Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lahti -uinnit    Tulostuspäivämäärä  14 helmikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Lahti    Tulostusaika  15:16   
  Järjestäjä  Lahden Uimaseura ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 helmikuu 2015         
 
 
Laji 1, 100m Bifins Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella Saarikko  2000      27.47  57.03      57.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jessika Patjas  1997      27.25  57.15      57.15   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Jenna Sjöblom  2001      28.47  59.13      59.13   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Katja Räsänen  2000      30.15  1:03.04      1:03.04   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
                     
Inka Raitio  2004      35.36  1:16.97      1:16.97   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Inka Timperi  2002      36.67  1:18.77      1:18.77   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Matilda Lonka  2003      40.95  1:28.11      1:28.11   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Noora Koukkari  2004      41.35  1:29.46      1:29.46   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 2, 100m Bifins Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ville Kotikuusi  1991      21.46  45.48      45.48   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Jesse Tommiska  1994      22.87  46.77      46.77   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Ossi Kleimola  2001      28.10  58.46      58.46   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Eetu Salo  2004      35.79  1:19.14      1:19.14   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Erkka Suni  2005      43.65  1:34.74      1:34.74   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Petteri Haverinen  2001              DNF   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milla Hännikäinen  2004              44.61   
  Lahden Uimaseura                   
Noora Koukkari  2004              54.25   
  Kouvolan Uimarit                   
 
Laji 4, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Matela  2003              33.81   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Manu Hännikäinen  2003              35.34   
  Lahden Uimaseura                   
Eetu Palvanen  2003              37.67   
  Lahden Uimaseura                   
Konsta Kukkonen  2006              47.90   
  Kouvolan Uimarit                   
Leevi Kukkonen  2005              50.04   
  Kouvolan Uimarit                   
Erkka Suni  2005              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
 
Laji 5, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jemilia Haapakoski  2002      35.10  1:16.31  2:00.88    2:48.10   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Mathilda Kalenius  2002      40.63  1:27.13  2:18.81    3:12.60   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Minttu Paalanen  2003      43.38  1:34.14  2:26.72    3:16.90   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Salminen  2002      42.35  1:35.80  2:30.89    3:25.49   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 5, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emma Leppä  2000      41.47  1:28.55  2:17.51    3:05.97   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Jessika Patjas  1997      37.80  1:23.65  2:14.76    3:07.77   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 6, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Timi Torkkel  2001      34.08  1:14.07  1:57.61    2:42.97   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
 
Laji 6, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasper Jämsä  1997      29.98  1:04.75  1:40.22    2:15.47   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 7, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sara Chouili  2004      46.13        1:37.59   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Milla Kähkönen  2005      48.09        1:44.25   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Inka Raitio  2004      51.56        1:46.05   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Tiinu Tamminen  2006      1:52.48        1:52.48   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Tinka Tamminen  2006      58.16        1:53.37   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Mette Schroderus  2006      56.35        1:58.45   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Rilla Backman  2006      1:00.17        2:06.81   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Annika Lekander  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Eevi-Maria Bogdanova  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Julia Alestalo  2007              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Kaisa Heikkilä  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Lotta Hermonen  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Olivia Romo  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Saana Hyvönen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
Laji 8, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eetu Palvanen  2003      38.20        1:22.48   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lassi Haimi  2003      39.32        1:22.64   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Taavi Backman  2004      45.30        1:33.71   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jonne Isoranta  2003      45.66        1:36.18   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Stefan Saltykov  2005      44.89        1:36.72   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Konsta Kukkonen  2006      48.29        1:43.96   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Maksim Karvanen  2005      58.93        2:01.10   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Antti Punkari  2004              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Denis Katunov  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Miika Ahola  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
                     
Perttu Järvinen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 9, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sandra Kalenius  2003      36.47  1:20.66  2:15.96    2:55.96   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Vilma Tuokko  2002      37.75  1:23.48  2:16.15    2:57.69   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Minttu Paalanen  2003      39.81  1:24.81  2:20.29    3:00.28   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Emilia Hokkanen  2003      41.19  1:28.98  2:20.17    3:00.92   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jenna Kallio  2002      39.20  1:26.00  2:21.38    3:04.17   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ella Tommola  2003      40.94  1:27.30  2:23.06    3:04.27   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Salminen  2002      41.08  1:30.87  2:27.82    3:10.50   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Janna Salminen  2003      43.03  1:32.57  2:29.82    3:11.94   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Linda Merimaa  2002      45.26  1:37.09  2:33.30    3:16.33   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Nea Mustonen  2004      44.72  1:37.58  2:32.62    3:17.62   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Julia Sairanen  2003      42.09  1:36.97  2:34.19    3:18.29   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Silja Kinnunen  2003      45.53  1:39.99  2:40.19    3:28.90   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
13  Annika Heikkilä  2003      48.97  1:42.26  2:41.46    3:34.51   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Senni Toikka  2003      55.09  1:47.62  2:50.15    3:39.72   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
15  Inka Timperi  2002      53.42  1:52.29  2:59.59    3:50.39   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
16  Lucy Kennedy  2003      48.45  1:51.99  2:56.00    3:50.78   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Siiri Hannuksela  2003              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ella-Lotta Anttalainen  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
                     
Elli Tiikkaja  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
                     
Matilda Lonka  2003              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Matilda Raikamaa  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.3 Eriaikainen käsien palautus               
                     
 
Laji 9, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vaula Vekkeli  1996      30.77  1:08.15  1:48.38    2:21.10   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Essi-Maria Lillman  2000      32.77  1:11.79  1:51.98    2:25.62   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Bruneau  1999      32.33  1:11.16  1:53.36    2:27.18   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Senni Ovaskainen  2001      33.98  1:16.46  2:08.21    2:47.92   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Leppänen  2002      33.56  1:12.07  1:53.58    2:27.59   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ossi Kleimola  2001      34.64  1:15.28  2:00.02    2:36.54   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Otto Hoffren  2002      36.91  1:21.54  2:13.15    2:51.17   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Niko Matela  2003      37.01  1:23.49  2:13.02    2:53.27   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Roope Tsutsunen  2002      39.09  1:22.06  2:14.38    2:53.51   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aaro Hämäläinen  2002      40.88  1:25.66  2:18.08    2:58.79   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eetu Koskinen  2002      43.42  1:29.27  2:16.97    2:58.88   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Joonatan Lekander  2002      40.81  1:26.22  2:21.12    3:04.37   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Lauri Uosukainen  2002      46.05  1:31.22  2:25.70    3:05.77   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Risto Martikainen  2003      43.79  1:31.86  2:25.52    3:06.53   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
11  Roni Vilén  2002      43.47  1:29.45  2:26.29    3:08.64   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Elmeri Helander  2002      43.71  1:35.09  2:31.54    3:11.17   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Manu Ursin  2002      42.35  1:32.72  2:35.25    3:15.97   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
14  Valle Joenranta  2002      42.72  1:34.00  2:34.45    3:19.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasper Jämsä  1997      28.27  1:01.02  1:38.24    2:09.75   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jesse Tommiska  1994      27.43  1:02.96  1:47.54    2:20.47   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Jere Turunen  1997      31.26  1:09.68  1:48.38    2:21.23   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Samuli Halme  2000      30.12  1:08.89  1:53.72    2:28.52   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Riku Soini  1997      30.57  1:11.35  1:56.93    2:34.96   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aleksander Laihinen  2000              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 11, 100m Räpyläuinti (pinta)N, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jessika Patjas  1997      27.52  57.82      57.82   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Katja Räsänen  2000              DNF   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
                     
 
Laji 12, 100m Räpyläuinti (pinta)M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ville Kotikuusi  1991      21.52  45.69      45.69   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 13, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sohvi Kallinen  2004      44.03        1:33.71   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Nea Mustonen  2004      48.43        1:41.58   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Sara Chouili  2004      49.88        1:45.72   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lotta Hermonen  2004      51.87        1:47.38   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Inka Raitio  2004      52.02        1:49.61   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Noora Koukkari  2004      54.95        1:53.87   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Tinka Tamminen  2006      57.56        2:00.81   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Saana Hyvönen  2005      59.08        2:06.22   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Alestalo  2007      1:04.63        2:17.42   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 14, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Matela  2003      40.68        1:26.52   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Santeri Pulkkinen  2004      44.42        1:34.24   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Risto Martikainen  2003      45.44        1:35.09   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Lassi Haimi  2003      45.92        1:37.98   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Aapo Koskinen  2004      50.59        1:48.18   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jonne Isoranta  2003      50.48        1:48.36   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Nooa Matela  2005      55.74        2:01.67   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Denis Katunov  2006      1:03.81        2:13.09   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julius Lekander  2006      1:05.43        2:18.83   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Eetu Salo  2004              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Leevi Kukkonen  2005              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
Maksim Karvanen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 15, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emilia Hokkanen  2003      45.73  1:36.99  2:27.08    3:16.76   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Vilma Tuokko  2002      44.65  1:35.55  2:27.20    3:18.70   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Sairanen  2003      48.39  1:45.14  2:41.70    3:33.35   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Annika Heikkilä  2003      53.63  1:52.85  2:51.77    3:50.14   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 15, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanni Ikonen  1998      35.94  1:15.79  1:55.45    2:35.09   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Vaula Vekkeli  1996      36.48  1:16.73  1:57.22    2:37.20   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Melek Ayarci  1999      37.60  1:20.59  2:03.16    2:43.57   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Julia Bruneau  1999      38.31  1:20.78  2:03.13    2:46.10   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 16, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Leppänen  2002      37.93  1:20.26  2:02.65    2:44.21   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Timi Torkkel  2001      38.79  1:22.79  2:08.09    2:52.75   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Aleksi Helminen  2001      39.63  1:24.53  2:10.14    2:55.29   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eetu Koskinen  2002      41.36  1:28.81  2:17.23    3:04.92   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 16, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasper Jämsä  1997      33.75  1:11.16  1:48.44    2:25.29   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ville Kotikuusi  1991      34.87  1:16.01  1:57.82    2:40.14   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Saku Romo  2000      38.68  1:22.33  2:07.71    2:53.34   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Veeti Kupari  2000      40.64  1:26.73  2:13.22    3:01.21   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aleksander Laihinen  2000      43.59  1:31.81  2:21.03    3:09.74   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 17, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lotta Hermonen  2004      1:25.99        1:25.99   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Venla Lindström  2004      46.35        1:35.45   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Milla Kähkönen  2005      49.15        1:40.34   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Milla Hännikäinen  2004      50.23        1:42.36   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Tiinu Tamminen  2006      51.80        1:47.59   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eevi-Maria Bogdanova  2005      51.81        1:49.12   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Mette Schroderus  2006      58.21        1:59.63   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Olivia Romo  2005      1:12.84        2:29.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Kaisa Heikkilä  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
Rilla Backman  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
 
Laji 18, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eetu Palvanen  2003      39.33        1:21.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Niko Matela  2003      40.80        1:24.14   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Lassi Haimi  2003      42.09        1:26.98   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Aapo Koskinen  2004      45.50        1:32.53   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Manu Hännikäinen  2003      45.90        1:33.01   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Stefan Saltykov  2005      46.32        1:36.98   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Konsta Kukkonen  2006      50.68        1:46.09   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Perttu Järvinen  2003      51.65        1:48.02   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Nooa Matela  2005      52.99        1:49.67   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
10  Antti Punkari  2004      56.99        1:54.68   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Erkka Suni  2005      1:00.92        2:01.29   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Julius Lekander  2006              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Miika Ahola  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 19, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mathilda Kalenius  2002      39.45  1:21.18  2:03.69    2:44.90   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Sandra Kalenius  2003      39.65  1:24.01  2:09.11    2:53.26   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Sohvi Kallinen  2004      42.51  1:29.25  2:15.03    2:57.02   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Linda Merimaa  2002      46.29  1:35.10  2:24.84    3:11.89   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Janna Salminen  2003      50.46  1:44.22  2:36.33    3:21.82   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Silja Kinnunen  2003      51.34  1:45.44  2:40.02    3:32.31   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Senni Toikka  2003      49.59  1:45.83  2:40.56    3:33.91   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Matilda Lonka  2003              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
                     
 
Laji 19, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Melek Ayarci  1999      33.59  1:09.77  1:45.68    2:21.26   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Essi-Maria Lillman  2000      35.33  1:11.76  1:48.87    2:26.19   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Amanda Vilenius  1999      35.35  1:14.97  1:56.33    2:37.26   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Senni Ovaskainen  2001      36.69  1:16.68  1:58.37    2:40.58   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jenna Sjöblom  2001      39.99  1:23.07  2:07.35    2:51.24   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 20, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petteri Haverinen  2001      33.68  1:09.55  1:47.75    2:25.72   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Antti Leppänen  2002      36.66  1:16.72  1:59.17    2:38.00   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Otto Hoffren  2002      40.33  1:24.94  2:08.98    2:51.41   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Roope Tsutsunen  2002      42.46  1:26.52  2:12.58    2:56.52   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lauri Uosukainen  2002      42.81  1:29.38  2:16.36    3:01.22   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Joonatan Lekander  2002      43.57  1:30.48  2:17.40    3:02.27   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Manu Ursin  2002      43.78  1:32.58  2:22.22    3:09.43   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Aleksi Helminen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Elmeri Helander  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Valle Joenranta  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 20, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasper Jämsä  1997      31.63  1:05.65  1:38.60    2:11.49   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jami Kuosmanen  1998      34.22  1:09.74  1:45.50    2:21.06   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Samuli Halme  2000      35.52  1:14.70  1:54.97    2:33.81   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Saku Romo  2000      38.52  1:18.96  1:59.08    2:38.97   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 21, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Venla Lindström  2004      41.32  1:30.61  2:19.60    3:05.36   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Annika Lekander  2004      48.33  1:47.16  2:51.23    3:51.19   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 22, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Pulkkinen  2004      35.59  1:16.87  1:59.28    2:39.58   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Risto Martikainen  2003      36.76  1:18.65  2:01.20    2:42.15   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Taavi Backman  2004      37.84  1:21.20  2:06.58    2:47.68   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Leevi Kukkonen  2005      40.68  1:29.60  2:20.96    3:08.55   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 
Laji 23, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Jemilia Haapakoski  2002      1:11.28  2:28.35  3:45.27  5:02.91  10:13.61   
  Lahden Uimaseura        6:19.91  7:39.57  8:57.65       
                     
Ella Tommola  2003      1:19.42  2:48.12  4:17.11  5:45.24  11:35.08   
  Lahden Uimaseura        7:14.18  8:41.04  10:10.82       
                     
Jenna Kallio  2002      1:22.63  2:54.35  4:26.66  6:00.38  12:13.52   
  Lahden Uimaseura        7:33.85  9:07.62  10:41.43       
                     
Inka Timperi  2002      1:38.28  3:30.90  5:20.53  7:08.14  14:18.76   
  Kouvolan Uimarit        8:58.53  10:46.72  12:34.69       
                     
 
Laji 23, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Julia Bruneau  1999      1:08.34  2:20.72  3:33.33  4:46.00  9:28.25   
  Lahden Uimaseura        5:58.40  7:10.05  8:20.74       
                     
Aino Hämäläinen  2000      1:09.20  2:22.79  3:37.03  4:51.08  9:46.36   
  Lahden Uimaseura        6:05.36  7:19.69  8:34.34       
                     
Meea Kivi  1999      1:09.09  2:22.39  3:36.97  4:52.77  9:57.75   
  Lahden Uimaseura        6:08.09  7:24.67  8:41.71       
                     
Jenna Sjöblom  2001      1:10.88  2:27.37  3:44.48  5:01.11  10:10.59   
  Kouvolan Uimarit        6:18.84  7:36.62  8:54.44       
                     
Senni Ovaskainen  2001      1:12.05  2:32.51  3:54.62  5:17.30  10:44.59   
  Lahden Uimaseura        6:39.49  8:01.39  9:24.11       
                     
Emma Leppä  2000      1:19.95  2:47.34  4:14.45  5:41.27  11:21.88   
  Kouvolan Uimarit        7:07.92  8:36.34  10:02.49       
                     
 
Laji 24, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Aleksi Helminen  2001      1:09.75  2:23.37  3:37.35  4:50.91  9:36.51   
  Lahden Uimaseura        6:03.83  7:16.44  8:28.13       
                     
Ossi Kleimola  2001      1:09.92  2:25.24  3:41.00  4:57.81  9:59.32   
  Kouvolan Uimarit        6:13.46  7:28.75  8:44.97       
                     
Aaro Hämäläinen  2002      1:20.94  2:47.65  4:15.36  5:43.04  11:26.66   
  Lahden Uimaseura        7:10.85  8:38.58  10:05.46       
                     
Roni Vilén  2002      1:20.15  2:46.46  4:57.92  6:25.30  11:31.18   
  Lahden Uimaseura        7:53.71  9:20.83  10:47.67       
                     
 
Laji 24, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Kasper Jämsä  1997      1:05.86  2:14.01  3:20.87  4:27.60  8:51.06   
  Lahden Uimaseura        5:34.19  6:40.53  7:46.79       
                     
Jesse Tommiska  1994      59.73  2:07.30  3:17.12  4:28.28  9:16.88   
  Kouvolan Uimarit        5:41.44  6:54.14  8:06.36       
                     
Saku Romo  2000      1:10.45  2:26.06  3:41.81  4:58.67  10:04.49   
  Lahden Uimaseura        6:14.61  7:31.03  8:48.09       
                     
Veeti Kupari  2000      1:11.02  2:28.22  3:46.75  5:07.10  10:31.14   
  Lahden Uimaseura        6:28.38  7:49.93  9:10.78       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  14 helmikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  15:16