Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Talviuinnit 23.1.2016    Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Lappeenranta    Tulostusaika  21:08   
  Järjestäjä  Lappeenrannan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 tammikuu 2016         
 
 
Laji 1, 100m VU T-13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
TYR 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jenna Pulkkinen  2004    462  31.14        1:05.96   
  Kouvolan Uimarit  1:06.33                 
                     
Ida Lehtovaara  2003    456  31.68        1:06.26   
  Uimaseura Aquila  1:06.98                 
                     
Emilia Kouvo  2003    388  32.95        1:09.89   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  1:11.32                 
                     
Hilla Kuuva  2003    378  33.68        1:10.52   
  Lappeenrannan Uimarit  1:11.80                 
                     
Milja Mäkinen  2004    364  33.62        1:11.42   
  Kouvolan Uimarit  1:12.52                 
                     
Lotta Hermonen  2004    359  34.13        1:11.72   
  Kouvolan Uimarit  1:11.94                 
                     
Noora Peltoniemi  2003    337  34.33        1:13.30   
  Lappeenrannan Uimarit  1:12.90                 
                     
Julia Romo  2003    330  35.04        1:13.78   
  Lahden Uimaseura  1:14.38                 
                     
Silja Kinnunen  2003    302  35.70        1:16.02   
  Lappeenrannan Uimarit  1:16.58                 
                     
10  Kiira Tuunanen  2003    291  36.21        1:16.94   
  Brahean Uimarit - Lieksa  1:17.09                 
                     
11  Siiri Pitkänen  2003    284  37.00        1:17.54   
  Lappeenrannan Uimarit  1:20.61                 
                     
12  Aino Tamminen  2005    280  37.28        1:17.95   
  Lappeenrannan Uimarit  1:25.35                 
                     
13  Anna Lempinen  2003    271  36.09        1:18.75   
  Lappeenrannan Uimarit  1:13.63                 
                     
14  Anna Lehtonen  2003    261  37.44        1:19.76   
  Uinti Imatra  1:21.58                 
                     
15  Viljaana Myllärinen  2004    260  36.95        1:19.90   
  Uinti Imatra  1:21.31                 
                     
16  Vilma Tikka  2003    253  37.32        1:20.62   
  Lappeenrannan Uimarit  1:21.47                 
                     
17  Lucy Kennedy  2003    252  39.05        1:20.67   
  Lahden Uimaseura  1:24.49                 
                     
18  Senni Toikka  2003    247  39.01        1:21.26   
  Kouvolan Uimarit  1:23.23                 
                     
19  Annika Heikkilä  2003    235  38.48        1:22.66   
  Lahden Uimaseura  1:20.02                 
                     
20  Aida Silvennoinen  2003    232  38.96        1:22.91   
  Lahden Uimaseura  1:27.52                 
                     
21  Aino Illukka  2004    226  40.01        1:23.70   
  Lappeenrannan Uimarit  1:23.49                 
                     
22  Onna Aalto  2004    225  41.39        1:23.76   
  Lappeenrannan Uimarit  1:28.14                 
                     
23  Inka Raitio  2004    223  39.54        1:24.00   
  Kouvolan Uimarit  1:26.90                 
                     
24  Milla Kähkönen  2005    223  39.28        1:24.02   
  Lahden Uimaseura  1:24.73                 
                     
25  Ronja Terävä  2005    213  38.72        1:25.31   
  Lappeenrannan Uimarit  1:33.80                 
                     
26  Juulia Sakomaa  2005    195  40.21        1:27.91   
  Lahden Uimaseura  1:45.93                 
                     
27  Kaisa Heikkilä  2005    188  42.30        1:28.96   
  Lahden Uimaseura  1:42.72                 
                     
28  Annika Lekander  2004    187  41.21        1:29.16   
  Kouvolan Uimarit  1:31.53                 
                     
29  Ida Kauppinen  2005    185  42.77        1:29.44   
  Lappeenrannan Uimarit  1:31.25                 
                     
30  Ekaterina Galay  2003    181  42.08        1:30.09   
  Lappeenrannan Uimarit  1:37.08                 
                     
31  Sara-Sofia Lohi  2003    179  42.15        1:30.36   
  Lappeenrannan Uimarit  1:31.69                 
                     
32  Elli Tiikkaja  2003    174  42.40        1:31.20   
  Lahden Uimaseura  1:35.35                 
                     
33  Kiira Tulkki  2003    173  43.29        1:31.42   
  Haminan Uimaseura  1:33.04                 
                     
34  Saana Hyvönen  2005    170  44.49        1:31.95   
  Lahden Uimaseura  1:39.54                 
                     
35  Noora Koukkari  2004    152  43.94        1:35.41   
  Kouvolan Uimarit  1:33.50                 
                     
36  Anniina Kurvinen  2006    149  45.22        1:36.17   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
37  Matilda Raikamaa  2003    126  45.29        1:41.69   
  Lahden Uimaseura  1:45.32                 
                     
38  Camilla Sofia Telmanova  2004    116  46.69        1:44.48   
  Haminan Uimaseura                   
                     
39  Alina Ovaska  2005    105  47.72        1:48.03   
  Lappeenrannan Uimarit  1:53.58                 
                     
40  Olivia Romo  2005    105  48.34        1:48.10   
  Lahden Uimaseura  1:49.85                 
                     
Sini Tiussa  2003              DSQ   
  Uinti Imatra  1:20.97                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Tinja Haimila  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Vilma Puisto  2003              DSQ   
  Uinti Imatra  1:27.98                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, 100m VU T-13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
TYR 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Johanna Silventoinen  1997    700  27.54        57.44   
  Lappeenrannan Uimarit  56.33                 
                     
Vilma Ruotsalainen  1996    692  27.78        57.67   
  Lappeenrannan Uimarit  57.73                 
                     
Saima Kivimäki  1997    551  30.05        1:02.22   
  Lappeenrannan Uimarit  59.75                 
                     
Jenna Pesu  1996    501  30.90        1:04.19   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  1:06.90                 
                     
Millariina Bruce  2001    490  30.92        1:04.68   
  Uimaseura Aquila  1:08.31                 
                     
Jemilia Haapakoski  2002    486  30.78        1:04.85   
  Lahden Uimaseura  1:07.03                 
                     
Emma Issakainen  2002    471  30.96        1:05.56   
  Uinti Imatra  1:05.03                 
                     
Laura Lempinen  2001    464  31.31        1:05.85   
  Lappeenrannan Uimarit  1:08.20                 
                     
Laura Väisänen  2001    438  32.25        1:07.16   
  Uimaseura Aquila  1:09.40                 
                     
10  Riia Ojalainen  1999    432  32.74        1:07.45   
  Kouvolan Uimarit  1:09.18                 
                     
11  Milla-Marita Anttila  2000    417  32.74        1:08.24   
  Uimaseura Aquila  1:09.88                 
                     
12  Melissa Talvio  2001    403  32.37        1:09.01   
  Lahden Uimaseura  1:13.09                 
                     
13  Noora Luukkanen  2001    402  32.43        1:09.10   
  Uinti Imatra  1:09.23                 
                     
14  Helena Victoria Valdmees  2002    396  31.97        1:09.44   
  Lahden Uimaseura  1:09.15                 
                     
15  Alina Anttila  2000    378  33.06        1:10.53   
  Lappeenrannan Uimarit  1:05.84                 
                     
16  Vilma Tuokko  2002    375  33.20        1:10.70   
  Lahden Uimaseura  1:11.86                 
                     
17  Petra Tuunanen  2002    374  33.70        1:10.76   
  Brahean Uimarit - Lieksa  1:10.71                 
                     
18  Nea Salo  2001    368  33.81        1:11.15   
  Lappeenrannan Uimarit  1:12.32                 
                     
19  Linda Merimaa  2002    337  35.09        1:13.25   
  Lahden Uimaseura  1:15.44                 
                     
20  Katja Räsänen  2000    325  35.19        1:14.16   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  1:15.27                 
                     
21  Anu Skyttä  1980    267  35.71        1:19.21   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
22  Pinja Kuuva  2002    228  39.71        1:23.45   
  Lappeenrannan Uimarit  1:28.41                 
                     
 
Laji 2, 100m VU P-14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
K-Rauta 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lauri Kettunen  2002    392  28.90        1:01.39   
  Lappeenrannan Uimarit  1:03.91                 
                     
Benjamin Kangas  2002    362  30.26        1:03.05   
  Haminan Uimaseura  1:04.91                 
                     
Niko Matela  2003    317  31.61        1:05.88   
  Lappeenrannan Uimarit  1:06.71                 
                     
Manu Ursin  2002    306  31.13        1:06.64   
  Kouvolan Uimarit  1:07.02                 
                     
Risto Martikainen  2003    305  31.11        1:06.72   
  Kouvolan Uimarit  1:05.81                 
                     
Aaro Hämäläinen  2002    285  32.40        1:08.26   
  Lahden Uimaseura  1:10.19                 
                     
Nikas Daniel Krjukov  2002    253  34.12        1:11.05   
  Lahden Uimaseura  1:12.74                 
                     
Julius Airas  2003    252  34.11        1:11.12   
  Lahden Uimaseura  1:15.63                 
                     
Valle Joenranta  2002    249  33.67        1:11.38   
  Lahden Uimaseura  1:19.60                 
                     
10  Elmeri Helander  2002    243  34.40        1:11.94   
  Lahden Uimaseura  1:14.95                 
                     
11  Jonne Isoranta  2003    241  34.38        1:12.14   
  Lahden Uimaseura  1:14.85                 
                     
12  Panu Kautto  2003    235  34.28        1:12.74   
  Lappeenrannan Uimarit  1:13.29                 
                     
13  Leevi Kervinen  2003    221  35.23        1:14.28   
  Uimaseura Aquila  1:16.69                 
                     
14  Eetu Salo  2004    208  35.36        1:15.80   
  Kouvolan Uimarit  1:18.29                 
                     
15  Topias Tynjä  2005    206  35.58        1:16.05   
  Lahden Uimaseura  1:46.69                 
                     
16  Perttu Järvinen  2003    203  37.24        1:16.45   
  Lahden Uimaseura  1:23.56                 
                     
17  Aleksi Kauppinen  2003    202  35.94        1:16.48   
  Lappeenrannan Uimarit  1:17.50                 
                     
18  Topi Immonen  2003    201  37.00        1:16.60   
  Lappeenrannan Uimarit  1:17.98                 
                     
19  Leo Pessi  2002    189  36.92        1:18.21   
  Lappeenrannan Uimarit  1:19.75                 
                     
20  Maksim Tuuva  2004    178  37.50        1:19.75   
  Lappeenrannan Uimarit  1:29.39                 
                     
21  Kasper Laapio  2002    166  37.28        1:21.70   
  Uinti Imatra                   
                     
22  Janne Korhonen  2003    161  38.37        1:22.53   
  Kouvolan Uimarit  1:22.09                 
                     
23  Maksim Karvanen  2005    146  38.22        1:25.19   
  Lahden Uimaseura  1:30.56                 
                     
24  Anton Sarvilahti  2005    137  40.95        1:27.16   
  Lappeenrannan Uimarit  1:30.74                 
                     
25  Niko Pallonen  2002    111  43.15        1:33.24   
  Lappeenrannan Uimarit  1:32.90                 
                     
26  Petteri Veikkolainen  2004    89  46.49        1:40.57   
  Lappeenrannan Uimarit  1:40.69                 
                     
27  Lenni Uosukainen  2005    77  47.17        1:45.46   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Joonatan Lekander  2002              DNS   
  Kouvolan Uimarit  1:11.57                 
                     
Lassi Haimi  2003              DNS   
  Kouvolan Uimarit  1:04.58                 
                     
 
Laji 2, 100m VU P-14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
K-Rauta 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sasa Seppälä  1998    468  27.22        57.87   
  Haminan Uimaseura  58.14                 
                     
Atte Alila  2001    418  28.73        1:00.09   
  Uimaseura Aquila  59.10                 
                     
Miska Kurvinen  1999    409  29.17        1:00.50   
  Uimaseura Aquila  1:00.38                 
                     
Aleksi Hautaniemi  2000    390  29.11        1:01.50   
  Lappeenrannan Uimarit  1:02.57                 
                     
Jussi Toitturi  1999    389  29.11        1:01.53   
  Lappeenrannan Uimarit  1:01.43                 
                     
Aapo Keltanen  2001    360  30.08        1:03.12   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  1:05.24                 
                     
Nesja Seppälä  2000    334  30.28        1:04.72   
  Haminan Uimaseura  1:06.31                 
                     
Aleksander Laihinen  2000    317  31.15        1:05.88   
  Kouvolan Uimarit  1:08.50                 
                     
Reko Ojalainen  2001    239  33.74        1:12.41   
  Kouvolan Uimarit  1:17.39                 
                     
10  Toni Kougappi  2001    235  35.57        1:12.79   
  Haminan Uimaseura                   
                     
11  Rikhard Gullstén  2001    200  36.27        1:16.74   
  Haminan Uimaseura  1:18.41                 
                     
12  Akseli Korhonen  2001    192  35.85        1:17.89   
  Haminan Uimaseura                   
                     
13  Onni Laitinen  2001    142  38.26        1:26.03   
  Lappeenrannan Uimarit  1:41.60                 
                     
Justus Riikonen  2001              DSQ   
  Uinti Imatra  1:16.62                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Roope Pakkanen  1997              DSQ   
  Haminan Uimaseura  54.64                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 3, 50m RU, T-10, T-12, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tiinu Tamminen  2006    237          46.53   
  Lahden Uimaseura  47.19                 
Tinka Tamminen  2006    227          47.21   
  Lahden Uimaseura  47.22                 
Aino Ruotsalainen  2007    144          54.94   
  Lappeenrannan Uimarit  59.47                 
Siiri Haverinen  2007    141          55.28   
  Lahden Uimaseura                   
Julia Alestalo  2007    139          55.56   
  Lahden Uimaseura  54.29                 
Päivä-Kaisla Seppänen  2006    135          56.14   
  Lappeenrannan Uimarit  54.26                 
Rilla Backman  2006    124          57.70   
  Lahden Uimaseura  57.95                 
Ebba Simberg  2007    121          58.16   
  Lahden Uimaseura  1:01.06                 
Vanessa Niemi  2006    94          1:03.13   
  Lappeenrannan Uimarit                   
10  Erin Ovaska  2006    78          1:07.27   
  Lappeenrannan Uimarit  1:08.79                 
11  Maija Koski  2007    75          1:08.04   
  Lahden Uimaseura  1:10.21                 
Ada Puranen  2006              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Aino Sarvilahti  2008              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  1:18.14                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Anni Mäki-Hokkonen  2007              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  54.84                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
Laji 3, 50m RU, T-10, T-12, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Iida Heikkinen  2004    327          41.78   
  Uinti Imatra  43.73                 
Ida Mäki-Hokkonen  2004    294          43.27   
  Lappeenrannan Uimarit  45.49                 
Aino Jäkärä  2005    192          49.92   
  Lappeenrannan Uimarit  51.56                 
Iida Peltola  2005    110          59.98   
  Kouvolan Uimarit                   
Riina Krouvi  2004    107          1:00.63   
  Lappeenrannan Uimarit  1:06.87                 
Olivia Romo  2005    77          1:07.46   
  Lahden Uimaseura  1:07.01                 
 
Laji 4, 50m RU, P-11, P-13, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Stefan Saltykov  2005    162          46.27   
  Lahden Uimaseura  50.28                 
Nooa Matela  2005    156          46.85   
  Lappeenrannan Uimarit  49.64                 
Leevi Kukkonen  2005    151          47.32   
  Kouvolan Uimarit  48.63                 
Denis Katunov  2006    133          49.38   
  Lahden Uimaseura  53.17                 
Maksim Karvanen  2005    126          50.28   
  Lahden Uimaseura  51.08                 
Riku Huuhka  2005    115          51.89   
  Lahden Uimaseura  54.43                 
Topias Tynjä  2005    106          53.25   
  Lahden Uimaseura  52.87                 
Arto Pulkkinen  2005    93          55.66   
  Lahden Uimaseura  59.00                 
Vilho Teno  2006    88          56.66   
  Lahden Uimaseura  56.39                 
10  Miro Järvinen  2005    82          58.08   
  Kouvolan Uimarit  1:01.15                 
11  Luka Valtonen  2006    77          59.19   
  Lappeenrannan Uimarit  59.55                 
12  Viacheslav Semenov  2006    71          1:00.91   
  Lahden Uimaseura  1:00.04                 
13  Joonas Pulkkinen  2007    69          1:01.48   
  Lahden Uimaseura  1:02.78                 
14  Vasily Kabanov  2006    62          1:03.68   
  Lahden Uimaseura                   
15  Artemii Liukkonen  2006    52          1:07.51   
  Lahden Uimaseura  1:08.93                 
Julius Lekander  2006              DNS   
  Kouvolan Uimarit  1:00.99                 
Lenni Uosukainen  2005              DNS   
  Lahden Uimaseura  1:09.81                 
Oskar Kotselainen  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 7.3 Käsiveto ohi lantiolinjan (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
 
Laji 4, 50m RU, P-11, P-13, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Antti Oinonen  2003    271          39.00   
  Uinti Imatra  41.42                 
Niko Matela  2003    244          40.39   
  Lappeenrannan Uimarit  40.48                 
Henri Heikkilä  2003    235          40.91   
  Uimaseura Aquila  41.72                 
Lauri Tolvanen  2003    231          41.10   
  Haminan Uimaseura  41.29                 
Topi Immonen  2003    186          44.18   
  Lappeenrannan Uimarit  46.54                 
Aaro Laitinen  2003    145          48.00   
  Lappeenrannan Uimarit  57.32                 
Nikolai Nikitin  2003    73          1:00.31   
  Lahden Uimaseura  1:05.11                 
Jeremias Arveli  2004    63          1:03.16   
  Kouvolan Uimarit                   
Simo Virtanen  2004    62          1:03.72   
  Kouvolan Uimarit  1:07.70                 
Pirkka Korhonen  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  1:08.91                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 5, 50m RU, Masters N, Loppukilpailut 25 - 99 v 
Lappeenrannan energia oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Aija Matela  1977    221          47.60   
  Lappeenrannan Uimarit  45.95                 
 
Laji 6, 50m RU, Masters M, Loppukilpailut 25 - 99 v 
Scandic PATRIA 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Mika Matela  1975    232          41.08   
  Lappeenrannan Uimarit  42.27                 
Marko Ursin  1970    156          46.82   
  Kouvolan Uimarit  49.96                 
 
Laji 7, 100m SU, T-13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jenna Pulkkinen  2004    394  36.22        1:15.31   
  Kouvolan Uimarit  1:15.00                 
                     
Noora Peltoniemi  2003    316  38.60        1:21.04   
  Lappeenrannan Uimarit  1:24.84                 
                     
Hilla Kuuva  2003    299  40.58        1:22.58   
  Lappeenrannan Uimarit  1:25.17                 
                     
Iida Heikkinen  2004    281  40.61        1:24.24   
  Uinti Imatra  1:21.89                 
                     
Julia Romo  2003    281  41.20        1:24.32   
  Lahden Uimaseura  1:24.85                 
                     
Milla Kähkönen  2005    242  43.13        1:28.54   
  Lahden Uimaseura  1:35.55                 
                     
Siiri Pitkänen  2003    233  44.54        1:29.65   
  Lappeenrannan Uimarit  1:33.13                 
                     
Milla Hännikäinen  2004    228  44.77        1:30.30   
  Lahden Uimaseura  1:33.99                 
                     
Kiira Tuunanen  2003    220  43.80        1:31.39   
  Brahean Uimarit - Lieksa  1:32.08                 
                     
10  Aida Silvennoinen  2003    218  44.10        1:31.76   
  Lahden Uimaseura  1:37.44                 
                     
11  Vilma Puisto  2003    204  46.38        1:33.78   
  Uinti Imatra  1:34.50                 
                     
12  Viljaana Myllärinen  2004    193  46.43        1:35.45   
  Uinti Imatra  1:35.80                 
                     
13  Vilma Tikka  2003    186  46.39        1:36.75   
  Lappeenrannan Uimarit  1:38.11                 
                     
14  Lucy Kennedy  2003    183  47.78        1:37.24   
  Lahden Uimaseura  1:41.01                 
                     
15  Lilja Pulkkinen  2004    176  48.16        1:38.54   
  Kouvolan Uimarit  1:39.54                 
                     
16  Kaisa Heikkilä  2005    163  49.22        1:41.07   
  Lahden Uimaseura  1:49.84                 
                     
17  Juulia Sakomaa  2005    150  51.57        1:43.79   
  Lahden Uimaseura  1:47.72                 
                     
18  Elli Tiikkaja  2003    150  51.84        1:43.81   
  Lahden Uimaseura  1:46.28                 
                     
19  Saana Hyvönen  2005    128  54.15        1:49.55   
  Lahden Uimaseura  1:58.65                 
                     
20  Ekaterina Galay  2003    122  52.84        1:51.20   
  Lappeenrannan Uimarit  1:52.14                 
                     
21  Alina Ovaska  2005    115  54.36        1:53.56   
  Lappeenrannan Uimarit  1:51.94                 
                     
22  Matilda Raikamaa  2003    101  57.28        1:58.29   
  Lahden Uimaseura  2:05.10                 
                     
23  Tinja Haimila  2003    81  59.64        2:07.26   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
                     
Aino Jäkärä  2005              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  1:43.05                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Ronja Terävä  2005              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  1:44.96                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 7, 100m SU, T-13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Vilma Ruotsalainen  1996    678  30.67        1:02.84   
  Lappeenrannan Uimarit  1:01.08                 
                     
Laura Lempinen  2001    429  34.21        1:13.21   
  Lappeenrannan Uimarit  1:12.82                 
                     
Jemilia Haapakoski  2002    397  36.37        1:15.13   
  Lahden Uimaseura  1:13.03                 
                     
Emma Issakainen  2002    384  36.59        1:15.93   
  Uinti Imatra  1:20.42                 
                     
Janita Brunila  2002    364  37.72        1:17.35   
  Uimaseura Aquila  1:17.78                 
                     
Vilma Kotola  2001    343  37.04        1:18.90   
  Uimaseura Aquila  1:19.01                 
                     
Alina Anttila  2000    338  39.29        1:19.27   
  Lappeenrannan Uimarit  1:19.72                 
                     
Helena Victoria Valdmees  2002    331  37.37        1:19.77   
  Lahden Uimaseura  1:19.84                 
                     
Petra Tuunanen  2002    325  39.26        1:20.28   
  Brahean Uimarit - Lieksa  1:20.23                 
                     
10  Vilma Tuokko  2002    311  38.33        1:21.49   
  Lahden Uimaseura  1:19.26                 
                     
11  Laura Väisänen  2001    298  40.54        1:22.64   
  Uimaseura Aquila  1:26.10                 
                     
12  Linda Merimaa  2002    256  41.25        1:26.97   
  Lahden Uimaseura  1:26.21                 
                     
13  Melissa Talvio  2001    252  41.75        1:27.40   
  Lahden Uimaseura  1:29.32                 
                     
14  Katja Räsänen  2000    236  43.08        1:29.36   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  1:28.08                 
                     
15  Aino Vaaranmäki  2002    203  45.79        1:33.89   
  Uinti Imatra  1:34.99                 
                     
 
Laji 8, 100m SU, P-14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Lappeenranta University of Technology 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lauri Kettunen  2002    333  34.38        1:10.56   
  Lappeenrannan Uimarit  1:15.06                 
                     
Risto Martikainen  2003    301  35.04        1:13.01   
  Kouvolan Uimarit  1:12.90                 
                     
Benjamin Kangas  2002    283  36.49        1:14.49   
  Haminan Uimaseura  1:15.49                 
                     
Aaro Hämäläinen  2002    229  38.78        1:19.88   
  Lahden Uimaseura  1:19.26                 
                     
Nikas Daniel Krjukov  2002    195  41.36        1:24.35   
  Lahden Uimaseura  1:25.29                 
                     
Leevi Kervinen  2003    176  41.82        1:27.20   
  Uimaseura Aquila  1:31.14                 
                     
Elmeri Helander  2002    164  42.86        1:29.24   
  Lahden Uimaseura  1:30.78                 
                     
Aleksi Kauppinen  2003    164  42.42        1:29.32   
  Lappeenrannan Uimarit  1:29.06                 
                     
Valle Joenranta  2002    153  44.76        1:31.46   
  Lahden Uimaseura  1:33.90                 
                     
10  Perttu Järvinen  2003    150  45.36        1:31.93   
  Lahden Uimaseura  1:30.17                 
                     
11  Konsta Kukkonen  2006    149  45.01        1:32.20   
  Kouvolan Uimarit  1:42.53                 
                     
12  Maksim Tuuva  2004    147  45.83        1:32.60   
  Lappeenrannan Uimarit  1:30.00                 
                     
13  Kasper Laapio  2002    122  46.72        1:38.42   
  Uinti Imatra  1:37.96                 
                     
14  Niko Pallonen  2002    96  52.89        1:46.60   
  Lappeenrannan Uimarit  1:47.82                 
                     
Lassi Haimi  2003              DNS   
  Kouvolan Uimarit  1:12.39                 
                     
 
Laji 8, 100m SU, P-14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
Lappeenranta University of Technology 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Roope Pakkanen  1997    466  30.86        1:03.11   
  Haminan Uimaseura  1:01.16                 
                     
Sasa Seppälä  1998    364  33.03        1:08.54   
  Haminan Uimaseura  1:08.87                 
                     
Atte Alila  2001    336  33.63        1:10.36   
  Uimaseura Aquila  1:10.82                 
                     
Miska Kurvinen  1999    312  35.47        1:12.13   
  Uimaseura Aquila  1:13.64                 
                     
Juha Jernvall  2000    285  35.46        1:14.34   
  Uimaseura Aquila  1:14.95                 
                     
Nesja Seppälä  2000    266  36.58        1:16.01   
  Haminan Uimaseura  1:16.12                 
                     
Onni Laitinen  2001              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan               
                     
Rikhard Gullstén  2001              DSQ   
  Haminan Uimaseura  1:43.61                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 9, 50m VU, T-8, T-10, T-12, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat 
TYR 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Aino Sarvilahti  2008    84          52.98   
  Lappeenrannan Uimarit  53.44                 
 
Laji 9, 50m VU, T-8, T-10, T-12, Loppukilpailut 9 - 10 v 
TYR 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tiinu Tamminen  2006    316          34.12   
  Lahden Uimaseura  35.37                 
Tinka Tamminen  2006    272          35.87   
  Lahden Uimaseura  38.25                 
Aino Ruotsalainen  2007    198          39.84   
  Lappeenrannan Uimarit  41.35                 
Rilla Backman  2006    168          42.11   
  Lahden Uimaseura  42.33                 
Julia Alestalo  2007    158          42.93   
  Lahden Uimaseura  43.97                 
Anniina Kurvinen  2006    147          44.01   
  Lappeenrannan Uimarit  43.56                 
Ebba Simberg  2007    138          44.90   
  Lahden Uimaseura  47.99                 
Päivä-Kaisla Seppänen  2006    109          48.66   
  Lappeenrannan Uimarit  50.40                 
Anni Mäki-Hokkonen  2007    108          48.71   
  Lappeenrannan Uimarit  50.05                 
10  Ada Puranen  2006    107          48.97   
  Lappeenrannan Uimarit  58.93                 
11  Saaga Lehmus  2007    104          49.44   
  Lappeenrannan Uimarit  51.98                 
12  Erin Ovaska  2006    89          52.00   
  Lappeenrannan Uimarit  53.48                 
13  Maija Koski  2007    80          53.85   
  Lahden Uimaseura  55.83                 
14  Aino Ruottinen  2007    75          54.96   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  57.58                 
15  Siiri Haverinen  2007    72          55.69   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 9, 50m VU, T-8, T-10, T-12, Loppukilpailut 11 - 12 v 
TYR 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Milja Mäkinen  2004    370          32.36   
  Kouvolan Uimarit  32.77                 
Lilja Tarvainen  2005    181          41.03   
  Lappeenrannan Uimarit  43.24                 
Iida Peltola  2005    177          41.39   
  Kouvolan Uimarit  42.55                 
Camilla Sofia Telmanova  2004    136          45.19   
  Haminan Uimaseura                   
Riina Krouvi  2004    116          47.61   
  Lappeenrannan Uimarit  48.31                 
 
Laji 10, 50m VU, P-9, P-11,P-13, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
K-Rauta 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Joonas Pulkkinen  2007    84          46.29   
  Lahden Uimaseura  45.87                 
 
Laji 10, 50m VU, P-9, P-11,P-13, Loppukilpailut 10 - 11 v 
K-Rauta 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Stefan Saltykov  2005    196          34.92   
  Lahden Uimaseura  35.29                 
Topias Tynjä  2005    189          35.33   
  Lahden Uimaseura  49.42                 
Nooa Matela  2005    152          37.96   
  Lappeenrannan Uimarit  38.44                 
Riku Huuhka  2005    133          39.67   
  Lahden Uimaseura  42.16                 
Luka Valtonen  2006    115          41.71   
  Lappeenrannan Uimarit  41.50                 
Arto Pulkkinen  2005    98          43.90   
  Lahden Uimaseura  46.05                 
Viacheslav Semenov  2006    86          45.93   
  Lahden Uimaseura                   
Vilho Teno  2006    77          47.59   
  Lahden Uimaseura  49.32                 
Artemii Liukkonen  2006    76          47.77   
  Lahden Uimaseura  48.26                 
10  Denis Katunov  2006    74          48.29   
  Lahden Uimaseura  54.52                 
11  Vasily Kabanov  2006    68          49.65   
  Lahden Uimaseura  53.22                 
12  Oskar Kotselainen  2006    53          53.71   
  Lahden Uimaseura  1:02.20                 
 
Laji 10, 50m VU, P-9, P-11,P-13, Loppukilpailut 12 - 13 v 
K-Rauta 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Henri Heikkilä  2003    310          29.97   
  Uimaseura Aquila  31.57                 
Niko Matela  2003    308          30.04   
  Lappeenrannan Uimarit  31.07                 
Antti Oinonen  2003    198          34.80   
  Uinti Imatra  36.75                 
Aaro Laitinen  2003    161          37.27   
  Lappeenrannan Uimarit  43.79                 
Pirkka Korhonen  2003    132          39.78   
  Lappeenrannan Uimarit  42.58                 
Petteri Veikkolainen  2004    110          42.34   
  Lappeenrannan Uimarit  44.26                 
Nikolai Nikitin  2003    88          45.53   
  Lahden Uimaseura  49.35                 
Jeremias Arveli  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Simo Virtanen  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit  53.72                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 11, 200m SKU T-11, T-13, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Milla Kähkönen  2005    232  46.61  1:36.41  2:37.30    3:22.74   
  Lahden Uimaseura  3:40.89                 
                     
Aino Tamminen  2005    231  46.42  1:36.81  2:37.34    3:22.97   
  Lappeenrannan Uimarit  3:36.49                 
                     
Ida Kauppinen  2005    196  50.11  1:41.55  2:45.42    3:34.48   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
 
Laji 11, 200m SKU T-11, T-13, N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Sandra Kalenius  2003    398  34.80  1:17.89  2:10.26    2:49.30   
  Kouvolan Uimarit  2:46.37                 
                     
Ida Mäki-Hokkonen  2004    366  36.35  1:20.08  2:12.21    2:54.14   
  Lappeenrannan Uimarit  3:08.82                 
                     
Hilla Kuuva  2003    354  38.83  1:24.89  2:15.83    2:56.13   
  Lappeenrannan Uimarit  2:54.13                 
                     
Noora Peltoniemi  2003    340  37.49  1:23.67  2:17.59    2:58.44   
  Lappeenrannan Uimarit  3:06.26                 
                     
Emilia Kouvo  2003    339  37.54  1:23.67  2:16.75    2:58.62   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  2:57.09                 
                     
Lotta Hermonen  2004    336  43.94  1:27.11  2:21.42    2:59.15   
  Kouvolan Uimarit  3:02.25                 
                     
Annika Heikkilä  2003    297  41.68  1:27.89  2:21.17    3:06.66   
  Lahden Uimaseura  3:14.90                 
                     
Anna Lempinen  2003    289  37.06  1:26.38  2:21.51    3:08.34   
  Lappeenrannan Uimarit  3:26.51                 
                     
Siiri Pitkänen  2003    288  43.31  1:31.04  2:25.46    3:08.59   
  Lappeenrannan Uimarit  3:20.89                 
                     
10  Silja Kinnunen  2003    265  40.89  1:29.26  2:28.70    3:13.79   
  Lappeenrannan Uimarit  3:14.46                 
                     
11  Aino Illukka  2004    259  41.41  1:32.99  2:29.72    3:15.30   
  Lappeenrannan Uimarit  3:25.83                 
                     
12  Matilda Lonka  2003    251  47.46  1:39.22  2:32.98    3:17.38   
  Kouvolan Uimarit  3:26.89                 
                     
13  Milla Hännikäinen  2004    248  44.94  1:36.56  2:35.72    3:18.10   
  Lahden Uimaseura  3:12.86                 
                     
14  Vilma Tikka  2003    215  47.39  1:41.38  2:45.12    3:27.98   
  Lappeenrannan Uimarit  3:36.26                 
                     
15  Noora Koukkari  2004    206  49.52  1:40.24  2:39.63    3:30.89   
  Kouvolan Uimarit  3:32.08                 
                     
16  Sara-Sofia Lohi  2003    193  46.48  1:40.37  2:46.38    3:35.49   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
17  Onna Aalto  2004    177  55.69  1:50.42  2:55.22    3:41.66   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Annika Lekander  2004              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 11, 200m SKU T-11, T-13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Vilma Ruotsalainen  1996    734  30.46  1:05.41  1:44.98    2:18.09   
  Lappeenrannan Uimarit  2:19.66                 
                     
Johanna Silventoinen  1997    611  30.29  1:08.90  1:52.62    2:26.77   
  Lappeenrannan Uimarit  2:32.22                 
                     
Saima Kivimäki  1997    490  32.06  1:15.17  2:01.59    2:37.95   
  Lappeenrannan Uimarit  2:33.56                 
                     
Millariina Bruce  2001    468  36.14  1:17.84  2:03.99    2:40.45   
  Uimaseura Aquila  2:39.33                 
                     
Alina Anttila  2000    375  36.11  1:21.60  2:10.43    2:52.65   
  Lappeenrannan Uimarit  2:42.43                 
                     
Nea Salo  2001    324  37.43  1:23.95  2:18.57    3:01.31   
  Lappeenrannan Uimarit  3:03.89                 
                     
Pinja Kuuva  2002    189  52.75  1:47.34  2:48.72    3:37.07   
  Lappeenrannan Uimarit  3:33.26                 
                     
 
Laji 12, 200m SKU P-12, P-14, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Eetu Salo  2004    179  45.58  1:35.72  2:34.19    3:15.16   
  Kouvolan Uimarit  3:19.33                 
                     
Anton Sarvilahti  2005              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 12, 200m SKU P-12, P-14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Niko Matela  2003    311  34.80  1:16.22  2:05.35    2:42.36   
  Lappeenrannan Uimarit  2:43.22                 
                     
Lauri Tolvanen  2003    279  37.20  1:20.57  2:09.50    2:48.27   
  Haminan Uimaseura  2:48.55                 
                     
Jonne Isoranta  2003    227  41.52  1:27.84  2:20.66    3:00.42   
  Lahden Uimaseura  3:07.65                 
                     
Leevi Kervinen  2003    211  44.46  1:32.82  2:23.78    3:04.73   
  Uimaseura Aquila  3:17.45                 
                     
Panu Kautto  2003    209  40.92  1:28.65  2:26.55    3:05.42   
  Lappeenrannan Uimarit  3:14.21                 
                     
Topi Immonen  2003    207  43.47  1:31.02  2:23.90    3:06.02   
  Lappeenrannan Uimarit  3:08.40                 
                     
Leo Pessi  2002    165  46.24  1:39.81  2:36.10    3:20.63   
  Lappeenrannan Uimarit  3:57.21                 
                     
Aleksi Kauppinen  2003    143  52.06  1:41.13  2:45.35    3:30.24   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Julius Airas  2003              DSQ   
  Lahden Uimaseura  3:05.63                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 12, 200m SKU P-12, P-14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Juha Jernvall  2000    362  31.87  1:13.62  1:57.44    2:34.45   
  Uimaseura Aquila  2:38.71                 
                     
Aapo Keltanen  2001    296  35.13  1:18.28  2:07.22    2:45.12   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  2:55.73                 
                     
 
Laji 13, 50m VU, Masters N, Loppukilpailut 25 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Aija Matela  1977    319          34.02   
  Lappeenrannan Uimarit  34.80                 
Anu Skyttä  1980    278          35.62   
  Lappeenrannan Uimarit                   
 
Laji 14, 50m VU, Masters M, Loppukilpailut 25 - 99 v 
Lappeenranta University of Technology 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Mika Matela  1975    257          31.91   
  Lappeenrannan Uimarit  31.98                 
Marko Ursin  1970    252          32.10   
  Kouvolan Uimarit  32.28                 
 
Laji 15, 100m RU, T13, Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
TYR 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Jenna Pulkkinen  2004    412  38.78        1:24.20   
  Kouvolan Uimarit  1:29.38                 
                     
Ida Lehtovaara  2003    375  41.18        1:26.88   
  Uimaseura Aquila  1:31.50                 
                     
Hilla Kuuva  2003    367  41.27        1:27.55   
  Lappeenrannan Uimarit  1:27.93                 
                     
Iida Heikkinen  2004    307  44.26        1:32.93   
  Uinti Imatra  1:33.47                 
                     
Annika Heikkilä  2003    301  43.50        1:33.53   
  Lahden Uimaseura  1:36.61                 
                     
Noora Peltoniemi  2003    285  44.29        1:35.25   
  Lappeenrannan Uimarit  1:42.25                 
                     
Ida Mäki-Hokkonen  2004    281  45.56        1:35.64   
  Lappeenrannan Uimarit  1:38.94                 
                     
Emilia Kouvo  2003    279  45.48        1:35.94   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  1:37.75                 
                     
Sini Tiussa  2003    252  46.77        1:39.14   
  Uinti Imatra  1:41.44                 
                     
10  Inka Raitio  2004    237  47.69        1:41.23   
  Kouvolan Uimarit  1:41.77                 
                     
11  Julia Romo  2003    237  47.60        1:41.29   
  Lahden Uimaseura  1:41.42                 
                     
12  Anna Lehtonen  2003    233  48.35        1:41.75   
  Uinti Imatra  1:49.69                 
                     
13  Milja Mäkinen  2004    229  48.14        1:42.44   
  Kouvolan Uimarit  1:38.40                 
                     
14  Lucy Kennedy  2003    221  49.16        1:43.57   
  Lahden Uimaseura  1:48.21                 
                     
15  Milla Hännikäinen  2004    205  50.52        1:46.29   
  Lahden Uimaseura  1:51.42                 
                     
16  Elli Tiikkaja  2003    197  50.96        1:47.66   
  Lahden Uimaseura  1:48.47                 
                     
17  Senni Toikka  2003    197  50.75        1:47.74   
  Kouvolan Uimarit  1:51.95                 
                     
18  Aida Silvennoinen  2003    194  51.16        1:48.27   
  Lahden Uimaseura                   
                     
19  Kiira Tuunanen  2003    190  52.05        1:48.98   
  Brahean Uimarit - Lieksa  1:46.75                 
                     
20  Saana Hyvönen  2005    178  53.47        1:51.46   
  Lahden Uimaseura  1:54.52                 
                     
21  Ronja Terävä  2005    175  53.36        1:51.91   
  Lappeenrannan Uimarit  1:58.47                 
                     
22  Aino Jäkärä  2005    159  55.81        1:55.70   
  Lappeenrannan Uimarit  1:54.35                 
                     
23  Kaisa Heikkilä  2005    150  57.09        1:58.00   
  Lahden Uimaseura  2:03.99                 
                     
24  Matilda Raikamaa  2003    140  58.53        2:00.73   
  Lahden Uimaseura  2:01.87                 
                     
25  Juulia Sakomaa  2005    107  1:03.42        2:11.79   
  Lahden Uimaseura  2:11.14                 
                     
Ekaterina Galay  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  1:46.49                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Kiira Tulkki  2003              DSQ   
  Haminan Uimaseura                   
  SW 7.3 Eriaikainen käsien palautus               
                     
 
Laji 15, 100m RU, T13, Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
TYR 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Vilma Ruotsalainen  1996    619  35.00        1:13.55   
  Lappeenrannan Uimarit  1:15.64                 
                     
Janita Brunila  2002    413  39.55        1:24.19   
  Uimaseura Aquila  1:21.48                 
                     
Jenna Pesu  1996    396  39.99        1:25.38   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  1:33.97                 
                     
Milla-Marita Anttila  2000    385  40.16        1:26.18   
  Uimaseura Aquila  1:26.74                 
                     
Vilma Kotola  2001    380  39.55        1:26.49   
  Uimaseura Aquila  1:22.35                 
                     
Noora Luukkanen  2001    379  40.16        1:26.59   
  Uinti Imatra  1:23.76                 
                     
Alina Anttila  2000    346  41.80        1:29.27   
  Lappeenrannan Uimarit  1:21.52                 
                     
Jemilia Haapakoski  2002    333  42.82        1:30.44   
  Lahden Uimaseura  1:29.71                 
                     
Melissa Talvio  2001    312  43.08        1:32.42   
  Lahden Uimaseura  1:35.07                 
                     
10  Vilma Tuokko  2002    307  43.48        1:32.94   
  Lahden Uimaseura  1:28.89                 
                     
11  Aino Vaaranmäki  2002    288  44.71        1:34.88   
  Uinti Imatra  1:36.88                 
                     
12  Petra Tuunanen  2002    279  45.36        1:35.85   
  Brahean Uimarit - Lieksa  1:34.87                 
                     
13  Linda Merimaa  2002    245  47.37        1:40.11   
  Lahden Uimaseura  1:37.73                 
                     
14  Pinja Kuuva  2002    194  50.52        1:48.15   
  Lappeenrannan Uimarit  1:49.28                 
                     
 
Laji 16, 100m RU, P-14, Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
K-Rauta 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Benjamin Kangas  2002    334  38.04        1:20.13   
  Haminan Uimaseura  1:17.50                 
                     
Aaro Hämäläinen  2002    255  41.38        1:27.68   
  Lahden Uimaseura  1:30.07                 
                     
Risto Martikainen  2003    241  41.54        1:29.35   
  Kouvolan Uimarit  1:29.01                 
                     
Elmeri Helander  2002    211  43.26        1:33.37   
  Lahden Uimaseura  1:33.66                 
                     
Jonne Isoranta  2003    180  46.36        1:38.36   
  Lahden Uimaseura  1:38.54                 
                     
Topi Immonen  2003    180  46.33        1:38.37   
  Lappeenrannan Uimarit  1:36.01                 
                     
Julius Airas  2003    174  45.49        1:39.43   
  Lahden Uimaseura  1:36.22                 
                     
Janne Korhonen  2003    158  49.24        1:42.77   
  Kouvolan Uimarit  1:46.74                 
                     
Leo Pessi  2002    144  49.04        1:45.88   
  Lappeenrannan Uimarit  1:43.14                 
                     
10  Perttu Järvinen  2003    133  51.81        1:48.89   
  Lahden Uimaseura  1:52.08                 
                     
11  Aaro Laitinen  2003    128  51.85        1:50.07   
  Lappeenrannan Uimarit  2:01.40                 
                     
Joonatan Lekander  2002              DNS   
  Kouvolan Uimarit  1:35.24                 
                     
Lassi Haimi  2003              DNS   
  Kouvolan Uimarit  1:27.50                 
                     
Niko Pallonen  2002              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  2:02.78                 
  SW 7.3 Eriaikainen käsien palautus               
                     
Valle Joenranta  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:47.04                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 16, 100m RU, P-14, Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
K-Rauta 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Aleksander Laihinen  2000    378  35.76        1:16.87   
  Kouvolan Uimarit  1:20.84                 
                     
Aleksi Hautaniemi  2000    353  36.63        1:18.68   
  Lappeenrannan Uimarit  1:23.01                 
                     
Jussi Toitturi  1999    321  37.78        1:21.14   
  Lappeenrannan Uimarit  1:22.11                 
                     
Nesja Seppälä  2000    274  40.48        1:25.60   
  Haminan Uimaseura  1:28.15                 
                     
Aapo Keltanen  2001    244  41.55        1:28.97   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  1:26.53                 
                     
Reko Ojalainen  2001    233  41.87        1:30.34   
  Kouvolan Uimarit  1:28.79                 
                     
Roni Lönnqvist  2000    224  41.25        1:31.45   
  Uinti Imatra  1:37.58                 
                     
 
Laji 17, 50m SU, T-10, T-12, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Tinka Tamminen  2006    215          42.89   
  Lahden Uimaseura  43.40                 
Tiinu Tamminen  2006    210          43.20   
  Lahden Uimaseura  41.84                 
Aino Ruotsalainen  2007    136          49.90   
  Lappeenrannan Uimarit  58.12                 
Ebba Simberg  2007    132          50.46   
  Lahden Uimaseura  51.10                 
Anniina Kurvinen  2006    131          50.51   
  Lappeenrannan Uimarit  49.83                 
Rilla Backman  2006    128          50.89   
  Lahden Uimaseura  51.99                 
Julia Alestalo  2007    124          51.45   
  Lahden Uimaseura  49.98                 
Anni Mäki-Hokkonen  2007    116          52.66   
  Lappeenrannan Uimarit  51.75                 
Päivä-Kaisla Seppänen  2006    102          54.95   
  Lappeenrannan Uimarit  53.99                 
10  Erin Ovaska  2006    102          54.99   
  Lappeenrannan Uimarit  1:04.52                 
11  Maija Koski  2007    64          1:03.98   
  Lahden Uimaseura                   
12  Siiri Haverinen  2007    61          1:05.22   
  Lahden Uimaseura                   
Aino Sarvilahti  2008              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  1:08.96                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Saaga Lehmus  2007              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  57.62                 
  SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan               
 
Laji 17, 50m SU, T-10, T-12, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Ida Mäki-Hokkonen  2004    338          36.87   
  Lappeenrannan Uimarit  39.54                 
Aino Tamminen  2005    304          38.21   
  Lappeenrannan Uimarit  39.67                 
Aino Illukka  2004    216          42.83   
  Lappeenrannan Uimarit  46.63                 
Ida Kauppinen  2005    214          42.95   
  Lappeenrannan Uimarit  43.11                 
Viljaana Myllärinen  2004    186          44.97   
  Uinti Imatra  45.02                 
Alina Ovaska  2005    128          50.94   
  Lappeenrannan Uimarit  53.84                 
Lilja Tarvainen  2005    117          52.42   
  Lappeenrannan Uimarit  52.83                 
Riina Krouvi  2004    106          54.19   
  Lappeenrannan Uimarit  55.13                 
Olivia Romo  2005    92          56.81   
  Lahden Uimaseura  59.90                 
 
Laji 18, 50m SU, P-11, P-13, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Stefan Saltykov  2005    161          41.53   
  Lahden Uimaseura  42.90                 
Maksim Karvanen  2005    126          45.10   
  Lahden Uimaseura  46.64                 
Konsta Kukkonen  2006    116          46.27   
  Kouvolan Uimarit  43.72                 
Nooa Matela  2005    110          47.09   
  Lappeenrannan Uimarit  44.41                 
Riku Huuhka  2005    98          48.88   
  Lahden Uimaseura  51.41                 
Luka Valtonen  2006    95          49.49   
  Lappeenrannan Uimarit  47.14                 
Artemii Liukkonen  2006    81          52.25   
  Lahden Uimaseura  51.11                 
Denis Katunov  2006    74          53.70   
  Lahden Uimaseura  54.99                 
Miro Järvinen  2005    70          54.74   
  Kouvolan Uimarit  55.05                 
10  Arto Pulkkinen  2005    66          55.79   
  Lahden Uimaseura  50.99                 
11  Vilho Teno  2006    66          55.82   
  Lahden Uimaseura  53.01                 
12  Joonas Pulkkinen  2007    58          58.19   
  Lahden Uimaseura  54.91                 
13  Viacheslav Semenov  2006    47          1:02.64   
  Lahden Uimaseura  58.55                 
Julius Lekander  2006              DNS   
  Kouvolan Uimarit  57.54                 
Lenni Uosukainen  2005              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:01.85                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Oskar Kotselainen  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan               
Vasily Kabanov  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
 
Laji 18, 50m SU, P-11, P-13, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Niko Matela  2003    259          35.45   
  Lappeenrannan Uimarit  38.12                 
Henri Heikkilä  2003    235          36.62   
  Uimaseura Aquila  37.52                 
Lauri Tolvanen  2003    229          36.92   
  Haminan Uimaseura  38.41                 
Aleksi Kauppinen  2003    168          40.96   
  Lappeenrannan Uimarit  42.49                 
Maksim Tuuva  2004    143          43.23   
  Lappeenrannan Uimarit  47.76                 
Nikolai Nikitin  2003    100          48.69   
  Lahden Uimaseura                   
Pirkka Korhonen  2003    90          50.34   
  Lappeenrannan Uimarit  49.91                 
Petteri Veikkolainen  2004    70          54.80   
  Lappeenrannan Uimarit  56.15                 
 
Laji 19, 200m VU N, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Vilma Ruotsalainen  1996    693  28.89  1:00.87  1:33.87    2:05.57   
  Lappeenrannan Uimarit  2:11.81                 
                     
Johanna Silventoinen  1997    610  29.76  1:03.72  1:37.94    2:11.08   
  Lappeenrannan Uimarit  2:14.78                 
                     
Saima Kivimäki  1997    515  32.15  1:07.48  1:43.36    2:18.67   
  Lappeenrannan Uimarit  2:11.49                 
                     
Laura Lempinen  2001    470  32.38  1:08.71  1:46.63    2:22.93   
  Lappeenrannan Uimarit  2:25.35                 
                     
Laura Väisänen  2001    446  33.35  1:10.35  1:48.69    2:25.48   
  Uimaseura Aquila  2:29.53                 
                     
Sandra Kalenius  2003    426  32.87  1:10.15  1:49.56    2:27.73   
  Kouvolan Uimarit  2:29.15                 
                     
Riia Ojalainen  1999    405  33.82  1:11.57  1:51.11    2:30.24   
  Kouvolan Uimarit  2:29.20                 
                     
Petra Tuunanen  2002    365  35.95  1:15.94  1:57.21    2:35.49   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
                     
Helena Victoria Valdmees  2002    335  35.89  1:17.60  1:59.91    2:40.01   
  Lahden Uimaseura  2:33.46                 
                     
10  Alina Anttila  2000    320  35.95  1:17.26  2:00.27    2:42.51   
  Lappeenrannan Uimarit  2:23.67                 
                     
11  Anna Lempinen  2003    267  38.16  1:22.46  2:08.16    2:52.54   
  Lappeenrannan Uimarit  2:53.18                 
                     
12  Anu Skyttä  1980    262  37.20  1:21.21  2:09.15    2:53.52   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
13  Silja Kinnunen  2003    252  39.53  1:25.14  2:11.16    2:55.81   
  Lappeenrannan Uimarit  2:54.87                 
                     
14  Matilda Lonka  2003    226  42.21  1:29.46  2:17.30    3:02.27   
  Kouvolan Uimarit  3:04.09                 
                     
15  Onna Aalto  2004    211  43.40  1:32.01  2:19.70    3:06.64   
  Lappeenrannan Uimarit  3:15.15                 
                     
16  Lilja Pulkkinen  2004    198  42.48  1:31.68  2:22.33    3:10.72   
  Kouvolan Uimarit  3:19.09                 
                     
17  Sara-Sofia Lohi  2003    162  45.20  1:36.97  2:31.28    3:23.79   
  Lappeenrannan Uimarit  3:18.87                 
                     
Pinja Kuuva  2002              DNS   
  Lappeenrannan Uimarit  3:16.06                 
                     
 
Laji 20, 200m VU M, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Roope Pakkanen  1997    516  28.27  59.55  1:31.96    2:03.82   
  Haminan Uimaseura  2:07.74                 
                     
Sasa Seppälä  1998    463  28.95  1:01.43  1:35.13    2:08.38   
  Haminan Uimaseura  2:11.74                 
                     
Lauri Kettunen  2002    375  30.50  1:06.51  1:43.72    2:17.79   
  Lappeenrannan Uimarit  2:27.80                 
                     
Manu Ursin  2002    297  33.60  1:11.12  1:50.52    2:28.90   
  Kouvolan Uimarit  2:37.58                 
                     
Nikas Daniel Krjukov  2002    236  36.73  1:18.34  1:59.50    2:40.72   
  Lahden Uimaseura  2:50.07                 
                     
Toni Kougappi  2001    225  36.16  1:17.55  2:01.11    2:43.15   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Panu Kautto  2003    223  36.49  1:18.59  2:02.49    2:43.83   
  Lappeenrannan Uimarit  2:43.54                 
                     
Akseli Korhonen  2001    210  37.27  1:20.80  2:03.17    2:47.01   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Leevi Kukkonen  2005    199  35.26  1:18.34  2:04.50    2:50.16   
  Kouvolan Uimarit  3:01.74                 
                     
10  Justus Riikonen  2001    166  39.74  1:26.60  2:14.68    3:00.63   
  Uinti Imatra  2:51.40                 
                     
Aleksi Hautaniemi  2000              DNS   
  Lappeenrannan Uimarit  2:16.18                 
                     
 
Laji 21, 4x50m SKUV, T-12, T-14, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Lappeenrannan energia oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kou Naiset [2004]  2004    321          2:29.85   
  Kouvolan Uimarit  2:33.36                 
  Lotta Hermonen  2004      37.12        37.12   
  Inka Raitio  2004      46.77        1:23.89   
  Jenna Pulkkinen  2004      33.52        1:57.41   
  Milja Mäkinen  2004      32.44        2:29.85   
                     
Laus 1 Tytöt [2004]  2004    231          2:47.28   
  Lahden Uimaseura  2:48.35                 
  Milla Kähkönen  2005      41.75        41.75   
  Tinka Tamminen  2006      48.01        1:29.76   
  Milla Hännikäinen  2004      41.37        2:11.13   
  Tiinu Tamminen  2006      36.15        2:47.28   
                     
Kou Naiset [2004] 2  2004    165          3:07.21   
  Kouvolan Uimarit  3:20.31                 
  Lilja Pulkkinen  2004      44.96        44.96   
  Annika Lekander  2004      52.17        1:37.13   
  Noora Koukkari  2004      48.11        2:25.24   
  Iida Peltola  2005      41.97        3:07.21   
                     
Laus 2 Tytöt [2004]  2004    140          3:17.37   
  Lahden Uimaseura  3:24.82                 
  Julia Alestalo  2007      49.26        49.26   
  Saana Hyvönen  2005      53.32        1:42.58   
  Rilla Backman  2006      56.12        2:38.70   
  Juulia Sakomaa  2005      38.67        3:17.37   
                     
Lru Naiset [2005]  2005    131          3:22.19   
  Lappeenrannan Uimarit  3:19.48                 
  Anni Mäki-Hokkonen  2007      50.44        50.44   
  Päivä-Kaisla Seppänen  2006      57.97        1:48.41   
  Anniina Kurvinen  2006      53.92        2:42.33   
  Aino Ruotsalainen  2007      39.86        3:22.19   
                     
Laus 3 Tytöt [2004]  2004    126          3:24.78   
  Lahden Uimaseura  3:33.11                 
  Olivia Romo  2005      54.10        54.10   
  Siiri Haverinen  2007      1:50.35        2:44.45   
  Ebba Simberg  2007      40.33        3:24.78   
  Kaisa Heikkilä  2005              3:24.78   
                     
Lru Naiset [2004]  2004              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  2:46.62                 
  Ida Kauppinen  2005      44.17        44.17   
  Aino Tamminen  2005      49.38        1:33.55   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
Laji 21, 4x50m SKUV, T-12, T-14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Lappeenrannan energia oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kou Naiset [2002]  2002    293          2:34.52   
  Kouvolan Uimarit  2:45.09                 
  Jenna Pulkkinen  2004      36.08        36.08   
  Senni Toikka  2003      47.25        1:23.33   
  Sandra Kalenius  2003      33.87        1:57.20   
  Matilda Lonka  2003      37.32        2:34.52   
                     
Ui Tytöt 14  2002    256          2:41.69   
  Uinti Imatra                   
  Iida Heikkinen  2004      43.85        43.85   
  Viljaana Myllärinen  2004      45.27        1:29.12   
  Anna Lehtonen  2003      36.62        2:05.74   
  Sini Tiussa  2003      35.95        2:41.69   
                     
 
Laji 21, 4x50m SKUV, T-12, T-14, N, Loppukilpailut 15 - 99 v 
Lappeenrannan energia oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lru Naiset  1996    524          2:07.30   
  Lappeenrannan Uimarit  1:59.55                 
  Vilma Ruotsalainen  1996      29.91        29.91   
  Alina Anttila  2000      40.14        1:10.05   
  Johanna Silventoinen  1997      28.07        1:38.12   
  Saima Kivimäki  1997      29.18        2:07.30   
                     
Aquila Naiset  2001    440          2:14.93   
  Uimaseura Aquila  2:09.02                 
  Millariina Bruce  2001      32.78        32.78   
  Janita Brunila  2002      38.98        1:11.76   
  Vilma Kotola  2001      32.01        1:43.77   
  Ida Lehtovaara  2003      31.16        2:14.93   
                     
Ui Naiset [2000]  2000    295          2:34.13   
  Uinti Imatra                   
  Vilma Puisto  2003      42.43        42.43   
  Noora Luukkanen  2001      39.57        1:22.00   
  Emma Issakainen  2002      33.15        1:55.15   
  Aino Vaaranmäki  2002      38.98        2:34.13   
                     
Laus 2 Tytöt [2001]  2001    262          2:40.30   
  Lahden Uimaseura  2:43.85                 
  Julia Romo  2003      39.52        39.52   
  Lucy Kennedy  2003      46.48        1:26.00   
  Annika Heikkilä  2003      40.33        2:06.33   
  Linda Merimaa  2002      33.97        2:40.30   
                     
Laus 1Tytöt [2001]  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura  2:22.68                 
  Helena Victoria Valdmees  2002      36.39        36.39   
  Vilma Tuokko  2002      42.12        1:18.51   
  Jemilia Haapakoski  2002      33.24        1:51.75   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
 
Laji 22, 4x50m SKUV, P-13, P-15, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Laus 1 Pojat [2003]  2003    198          2:37.31   
  Lahden Uimaseura  2:38.40                 
  Julius Airas  2003      38.62        38.62   
  Jonne Isoranta  2003      43.89        1:22.51   
  Topias Tynjä  2005      38.75        2:01.26   
  Perttu Järvinen  2003      36.05        2:37.31   
                     
Kou Miehet [2003]  2003    135          2:58.90   
  Kouvolan Uimarit  2:59.60                 
  Eetu Salo  2004      42.05        42.05   
  Konsta Kukkonen  2006      48.02        1:30.07   
  Leevi Kukkonen  2005      41.53        2:11.60   
  Jeremias Arveli  2004      47.30        2:58.90   
                     
Lru Miehet [2004]  2004    133          2:59.78   
  Lappeenrannan Uimarit  3:09.68                 
  Luka Valtonen  2006      47.06        47.06   
  Nooa Matela  2005      47.90        1:34.96   
  Maksim Tuuva  2004      45.84        2:20.80   
  Anton Sarvilahti  2005      38.98        2:59.78   
                     
Laus 2 Pojat [2003]  2003    115          3:08.30   
  Lahden Uimaseura  3:01.85                 
  Arto Pulkkinen  2005      53.94        53.94   
  Riku Huuhka  2005      52.07        1:46.01   
  Stefan Saltykov  2005      43.35        2:29.36   
  Maksim Karvanen  2005      38.94        3:08.30   
                     
Laus 3 Pojat [2003]  2003    92          3:23.07   
  Lahden Uimaseura                   
  Artemii Liukkonen  2006      53.13        53.13   
  Denis Katunov  2006      49.92        1:43.05   
  Nikolai Nikitin  2003      54.13        2:37.18   
  Joonas Pulkkinen  2007      45.89        3:23.07   
                     
Laus 4 Pojat [2003]  2003    58          3:56.49   
  Lahden Uimaseura                   
  Viacheslav Semenov  2006      58.98        58.98   
  Oskar Kotselainen  2006      2:07.61        3:06.59   
  Vilho Teno  2006      49.90        3:56.49   
  Vasily Kabanov  2006              3:56.49   
                     
 
Laji 22, 4x50m SKUV, P-13, P-15, M, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Kou Miehet [2001]  2001    254          2:24.92   
  Kouvolan Uimarit  2:23.69                 
  Risto Martikainen  2003      34.99        34.99   
  Reko Ojalainen  2001      40.29        1:15.28   
  Manu Ursin  2002      34.64        1:49.92   
  Janne Korhonen  2003      35.00        2:24.92   
                     
Laus 1 Pojat [2001]  2002              DSQ   
  Lahden Uimaseura  2:34.49                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 22, 4x50m SKUV, P-13, P-15, M, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Aquila Miehet 2  1999    390          2:05.63   
  Uimaseura Aquila                   
  Miska Kurvinen  1999      33.11        33.11   
  Juha Jernvall  2000      33.12        1:06.23   
  Atte Alila  2001      29.15        1:35.38   
  Henri Heikkilä  2003      30.25        2:05.63   
                     
Ui Miehet  2000    191          2:39.31   
  Uinti Imatra                   
  Kasper Laapio  2002      45.31        45.31   
  Antti Oinonen  2003      39.74        1:25.05   
  Roni Lönnqvist  2000      38.35        2:03.40   
  Justus Riikonen  2001      35.91        2:39.31   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.06  Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2016 
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit  Tulostusaika  21:08