila  43.35                 
Luka Valtonen  2006    101          43.59   
  Lappeenrannan Uimarit  43.94                 
Joonas Pulkkinen  2007    86          45.87   
  Lahden Uimaseura  47.78                 
10  Arto Pulkkinen  2005    85          46.05   
  Lahden Uimaseura  51.87                 
11  Petteri Veikkolainen  2004    83          46.48   
  Lappeenrannan Uimarit  48.69                 
12  Alexander Goginov  2005    78          47.49   
  Lahden Uimaseura  36.74                 
13  Artemii Liukkonen  2006    74          48.26   
  Lahden Uimaseura  56.03                 
14  Vilho Teno  2006    69          49.32   
  Lahden Uimaseura  52.94                 
15  Miska Korkalainen  2006    66          50.01   
  Voikkaan Viesti                   
16  Julius Lekander  2006    64          50.70   
  Kouvolan Uimarit  47.04                 
17  Vasily Kabanov  2006    55          53.22   
  Lahden Uimaseura  55.87                 
18  Miro Järvinen  2005    43          57.65   
  Kouvolan Uimarit  1:03.92                 
19  Simo Virtanen  2004    36          1:01.33   
  Kouvolan Uimarit                   
20  Oskar Kotselainen  2006    34          1:02.20   
  Lahden Uimaseura  1:08.04                 
 
Laji 21, 50m vu P11, M, Loppukilpailut 12 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Valtteri Halonen  1992    649          23.44   
  Voikkaan Viesti  22.80                 
Joona Kärkkäinen  1998    537          24.96   
  Heinolan Isku  24.80                 
Roope Pakkanen  1997    511          25.39   
  Haminan Uimaseura  25.42                 
Sasa Seppälä  1998    495          25.66   
  Haminan Uimaseura  25.16                 
Mikko Nihtilä  1985    470          26.10   
  Uimaseura Aquila  26.56                 
Teemu Vihervaara  1998    466          26.17   
  Kouvolan Uimarit  26.37                 
Ossi Kleimola  2001    395          27.66   
  Kouvolan Uimarit  27.81                 
Nesja Seppälä  2000    352          28.74   
  Haminan Uimaseura  29.19                 
Aapo Keltanen  2001    315          29.83   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  30.94                 
10  Niko Matela  2003    303          30.21   
  Lappeenrannan Uimarit  30.07                 
11  Risto Martikainen  2003    270          31.37   
  Kouvolan Uimarit  31.52                 
12  Lassi Haimi  2003    267          31.49   
  Kouvolan Uimarit  31.11                 
13  Niklas Uusimäki  2001    257          31.91   
  Lappeenrannan Uimarit  33.86                 
14  Joonatan Lekander  2002    243          32.50   
  Kouvolan Uimarit  33.00                 
15  Reko Ojalainen  2001    212          34.02   
  Kouvolan Uimarit  33.48                 
16  Panu Kautto  2003    192          35.13   
  Lappeenrannan Uimarit  35.39                 
17  Perttu Järvinen  2003    187          35.47   
  Lahden Uimaseura  38.84                 
18  Leo Pessi  2002    178          36.08   
  Lappeenrannan Uimarit  38.39                 
19  Justus Riikonen  2001    173          36.37   
  Uinti Imatra  39.12                 
20  Anton Antonen  2003    170          36.58   
  Uimaseura Aquila  39.96                 
21  Samuel Seppänen  2002    168          36.74   
  Uimaseura Aquila  35.32                 
22  Rikhard Gullstén  2001    159          37.47   
  Haminan Uimaseura                   
 
Laji 22, 50m vu T10, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tiinu Tamminen  2006    283          35.37   
  Lahden Uimaseura  38.03                 
Aino Tamminen  2005    277          35.65   
  Lappeenrannan Uimarit  36.70                 
Milla Kähkönen  2005    244          37.16   
  Lahden Uimaseura  39.40                 
Tinka Tamminen  2006    224          38.25   
  Lahden Uimaseura  39.74                 
Laura Punkkinen  2005    170          41.91   
  Voikkaan Viesti  44.06                 
Eevi-Maria Bogdanova  2005    169          41.98   
  Lahden Uimaseura  42.25                 
Rilla Backman  2006    165          42.33   
  Lahden Uimaseura  45.94                 
Saana Hyvönen  2005    158          42.94   
  Lahden Uimaseura  47.38                 
Aino Ruotsalainen  2007    154          43.30   
  Lappeenrannan Uimarit  48.21                 
10  Aino Jäkärä  2005    153          43.36   
  Lappeenrannan Uimarit  43.47                 
11  Julia Alestalo  2007    147          43.97   
  Lahden Uimaseura  46.42                 
12  Susanna Leino  2006    117          47.41   
  Kouvolan Uimarit  50.51                 
13  Ebba Simberg  2007    113          47.99   
  Lahden Uimaseura  50.32                 
14  Alina Ovaska  2005    103          49.52   
  Lappeenrannan Uimarit  50.21                 
15  Olivia Romo  2005    92          51.40   
  Lahden Uimaseura  49.66                 
16  Ankia Meintjes  2005    83          53.20   
  Lappeenrannan Uimarit                   
17  Tiina Leino  2006    79          54.03   
  Kouvolan Uimarit                   
18  Maija Koski  2007    72          55.83   
  Lahden Uimaseura  59.60                 
19  Erin Ovaska  2006    67          56.98   
  Lappeenrannan Uimarit  53.48                 
 
Laji 22, 50m vu T10, N, Loppukilpailut 11 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jonna Tuononen  1997    483          29.62   
  Lappeenrannan Uimarit  29.34                 
Jessika Patjas  1997    446          30.41   
  Kouvolan Uimarit  28.69                 
Emma Leppä  2000    426          30.88   
  Kouvolan Uimarit  31.51                 
Emma Issakainen  2002    422          30.96   
  Uinti Imatra  31.06                 
Tuuli Vuorentausta  1998    422          30.96   
  Voikkaan Viesti  29.37                 
Ella Järvelä  2001    421          31.00   
  Haminan Uimaseura  32.01                 
Rita Lakka  1999    418          31.08   
  Kouvolan Uimarit  31.02                 
Riia Ojalainen  1999    412          31.23   
  Kouvolan Uimarit  30.71                 
Jenna Pulkkinen  2004    405          31.40   
  Kouvolan Uimarit  31.90                 
10  Sandra Kalenius  2003    382          32.02   
  Kouvolan Uimarit  31.96                 
11  Emilia Kouvo  2003    348          33.04   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  32.65                 
12  Noora Peltoniemi  2003    334          33.48   
  Lappeenrannan Uimarit  34.34                 
13  Milja Mäkinen  2004    327          33.73   
  Kouvolan Uimarit  34.08                 
14  Lotta Hermonen  2004    326          33.76   
  Kouvolan Uimarit  35.06                 
15  Katja Räsänen  2000    317          34.08   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  34.88                 
16  Jenny Myllynen  2000    309          34.35   
  Heinolan Isku  32.45                 
17  Fanny Puska  2001    281          35.46   
  Haminan Uimaseura  35.63                 
18  Tinka Rokka  2003    268          36.02   
  Uimaseura Aquila  35.47                 
19  Liisa Lassila  2003    257          36.55   
  Kouvolan Uimarit  35.08                 
20  Minna Musikka  2002    248          36.96   
  Haminan Uimaseura  39.23                 
21  Julia Huovinen  2004    242          37.27   
  Uimaseura Aquila  39.02                 
22  Kerttu Hirvonen  2002    241          37.33   
  Voikkaan Viesti  38.30                 
23  Lucy Kennedy  2003    240          37.38   
  Lahden Uimaseura  37.73                 
24  Hanna Lahtela  2001    238          37.45   
  Haminan Uimaseura  38.40                 
25  Venla Pylvänäinen  2003    225          38.18   
  Lahden Uimaseura  40.66                 
26  Vilma Tikka  2003    224          38.21   
  Lappeenrannan Uimarit  38.08                 
27  Senni Toikka  2003    220          38.45   
  Kouvolan Uimarit  38.16                 
28  Aino Vaaranmäki  2002    220          38.48   
  Uinti Imatra  38.14                 
29  Eeva Nousiainen  2003    212          38.94   
  Lappeenrannan Uimarit  39.33                 
30  Inka Raitio  2004    201          39.64   
  Kouvolan Uimarit  39.52                 
31  Enni Tuliniemi  2004    194          40.10   
  Lappeenrannan Uimarit  42.07                 
32  Aino Soramies  2004    172          41.78   
  Voikkaan Viesti  43.19                 
33  Kiira Tulkki  2003    143          44.35   
  Haminan Uimaseura                   
34  Ava Malm  2004    133          45.45   
  Uimaseura Aquila  45.72                 
35  Nea Leino  2004    125          46.38   
  Kouvolan Uimarit  49.15                 
 
Laji 23, 100m su P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Risto Martikainen  2003    257  37.30        1:16.94   
  Kouvolan Uimarit  1:14.81                 
                     
Benjamin Kangas  2002    252  38.52        1:17.45   
  Haminan Uimaseura  1:21.99                 
                     
Lauri Kettunen  2002    251  37.22        1:17.49   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Niko Matela  2003    237  39.19        1:18.99   
  Lappeenrannan Uimarit  1:20.53                 
                     
Eetu Koskinen  2002    229  39.27        1:19.99   
  Lahden Uimaseura  1:22.60                 
                     
Aaro Hämäläinen  2002    212  39.98        1:21.95   
  Lahden Uimaseura  1:22.90                 
                     
Aapo Koskinen  2004    192  42.12        1:24.79   
  Lahden Uimaseura  1:30.12                 
                     
Joonatan Lekander  2002    187  42.24        1:25.46   
  Kouvolan Uimarit  1:23.78                 
                     
Manu Hännikäinen  2003    173  43.12        1:27.83   
  Lahden Uimaseura  1:31.35                 
                     
10  Topi Immonen  2003    168  44.37        1:28.55   
  Lappeenrannan Uimarit  1:37.43                 
                     
11  Markus Ridal  2003    130  48.23        1:36.39   
  Heinolan Isku                   
                     
12  Leevi Hautaniemi  2003    123  47.39        1:38.28   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  1:37.26                 
                     
13  Joonas Pulkkinen  2007    59  1:00.03        2:05.34   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Viacheslav Semenov  2006    53  59.62        2:09.77   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aleksi Kauppinen  2003              DNS   
  Lappeenrannan Uimarit  1:51.44                 
                     
Juho Jäkärä  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  1:51.05                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Julius Airas  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:32.72                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Leevi Kukkonen  2005              DSQ   
  Kouvolan Uimarit  1:44.13                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Nikas Daniel Krjukov  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:33.72                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Perttu Järvinen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:44.03                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 23, 100m su P13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Nesja Seppälä  2000    250  38.09        1:17.65   
  Haminan Uimaseura  1:19.16                 
                     
Aleksander Laihinen  2000    202  40.90        1:23.31   
  Kouvolan Uimarit  1:23.24                 
                     
Reko Ojalainen  2001    151  44.92        1:31.75   
  Kouvolan Uimarit  1:27.71                 
                     
Justus Riikonen  2001    100  52.02        1:45.40   
  Uinti Imatra                   
                     
Hugo Soljasalo  2001              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  1:15.41                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 24, 100m su T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Veera Skinnari  2003    335  38.96        1:19.50   
  Lahden Uimaseura  1:20.42                 
                     
Jenna Pulkkinen  2004    334  38.83        1:19.57   
  Kouvolan Uimarit  1:17.67                 
                     
Sandra Kalenius  2003    328  38.89        1:20.02   
  Kouvolan Uimarit  1:20.36                 
                     
Julia Romo  2003    240  43.80        1:28.81   
  Lahden Uimaseura  1:27.84                 
                     
Annika Heikkilä  2003    216  45.29        1:31.95   
  Lahden Uimaseura  1:33.50                 
                     
Siiri Pitkänen  2003    201  46.58        1:34.20   
  Lappeenrannan Uimarit  1:39.84                 
                     
Ida Kauppinen  2005    197  45.48        1:34.90   
  Lappeenrannan Uimarit  1:38.35                 
                     
Milla Hännikäinen  2004    184  48.57        1:36.98   
  Lahden Uimaseura  1:34.07                 
                     
Inka Raitio  2004    169  48.92        1:39.78   
  Kouvolan Uimarit  1:36.99                 
                     
10  Senni Toikka  2003    161  49.92        1:41.37   
  Kouvolan Uimarit  1:33.34                 
                     
11  Eevi-Maria Bogdanova  2005    161  50.63        1:41.38   
  Lahden Uimaseura  1:47.02                 
                     
12  Matilda Lonka  2003    160  52.58        1:41.66   
  Kouvolan Uimarit  1:48.43                 
                     
13  Vilma Tikka  2003    156  50.58        1:42.51   
  Lappeenrannan Uimarit  1:42.11                 
                     
14  Lucy Kennedy  2003    155  50.07        1:42.74   
  Lahden Uimaseura                   
                     
15  Sara-Sofia Lohi  2003    139  53.00        1:46.40   
  Lappeenrannan Uimarit  1:56.64                 
                     
16  Ava Malm  2004    119  54.33        1:52.22   
  Uimaseura Aquila                   
                     
17  Saana Hyvönen  2005    100  1:01.99        1:58.65   
  Lahden Uimaseura  2:08.74                 
                     
18  Kaisa Heikkilä  2005    99  59.85        1:59.09   
  Lahden Uimaseura  1:55.91                 
                     
19  Riina Krouvi  2004    98  56.09        1:59.67   
  Lappeenrannan Uimarit  2:12.97                 
                     
20  Matilda Raikamaa  2003    86  59.06        2:05.10   
  Lahden Uimaseura  2:16.82                 
                     
21  Olivia Romo  2005    63  1:08.51        2:18.09   
  Lahden Uimaseura  2:19.92                 
                     
Aida Silvennoinen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Elli Tiikkaja  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Milja Mäkinen  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit  1:29.63                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Milla Kähkönen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:36.36                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Venla Pylvänäinen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 24, 100m su T12, N, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Laura Lempinen  2001    434  34.78        1:12.90   
  Lappeenrannan Uimarit  1:12.82                 
                     
Jenna Sjöblom  2001    349  38.30        1:18.38   
  Kouvolan Uimarit  1:19.19                 
                     
Helena Victoria Valdmees  2002    306  39.50        1:21.92   
  Lahden Uimaseura  1:22.11                 
                     
Vilma Tuokko  2002    305  39.07        1:22.01   
  Lahden Uimaseura  1:21.78                 
                     
Rita Lakka  1999    286  40.51        1:23.77   
  Kouvolan Uimarit  1:21.20                 
                     
Linda Merimaa  2002    248  42.40        1:27.88   
  Lahden Uimaseura  1:28.16                 
                     
 
Laji 25, 100m sku P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lassi Haimi  2003    268  36.26        1:18.59   
  Kouvolan Uimarit  1:18.17                 
                     
Lauri Tolvanen  2003    248  38.83        1:20.65   
  Haminan Uimaseura  1:24.43                 
                     
Risto Martikainen  2003    248  37.94        1:20.65   
  Kouvolan Uimarit  1:24.03                 
                     
Panu Kautto  2003    169  42.81        1:31.59   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Konsta Kukkonen  2006    147  45.35        1:35.92   
  Kouvolan Uimarit  1:38.88                 
                     
Leo Pessi  2002    139  46.25        1:37.81   
  Lappeenrannan Uimarit  1:39.95                 
                     
Nooa Matela  2005    138  47.19        1:38.08   
  Lappeenrannan Uimarit  1:44.73                 
                     
Eetu Autio  2007    104  52.04        1:47.75   
  Uimaseura Aquila  1:49.51                 
                     
Erkka Suni  2005    92  54.20        1:51.94   
  Kouvolan Uimarit  2:09.18                 
                     
10  Alexander Goginov  2005    74  55.59        2:00.40   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Vilho Teno  2006    72  1:00.61        2:01.68   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Julius Lekander  2006    68  1:01.24        2:04.07   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
13  Arto Pulkkinen  2005    56  1:05.80        2:11.80   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Luka Valtonen  2006              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  1:47.84                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Riku Huuhka  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Samuel Seppänen  2002              DSQ   
  Uimaseura Aquila  1:41.56                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 25, 100m sku P13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Teemu Vihervaara  1998    504  29.00        1:03.71   
  Kouvolan Uimarit  1:04.61                 
                     
Roope Pakkanen  1997    496  29.15        1:04.02   
  Haminan Uimaseura  1:08.93                 
                     
Sasa Seppälä  1998    433  31.40        1:06.98   
  Haminan Uimaseura  1:04.84                 
                     
Antti Issakainen  2001    200  39.15        1:26.64   
  Uinti Imatra  1:26.76                 
                     
 
Laji 26, 100m sku T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sandra Kalenius  2003    361  36.99        1:20.61   
  Kouvolan Uimarit  1:21.45                 
                     
Anna Lempinen  2003    334  37.96        1:22.74   
  Lappeenrannan Uimarit  1:28.72                 
                     
Noora Peltoniemi  2003    312  38.07        1:24.69   
  Lappeenrannan Uimarit  1:26.93                 
                     
Lotta Hermonen  2004    289  40.66        1:26.83   
  Kouvolan Uimarit  1:27.65                 
                     
Tiiu Korhonen  2003    289  41.54        1:26.86   
  Uimaseura Aquila  1:43.00                 
                     
Liisa Lassila  2003    241  44.72        1:32.30   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Tinka Rokka  2003    233          1:33.26   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Julia Huovinen  2004    192          1:39.45   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Aino Soramies  2004    173  52.58        1:42.99   
  Voikkaan Viesti  1:42.06                 
                     
10  Lilja Pulkkinen  2004    163          1:45.17   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
11  Noora Koukkari  2004    161  53.40        1:45.59   
  Kouvolan Uimarit  1:42.70                 
                     
12  Eeva Nousiainen  2003    154  51.57        1:47.14   
  Lappeenrannan Uimarit  1:51.15                 
                     
13  Laura Punkkinen  2005    145          1:49.11   
  Voikkaan Viesti                   
                     
14  Julia Alestalo  2007    130  53.65        1:53.20   
  Lahden Uimaseura  2:03.10                 
                     
15  Rilla Backman  2006    127  54.51        1:54.01   
  Lahden Uimaseura  2:03.88                 
                     
16  Matilda Raikamaa  2003    115          1:58.01   
  Lahden Uimaseura  2:14.52                 
                     
Annika Lekander  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit  1:48.31                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Ebba Simberg  2007              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 26, 100m sku T12, N, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Laura Lempinen  2001    459  32.79        1:14.43   
  Lappeenrannan Uimarit  1:14.55                 
                     
Jonna Tuononen  1997    423  35.62        1:16.50   
  Lappeenrannan Uimarit  1:22.22                 
                     
Ella Järvelä  2001    380  38.00        1:19.25   
  Haminan Uimaseura  1:20.70                 
                     
Laura Lähteenkorva  1991    368          1:20.12   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Tia Haikarinen  2002    360  38.82        1:20.75   
  Lappeenrannan Uimarit  1:23.87                 
                     
Linda Merimaa  2002    257  43.21        1:30.27   
  Lahden Uimaseura  1:32.21                 
                     
Kerttu Hirvonen  2002    208  45.09        1:36.87   
  Voikkaan Viesti                   
                     
Riia Ojalainen  1999              DSQ   
  Kouvolan Uimarit  1:20.80                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 28, 50 m sukellus (mono) N, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Laura Lähteenkorva  1991      22.02        22.02   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Emma Leppä  2000      23.78        23.78   
  Kouvolan Uimarit  24.16                 
                     
Jessika Patjas  1997      23.80        23.80   
  Kouvolan Uimarit  23.23                 
                     
Lotta Raiski  1998      24.25        24.25   
  Lahden Uimaseura  25.88                 
                     
Katja Räsänen  2000              DSQ   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  26.34                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 29, 4X100m skuv P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lru Miehet [2002]  2002    213          5:33.03   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  Niko Matela  2003      39.71  1:20.98      1:20.98   
  Topi Immonen  2003      46.28  1:38.83      2:59.81   
  Lauri Kettunen  2002      34.56  1:16.32      4:16.13   
  Panu Kautto  2003      36.12  1:16.90      5:33.03   
                     
Kou 2002  2002    185          5:49.34   
  Kouvolan Uimarit  5:52.31                 
  Joonatan Lekander  2002      43.51  1:29.38      1:29.38   
  Risto Martikainen  2003      44.05  1:35.09      3:04.47   
  Lassi Haimi  2003      36.32  1:21.27      4:25.74   
  Leevi Kukkonen  2005      38.53  1:23.60      5:49.34   
                     
 
Laji 29, 4X100m skuv P13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kou Miehet [1999]  1999    297          4:58.22   
  Kouvolan Uimarit  4:39.39                 
  Ossi Kleimola  2001      34.45  1:10.56      1:10.56   
  Aleksander Laihinen  2000      37.94  1:22.02      2:32.58   
  Teemu Vihervaara  1998      30.36  1:02.86      3:35.44   
  Konsta Kukkonen  2006      38.42  1:22.78      4:58.22   
                     
 
Laji 30, 4X100m skuv T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kou 2003  2003    315          5:31.43   
  Kouvolan Uimarit  5:43.20                 
  Sandra Kalenius  2003      38.87  1:21.42      1:21.42   
  Liisa Lassila  2003      44.34  1:35.12      2:56.54   
  Jenna Pulkkinen  2004      35.78  1:21.60      4:18.14   
  Milja Mäkinen  2004      35.47  1:13.29      5:31.43   
                     
Lru Naiset [2003]  2003    229          6:08.63   
  Lappeenrannan Uimarit  6:13.26                 
  Ida Kauppinen  2005      48.29  1:35.26      1:35.26   
  Anna Lempinen  2003      46.73  1:38.63      3:13.89   
  Noora Peltoniemi  2003      37.68  1:27.12      4:41.01   
  Siiri Pitkänen  2003      41.45  1:27.62      6:08.63   
                     
 
Laji 30, 4X100m skuv T12, N, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kou Naiset [2001] 2  2001    318          5:30.38   
  Kouvolan Uimarit  5:33.20                 
  Jenna Sjöblom  2001      37.94  1:17.63      1:17.63   
  Mathilda Kalenius  2002      40.39  1:27.35      2:44.98   
  Emma Leppä  2000      37.13  1:21.96      4:06.94   
  Matilda Lonka  2003      40.82  1:23.44      5:30.38   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.03  Tulostuspäivämäärä  11 lokakuu 2015 
Lisenssinhaltija: Kouvolan Uimarit  Tulostusaika  18:05